Hviezdne vojny: Epizóda I - Skrytá hrozba

• Česko Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (viac)

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali... (oficiálny text distribútora)

Scratt

Bylo to takové veselé, hravé, plné barev, nešikovných postaviček a komických situací...zkrátka tomu nechybělo nic, co by měl obsahovat pěkný dětský film. A tady je asi zakopaný pes. Tohle by přece měli být Hvězdné války a ne blbinka pro caparty! Sorry pane Lucas, ale tohle se opravdu nepovedlo. Podle mě jednoznačně nejhorší díl série. 55% ()

Noviik

Jednoznačně nejslabší část této velkolepé ságy Mistra Lucase. Skvěle působil Darth Maul, jehož souboj byl tím nejlepším v celém filmu. Ačkoliv jde o nejslabší část, hodnocení 4* si (nakonec) zaslouží. Pořád je to sci-fi na vysoké úrovni. ()

Radiq

Rozhodně lepší, než cokoliv z první trilogie, ale stejně je to pořád o ničem. Děj běží hrozně rychle, nezúčastněně a v okamžicích, kdy by neměl být předvídatelnej, takovej zrovna je. Rádoby vtipné prvky jako Jar Jar nebo trapní roboti, jsou vtipní jenom rádoby. Mimozemšťanů různejch ras je tam plno, ale všechno digitální jak z nějakýho animáku (no, můžu být rád, že to neprogramovali na Didaktiku, že). Prostě mě tenhle fenomén opět neuchvátil, ale když už to mám rozkoukaný, tak holt smrknu i další díly (smrknu jako omrknu, né vysmrkám... i když to možná pak taky...) ()

vesper001

Ještě před rokem bych napsala, že Lucasova hvězdná série je zábava na sobotní večer se spoustou hezkých triků, ale již poněkud proleželým příběhem. Nedávno ale se náboženství rytířů Jedi objevilo a televize Hvězdné války znovu vysílat začaly, je zřejmé tedy, že Síla sílí opět. Prvnímu dílu to ale hvězdičky nepřidá. Scény s podmořskými predátory jsou skvělé, ovšem biblická paralela zrození Anakina je hloupá a Jar Jar Bings by zasloužil narvat světelný meč do chřtánu i ostatních tělních otvorů. Howgh. ()

Nivenx

Jsem fanda série a zde mi bylo potvrzeno proč. Líbí se mi myšlenka a děj, líbí se mi světelné meče a boje. Zkrátka celá sága má skvělý náboj pohádkovosti a občasné drsnosti. Zde ke všemu i se skvělými triky a efekty. Já si film bez výhrady užil a s naprostým klidem si ho pustím znovu. 80%. ()

panMartin

Asi nejslabší díl!! Rozhodně se nejedná o špatný film. Pro mě to v podstatě vůbec žádné zklamání nebylo. Snažil jsem se na to dívat očima desetiletých dětí, těm se to určitě bude líbit. Film, který snad vznikl jen kvůli dvěma scénám - závodu kluzáků a souboji s Darth Maulem. Vše ostatní je nudné, nezajímavé bláto. Vyzdvihnout však musím vynikající herecké obsazení. McGregor jako Obi-Wan Kenobi je nezapomenutelný, jeho mistr v podání Liama Neesona je rovněž skvělý. Natalie Portman je kočka, navíc umí i solidně hrát a dokonce mi nevadil ani ten klučina, který hrál malého Anakina. A Jar Jar Binks je skutečně postava, která ničí ten film. Jedna jediná postava, která filmové dílo naprosto degraduje. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Džedájové? Drojdi? Světelné mečanda? Nu, první epizoda nám nabídla supr čupr věcičky, mohli jsme vidět toho malého hajzlíka Joudu s ušima do ikz, černého frenda sedícího poblíž, při zkoumání málého vyvolénuho Anakundina, který chtěl mít taky svítící mečík, pro který přes usilovný rejz musel lívnout svou maminku, ale všechno je v pořádku, protože Síla tě probouzí.. dále jsme mohli vidět poněkud zmaténeho slimáka Čača bigsyho, který mě vážně svou demenci bavil, chtěl bych taky takového kamaráda na cesty, neměl bych pocit, že jsem tak blbej.. Hřišník Dart Maul kyll Kvij-Gona Jinna, ale naštěstí rychle zasáhl Obi z díry (nemyslím ten obchod) frzt epizoud beru pozitivně a už konečně můžu říkat, viděl jsem ty Stárworsky kámo, teď jsem tady šéf já, vím kdo je Skajwolkr, Jouda a další ňoumové! :) ()

CinemaRanger

Star Wars mám moc rád, ale na tohle se nedalo koukat. Nuda, nuda a nuda. Jediné postavy, které táhnou tohle CGI divadýlko jsou Liam Neeson a McGregor, které své postavy zahrály na výbornou. + Závěrečný souboj s Maulem je taky super. Jinak fakt slabota. ()

Decker

Navrat legendy se nese v trochu necekanem a odlisnem stylu nez na jaky vsichni cekali, ale priznejme si kdo si myslel, ze by George Lucas tocil nove Star Wars s pouzitim stejnych metod a technik jako pri nataceni puvodoniho filmu, je bud obrovsky optimista anebo zrejme nesleduje vyvon dnesnich filmovych prostredku a technologii. Ja za sebe vsak tento pristup hodnotim kladne nebot Star Wars jsou predevsim o velkolepych bitvach, soubojich, sceneriich a o neskutecnych mistech, ktere by jinak nez pocitacove stvorit zrejme neslo. Forma zde zaslepuje trochu obsah a v tom je zrejme trochu problem. Avsak a to zduraznuji, souboje (Darth Maul vs Obi Wan Kenobi + Qui-Gon Jinn), zavod kluzaku, ci nadherne zpracovana planeta Naboo jsou tak uchvatnou podivanou, ze se svym hodnocenim nemohu jit nize. ()

