Mandalorián

• USA The Mandalorian (viac)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvorcovia:

Jon Favreau

Pedro Pascal, Gina Carano, Carl Weathers, Werner Herzog, Nick Nolte, Emily Swallow, Omid Abtahi, Taika Waititi, Giancarlo Esposito, John Beasley, Horatio Sanz (viac)

VideoTuti

Po těch akčních slátaninách jako bylo "Star Wars: Vzestup Skywalkera", konečně kvalitní pokračování Star Wars s jasnou dějovou linií a filmovými triky, které ve filmu nejsou za každou cenu, bez zbytečného multikulti a genderového hereckého obsazení. ()

Sunwheel

Po znásilnení celej franchise Disneym, kedy epizódy postupne ničia celé kúzlo sa rôzne spin-offy snažia zachrániť čo-to z rešpektu voči celému univerzu. Seriál Mandalorian je zatiaľ najlepším počinom pretože si ide svojou vlastnou cestou. Je to vlastne westernový, komornejší príbeh mimo všetkých veľkých CGI somarín (aj keď efekty sú vkusné). Všetko sedí a vy si vychutnávate postupne odkrývajúci dej. Dúfam, že si to udrží latku vysoko a ešte nás to bude dlho baviť! ()

DexMASTER094

Začátek hezky pomalý, ale po konci prvního dílu jsem věděl, že tvůrci míří správným směrem. Opravdu jsem se bavil, nicméně jakožto milovník SW jsem hltal každý malý detail, ale pro člověka, který SW universe nezná, by mohl být seriál alespoň zpočátku dosti špatně uchopitelný. ()

machnum

Málokterý seriál člověka nadchne tak, jako tento. A to ani nemusí být nějakým extra velkým fanouškem hvězdných válek. Stačí, aby jedna z hlavních postav, Baby Yoda pohnul hlavou anebo rukou a tím si seriál okamžitě získává srdce a pozornost diváka. Prostředím seriál velmi připomíná původní Star wars, což je skvělé a pro skalní fanoušky téměř vzácnost. Herecké výkony se zde nedají tak dobře hodnotit, protože většině postav nelze vidět do tváře. Stejně tak jako hlavní postavě nájemného lovce Manda v podání Pedro Pascala. Jednoznačně si zaslouží být nazván seriálem, který si mě získal hned první epizodou. ()

HellsAngel

Keď som sa dávnejšie dočítal, že hlavnou postavou Mandaloriana nebude známy lovec odmien Boba Fett, ale niekto úplne iný, ostal som mierne na pochybách. To sa ale ukázalo ako zbytočné, nakoľko Jon Favreau trafil klinec po hlavičke úplne presne, keď divákom predstavil novú a dlhý čas bezmennú postavu „Manda“. Je tajomný, málovravný, nebezpečný, no zároveň čestný – akoby patril do klasických amerických westernov. Nimi sa seriál inšpiruje aj pri rozprávaní príbehu, ktorý pojednáva o špinavých obchodoch v ešte špinavších kútoch galaxie, kde sa bez dohľadu Novej republiky darí prežívať zvyškom niekdajšieho Impéria. Nájde sa tu však priestor aj na priateľstvo, lojalitu a rodinné putá. Jednotlivé diely sú viac-menej samostatnými epizódkami a s výnimkou skvelého záveru svojim dejom asi nikoho neprekvapia. Ich jediným výraznejším spojovateľom je (okrem hlavného hrdinu) súčasný internetový fenomén malého vzrastu, zeleného sfarbenia a veľkej moci. Tzv. Baby Yoda (alebo presnejšie dieťa Yodovho druhu) tvorí s Mandalorianom skutočne podarený tím. Veľmi príjemným prekvapením je taktiež soundtrack, ktorého motívy síce nemajú absolútne nič spoločné s legendárnymi skladbami Johna Williamsa, pod kožu sa ale dostanú takmer rovnako. Prvá séria ubehla ako voda a zanechala vcelku pozitívne dojmy, je ale zrejmé, že mala za úlohu iba pripraviť cestičku pre niečo väčšie. Niečo, čo bude skutočne hodné vlajkového projektu Disney+. ()

cobislav

Nikdy jsem sice nabyl velkým Star Wars fanouškem, proto jsem taky nečekal, že by mě Mando a jeho crew nějak zásadně vyvedli z míry, tohle však dopadlo hluboko pod moje očekávání. Některé scény bohužel vyloženě hraničili s hloupostí. Jak je však možné, že ani vizuální stránka nestála za moc. Disney na to rozpočet předse rozhodně má. Bojové scény oproti dnešnímu standardu opět zoufale slaboučké. V tomhle ohledu je například takový Witcher úplně někde jinde. Bez baby yody bych zde nenašel nic na co bych si za půl roku vzpomněl. 65 % ()

