Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Marius

V tomto filme ešte tak dramaticky nekričí plytkosť deja pred formou ako v Moulin Rouge, lebo má skvelú predlohu. Ale aj tak to stačí vidieť raz. 7/10 ()

EdaS

Tanec v srdci i Moulin Rouge jsou filmy mého srdce, ale tady jsem se s Mistrem nějak minul. Ta hypermoderní stylizace mi k Shakespearovi nesedí. Na film Baze Luhrmanna to má zkrátka moc dialogů... :o) ()

Pethushka

Jasné je, že nejsilnější stránkou je tu překrásná (!!!!) hudba. Při ní musí vypadat snad každá láska nádherně. Další výhrou je samozřejmě mladý DiCaprio a částečně i Claire Danes. Dál už ale moc chvály rozdat nemohu. Zasazení úúúžasného a všem známého romantického příběhu Romea a Julie do téhle doby mi téměř vůbec nesedlo. Ikdyž chápu, že pro mladší generaci je to takhle asi zkousnutelnější. 3* ()

xxmartinxx

Po skvělém muzikálu Moulin Rouge! jsem se prostě musel podívat i na předchozí Luhrmannův film. A zklamaný nejsem. I přes tu disko-popovou zátěž. Má to svojí jedinečnou energii a takových filmů moc nevzniká. ()

Skejpr

O co je Claire Danes jako Julie rozkošnější, o to je Božský Leo nesnesitelnější a výsledek je bohužel více méně katastrofa. Todle si klasik nezasloužil ()

Djoker

Luhrmann se pustil do experimentu, který zřejmě musel vzniknout, aby všichni ostatní pochopili, že tudy cesta skutečně nepovede. Zasazení divadelního recitování Shakespeare do současnosti je až odpudivě nepřirozené. Leo se snaží, hudební doprovod je povedený, ale jinak jde o těžký porod. ()

gudaulin

Na klasicky zpracované Shakespearovo drama Romeo a Julie bych myslím do kina nevyrazil a neztrácel s ním čas asi ani na televizní obrazovce, tak je to známé, a připadal bych si jako divák Pyšné princezny po dvanáctém skouknutí téhož filmu. Tahle dramata přímo volají po moderním způsobu zpracování a alternativních úhlech pohledu. Měl jsem možnost vidět Romea a Julii na divadelních prknech jako komedii, kde se mimo jiné pokuřovala marihuana a skvěle jsem se přitom bavil. Potíž je v tom, že Luhrmann natočil svého Romea a Julii jako popkornově laděný příběh pro teenagery, nota bene americké teenagery odchované Xenou nebo Buffy, zabíječkou upírů. Nebudu moralizovat a rozhořčovat se nad tím, jenom říkám, že tento způsob adaptace klasiky se mi jeví býti nešťastným a velkým obloukem mě míjí. Když už chtěl režisér natočit něco takového, pak se měl aspoň vzdát toho klasického veršování a udělat moderní film se vším všudy. Druhá hvězdička je výhradně za DiCapria a Danes v hlavních rolích, ale i tak je to jen za 35 % celkového dojmu. ()

Lynn

Claire Danes je jako Julie krásná, Leonardo DiCaprio v roli Romea dostatečně věrohodný, modernizace klasických her mám ráda, ale tato mi zrovna nějak nesedla. Samozřejmě se nedá vůbec srovnávat s mojí milovanou Zeffirelliho verzí z roku 1968. Ale problém bude možná právě v té modernizaci - chtělo to vzít za takový konec jako tvůrci Tita Andronica s Anthony Hopkinsnem v hlavní roli. Ovšem originalita se také cení. ()

TeeAge

Pestrofarebnosť v gýčovitom zmysle od prvej minúty do poslednej. Na začiatku má človek pocit, že to musí vypnúť. Počiatočná priblblosť však mala pre mňa svôj zámer - film začal hodnotne ku koncu rásť a rásť, verše a široké špektrum farieb prestali vadiť. Tento štýl zdelovania mi však nikdy nebude príjemný. 3ajštvrť za odvahu. ()

genetique

Zbrane namiesto mečov, výstrely namiesto bodnutí, autá namiesto koní, no v podstate sa nič iné sa nezmenilo a možno práve to bola chyba, pretože mi niektoré situácie priši naozaj smiešne a nedotiahnuté. Čím film zaujal, bolo audio-vizuálne spracovanie, ktorým si Luhrmann otvoril dvere do sveta netradičných spracovaní rôznych žánroviek. Ale DiCaprio a hlavne Claire Danes mi prišli veľmi milý a podarený párik. Škoda, že taký nebol aj dojem z celkového filmu, pretože ambície mal podľa mňa vyššie. 65%. ()

kitano

Hmm. Velmi som sa na to tesil, pretoze Moulain rouge patri do mojej top 5. No ale mam s toho take zmiesane pocity. Nejde ani o to ze to ma moderny kabatik so zbranami a vsetkou tou omackou okolo (to by mohlo byt skor plus), ide o to ze vsetky tie emocie, ktore by mali tento pribeh zakazanej lasky sprevadzat sa akosi nedostavili. A zarazilo ma to hlavne koli tomu ze Moulain rouge mi pripravil NAJVACSI lubostny pribeh aky som videl, a od tohto som cakal nieco podobne. Ale kde nic tu nic a bozkavanie pod vodou mi nestaci :( . Inak je to vcelku pozeratelne a Luhrmanov rukopis je jasny, len ako som uz napisal, nevyuziva to ani zdaleka potencial ktory predloha ponuka. A to by som povedal ze Luhrman by to vedel najlepsie. 6/10 ()

NinadeL

Luhrmannova verze Romeo + Juliet se mi hodně dlouho vyhýbala. DiCaprio před Titanicem byl sice akurátní, Danes byla čistota sama, moderní prostředí a drsnější souboje dopadli dobře. Líbilo se mi i rozbití klasické balkonové scény, ale co jsem nedala, byla kombinace moderny a shakespearovského jazyka. To už snad raději West Side Story. ()

sud

Nebylo to úplně nejhorší, přenesení do moderní doby "potvrdilo" nadčasovost tohoto díla. No, alespoň částečně. 50%. ()

viperblade

Toto převedení Shakespearovy hry do současnosti se mi překvapivě líbilo. Musím vyzdvihnout výbornou hudbu a skvělou kameru. Bod odebírám z důvodu toho, že přece jen bylo poznat, že Romeovi a Julče sluší spíše jejich doba, než ta naše. Takže, pokud chcete zajímavé převedení Shakespeara do současné doby, tak neváhejte a berte tento film všemi deseti. Vám ostatním bych spíše doporučil filmy jako Sen noci svatojánské, nebo Kupce benátského. ()

castor

Už jenom za scénu od bazénu s vyznáním vřelých citů, za seznámení napříč akváriem a za polibky ve výtahu nelze jít alespoň v mém případě na méně než čtyři hvězdy. Některým mnohé prvky rozhodně nepřijdou vhodné, protože tohle si přece autor veleslavné milostné tragédie nezasloužil? Jenže nejsme na divadelních prknech, mě tahle vybroušená podívaná sedla. Kulisami jsou kavárny i benzínové pumpy, postavy se šklebí, divočí, nosí naleštěné pistole, jezdí v rychlých autech a mají obarvené vlasy. K tomu hrají rockové skladby a na vše bedlivě dohlíží svěží vítr Baz Luhrmann, který osciluje mezi klasickou školní četbou a moderní adaptací. Povedla se výprava, hudba (ta moc) i kamera. A samozřejmě herecké výkony, které představují dva talentované herce: panensky nevinnou Claire Danes (toho času s televizními zkušenostmi – ač výraznými) a samozřejmě Leonarda DiCapria v lehkovážném i vnímavém podání. Chemie fungovala. Samoúčelné, ztřeštěné, odvážné, luhrmannovské. ()

ripo

Áno, je to netradičné spracovanie Williama, ale pri sledovaní tohoto filmu som mal pocit, že si niekto zo mňa robí prču !!! To spracovanie mi pripadalo, ako keby homelesáci mali spievať operu Nabucco, alebo anglická kráľovná mala tancovať break dance..... Aspoň keby tí herci nevypúšťali Shakespearove citácie akoby vypúšťali obsah kloaky na chodník .... Jediné pozitívum bola kamera a strih . Len vďaka tomu tá jedna hviezdička. Inak by to bolo, veď viete čo .... ()

petero

Spočiatku ma dosť že zarazili Shakespearovské (alebo ako sa ten človek volá) dialógy no vynahradila to zbesilá Bazova réžia hlavne v úvode pri pumpe, celkové zasadenie príbehu, príjemné výkony hlavných predstaviteľov, naviac John Leguizamo je cool motherfucker a výprava a la Moulin Rouge! ()

Reiniš

Oproti Moulin Rouge zde ještě nemá Luhrman tak vybroušený styl. I tak se ale jedná o hyperstylizovanou a výpravnou podívanou. Shakespeare se kupodivu asi v hrobě neotáčí, jelikož hlavní myšlenka zůstala zachována... ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)