Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

pillower

Epický film biblických rozměrů, kdy je zobrazen konec jedné ságy, resp. doby a vlády rytířů Jedi, což je sám o sobě poměrně složitý úkol k natočení, avšak provedení je ještě lepší, než jsem očekával. Skutečně smutné a krásné zároveň. Konkrétně rozhovor Obi Wana k poraženému Anakinovi, skutečně silný zážitek ... Nutno připsat, že pokud nejste fanoušky SW, tak se Vám film bude líbit nejspíš jen průměrně ... ()

Rathe

I. až III. epizoda je pro mě úchvatnou podívanou. Miluju efekty dnešní technologie a tohle prostě nemá chybu. Skvělé bitvy, prostředí i vesmírná galaxie. Příšery všeho druhu tu jsou čím dál vynalézavější. A výkon Haydena Christensena neměl chybu, ani jeho přeměna v D. V.. Dokonce se jim povedla i scéna, která ve mě vnesla smutné pocity a tou bylo vyvraždění Jediů. Jedním slovem - famózní. ()

SatchS

Dáme stenu preč? Tomu ver. Cítim sa ako po stretnutí so zabudnutým príbuzným. Konečne som našiel svojho strateného Padawana. Prvý diel, pri ktorom som sa nenudil ani necítil trápne. Ako raz povedal Dan Nekonečný: Tak si to musim RRRRRRRRRRRRRrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!! Pořádně pRRRRRRRrrrrrročistit. Vesmírnu ságu treba tiež prečistiť. Od zbytočného hajpu. Nie, Hviezdne vojny nie sú dokonalé. Áno, stará trilógia je nudná. Áno, hlášky C3PO a Jar Jar Binksa sú trápne a otravné. Áno, Ewan McGregor je sexy. Nie, Hayden Christensen nie je dobrý herec. Snažil som sa odosobniť od nostalgie, ktorá túto slávnu hexalógiu obkolesuje. Táto epizóda sa ale naozaj podarila. Mohlo to však byť ešte lepšie. Keby hral Anakina Nicolas Cage. ()

IndominusRex

Epické zakončení druhé trilogie je spolu s pátou epizodou tím nejintenzivnějším, nejvelkolepějším a nejnapínavějším dílem. Darth Vader může začít cestu své nenávisti, přesně to jsme chtěli vidět! ()

ybiomehanika

Pro mě nejlepší epizoda z celé hexalogie a jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Z obou trilogií si bere to nejlepší, to znamená z prequelové trilogie efekty odpovídající novému tisíciletí a z původní trilogie postavy Darth Vadera a Darth Sidiouse. Epizody I a II sice můžou být kvalitou bůhvíjaké, ale nedá se jim upřít význam na emocionální dopad poslední třetiny tohoto filmu. Toto musel chtít vidět každý fanoušek původní trilogie. Mimochodem konečně normální práce s účesy hlavních postav a pro mě i obstojný herecký výkon Christensena. ()

prasecak_cz

Pro mě další zklamání, vývoj hlavní postavy - Anakina alias Dartha Vadera mi přišla taková moc skoková, zkrátka změnil strany moc rychle a razantně... Děj obsahuje emoce, ale nepřipadá mi to nějak autenticky, možná je to dabingem, kdo ví. Jinak samozřejmě efekty a souboje, to je kapitola sama o sobě. ()

vrch07256732

Úplne zle. Nechcem sa stále odvolávať na pôvodnú trilógiu z 80 tych rokov, ktorá bola svižná nápaditá s istou dákou nonšalantného humoru. Pri Pomste Sithov som mal pocit že sledujem psychologickú drámu kde na pozadí beží nejaká scifi strielačka na Playstatione. Samotný film je o prerode a prechode Skywalkra na temnú stranu sily čo toporne sleujeme skoro 2,5 hodiny. Jediné čo mi vtislo istú dávku nostalgie a spomienky na staré dobré SW je úplne záverečná scéna. Inak celá táto trilógia upadla do PC animovaného bahna podobných sci fi skvostov ktoré nájdeme aj ako amatérske filmy na inernete ()

adys.sp

Vždy mám smíšenépocity u této epizody.Na jednu stranu ji miluji a na druhou nenávidím.Po skončení mě chytne taková deprese,které se špatně zbavuji.A při každém sledování se modlím,aby to Anakin neudělal.Je to famozni,poutavé,srdcervoucí zakončení Star Wars. ()

Simon.Gal

Jsem ohromný fanoušek Star Wars ságy, tolikrát už jsem viděl všechny díly a mohl bych koukat pořád dokola. Nejlepší díl z Prequel trilogie a podle mého názoru po pátém dílu: Impérium Vrací Úder nejlepší díl celkově. Tolik emocí, tolik akce, až na pár slabších momentů v dialozích (i když je to o dost lepší než v Skryté Hrozbě a Klony Útočí) se na tomhle filmu těžko hledají chyby. Celý film je skvělý a pak finální duel mezi Anakinem a Obi-Wanem je naprosto fantastický a dech beroucí. Ať si lidé o Georgy Lucasovi říkají cokoliv tak nikdo mu nemůže upřít, že stvořil tu největší a nejlepší ságu všech dob. ()

Pleazzy

Star Wars je láska a o ta se nejde jen tak rozebrat. Přerod nejslavnější filmové ságy na nejlepší filmovou ságu.A samozřejmě vrchol kariéry George Lucase. ()

SNCIS

"Sežeňte posily. Je to sithský lord." - "Kancléři Palpatine, sithští lordi jsou naše specialita." Politické čachry, love story a chlapec stojící, mezi světlou a temnou stranou síly. "Anakine, já sloužím Republice a demokracii." - "Pokud nejsi se mnou, jsi můj nepřítel." - "Jenom Sith uvažuje černobíle. Udělám, co musím!" - "Tak to zkus." Epický příběh s dokonalým soundtrack, božskými efekty a prvotřídními herci (Christensen, Portman, McGregor, Lee, Jackson.). Souboje originální, ať už jde o ten první s hrabětem Dooku nebo o ten s generálem Grievousem či ten závěrečný. "Na tenhle okamžik jsem čekal dlouho, můj malý zelený příteli." Je to temné, stejně jako ikonická postava, která se zde zrodí. "Je s tebou spojena velká síla! Od teď budeš znám jako Darth Vader!" George Lucas to dokončil velkolepě, bezchybně a nadčasově! - 100%. ()

PyroCitron

Za tohle dílo Lucasovi odpouštím Epizody I a II. Jednoznačně nejlepší díl nové trilogie. Skvěle propracovaná a uvěřitelná změna Anakina ve Vadera, přechod od uvolněného začátku až k temnému a drsnému konci a v neposlední řadě i povedená akce. Potěšil mě i Palpatine který zde získává svou démoničnost z původní trilogie. Ani Hayden Christensen mi tentokrát tolik nevadil. Závěrečný souboj Obi-Wana s Anakinem a jeho přeměna ve Vadera už byly pouze třešničkou na dortu. Za mě druhý nejlepší díl Star Wars po Epizodě V. 90% ()

Krys

Za mě nejlepší epizoda z celé dosavadní série. Celou dobu jsem se nenudil a těšil jsem jakým způsobem dojde ke zvracení Anakina k temné straně. Možná to by takové ráz na ráz a možná by si to zasloužilo více podmětů a věnovat tomu více času o tom jak Anakin s tím bojoval v jeho nitru. Scény s Grievousem bych o lehce zkrátil a dal více prostor Anakinovi. Souboje se světelnými meči choreograficky velice dobře zvládnuté, možná v souboji Anakin vs. Obi-wan trochu přikrášlené, ale nějak mi to z požitku neubíralo. ()

Adam1408

V rebríčku filmov zo sveta Star Wars je toto to najlepšie, najepickejšie a naj... proste naj. Už začiatok, so skvelým humorom R2D2 a postupné gradovanie k tomu, čo je nevyhnutné je perfektné. Ved si to len predstavte, točíte film, o ktorom viete, že všetci jeho fanúšikovia vedia, ako skončí, ale vy musíte vymyslieť, ako sa k tomu záveru dostať čo najepickejšie. A tu sa to Lucasovi podarilo na jednotku s hviezdičkou. Pri tomto filme, asi ako pri jedinom zo SW neberiem žiadne námietky, pre mňa to je naozaj bez chyby. Nič nieje uponáhľané, zbrklé, ani zbytočne naťahované. To čo treba vysvetliť, vysvetlené je, čo treba spraviť, sa spraví a hudba, zvuky, epickosť postupne vygradujú až na vrchol. Bravo! ()

KaPr3

Hello there. Tento film som videl mnohokrát a to v českom dabingu. Nedávno som si ho ale pozrel v originále a hodnotiť budem podľa toho. Dialógy sú oproti minulému dielu oveľa lepšie a zo všetkých hlášok sa dajú spraviť meme (/r/prequelmemes). Herecké výkony Ewana McGregora a Ian McDiarmida sú užasné a aj Hayden sa oproti minulému dielu dosť zlepšil. Hudba presne sedí ku scénam. Duely sú epické a záver je smutný. Hodnotenie je teda jednoznačné. May the Force be with you. ()

Lishkenzi

Kdyby byl Anakin stvárněn někým kdo umí hrát... Kdyby psal dialogy někdo jinej... Kdyby... ale co, na to se přece nehraje. Anakin a Padmé... ach jo. Anakin a Obi wan... ach jo. Anakin a Palpatin... ach jo. No co, ale jsou to SW a ty budu vždy milovat. Kromě toho, v době utváření svého kritického názoru jsem netušil, jak strašlivě se chystá znásilňovat pan Abrams... ach jo. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)