Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

lukas.7

1 seria vo mne vzbudila zmiesane pocity az neskor sa to vygradovalo dost ma to vtiahlo do diania Manndaloriana co ma fakt velmi zábava je  Baby Yoda je fakt chutný :) ... 2 seria pokračuje a myslim si ze je naozaj podarena celkovo Svet - Star Wars ma co ponuknut a som rad za tuto fajn akciu v podobe Mandaloriana a jeho pribehu , vizualny efekt , pribehy podobajuce sa questom z RPG a cesta plus vyprava a dejova linia je naozaj podarena uvidime ci naplni potencional ale zatial to ma dobre nasliapnute ... ()

Petbrab

Vymyslet další trilogii Star Wars je už asi nemožný úkol. Takže cesta vedlejších filmů či seriálů je jediná, jak pro fanoušky SW vidět něco nového. Mandalorian je velmi zdařilý. Má jasnou hlavní dějovou linku a okolo ní se točí vedlejší dějové linky v každém dílu. ()

Hansolo35

Star Wars se mi líbily ty původní tři díly... ovšem to bylo ještě na VHS. Další nastavovaná kaše už mě neoslnila. Šel jsem sice do kina, ale do druhého dne už jsem děj skoro zapomněl... zbytečná informace. Mandalorian příjemně překvapuje. Mám rád road movie a tohle vlastně je road movie ve vesmíru. Navštěvuje nové světy, plní úkoly, bojuje... nové potvory, nové lokace, skvělá hudba. Neruší mě ty pitomé světelné meče a nekonečné diskuze kdo je čí příbuzný. Jsem v půlce druhé řady a zatím palec nahoru. ()

MatoPalkes

Žiadne svetelné meče a špinaví stormtrooperi ? Jednoznačne áno a oveľa lepšie ako väčšina Star Wars filmov z tohto storočia. Baby Yoda vládne v každej scéne a teším sa ďalšie časti. Pedro Pascal nemusí byť ani vidieť a viete že je frajer. Kresby v záverečných titulkách každého dielu krásne. I have spoken. ()

alukard

Zajímavé první  dva díly jsem dal až na 3ti pokus, ale tet jsem na konci 2 série a super. Takhle mají vypadat Star Wars, líbí se my ten western styl ala Firefly to mě dostalo. Jen doufám že budou pokračovat tahle. ()

LaaYosh

1. a 2. série super. Konečně pěkné sci-fi, zároveň s Vychováni vlky s 1. sérií. Mě přijde, že od roku 2022, po kovidismu a tečkovací mánii, jako by se něco stalo s mozky nejen obyč. lidí a politiků, ale i filmařů a všichni společně se otočili o 180° a začali chrlit takové sračky, že to není ani možné. Po třetím dílu třetí série končím. ()

Lukysak

Mandalorian se vzpírá všemu, co jsem od Disney čekal. Snad jen na ten počet rekvizit, které se tak dobře prodávají - figurky Baby Yody a tak podobně. Ale to musíme všechno Disney odpustit, protože ona ani ta produkce nebyla zadarmo. Seriál nám dává ochutnat, jak by to mohlo vypadat, kdyby všechna (seriálová) studia udělala trochu krok zpátky a vrátila nám to, co jsme milovali na devádesátkových televizních omílačkách. Protože co díl, to malý příběh, takže je vám vlastně jedno, jestli si jeden díl pustíte jen tak k snídani a pak mažete do práce. Nejste totiž vláčeni neustálými cliffhangery, kvůli kterým se musíte podívat na jednu sérii za den a pak ze seriálu vlastně nic nemáte. Seriál navíc hýří všemožnými kombinacemi CGI a praktických efektů, za což je musím opravdu pochválit a říct, že si ty Emmy zasloužili. Už jsem totiž znuděný seriály s full CGI a neříkejte, že vy ne. Hlavní postava Mando si zaslouží svůj vlastní odstavec. Dnešní mladé publikum už možná nemá dostatečný jemnocit, aby si jeho zatvrzelou, zdánlivě nijak neprogresující náturu zamilovalo, ale ten správný divák brzy zjistí, že taková neokoukaná postava se povede v dnešní době už opravdu málokterému režisérovi a herci. Protože on je opravdu strašně nezajímavý, strašně nemluvný a útrapně ubručený. Ale Pedro Pascal svůj um dělá tak dobře, že ani nechceme, aby byl Mando jiný. Jakýkoliv "progress" postavy by byl jen na škodu a já prosím, abychom mohli mít alespoň jednoho protagonistu, který nebude co sérii měnit svoje postoje jako ponožky, jen aby vyhověl co největšímu počtu diváků. Oproti tomu co se týče Baby Yody, tam musíme přivřít oko a nechat Disney alespoň nějaký tahák na peníze. Jeho roztomilost docela rychle vyčichne. Nelze také opomenout hudbu, která jako by příjemně vyjela z kolejí starých Star Wars a občas hodila výhybku k něčemu modernějšímu, aby to mohl poslouchat i dnešní rozmazlený posluchač. ()

d.p.1

Co to sakrá má být? Proč seriál Mandalorian od třetí série už není o Mandovi, ale o nějaký nesympatický zrzavý arogantní Mary Sue, co nemusí nosit helmu a tváří se, že jí to všude a všechno patří? A co ty trapný nucený scény, co do seriálu vůbec nezapadají? Jak se mi moc líbil Andor a vcelku i Boba fet a nakonec i ten Obi-wan, tak za tu zrůdnost, co dělají Mandovi nebudu ani trochu vlídný k hodnocení toho, co s tímhle seriálem udělali. ()

Colder

U tohohle seriálu se prostě vůbec nenudím a přitom se moc děj neposouvá. Nějakým, pro mě záhadným způsobem, je to o hodně sakra lepší, než epizody 1,2,3,7,8,9. To samé platí pro Bad Batch. ()

Pito126

Epický vesmírný westernový příběh , která vykouzlí úžas na každé tváři! Příběh o Mandalorianovi je plný akce, dobrodružství a neočekávaných obratů. Baby Yoda (Grogu) je absolutně roztomilý a přináší do seriálu neodolatelnou něhu. Každá epizoda je jako malý film s kvalitou produkce na úrovni velkého plátna. Mandalorian je lákadlo pro fanoušky Star Wars i pro nováčky! ()

dominic_joel

…môj zápis č.13: Nemám rád Star Wars. Toľko k úvodu... A aj tak som sa filmy snažil pozrieť a “inteligentne” hľadieť na každý počin napriek tomu, že ide mimo môjho vkusu. Žiadnym filmom neberiem ich prvenstvá, originalitu a iné plusy. Na úvod sa však priznávam, že ani tento svet, ani rasy, ani technológie ani nič mi žiaľ sympatické nevie byť - no napriek tomu ma (cez tú všetku Star Wars tvorbu) jeden seriál zaujal a chcel som ho vidieť. Bol ním práve Mandalorian. Odkladal som jeho pozretie na čas, kedy bude buď jeho príbeh uzavretý, alebo sa seriál pokazí - a teraz, keď sa aspoň jedno z toho stalo (ak nie oboje, neviem), tak nastal môj čas. Jon Favreau je minimálne zaujímavý tvorca a áno… Mandalorian je v mnohom veľmi nápaditý. Hlavný hrdina v maske? Legendárna postava v “cute baby” verzií? Točiť vtedy relatívne neodskúšanou metódou (pred veľkými obrazovkami - ach, ako je len krásne vidieť v odraze helmy čosi naozajstné a nie len svetlo!!!)? Telatívne “komorný” príbeh na tak veľký svet,...? To je všetko fajn - čo faj nie je, je ozaj dosť mĺkvy scenár a prázdna réžia. Keby každá epizóda má 20 minút, tak za mňa paráda. Ale príbeh je jednoduchý a ničím viac nezaobalený - to by mi nevadilo, ak vezmem do úvahy iné “hviezdne” počiny (úmyselný dvojzmysel) a chyby, ktorými sa môže chváliť Obi-Wan. Avšak choreografia, spád, timming, postup deja,... Z toho textu (jednoduchého!!!) by sa dalo toľko vyťažiť, ale réžií sa očividne nechcelo. Prvá epizóda a nutnosť osedlať tú potvoru a následne dynamika a stratégia boja v kooperácií s tým robotom… To bolo len o trochu lepšie ako školské cvičenie na filmovej VŠ. Pekný vizuál brať nemôžem - čo môžem ale brať je, že ten kaskadér/asi herec/ktokoľvek, kto pred kamerou chodil v obleku Mandaloriana (keďže Pascal iba daboval a kto si myslí, že ho platili, aby bol celý čas v maske, tak… nie), je hrozne neforemný, (ne)scénický pajác, čo nezvládol očividne ani kurz herectva - lebo ani charakter chôdze, ani nejaká istota pohybov, prosto nič… ()

baronGrga

Trvalo to, ale konečně někomu došlo, že dobrý filmový zážitek z předaleké galaxie nemusí nutně brakovat původní trilogii. A tvůrci Mandaloriana přesně tohle pochopili. Vedle osamělého pistolníka ve zbroji nekonečných možností a s hlasem klidným tak, že by mohl zaskakovat za Ovčí babičku, nám směle představují další naprosto neznámé postavy, kladné i záporné, a dokonce ani nejvzdálenější strýc z druhého Skywalkerova kolene, který by pronesl nějakou tu nečekanou I-have-a-bad-feeling hlášku, nedostane v Mandalorianovi prostor (Jawy a další tatooinské celebrity beru jako neškodné pomrkávačky). A byl by z toho opravdu skvělý sci-fi western se vším, co od tohoto žánru očekáváte, od hlavního klaďase, který by v miss sympatie ukradl korunku snad i Clintu Eastwoodovi, přes rozličné padouchy, až po geniální, přesně padnoucí hudbu, kdyby nebylo 1) nutkavé potřeby procpat mezi bandity z okraje společnosti tvora atakujícího svou roztomilostí level košík-plný-koťátek  2) všudypřítomných scénáristických amputací. Co se týče baby Yody, pravdou je, že Star Wars vždycky nějakou tu roztomilou/dětinskou postavu obsahovaly, ať již jde o R2, ewoky, modrého slona-pianistu, Jar-Jara apod. (o disneyovských pokračováních ani nemluvě). A tak si nejspíš někdo řekl, že když měl Luke svého R2, proč by Mandaloriana nemohlo doprovázet na jeho cestách něžně kvikající zelené batole s šedým chmýřím na šošolce. Za mě bizár a laciná ždímačka na emoce, ale baby Yoda nakonec není hlavní důvod, proč si ode mne seriál nevysloužil více hvězd. Mandalorian se skládá z mixu epizod, z nichž některé sledují jakýsi "hlavní" děj, zatímco ostatní do příběhu nijak zásadně nevstupují a jsou spíše takovou přehlídkou Mandových příhod ze života. A nebylo by to nutně špatně, kdyby každá z epizod měla svůj přirozený začátek, vývoj i konec přizpůsobený stopáži jednoho dílu. To se ale podařilo jen u dvou epizod z osmi, přičemž zbytek nabízí příběhy, u nichž od začátku víte, jak dopadnou (příkladem za všechny budiž epizoda Sanctuary aka 7 samurajů in 30 minutes), které byly ořezány na nezbytná torza a trpí zjednodušováním, urychlováním a těžkopádností. A pak už záleží jen na tom, jak moc vám postava lovce lidí a sólo otce přilnula k srdci a jestli vám stojí za to koukat na něj dál, nebo si říct "This is NOT the way" a vypnout obrazovku. Druhá série: tu. Třetí série: tu. ()

Untouchabl

Když už se zdálo, že Disney několikrát znásilněnou značku Star Wars definitivně pošle do hrobu, zjevil se zničehonic Mandalorian. Vymazlená pocta starým dílům s westernovou atmosférou, která by fungovala i sama o sobě bez znalosti univerza Hvězdných válek. Druhá série drží laťku stále hodně vysoko, ale bohužel ze třetí série se vytratila spolu s kouzlem svižné epizodičnosti cancelnutá Gina Carano a asi tak 99 % rozpočtu. ()

Enigma

The Mandalorian (seriál) (2019) -  Ze seriálu jsem ohromený do teď, to co nedávno předvedlo Disney studio ze Star Wars filmů bylo katastrofální a když vyšel tenhle seriál na kterým se podílel Lucasfilm byl to něco jako ráj. Tenhle tah udělat Star Wars seriál je geniální a hodně lidem se to líbí a považují to jako dobrý nápad (dávám 5 hvězd). ()

mariannda

Nejsem žádný extra fanda Hvězdných válek. V případě seriálů jsem se jim vyhýbala obloukem. Ale co s dlouhými podzimními a zimními večery. Vzala jsem to z druhého konce od seriálu Boba Fett a líbil se, ani nevím jak. A co dál, když má jen jednu sérii. Říkam si, zkusím toto. Sice vůbec nevím, kdo to je, co od toho očekávat a asi to nebude tak dobré jako Boba, ale..!! Je to dobré a líbí se mi ještě víc! Samo na tom má obrovskou zásluhu ta rozkošná zrůdička. Jako žereme ho celá rodina :-). Čeká mě 3. série a nemůžu se jí dočkat. A závěr 2.? Doják největší. A příchod TOP Jedi lahůdka (určitě ale lépe vypadá a je povedenější jeho digi verze v Boba Fett ;-) ). Dávám 4*, po 3. sérii možná tu poslední dodám. ()

Leptictidium

THIS IS THE WAY! Ikonický Star Wars seriál, jehož síla, atmosféra, postavy i děj jsou opravdu fantastické a já vlastně nemám co hodnotit :). Každá epizoda je jako jeden malý film a vy jen čumíte s otevřenou držkou, co bude příště. Dave Filoni a Jon Favreau ví, co dělají, a já doufám, že to budou dělat i nadále. 10/10 ale je to málo. Nejlepší epizody - The Marshall, The Child, Jedi, The Tragedy a The Mines of Mandalore. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers