Hviezdne vojny IV - Nová nádej

• Slovensko Hviezdne vojny (viac)

Rytíři Jedi byli vyhlazeni a Impérium vládne galaxii pevnou rukou. Malá skupina povstalců se odváží vzdorovat a ukradne plány k nejmocnější zbrani Impéria, Hvězdě smrti. Imperátorův nejvěrnější služebník, Darth Vader, musí najít plány a skrytou základnu povstalců. Zpráva o princezně Lei a vůdci rebelů se dostane až k obyčejnému farmáři, Lukovi Skywalkerovi. Ten se řídí svým osudem, zachraňuje princeznu a pomáhá povstalcům svrhnout Impérium společně s takovými nezapomenutelnými spojenci jako: Obi-Wan Kenobi, domýšlivý Han Solo, loajální Chewbacca a droidové R2-D2 a C3PO. (oficiálny text distribútora)

Trinculo

Tenhle film byl první a byl tak úspěšný, že následné produkty zajistily Lucase do konce života a umělecky z něho udělali věčného producenta Hvězdných válek, který dělá jenom to a svůj produkt postupně obměňuje jak plyne čas. Samozřejmě Hvězdné války nejsou jen film-kult, ale také velká míra technologických inovací v trikových technologiích a zvuku. "Luke, Use the force!!!" V tomto díle jde všechno dobře a všechno dobře taky skončí. ()

Ssova

Po prvních třech epizodách mě trochu zaskočili jiní herci, jiná technologie - i když jsem na to byla připravená, ale zvykla jsem si dost rychle a stálo to za to ... ()

superzurda

Ve své době revoluční efekty, které i dnes vypadají dobře. Pro mně to býval jeden z nejoblíbenějších filmů, když Nova dávala dokola pouze tuto epizodu. Dobře vymyšlené, napsané, zahrané s výtečnou hudbou, která se stala symbolem celých Hvězdných Válek. ()

M0rSalis

Od doby co jsem viděl Episodu IV jsem obrovským Star Wars fanouškem, žádná jiná sci-fi sága se nemůže se Star Wars rovnat (Star trek je oproti SW naprosto podřadný). Na svou dobu perfektní efekty, propracovaný svět a děj samotného filmu, výborné herecké obsazení, prostě klasika která je i při svém věku 32 let stále exceluje. ()

Muf911

S odstupem času to zase za tak úžasný film nevidím, ale chápu, že ve své době musel znamenat hodně velkou bombu. Asi nejzajímavější je vesmírná fauna a různé příšerky. Děj je poměrně přímočarý a nijak převratný, ale v záplavě do té doby nevídaných efektů se to ztratí. ()

Tredi

zajímalo by mě, proč to je pro spoustu lidí kultovní film.. na svojí dobu byl určitě hodně povedený, muselo být těžké vytvořit všechny efekty bez dnešních technik.. možná právě v tom je to tak kouzelné.. ale do mých top 10 nejspíš nikdy patřit nebude.. ()

WoodoX

Toto je dačo, čo treba proste prežiť, nie len presledovať. Úžasne sa na to pozerá, aj napriek tomu, že je to viac než 33 rokov staré. Ale aj tak, závidím tým, ktorí si takýto film mohli vychutnať v roku vydania, isto to musel byť maximálne ohromný zážitok. ()

DIXik

Řekl bych že je to film mého dětství. Ale i teď nemam problém si na něj podívat. Řekl bych že Star Wars změnilo zcela kinematografii. Dle mého názoru první trilogie Star Wars už nic nepřekoná, je to kult který nevymře. ()

Ala007

Vzhledem k tomu, že jsem zhruba stejně tak stará jako první díl Star Wars, teď již vystupující pod krycím jménem Epizoda IV, nepatřím ke generaci, která by na Hvězdných válkách vyrostla, a propracovala jsem se k nim vlastně až dneska. Pomalu, ale jistě, trošku jsem se bála zklamání, o to příjemněji jsem však byla překvapena, jak dokonalý filmový zážitek Star Wars nabízejí. Triky a výprava, za které by se nemusela stydět ani řada v současné době vznikajících filmů, neskutečná hudba, která vešla do hudebních dějin, a příběh, který se nikdy neomrzí... Je to opravdová klasika a George Lucas si všechny superlativy, které na jeho hvězdnou ságu pějí kritici a fanoušci právem zaslouží. Takže jsem si to opravdu užila, včetně bonusu v podobě mladého (a skvěle hrajícího) Harrisona Forda :-). ()

Janie.

Aby člověk naplno docenil Lucasovu práci, stačí si pustit jakýkoli jiný film ze sedmdesátých let. Tohle byl velký a odvážný krok do neznáma, který se ovšem stoprocentně vyplatil. Nejen, že je to přelomové dílo z technického hlediska, ale také je sympaticky obsazené, podbarvené skvělou hudbou a má nezaměnitelnou atmosféru. Film, který nestárne. ()

Holusacek

Jakožto jsem nalezl příležitost sérii shlédnout až v roce 2011,začal jsem zcela logicky od první epizody a to byla zásadní chyba ze tří důvodů:1)Mnoho jsem si na starší efekty a triky nezvykl,i tak na rok 1977 jsem až žasl nad tímto brilantně zvládnutým filmem po trikové i efektové stránce.2)I pod matoucím názvem,epizoda IV mi spíše připomínala jedničku,všechno to odhalování Bena,že je či není Obi-Wan,že se až v šestém díle objasnilo to co jsem věděl již od trojky,že Lea je Lukova sestra,nebo Darth Vader je jejich otec.3)Nejvíce mátly názvy a to především u C3PO či R2D2,kterým říkaly po anglicku(sí-pí-oů,ar-two),ne jako to bylo ze zvyku po češtině také čeho jsem si všiml Chubbaka(byl i ve trojce)se jmenoval trochu dětštěji a to Žvejkal.Srovnávání dost,co se komentáře týče,jednoduchý,přesto pestrý děj,který dostatečně zabaví,hlavní hrdinové ujdou a mile překvapující Ford.Epizoda co se drží neskutečně na úrovni s epizodami I,II i III.+na úrovni,nevídané triky a efekty,zapadající Harrison Ford -zmíněné 3 důvody,o něco jednodušší děj ++-=80% a byl jsem z tohoto obávaného přechodu z roku 2005 do roku 1977 velmi mile překvapen,jednoduše skvělé. ()

Scaevola

Kultovní počátek ságy a zároveň paradoxně nejuzavřenější díl série čpí dětinskou naivitou a z dnešního pohledu nemístnou koncentrací cliché, ale kdo by odolal hrdinské písni o mladém rytíři, pohledné princezně a cynickém zlodějíčkovi? ()

Curt

Klasika. Ani nevímkolikrát jsem od svého útlého dětství tenhle film viděl. V původním českém dabingu na stokrát ohrané kopii na VHS. Nejkrasnější Vánoční dárek. Remastrovaná trilogie komplet na VHS, originální zvuk na DVD, pak Blue-ray teď už jen počkat co dokaže 3-D ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes