Star Wars: Epizóda III - Pomsta Sithov

• Česko Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (viac)

V třetí epizodě ságy Star Wars zuří Klonové války, které prohloubily rozpory mezi kancléřem Palpatinem a Radou Jediů. Mladý rytíř Jedi Anakin Skywalker se musí rozhodnout, na čí straně bude stát. Podlehne slibům moci a pokušení Temné strany, vstoupí do služeb zlého Darth Sidiouse a stane se z něj Darth Vader. Sithští lordové se chtějí společně pomstít a prvním krokem jejich plánu je likvidace Jediů. Pouze Yoda a Obi-Wan přežijí a musejí se Sithům postavit, což vede k dramatickému souboji světelnými meči mezi Anakinem a Obi-Wanem, který rozhodne o osudu galaxie. (oficiálny text distribútora)

Trilobitter

Tenhle díl ságy jsem viděl až dnes, 10 let po té, co Pomsta Sithů šla do kin. Bohužel musím říct, že kdybych si dal dalších 10, nebo 20 let čas, nic by se nestalo. Pomsta Sithů je pro mě příklad nevyužité příležitosti. Děj je šroubovaný tak, aby všechno zapadalo, ale ono to nějak nefunguje. Anakinova proměna v Darth Vadera proběhne během "mrknutí oka". Žádné hlubší psychologizování, přitom větší důraz na jeho existenciální rozpolcenost by dílu skvěle prospěl. Celý díl působí spíš jako souboji nabušená vycpávka s dojákem na konci. Nejplastičtější a nejsympatičtější postavou dílu se tak stává Mistr Yoda, který po desítkách let přikývování a sypání mouder z rukávu konečně něco předvede. ()

ASSBURGER

George Lucas ah...... On nikdy nesklame tak presne to dal najavo aj v tomto sci-fi dobrodružnom filme Star Wars 3 ktoré je pokračovaním legendárnej série Star Wars. Do ktorej prispel 4,6 on sám a spravil ich perfektne. No kde mám začať pri tejto dá sa povedať posledne natočenej časti som nečakal že bude až taká perfektná no ale čo sa dalo čakať ved predsa George Lucas nie? Pri konci som nevedel či mám plakať alebo nie. Ved ten koniec bol tak dojemný že achhhh. Táto časť ma vôbec nesklamala práve naopak ešte ma povzbudila aby som tomu dal päť hviezdičiek. Ewan McGregor (Obi Van Kenobi) ma prekvapil vôbec som netušil že na konci ved vi viete čo,a ti čo nevedia nech si pozrú film a zistia čo. No ale podme dalej aj napríklad Natalie Portman tak nebola až taká zla síce nebola bojovníčka ale bola matkou Luka Skywalkera (Mark Hammil ). No ale nič ideme ku koncu. Neviem ale proste ma niečo prinútilo dať päť hviezd neviem že či to bola tá moc jedajou alebo sa mi to páčilo až tak že som neodolal dať päť. ()

flash56

Až tragédia. Pozrel som si to po 10 rokoch, keď tento rok sa blíži veľký návrat k SW. Tento film absolútne neobstojí skúškou času. Hrozné dialógy-hrozní herci. Aź mi to miestami pripadala ako paródia. Ale povedzme si s nadhľadom a ironický, nebola ešte doba inteligentných blockbusterov. Asi. Tak to môže zachrániť akcia alebo atmosféra? Kdeže. Akcia je sterilná, nudná, nedynamická a vlastne tým aj celá réžia. Lucas na to nemal. A mal to dať niekomu inému. Myslel som si to už dávno a teraz to tvrdil na plne ústa :D a to som fanúšik Star Wars a neviem sa dočkať nového filmu. Takže rýchlo si idem pustiť trailer a ignorovať bláznov, ktorí tomuto filmu dali 5 hviezd. U mňa 2 a 3/4-hlavne za koncovku. ()

Bozvav

Tento díl je rozhodně o dost zajímavější než dvojka, méně poetický než jednička a taky o dost více temnější. Jakoby cílil na jinou diváckou skupinu, než díly předešlé. Velmi dobře zpracovaný scénář, který si skvěle poradit s tím, jak navázat na dříve natočené díly 4 až 6. Vizuálně temná podívaná je skvěle digitálně zpracovaná, dokonce tak dobře, že je to možná až na škodu. Hudba dobrá a herecké výkony přesvědčivé. každopádně následující díl je o poznání lepší. Za mne 85%. ()

Cermbo

Lucas měl svoje slabší chvilky ale tady ze sebe vydal všechno. Dodnes jsem tento díl považoval za vrchol všech Star Wars filmů, čekal jsem že Force Awakens po tak dlouhé době změní můj názor, ale ani zdaleka. Epizoda III je naprosto zábavná, epická a dokonalá, nemám co vytknout. ()

Richie24

Po nepříliš vyvedené "dvojce" přichází Lucas se skutečně dechberoucím finišem série, chcete-li jejího poločasu. Vše do sebe báječně zapadá, vše je dostatečně atraktivní, dostatečně temné a hlavně více než dostatečně dobře zahrané. Jediné, co mne na Pomstě Sithů malunko zklamalo, je snad až příliš jednoznačná přeměna Anakina v Darth Vadera, málo očekávaného vnitřního boje a nesouladu... Přesto si Epizoda III mých 5 ***** bez debat zaslouží. Společně s Epizodou V jednoznačně nejsilnější díl hexalogie. ()

sirien

Takže. Příběh Anakina... celý film sledujeme, jak se chová jak totální kokot (oproti dvojce je mocnější, ale rozhodně ne vyspělejší), abysme na konci byli svědky snad nejNEdůvěryhodnějšího obratu k "temné straně" ever (vážně, celá ta scéna je k pláči). Devastace Vadera započatá v ep. 2 tím je dokončena. Oslňující nadbytečné CGI zde vrcholí v tom nejroztahanějším a nejnudnějším souboji ever, kdy si člověk jen řiká "OMFG už se tam zabijte" (a který má tak děsivou choreografii, že skalní fanoušci museli vymyslet celé složité teorie o tom, proč bojující Jediové mávají meči do vzduchu zcela mimo své nepřátele) a celé to je prokládané křečovitými hláškami a prohlášeními (které jsou navíc blbě zahrané - teda, ne, že bych si uměl představit, že by takovou příšernost mohl někdo zahrát dobře). Tohle má být Darth Vader? Vážně? Ne. Prostě ne - pokud si člověk spojí prequelového Anakina s Darth Vaderem, pak musí Lucasovi pogratulovat k naprosté destrukci jednoho z nejlepších antagonistů ever. Zbytek filmu nemá smysl komentovat. ()

zdeny99

Filmové triky a efekty jsou na té nejvyšší úrovni, podobně jako u Pána prstenů. Jenže kvůli značně komplikovanému ději jsem si to neužil jako běžný fanoušek sci-fi a fanoušek Star Wars. Třetí díl v kuse je už na mě opravdu hodně. Na druhou stranu, závěrečná scéna, kdy se z Anakina stane Darth Vader, je famózní. [61656. hodnocení, 1454. komentář, 87%, 87. nejlepší film, 33. nejoblíbenější film] ()

Aurus

10/10. Je to tam! Nejlepší Star Wars film jednoznačně! Anakin je konečně dobrý (narozdíl v epizodě 2). Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, akce tu je neuvěřitelná, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě žádné sklamání a velmi doporučuji. ()

phamphi

Nejlepší epizoda z prequel série, tedy dějově prvních třech epizod, kde první byla lehce infantilní, ale aspoň s epickou postavou Darth Maula, druhá však nudná o ničem. Zde konečně všechny dějové linky epicky vrcholí, Anakinův přerod je dokonán a může "začít" původní trilogie. ()

TostTom

Tak do třetice všeho dobrého a epizoda tři je opravdu nejlepší z této trilogie a to po všech stránkách. Příběh asi zatím nejzajímavější a nejvíce propracovaný, plný nečekaných zvratů a skvělých momentů. Taky bych mohl říct, že je to dobrý generátor memů a u každé druhé scény/věty jsem si v hlavě říkal to znám a dočkal jsem se i legendárního Hello there a nebo Its over Anakin i have a highground a tyto scény mě velmi potěšily. Potom co se týče efektů, tak tentokrát už opravdu nemám prakticky co vytknout a šlo vidět, že to dotáhli k dokonalosti. I přes všechny tyto klady mi tam ale furt něco chybělo a nebo to asi prostě není můj šálek čaje a nedokážu si to tak užít. No závěrem jen můžu říct, že Ewan McGregor je naprosto skvělý a pro mě byl tím co táhlo celý film.  8/10 ()

zabro

Kdyz jsem sedel v kine a videl jsem prvni ctvrtinu tak jsem si rikal, ze si z nas lucas dela asi srandu, protoze jsem cekal uplnou temnotu. Ale najednou jak kdyby jste mavli kouzelnym proutkem se vse obratilo k dobremu. Lucas nam ukazal, ze umi porad udelat poradny a kvalitni film. Tuto epizodu hodnotim k nejpovedenejsim z cele sagy. ()

Eles

S litostí musím napsat, že jsem se místy docela nudil. Moje očekávání nebylo v žádném případě naplněno. Považuji se za velkého fanouška první trilogie a té se tento díl neblíží, ačkoli je asi lepší než epizody 1 a 2. A co mi vadilo ? Jednak opět prázdný scénář. Za těch 140 minut se stane tak zoufale málo zajímavého. Hloupé dialogy postav (což si všiml skoro každý). Největší zklamání mi ovšem přinesla absurdní proměna Anakina, který nastoupí cestu zrady kvůli nejasnému pocitu až snu. Jako záminka budiž, každopádně rozjelo se to docela pěkně, vypadalo to na pěkný pozvolný přerod. Potom se ale najednou bez kompromisů přikloní k dobru, ale ne, už za 10 minut změní názor o 180 stupňů. A kdyby alespoň měl důvod. Ale přiklonit se k hromádce neštěstí, která demostruje slabost temné strany (a ještě jen za sliby) a nepožádat o pomoc zjevně mocnější světlou v podání Samuela - to jsem se mu dost divil. Když se k tomu přidá dementní obyvatelstvo, které tleská všemu, co jim kdo nakuká (nejtrapnější scéna v senátu), tak nevím... I těch trikových scén je už přespříliš a rozpliznou se ve vzájemném guláši. Teď mluvím o všech posledně natočených epizodách. Každý si pamatuje, jak Luke nalétával do koridoru...Tady máme desítky minut bitevních scén, ve kterých zapamatovatelný okamžik není. Je to tam moc barev, moc světýlek, všechno se moc blýská... Jo a mimochodem trojka dokonale završila zkázu dalších epizod. Překvapení z otcovství, sourozenectví, tajemná minulost Yody a Obi-wana, imperátora... Všechno je pryč. Proto už Star Wars nikdy nebudou to, co dřív. ()

derek007

Rozhodně nebudu novou sérii srovnávat se starou. 20 let je 20 let. Za tu dobu se změní věcí. Musím říct, že jsem se ovšem z fanouška Star Wars změnil (po shlédnutí I. a II. episody) v SWskeptika. Trojka pro mne ale znamená zlom, něco na co čekáte už od 99´ a divíte se, že to nepřichází. Pak si člověk skoro začne namlouvat, jestli to co 3.dílu předcházelo nebylo schválně nastraženo....pokud ano, tak musím smeknout. ()

Gumby

Vzhledem k tomu že SW nikdy nebyly a nikdy už ani nebudou můj šálekčaje, musím (mohu) uznat že ani Episoda III není dokonalá (scénář). Je ovšem o nespočet úrovní výš než předchozí dvě episody (a vlastně možná i pár úrovní nad navazujícími episodami) pročež dávam, s vědomím toho že hodnotím dospěláckou pohádku, 5 hvězd (za hudbu především :) ) ()

Puol

Suhlasim s názorom že prve dve časti su viac-menej zbytočne. Pomsta Sithov je ale riadny nářez. Napriek očakávanemu koncu som bol ochvátený. Prerod Anakina Skywalkera na temného Darth Vadera sa skrátka vydaril. Nie som fanda SW ale aj tak je to za 5*. ()

Hogo Fogo

Žiadna sláva priatelia,. Lucas nie je žiadny Shakespeare, aby dokázal napísať vierohodný prechod od kladného Skywalkera k brutálnemu Vaderovi. Príbeh pôsobí násilne a rozhodne tomu nepridávajú herci, ktorí su vyslovene priemerní a ničím ma nezaujali. ()

wakeup

Jediny dil hexalogie, ktery proste musim okomentovat. Videl jsem vsechny dily a muzu naprosto klidne rict (napsat), ze tento je nejlepsi. Po prvnich trech, ktere na me pusobily krapanek nudne a nasledujicich dvou novych epizod, ktere jsem vnimal jen jako velice pekne a barevne vizualni predvadecky Lukasovych studii, mi behem tohoto dilu najednou prislo vse kompletni a mam hroznou chut shlednout vsechny znova a najit si v nich to, co jsem nasel zde. Vyborne zpracovany vyborny pribeh. ()

Fidel.

Vynikající. Po Návrat Jediho nejlepší co Lucas natočil. Darth Vader je dokonalý. Přesně tohle jsem chtěl vidět od května 91, kdy jsem poprvé viděl v kině Novou naději. ()

clump

K Pomste Sithu lze mit samozrejme/bohuzel urcite vyhrady. Nektere veci se daly pojmout a natocit elegantneji a je tu i par tezce beckovych scen (jako obvykle). Ale jindy na Epizodu 3 kouknu a uplne me dostane, v prvni pulce skvele pobavi a v druhe totalne znici. Uvod zakonceny Obi-wanovym "another happy landing" je vyborny, zabavne pritazeny za vlasy, extremne akcni a az groteskne vysinuty. Druha pulka pak postupne strhne podmanivou, depresivni az fatalni atmosferou, ktera dokaze uplne hypnotizovat. Zvlast, ale nejen bitva nad Coruscantem, utok na Jedie i finalni souboj jsou dechberouci - a kupodivu take cela rada dialogu. Proti Haydenu Christensenovi opet nemam prilis vyhrad a Ewan McGregor zustava v roli Obi-wana mou nejoblibenejsi kladnou postavou nove trilogie. Chrchlajici Grievous je zabavny zapornak a je dobre, ze dostal vic prostoru v serialech o klonovych valkach. Slo by kritizovat, hledat chyby a remcat nad jednotlivostmi, ale filmu s tak elektrizujicim dopadem proste nemuzu dat jen 4 hvezdicky. ()

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (viac)

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

Fanoušci se dožadují nové verze Pomsty Sithů

29.05.2020

Báli jsme se toho, a už je to tady. Jen co HBO Max svolila, aby režisér Zack Snyder dokončil Ligu spravedlnosti ke své spokojenosti, požadují nyní fanoušci řadu dalších děl, které napoprvé podle nich… (viac)

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

Obi-Wan našel scenáristu a režisérku

29.09.2019

Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy již delší dobu slibovala, že do světa Star Wars hodlá brzy přivést více ženských autorek. Na filmové frontě se jí to zatím tolik nedaří, vzhledem ke změně strategie… (viac)

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (viac)