Heywood

Návratem k vyzkoušenému objevíme nové. Po trilogii, které byla skoro otřesná se nám vrátil pohádkový příběh dobra a zla, čestnosti, odpovědnosti a přátelství. Lehce mýtický a s výbornou hudbou. Osvěžení pro milovníky Star Wars. Ginu Carano sice nemusím (všude stejná a přepózovaná a kde jsou časy jejího filmu Zkrat), ale i tak si série "pro děti" zaslouží ocenění. ()

sirjohn

Naprostá pecka ze světa Star wars, která trvá přesně 3 díly. Potom se jako mávnutím proutku ocitnete ve špatném scénáři, levném příběhu, kde se potvrzuje vlastnost majitele práv a jeho cílenou věkovou skupinu diváků. První 3 díly se dají vidět i samostatně, za mě 4-5 hvězdy, potom to pohybujeme mezi 2-3. Ale vůbec to nebrání ve sledování, jen to tempo je jiné - myslím, že to je nekriticky vidět ;). ()

PanPyzamo

Po tom všem, co se stalo se Star Wars je tohle velmi milé překvapení. Příběh se točí jak už z názvu plyne o mandalorianovi a překvapivě je to vynikající. Efekty jak je tomu zvykem ve Star Wars nádherné a Disney opravdu ždíme do posledního detailu. Pokud jste fanoušci Star Wars a nová triloge vám úplně nelahodila, tak si myslím, že tohle může být pro vás jasná volba napravit si chuť. 1. série - 8/10 2. série - 9/10 Celkový verdikt: 8,5/10 ()

Ace.A.T.L.

Tak první řada byla hodně fajn a přiznám se, že jsem si to užíval, stejně jako SW jednotlivý filmy. ALE druhá řada byla prostě SUPER a v lecčem bych, za sebe, řekl, překonala i některý SW filmy. Na seriál to je prostě pecka a čím se to posouvalo dál, tím víc jsem to hltal. Snad to třetí řada nepokazí a udrží si takhle parádně nasazenou laťku. Po první řadě jsem dal 4*, ale teď zvyšuju na jasných 5*. Takže za mě 5* a fanouškům SW ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

kokofek

Není to úplně můj šálek kávy,ale bavilo mě jak je zlo poraženo,přesto,že dál existuje.Těším se na další sérii.To je cesta! ()

Syndrom

Je to neco mezi *** a ****, tak nehodnotim. Libi se mi jednoducha dejovost drsny skoly a videoherni struktura. Cim bliz k ty pul hodce tim lip, nez k hodine. Po 4 filmu prvni Star Whores ze kterych nemam sracku. A to dite je fakt skvely (i subtextem, protoze byt 50 let z 800 deckem je jako 5 let z 80, takze Yoda je tak moudrej bo jeho rasa se mnohem dele uci). Na relax dobrý___Druha sezona uz jsou jasny ctyri. Designove precizni. ()

Stuart6

Jako jo, ale ..... Moc jsem nepostřehl nějakou dějovou linku. Spíš je to celé o atmosféře. Vrtalo mi hlavou, co mi to jen připomíná stylem vyprávění a už jsem na to přišel.... vždyť je to celé FIREFLY  ! ! ! ()

Repa_02

Naprosto úžasný seriál. Odvedení od hlavní ságy a doba a místo odehrávání tomu dávají skvělou atmosféru. Seriál je úplně jiný ale zároveň stejný jako klasické Star wars. Lepší jak polovina Star wars filmů určitě ne-li než všechny. 1. série 90%, 2. série 95% ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

07.04.2024

Pokud jste fanoušci hraných verzí disneyovských animáků, následující první zpráva pro vás nebude úplně pozitivní. Plánovaná hraná verze animovaného snímku Moana (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa… (viac)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers