Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

ybiomehanika

Poprvé viděno takřka s třicetiletým zpožděním v době, kdy jsem jako dítě vyrůstal na Matrixu, Pánovi prstenů a Harry Potterovi... To asi mluví za všechno. Vidět to v době vydání, tak to miluju, dneska na tom dokážu ocenit řadu věcí a popravdě řečeno se mi to líbí s každým zhlédnutím čím dál tím víc, ale zkrátka to není film mojí generace, holt tento typ filmů stárne rychle jako žádný jiný. ()

prasecak_cz

Úvodní díl staré trilogie. Efekty v současnosti nejsou alfou a omegou tohoto filmu, ale tím zůstává stále děj. Vlastně tento film nepotřebuje nějak úchvatné efekty, stačí příběh, hudba a obsazení. Jednou za čas když jde v bedně, tak se na něj kouknu. ()

Slickcz

Silver Screen Edition aneb Tak jak to ma byt. Doufam, ze Disney konecne vyda puvodni trilogii, az uvidi kolik lidi stahuje/sdili. Koupim BluRay znovu, slysis Disney? :) ()

Max.Majer

Výborný film už jenom kvůli výborné režii pana G. Lucase, který udělal fenomenální výkon a nevídané filmové prvky na tu dobu jako jsou: masky, hudba, záběry ale i jiné věci bez dnešní moderní filmové technologie a popral se s tím na výbornou. Dokázal hodně. Film započal trilogie a na tu další a nyní se už natáčí 2. díl 3. trilogie. Podle mě nejlepší sci-fi sága o rytířích jedi i temných sithech. Mimozemské bytosti jsou zde nezbytnou součástí. Výborný film po všech stránkách. ()

Hanniball

Celá sága Star Wars je srdeční záležitost, od malička navždy :) Tohle prostě nejde nemilovat, nejúžasnější vesmír jaký kdy kdo stvořil to platí pro všechny epizody. ()

tehol

Vždycky když jsem byl malý, tak jsem to hned vypl, protože jsem nikdy neviděl předchozí tří díly a začínat až od 4. mi přišlo hloupé. No a doteď nechápu, co tím chtěl Lucas říct, nicméně už jsem to zhlédl celé a musím říct:"Fajn, není to špatné". Teda až na ty dva ultratrapné rádobyvtipné roboty (r2d2 a ten zlatý)... ()

PavolJay

Viem si predstaviť význam pre žáner sci-fi. Viem pochopiť aj oddaných fanúšikov, ale ja ním nie som. Musím povedať, že som sa väčšinu času nudil, ani herecké výkony ma nejako neoslovili. Plánujem si v blízkej budúcnosti pozrieť aj ďalšie diely, možno potom sa môj postoj zmení. V aktuálnej situácii však musím povedať, že tento diel by som už vidieť nechcel. ()

70s80s90s

Jeden z prvych filmov,ktore sme mali moznost priniest domov z pozicovne, alebo natocit zo stanic ako RTL. Ta druha moznost bol moj prvy kontakt s tymto filmom este pred otvorenim pozicovni vhs. Nie je asi nic, co by sa tomuto scifi vytklo aj v dnesnej dobe plnej digitalnych efektov. Urcite patri medzi top desiatku filmov vobec. ()

Alagaesie

Asi nejlepší díl z původní 3logie. Sir Alec Guinness byl perfektní herec. „Novější“ episody I, II a III se episodě IV nevyrovnají, i když také mají své kouzlo. ()

Welington

Dechberoucí. Ano, tohle slovo možná užívám moc často. A ano, budu jej užívat, dokud se v kinematografii budou objevovat podobné snímky. Nebo snad dokonce zdánlivě podobné. Doufejme. Nicméně… Tento snímek je zkrátka kultovní klasikou, která se mi otiskla do paměti a ovlivnila mne, stejně jako většinu generací, nadobro. Brána, která se tímto filmem otevřela, je opravdu nezaměnitelná a neocenitelná. Je to opravdu velkolepá cesta a já bych si přál, aby nikdy neskončila. Úžasná práce. ()

teekanee

Původně jsem hodnotil pouze za čtyři, ale tento film si těch pět zaslouží už jenom, kvůli tomu, jakou revoluci způsobil. Přesto je to, ale můj nejmíň oblíbený díl z původní trilogie. Zejména díky hrozně nudný první půl hodině, v dnešní době už komicky působícím souboji s lightsabery a asi nejvíc clunky dialogy z původní trilogie. Pořád je to, ale výborný film, který odstartoval největší popkulturní fenomén naší doby a dokážu si představit, že z triků museli bejt lidi dost na větvi, i když v dnešní době už závěrečná bitva bez nostalgickým brýlích nepůsobí tak skvěle jako v dalších dílech. 83% ()

SNCIS

"Je bohatá." - "Hodně?"- "Bohatá a mocná! Když ji zachráníš, neměj strach, odmění se ti!" - "Jak?" - "Má víc peněz, než si dovedeš představit." - "To těžko. Já mám velkou představivost." Před tímto filmem: Doporučuji shlédnout epizodu - 1,2,3 a Rogue One a pak tento snímek. Všechno do sebe krásně zapadá a tvoří nádherný celek. George Lucas napsal a natočil nadčasový, epický příběh a tady? Tady to začalo! Vizuální efekty jsou dokonalé! Ať už koukáte na planetky, různé rasy, vesmírné lodě nebo útok na hvězdu smrti, tak to nemá chybu! Nesmím zapomenout na ikonickou postavu Dartha Vadera, která se poprvé objevila zde a troufám si říct, že tu postavu všichni milujeme! Nejlepší scifi film, co jsem viděl. - 90%. ()

PyroCitron

Počátek snad nejslavnějšího příběhu v dějinách filmu, naprostá klasika, i když možná trochu přeceňovaná. Když se nad tím zamyslíte, není to zas tak úžasné, ale to je jedno když vás tenhle příběh o černobílém souboji dobra a zla vtáhne a nepustí až do konce.80% ()

PanIncognito

Na dobu, ze které snímek pochází jde o revoluci a to nejen po stránce technické, ale i po stránce režijní a scénáristické. Tohle je prostě kouzelné a nesmrtelné. Ta spousta ocenění je zde namístě. Není nutno nic dalšího dodat! :-o (viděno s 1. dabingem, s 2. dabingem a 3. dabingem - TV) ()

Caesarion

Temná strana nebo světlá strana. Film je síla sama o sobě. Intenzivní pohádkový zážitek v tom správném podání mě blízkého. Úžasná práce někoho kdo vsadil vše na jednu kartu a vyhrál u nás všech a vryl nám svou vizi navždy do paměti. Tumuhle se říká kult. ()

Adam1408

Takto to všetko začalo. Písať k filmu už asi ani nemá význam, ale jedna vec ma vždy zaujímala a naozaj by som chcel vedieť čo je pravdou, tou skutočnou pravdou. Mal to ten Lucas premyslené vopred s Anakinom, alebo nie? To vie len on. Vznikol z toho fenomén fenoménov a je to neuveriteľné, ako dlho to žije. ()

Redukovana.K

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje Věřím že mnohými bude člověk co nedá, historicky prvnímu vzniklému star wars, plný počet hvězdiček považován za kacíře, ale bohužel nemůžu jinak. Film je skutečně revolučním dílem a i nám mladší generaci která vyrůstala dlouho po jeho uvedení do kin vyrážel dech souboj světlé strany síly proti té temné. Skvělá doprovodná hudba úžasné efekty "a poutavý" příběh, aby ne když staví na staré dobré pohádce jak hodný panoš hrdinou se stane bere meč a jde zachránit svojí milovanou princeznu uvězněnou v hradě temného rytíře. Ano komu tohle ještě nedošlo možná bude překvapen. Skutečně to ale nevadí co na plat že panoš nejezdí na koni ale léta v X-wingu prostě to vše tak nějak skvěle funguje. Film byl je a bude revolucí ale proč mu sebrat hvězdičku? Problém nastane když člověk na chvilku zapomene na milenium falcon, X-wing, světelný meč a další efekty a začne se soustředit na dialogy a mimiku herců. Herci nebo spíše tehdy ještě neherci jsou často prkení a nepřirození nedivím se Harrisonu Fordovi že prohlašoval o filmu že točí "sračku" opravdu hrát a odříkávat repliky ze scénáře bez pohledu na celkový obraz taky bych si to myslel. To je hlavní důvod proč nelze, ač revolučnímu počinu na věky zapsaného do filmové historie, dát pět hvězdiček, ale i přes to měl by být v knihovně každého nejen sci-fi fandy. ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes