Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

onevoice

Tento seriál na mňa pôsobí neskutočne pozitívne a to hlavne kvôli malému Yodovi. Doslova hltám a teším sa na každú časť. Je to jednoducho nádherný seriál. ()

Raichu.Cz

Za mě snad nejlepší saga kterou jsem kdy viděl. Jon Favreau má vždy skvělé nápady a vždy skvělé remaky ale tohle... tohle prostě není možný... Ne jenom že remaky starých animáku jsou super, ale taky Seriály které nikoho nenapadly?!! Manda ten do téhle serie tahá víc věcí než v normálních Star Wars Filmů... více se dozvídáme příběh mandalorianu atd. Baby Yoda toho prostě žeru. Za mě 100% ()

PaTa.Freya

Taková hezká nostalgická kovbojka ze světa Star Wars u kterého ukápne nejedna slza dojetím. Vždyť Star Wars jsou tu s námi již od mala. :) A s tímhle kouskem doufám, že budou ještě hezky dlouho. ()

danielHagara

Po pozretí prvej série musím povedať, že je to príjemná krátka oddychovka, ale inak seriál moc neoslnil. Celé to stavia na prostredí z Hviezdnych vojen, baby Yode a veľmi pekných vizuálnych efektoch, ale inak to pôsobí strašne umelým dojmom. Špatným dojmom pôsobí absencia hlavných postáv a absencia príbehu. Jedno z toho určite treba mať. To, že je tam nejaký plechový mandalorian, o ktorom nič nevieme, a občas niekoho zmláti alebo zastrelí skrátka nestačí. Celé sa to snaží byť ako Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998) ale vôbec sa im to nedarí. Potenciál na zlepšenie tam určite je. ()

IronicY

Sic nejsem fanda SW série, Mandaloriana jsem si velmi oblíbil. Děj ubíhá příjemným tempem, postavy jsou dobré, nějaký vtip sem tam padne, hudba perfektní. Doufám, že 3. série udrží vysokou laťku prvních dvou. ()

Berserkr1111

Opravdu výborné spravení chuti po tom, co se SW světem udělal Dysney. Scénář mohl být napsaný lépe. Poměrně často jsem předvídal, jak něco dopadne, ale rozhodně jsem u toho nemusel vypnout logickou část mozku jako u 2. dílu Avengers Infinity. Jestli vám je pod 20, nemáte všechno vykoukaný a líbí se vám SW, určitě dáte o hvězdičku víc. To je vše, co můžu seriálu vytknout.                                                                                                                               ____   ____   ____   ____   ____   ____   ____   ____   ____   ____   ____   ____   ____   ____                                  Zajímavost: Bohužel vyhodili hlavní herečku Ginu Carago, protože řekla, že nesouhlasí s cancel culture, zakazováním mluvení, tak ji v reakci na to zakázali pod záminkou, že řekla něco nevhodnýho o koncentračních táborech a hlavní dějová linka je rozbitá. Proto budou dělat 3. sérii "odpočinkovou" a zvažuji, jestli se na ni budu dívat. :´-( ()

Anosompozer

Ludwig Göransson je Virtuózny Ježiš.Po druhej sérii môžem s kludom a rukou na blastri skonštatovať že Mando je najlepší počin od pôvodných SW. Scifihoniči salut! ()

Snayps

TOHLE je Star Wars, ne ty tři nesmysly s Kylo Renem, co běžely v kině. Výborný obsah, náměty, zpracování, odkazy na originální trilogii, zpracování a hudba, sakra ta hudba! Na tenhle seriál jsem se těšil, ale že budu dávat všem epizodám krom jedné 5 hvězd, to jsem ani v nejmenším nečekal. Snad bude Bobba Fett aspoň z půlky tak dobrý. ()

UnCool

Tento seriál mě absolutně překvapil, čekal jsem trochu zklamání a jsem vskutku překvapen, jak skvěle je to vybalancováno a rozhodně nepůsobí jako nějaký lowcost. Skvělý postava hlavního hrdiny, neuvěřitelně kvalitní soundtrack. A ty artworky na konci během titulků jsou fantastické. Poprvé mě seriál donutil zkouknout celé titulky u každého dílu do konce. Paráda, nemám co víc dodat. Snad jen, že další trilogii ze světa SW by mohli svěřit Jonu Favreauovi. ()

neo101

Kdyby Favreau vzal do rukou pokračování od Epizody VII, vypadalo by to nějak takhle. Naprostá pecka a po zklamání z posledních Disney filmů něco, co každý fanoušek Star Wars ocení. nejen dokonalý vizuál, ale třeba i hudba, vždyť poslední novinkou byla skladba v E.1 při souboji Maula. Jinak jen otřepávání původního soundtracku. Mando je borec. Výborná postava doplněná roztomilostí Baby Yody.  V tomhle duchu by Disney klidně mohl načít další trilogii a dát zapomenout na tu poslední, která byla tristní. ()

jioex13

Všichni jsou z toho odvaření, všichni pějí jenom chválu. Sbíračka ocenění jednoho za druhým. Ale já v tom nevidím vůbec nic extra. Co díl, to stejný scénář jen s pozměněnými osobami. Týpek v kovové zbroji vezme malého jakože Yodu a putuje s ním z jedné planety na druhou, aby tam něco za něco vyměnil. A takto se opakuje každý další díl. Některé scény jsou tak naivní a hloupé, že snad by jeden ani nevěřil, jak mohl tak dlouho ten mandalorian přežít. ()

Muffynka

Pohodový seriál. Baby Jodik roztomilý, i když stále jsem čekala, že v sobě bude mít víc té ,,síly,, ale i přesto to dohnal důvtipem a propojením s tím tajemným Mandou. Myslím, že ,,Tod způsob náš,, nesundavat helmu dělá seriál hodně sledovatelným a řekněme napínavým. I když mu nejde vidět do tváře, tím víc jde vidět do duše. ()

SoulAsAGem

Naprosto splnil má očekávání. Po vizuální stránce, kostými a masky nejrůznějších ras, které si můžou dovolit asi jen tvůrci SW protože ten oldschoolovej nádech zanechává příjemnou stopu, zároveň je to vtipné a o užasné skladbě, která spolu s animacemi je jeden dokonalý zážitek, takže na konci každé epizody husí kůže a díky tomu mi vlastně ani nevadilo, že Disney nenabízí možnost hned přeskočit na další epizodu, jako jiné platformy. Ve Star Wars univerzu jsem celkem nováček a tak jsem do toho šla hlavně díky Pedrovi Pasalovi, ale n jen a bylo pro mne celkem překvapení, že se odhalí jen 2x za dvě série, ale o to větší překvapení bylo, jak to všechno fungovalo. Přesně takto si představuji Mandaloriana, Pedro má velmi příjemný hlas. Postava tedy působí velmi klidným vyrovnaným a rozhodným dojmem, nikoliv chladným! Ba naopak. Mandalorian je válečník, samotář a charakter s duší. Baby Yoda je fakt rozkošná postava a pokaždé když se objevil na scéně jste absolutně vymněkli. Po skončení jsem plná dojmů a těším se na 3. Sérii. ()

burg

Od dob SW: Rogue One je to první dílko z univerza, na které se dá koukat. A že je to parádní jízda. Navíc zbožňuju tu hudební linku a artworky při titulcích. A poslední dva díly první série byly vážně kulervoucí!! ()

OsahuKimina

9/10 Žádný Star Wars film ze mě nikdy úspěšně neudělal fanouška této vesmírné ságy. Z mé strany dlouho odkládaný Mandalorian po boku rozněžňujícího, zeleného "pidi" mužíčka baby Yody, nebo-li Grogua chcete-li, to ve mě dokázal nepředstavitelně změnit a nemůžu se jich samotných a jejich galaktického dobrodružství nabažit. Ostatní SW počiny posledních let se můžou jít klouzat, teď tomu vládne Mando a nikdo jiný. Jon Favreau, Dallas Howard a další tvůrci, kteří se na seriálu podílejí, vytvořili vážně něco speciálního co okouzlí a vtáhne i nezainteresovaného diváka. Přitom se v podstatě ve výsledku o žádné hluboké a propracované dílo nejedná, ale i tak to dokáže být vizuálem, díky krátké stopáži dílů tempem a celkovou kvalitou produkce necpaná oddechovka u které se upřímně pobavíte. Mimochodem smekám před Pedro Pascalem, který zvládá jen za pomoci svého hlasu utáhnout hlavní roli, aniž by musel ukazovat obličej. ()

Helljoen93

Mandalorian je společně s Rogue one jedinej počin pod taktovkou Disney, který má v kontextu světa SW co nabídnout. Po propadákový nový trilogii, která byla čistej konzum a recyklace 40 let starých nápadů, je to konečně závan svěžího přístupu k hvězdný tématice. Je vidět, že to dělaj lidi, který SW milujou. Místy seriál sklouzává k epizodičnosti - nová planeta, nový nepřítel, Mando vítězí - ale v rámci širšího celku to do sebe nakonec zapadne a závěr druhé série je přesně to, na co jsme všichni ty dlouhý roky čekali - Návrat Jediho. ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers