Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

Recenzie používateľa Gig k tomuto seriálu (6)

Kapitola 13: Jedijka (2020) (S02E05)

Skvělý díl, kde se poprvé představila neanimovaná Ahsoka. Nevadil mi, jako mnohým, jedniduchší její úbor. Apropos takhle zahalen byl Obi, Luke a dokonce i ona v anymovaných příbězích. Co mi trochu vadilo, byl zvuk světelného meče. Místo bzučení laseru, tu řinčil jakokdyby kov. ()

Kapitola 16: Záchrana (2020) (S02E08)

Spoiler: Luke jak ho známe. Uvážlivé pomalé pohyby, jeho úsměv, tvář. Jako by se zastavil čas a opět se dívám na Návrat Jedi. Opravdu je to návrat do dětských dob. Hamil zamlada. A to pomrkávání po fanoušcích nekončí. Sundání helmy a Mando kouká svýma vlastníma očima na malého - otec a syn. Jediné, co mi v této epizodě chybělo, to byly závěrečné titulkové obrázky. ()

Kapitola 17: Odpadlík (2023) (S03E01)

Skvělý začátek třetí série. Byli jsme hozeni rovnou do vody. Proč taky něco dovysvětlovat. Kdo sleduje osudy Manda, tak si jistě pamatuje výtečný konec druhé serie s Lukem a poslední díly Boby Fetta. Navíc mě mile potešil návrat starých známých z animovaných sérií, kteří nám krásně ožili - ano, mluvím o pašerácích - pirátech (pomrknutí po Hondovi a spol). Už v Bobovi Fettovi mě víc než mile potěšil Cad Bane. Navíc krásná westernová atmosféra. Máme tu i víc rozjetých dějových linek. Tento “pilot” třetí řady to nemohl rozjet líp. p.s. Kdo se diví, proč je Mando opět s Groguem, tak tomu doporučuji kouknout na seriál Book of Boba Fett. ()

Kapitola 18: Bane Mandalóru (2023) (S03E02)

Člověk by řekl, opět mise Manda a nové stvůry. Jenže. Spoiler: Mando ztratí meč (v boji), Mando zajat, Grogu použije sílu v praxi a vyhledá pomoc a hle, kdo bude mít meč. Za tyto věci palec nahoru. A jo, Grogu "promluví". ()

Kapitola 19: Konvertita (2023) (S03E03)

Trochu zvláštní díl, jak už bylo tu vzpomenuto. Začátek a konec jsme v Mandově světě. Ale ten delší prostředek, jako by byl z jiného světa. Vím, doktor už tu jednou byl - a to i ta "ženská". Ale jako by to byl jiný svět - něco mezi Andorem, Total Recall. Poté najednou bác a jsme opět ve světě rytířů z Mandalore. A bác - titulky. Trošku ta střední část byla jako pěst na oko. I když mistrně udělaná a chápu, kde míří tvůrci - klony vs nová trilogie. Jen to bylo křečovitě vložené mezi prolog a epilog. Chyběl tomu prostřih a dynamika těch dvou dějových linií. Vypadalo to jako slepenec. Takže ač se člověk těšil na delší díl ze světa Star Wars, tak se po chvíli modlil, ať skončí nebo at se vrátí k "rytířům" z Mandalore nebo rytířům Jedi. ()

Kapitola 20: Najdúch (2023) (S03E04)

Mando is back. Ale... Opět scénář typu stvůra a záchrana. Moc jsme se daleko neposunuli a příště by ohraný scénář nemusel stačit. Ale prcek a vzpomínky byly moc fajn. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers