Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Bolek82

Pro mě asi to nejlepší zpravování. Ze začátku jsem byl hodně překvapen stylizací a Luhrmannovým pojetí (pro něho tak typickým viz jeho další skvost Moulin Rouge). Po "navyknutí" pak následuje dokonale zvládnutá, barvami, akcí a vášní nabitá podívaná :-) Hudba je vynikající jakož i obsazený. Mladička Danes je naprosto úžasná. Scéna, kdy ji DiCaprio poprvé uvidí přes akvárium a následné seznámení je nezapomenutelné. Pro mě jasných ***** PS: český dabing zde velice zabodoval, nedávno jsem viděl klasiku z roku 1968 a ten přednes byl šílený, Schakespearovi verše nejdou odříkat jako pitomá telenovela ;-) ()

natalie15

Toto mi zo Shakespeara nerobte, pán Bazz Luhrmann! Rómeo a Júlia patria do Verony a 16 storočia, sú tak napísaný, kvôli tomu majú úžasnú atmosféru a preboha, keď sa už pokúsim spraviť novodobú verziu, predsa tam nedám dialógy z pôvodnej verzie! Franco Zeffirelli natočil pre mňa krásnych a ikonických Rómea a Júliu, lenže toto je dehonestovanie Shakespeara a nezachráni to ani krásny a skvelý Leonardo DiCaprio. Až sa mi chcelo plakať. ** a 40%. ()

kobras5

Moderní Romeo a Julie? Pro mě jednoznačně super dílo a ve srovnání s moderní verzí Othella to je možná i o 50% lepší dílo. A co se mi na tom vlastně tak líbí? Například nádherné slovíčkaření a pojmenovávání moderních věcí názvy starých věcí. Pro mě geniální nápad, který si zaslouží být podle toho ohodnocen. Snad jen kdyby tam nebyl DiCaprio, mohlo být dílo lepší. 75% (viděno na DVD česky). ()

SheldonShamy

Moderní svět v kombinaci s originálními verši z pod rukou Shakespeara. Aneb jak by vypadal dnešní Romeo a dnešní Julie. Nadčasová láska nejznámější milenecké dvojice je vhozena do moderního života plného zbraní, drog a alkoholu. Odvážné zpracování známé tématiky určitě stojí za shlédnutí a určitě nadchne některé víc než ta zpracování klasická. ()

msp5

Osobně spíš odsuzuji modernizaci klasických děl, ale toto je velmi povedená výjimka potvrzující pravidlo. Nehledě na excelentní výkony hlavních představitelů. Za mě zatím nejlepší Romeo a Julie. ()

pollstro

Nápad a myšlenka na převedení největšího a nejznámějšího milostného příběhu v dějinách lidstva do současné podoby se na první pohled může zdát jako velmi zajímavá, a ono tomu tak ve skutečnosti opravdu je. Novodobý a moderní vzhled příběhu o Romeovi a Julii vypadá opravdu skvěle, veškeré to historické prostředí a pojetí je nahrazeno bláznivým a moderním stylem a najednou celý příběh dostává jistý impuls, který dokáže v člověku, znající tento příběh, vzbudit zájem a pozornost, což dle mého názoru není zrovna u takhle profláknutého příběhu zrovna snadná záležitost. Obrovská škoda některých scén, zvlášť té úvodní scény u benzínové pumpy a poté scény smrti Merkucia, jelikož se tyto scény snaží za každou cenu tvářit odlišně takovým způsobem, až to kazí celkový dojem. Dále mi přišlo jako neuvěřitelná škoda, že v samotném úvodu je jasně dáno najevo, jak celý příběh skončí, tudíž člověk nemá v žádném případě počítat s nějakou změnou oproti originální předlože, tomu se mohl Baz Luhrmann vyhnout a nechat tak divák až do samotného závěru v nejistotě. Celkově mi to přijde jako totálně nevyužitelný potenciál, takhle se jedná o pouhé převzetí originálu, oblečeného do moderního kabátu a to jednoduše na nějaký výjimečný filmový zážitek rozhodně nestačí. Přitom tohle vyloženě vybízí k vytvoření vlastní verze této světoznámé tragédie. Dialogy ve verších mě velmi překvapily a vnáší krásnou poezii do celého filmu a vytváří velmi specifickou atmosféru, ve které jsou Leonardo DiCaprio a Claire Danes úžasní. Příběh, jehož děj a myšlenka mě pokaždé vezme za srdce, ať už v případě jakékoliv verze. "And when I shall die, take him and cut him up in little stars, and he will make the face of heaven so fine that all the world will fall in love with night and pay no worship to the garish sun." ()

fimler

Nevím, co si o filmu mám myslet. Mám z toho hodně rozporuplné myšlenky. Co vím s jistotou je, že kamera a kostýmy jsou rozhodně 10 z 10 a zasloužily by Oscara. Jen film jako takový mě moc nechytnul, adaptovat Romea a Julii do nové podoby se za mě až tak nepovedlo, protože (až na kameru a kostýmy) je to hrozně nezajímavé. Scénář mě opravdu nijak nenadchnul, spíše naopak. Hodně scén a dialogů jsou prostá nuda, kde ať se to snaží scénarista napsat sebevíc „cool“, stejně to vyzní trapně. Kdo mě s herectvím překvapil, tak byl Paul Sorvino (r.i.p.), scéna, kde křičí na svou dceru byla z jeho strany vážně dobře zahraná. Od Leonarda to byla klasika, všichni už v této době věděli, že má talent tudíž zde není moc řešit a nechci se opakovat po 500 komentářích níže. Tento film i řadím mezi skupinu filmů, kde mě spíše baví jejich popkulturní odkaz a status než samotný film. Něco podobného jsem měl i u filmu Třínáctka, ale vybavil bych si jich více. Sečteno podtrženo dávám 3 hvězdy. ()

Funky Figo

Romeo a Julie, nejznámnější příběh nešťastné lásky všech dob, který i přes své odvážné zasazení do "současného" světa zanechal hlubohou stopu na mém srdci :)))...ale opravdu a bez legrace myslím, že jde o vydařený snímek, který opět jednou dostal mé romantické já... 4 a 1/2* ()

AnnaW

Viděla jsem to dávno před Moulin Rouge a tehdy mě to docela vzalo, byť tam muzika není tak organicky spjatá s příběhem jako v případě filmus Kidmanovou a McGregorem. Modernizace příběhu mě bavila taky, správná provokace. ()

pleassurew

nejsem zrovna fanda do romantiky, ale tenhle film mě překvapil jak pojetím staré Shakespearovi hry tak i celým celkovým zpracováním filmu.Tenhle slaďák mě dokázal natolik uchvátit, že jsem se od začátku filmu nevzdálil od obrazovky ()

old salt

Výborné. Barvité. Třeskuté. Výpravné. A jedna z mála rolí, která sedla DiCapriovi. Z modernějších adaptací Shakespeara mám sice nejradši Tita, ale i tato se velice povedla. A dle mého názoru je o hodně lepší než Moulin Rouge. Osobně mám stejně od Luhtmanna nejradši TANEC V SRDCI. Ten mne fakt dostal. ()

ekap

V tomto filme sa mi páčili asi dve scény, zvyšok bol strašný, nudný, oveľa lepšie by bolo, keby tvorcovia upustili od rýmov, ktoré sa do daných situácií a danej doby vôbec nehodili. ()

gruzdej

První popartově kýčovitá burleska podle snad nejsilnějšího příběhu všech dob. Spíš nežli s originálem je na místě srovnávat Luhramnnův film s West Side Story - ale Luhramnn nezůstává jen u přenesení děje do současnosti, ale zdobí navíc snímek svojí ornamentální vizualizací, kterou poté už trochu překudrlinkoval v Moulin Rouge. Tady je to "čistší" a díky tomu i o poznání temnější - a to i když Romeo a Julie nemá hudební hutnost Moulin Rouge. ()

Vendee

Jsem fanda Shakespeara a když jsem viděla tohle.....no, řekněme, že mi to vyrazilo dech. Snad nejznámnější tragický příběh lásky ze 16. století přenesl režisér Luhrmann do současnosti, ze znepřátelených Montéků a Kapuletů udělal válčící gangstery, kteří navzdory své době, svým koltům a postavení, citují doslova (nejenom citují - oni tak mluví celý film) právě samotnou Shakespearovu hru. A všichni víme, nebo aspoň tušíme, jak se mluvilo na konci 16. století. Právě z toho jsem měla hodně divný pocit. Nicméně je to opravdu zajímavě zpracováno, hlavní dva představitelé jsou sympatičtí (tedy pokud netrpíte nějakou averzí vůči nim) a i moderní hudba do děje docela sedí. Dala bych tak 75 %. ()

Mínós

Mám rád Shakespeara, mám rád DiCapria, proti novým pohledům na klasiku nic zásadního nemám a Claire Danesová je roztomilá, ale málo platné, setkání vznešených slov a vět velkého Williama se světem vytuněných sporťáků a gangsterských bouchaček se změnilo ve slušnou kolizi a Luhrmana sice díky jeho prvním filmům pokládám za nesporný talent, ovšem z jeho pozdějších dílek na mě nedýchá romantika a barvitost, nýbrž smrdí kýč. 4/10 ()

Simir79

Do chvíle než jsem shlédnul tento film, byl pro mne DiCaprio "trapnej oblíbenec mých spolužaček", "líbezná tvář Holywoodu" a "slizoun z Bravíčka" (chápejte, bylo mi 16 let:-). Poté jsem se přestal obávat jeho filmů. Dobře udělaná klasika s textem v originálu. V době kdy jsem tento film viděl poprvé by mne asi nic nedonutilo shlédnout původní verzi, či si snad přečíst knížku. Možná takhle vede cesta mladých ke klasikům. :-) ()

cici24

Když jsem tento film viděl, tak jsem byl v úžasu, že někdo natočil literární klasiku v novém kabátě do současného světa se vším všudy. Asi tři týdny před tím jsem poctil divadlo svou návštěvou baletu Romeo a Julie a srovnáním těchto dvou předlohově stejných, ale zpracováním jiných zážitků jsem měl co dělat:-))...Obě vřele doporučuji:-))....Ve filmu krom hereckých výkonů je vynikající soundtrack:-)))...Kdo by jednou nechtěl prožít lásku jako tito dva?...Konec by si asi každý odpustil:-))) ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)