Triple H

Tak a teraz po desiatich rokoch (2009) sa oplatí zhodnotiť napríklad práve Skrytú hrozbu znova. Generácia, ktorá vtedy bola ešte veľmo mladá (vrátane mňa) už má k tomuto filmu nostalgické spomienky. Kritika, ktorá sa na tento diel zbehla bola spôsobená nenormálne vybičovanými očakávaniami, ale povedzme si na rovinu - nájdu sa omnoho horšie filmy všakže? Iste, Jar Jar je mierne otravný a Jake Lloyd pre zmenu o pekný kus viac, ale komu to naozaj tak vadí? Keď sa na to človek pozrie v kontexte celej novej trilógie, tak Skrytá hrozba naozaj pripravovala pôdu pre to čo malo len prísť. A že je mierená na detského diváka? A na koho boli mierené pôvodné Star Wars v 77-om, hm? Svetelné meče? Mimozemšťania? Vesmírni rytieri? Tajomná Sila? Skutočne dospelácky materiál. :-)) Pôvodná trilógia je pre starých fandov legendárna, lebo ich zastihla v dobe ich mladosti. Som si istý že niekto kto mal pri uvedení Skrytej hrozby cca 8-10 rokov na ňu bude mať len pekné spomienky. A nostalgia zatemňuje mysel nám všetkým milí priatelia, pretože pôvodný film nie je tiež žiadne umelecké dielo (to platí aj pre hercov, ktorí "váleli" aj v pôvodných filmoch). :-) Ja som ako prvú videl tiež pôvodnú (dokonca v kine -1997), ale proti novej trilógii vonkoncom nič nemám. Takže- farebná, technicky špičková a infantilnejšia zábava s prísľubom vecí budúcich. Mne to k spokojnosti stačí. ()

hans500

Po mnoha letech George Lucas navázal na svou slavnou sci-fi ságu dalšími třemi díly, kterými ukázal jak vše začalo. Epizoda I je jednoznačně z celých Star Wars ta nejhorší, přesto si udržuje slušnou kvalitu. Ewan McGregor byl vhodnou volbou do role Obi-Wana Kenobiho (což potvrzuje i v dalších dílech. Natalie Portman je jako vždy skvělá. Hlavní postavou v Epizodě I je Qui-Gon Jinn jehož skvěle zahrál Liam Neeson. Oproti původní trilogii má samozřejmě ta nová výrazně lepší efekty i souboje, naštěstí nezůstalo jen u nich a je i dobrý scénář, vhodné tempo a nadprůměrná režie, zachována byla fantastická hudba, i v nových epizodách je dostatečný prostor věnován postavám. Ovšem velkou chybou je minimální prostor pro C-3PO a R2-D2, kteří byly bohužel nahrazeni Jar Jar Binksem, který jejich vtipnost bohužel nemá (naštěstí si to tvůrci včas uvědomili a v Epizodě II a III se prakticky neprojevoval a C-3PO i R2-D2 dostali jeho prostor). Ve výsledku si Epizoda I zaslouží 3,5*. ()

LeoH

Když jsme si před pár týdny dávali epizodu IV a na scénu vstoupil Darth Vader, děti se mě chytaly za ruku. Když v epizodě I shodil kápi Darth Maul, děti se jenom uchechtly. A taková je celá Skrytá hrozba – místo tajemného padoucha se skrytou tváří směšně ošminkovaný hejhula, místo nových nápadů opakovaná klišé, místo nadhledu pitvoření, místo princezny z masa a kostí bezduchá panenka, místo mystické Síly rozbory krve a tlachy o mikroorganismech, místo poctivých klasických masek a triků do očí bijící digitální náhražky... Tenkrát v kině jsem byl upřímně naštvaný, dneska po opětovném zhlédnutí už jenom kroutím hlavou. ()

filmmovier

Skvělý úvod do největší FILMOVÉ ságy všech dob. Bavilo mě to, skvěle mi celý film utekl i přesto, že byl zatím spíše takový odpočinkový. Jar Jar mě taky nebavil, toho Lucas do filmu dávat nemusel a mistr Yoda mohl dostat více prostoru:D. Samozřejmě i pro mě byly nejvíc záživné skvělé závody kluzáků a výborný závěrečný souboj s Darth Maulem. Herecké výkony skvělé, triky výborné a hudba Johna Williamse dnes již klasická a geniální. No prostě velmi příjemný a pohodový začátek do něčeho hodně velkého, velkolepého, akčního, oslňujícího... Nejlepší byly scény na pouštní planetě Naboo. 100%. ()

Doudis19

Episoda 1 samozřejmě soupeří s Episodou 2 o nejhorší díl populární série Hvězdných válek. Ovšem především proto, že zbylé čtyři Episody patří mezi nejlepší fantasy filmy všech dob. Navíc čekání desítky let na tento díl, také neubralo na tlaku, se kterým se musel George Lucas vypořádat. Z tohoto pohledu je až neuvěřitelné, jak kvalitním a zábavným filmem Skrytá Hrozba je. Výjmečné jsou sice pouze cca 3 scény (Plavba jádrem Naboo, závod kluzáků a finální souboj), ale v celkovém dojmu se jedná o svěží a hravý snímek, plný zajímavých postav a velice pěkných efektů. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (viac)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)