Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

Big Bear

Ani si nějak nevybavuji, v jakém momentě přišel John v jedničce o auto, že se objevilo na začátku dvojky kdesi v garáži u Rusů. Co si však určitě vybavuji, je skutečnost, že měl ke svému Fordu Mustang 1969 abnormálně láskyplný vztah. To divák pochopí prakticky ihned i ve druhé části, kdy šéf ruské mafie vyslechne krátký telefonát od Wicka - U tibjá majá mašína! To však není jeho jediný problém. Opět se ukazuje, že odejít z branže není tak jednoduché. Zabijácká branže má svá pevná pravidla a ta se musí dodržovat protože jinak by se mafiání ,,chovali jak divoši'' :-) jak vtipně podotkl skvělý Mc Shane .-))). (Také se vám vybavila reklama s Clooneym na Nespresso? .-). A tak musí John Wick znovu nasadit zásobníky, obléct si neprůstřelné sako a s klouby tvrdými jak ocel jít zase zamačkávat ohryzky a vysazovat ploténky krčních obratlů všem, kteří mu půjdou po krku...a v nejhorším mu bude stačit i tužka... Dvojky bývají většinou slabší, ale tady to neplatí. Opět si tu užijeme opravdu pořádnou porci akce i jemný mafiánský humor, který mně fakt bavil. Jako nejlepší scéna u mně zabodovala ,,tlumičová'' přestřelka v turniketech metra, kde mezi Wickem a střelcem a jejich tichými kulkami v klidu procházel dav lidí. To že se střílí bylo znatelné jen z tiše odprýskávající omítky za zády obou střelců! No a samozřejmě přestřelka na Petříně v bludišti!!! :-) . A jako třešnička na závěr, většina filmu se odehrává v nádherných kulisách Říma a jeho antického podzemí. Po nudném filmu Láska soudruhu jsem si tímto velmi spravil chuť. A navíc konec dal příslib pokračování. A pokud bude třetí část, chci ji vidět! 4 zlaťáky. * * * * ()

JohnnyD

Ukážkové pokračovanie, ktoré má všetko, čo bolo v jednotke, krát tri. Stále by sa tu dalo čo to vystrihnúť (napr. celé intro) a plynulosť rozprávania Stahelski ešte nemá úplne zmáknutú, ale i v tom je oproti jednotke veľký krok vpred. No vrcholom sú akčné scény, ktoré len ťažko nájdu obdobu - sú maximálne štýlové (kostýmy, kamera, osvietenie, strih, zvuk...), majú vynikajúcu choreografiu, no najmä sú prehľadne nakrútené bez epileptického strihu, či trasľavej kamery. Vizuálna pastva pre oči. A k tomu bohovský casting a kopec suchého čierneho humoru. Ultimatívna jazda. ()

sheen

John Wick a jeho bodycounting je opět tady a ještě ve vyšším tempu. Není co vytknout, film je našlapaný akcí a neskutečně rychle ubíhá. [Cinestar Anděl] ()

Indiana

Bylo to dobrý, ale jednička byla lepší, měla mnohem lepšího záporáka i ostatní vedlejší postavy. Docela hodně se mi líbily akční scény s Commonem a to zákulisí světa nájemnejch vrahů, i když ke konci už mi to přišlo trochu přes čáru, jak to byl vlastně každej. A nějak v polovině filmu sem si říkal, že bejt Wickem a je na mojí hlavu všude vypsaná odměna, tak radši do konce života zůstanu v Continentalu a na baru bych se smál ostatnim, že mě nemůžou sejmout. 70% ()

Cappuccino

Ak som dal prvej časti solídne štyri hviezdy, musím (a chcem) hodnotiť druhý diel plným počtom. A ak cervenak označil jednotku za akčný film roka, s čím by som asi úplne nesúhlasil (i keď taký názor určite akceptujem), pri Wickovi 2 by som s týmto označením neváhal ani ja, a to je zatiaľ ešte len február! Pôvodne som síce nemal v pláne ísť na Johna Wicka do kina, ale spontánny nápad, ktorý sa zrodil včerajšiu sobotu, moje plány zmenil a tak som priateľke navrhol, aby sme tomu dali šancu. A viete čo? Ani jeden z nás vôbec neľutoval. Dvojka je o kus inteligentnejšia a minimálne rovnako kvalitne akčne prepracovaná (hmm, možno ešte aj o kúsok lepšie), pričom sa mi neuveriteľne zapáčila rozvíjajúca sa mytológia okolo siete hotelov Continental, originálne nápady tvorcov (Cassian vs Baba jaga a ich nenápadná prestrelka s tlmičmi medzi nič netušiacimi civilistami), znovustretnutie "Nea" s "Morpheusom" a mnohé iné drobnosti. Štýlové, nápadité, zábavné, svižné a adrenalínom nadupané! Teším sa na pokračovanie. ()

-OverLord-

O třídu lepší než (už tak skvělej) první díl, ale to se dalo tak trochu čekat. Všechno od akce až po vizuál vyboostovaný do takovejch výšin, že z toho jednomu padá brada a z huby popkorn. Osobně jsem se přistihl, že se při akčních scénách spokojeně usmívám, a to se mi dlouho nestalo. Jeden z nejlepších akčňáků posledních let, nebo jde snad už o umění? John Wick - the man, the myth, the legend. ()

S.Quentin QUALE

Jednička byla perfektním akčním guilty pleasure, tohle se ještě jakš takš dalo, ale víc nechci, protože to už by byla, obávám se, strašná onanie. Jelikož jsme se dostali do situace, kdy je více či méně schopným killerem každý bezďák, Kocourkov je dovršen. Pozlátko to má, zbytečný dvě hodiny tak...nevím, kina nelituju, ale když se s Wickem teď rozloučíme, bude to nejlepší řešení. Což se samozřejmě nestane dle konce. 75% ()

Rominator

Nájemný vrah a elitní zabiják John Wick (Keanu Reeves) by již rád zůstal v důchodu, ale navštíví ho Santino D'Antonio (Riccardo Scamarcio) s úpisem a chce po něm, aby se ještě jednou vrátil do akce... Na akčních scénách je vidět, že Keanu Reeves neponechal nic náhodě a hodiny strávené v tělocvičně dokázal na plátně prodat. Zvuk si doma člověk takhle naplno nevychutná a návštěva kina se v tomhle případě opět vyplatila. Ruby Rose toho ve filmu moc nenamluvila, ale rozhodně se neztratila a určitě ji rád ještě někde uvidím. Kde se to pánové Keanu Reeves a Laurence Fishburne již potkali? :-) Ten třetí díl by to rozhodně chtělo a snad vznikne. ()

HAL

Všeho víc a všechno rychleji. Kouzlo originality prvního Wicka je pryč, ale kdo rád filmovou akci, bude stále nadšen - ta je ještě opulentnější a vizuálně vymazlenější, hlavně proto že si s větším rozpočtem o řád víc hrají s prostory ve kterých se bitky a přestřelky odehrávají. Problém druhého Wicka je v jeho příběhu, který už zdaleka tolik netáhne, a ani jako lepidlo mezi akcí moc nefunguje. Tam kde jednička bodovala přímočarou černobílostí se pokračování soustředí na budování mytologie a posilování Wickova kultu, ale zapomíná u toho na pořádně jednoznačného záporáka. Naopak překvapivě ambivalentní je tu samotný Wick, který je vlastně docela svině v tom jak likviduje davy často docela sympatických lidí a to přitom jen protože se na počátku sám rozhodl zradit starou přísahu. Jednoduchost v "Arogantní blbečci mi zabili psa a tak já je zabiju všechny" tu výrazně chybí. 7/10 ()

misterz

Tak neviem. Väčšine užívateľov sa dvojka páčila viac ako jednotka, no ja radšej zostanem pri tej jednotke. Nie je tu síce nejaký extrémne veľký kvalitatívny rozdiel čo sa réžie, vizuálnej stránky alebo akčných scén týka, no nemalo to ten drive a charizmu jednotky. V jednotke sa mi John Wick zdal ultimatívnejší a drsnejší, viac ma ako postava bavil. Na druhú stranu to ale trocha dorovnáva brutalita niektorých akčných scén, ktorých je v jednotke pomenej. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

liskam

"Keanu Reeves" John Wick se pomalu ale jistě chystá překročit stín Nea. A doufám, že se mu to ve třetí kapitole i díky stále zkušenějšímu Chadu Stahelskimu podaří. Protože tohle byla opravdu slušná Rková vyvražďovačka. ()

kingik

Syndikát utahuje smrtící (s)myčku kolem umolousaného hrdiny, ten se trochu cuká, přičemž z toho vzniká bojová choreografie, v globálu zůstává nadále nepřemožitelným a má nového psa. Nově má i jistý Závazek. Akční práce ho čeká v Římě. Jistý závazek má pokračování i vůči divákům, kteří určitě neměli nízká očekávání. Dvojka už se musela obejít bez jednoho z dvojice režisérů. Chad Stahelski byl na všechno sám, i možná proto je druhý John Wick sžírán stereotypem. Choreografii bojů spolu s gun-fu stylem už divák bezpečně zná, jen málo jej mohlo v příštím kole překvapit a zaskočit. A tak se stalo, že film už nemá tak zajímavý průběh a takové grády jako jeho předchůdce, přesto se lze dočkat drobných inovací, jako třeba rozkrývání podsvětí. Keanu Reeves našel druhou akční mízu. Má před sebou minimálně ještě jedno pokračování série, ale může to táhnout až třeba do šestého dílu, když (ho) to neomrzí. Mě ty chvaty, kopy, průstřely hlav omrzeli, jiný může mrdat blahem. Určitě nejvíc trapná mně přišla jeho nesmrtelnost. Měl proti sobě armádu špičkových zabijáků, nikoho z nich nenapadlo jej rozstřílet na cucky nebo střelit do hlavy. Jasně, byla by to předčasná derniéra, ale zase držme se při zemi, že ano. Ovšem jeho životnost je nyní nastavena poněkud videoherně. Film je trochu natahovaný, takže obsahuje i pár překecaných pasáží. Akce je svižná, dynamická, trochu se na ni čeká, pořád je to nejlepší z celého filmu, zápletka byla totiž nepřehledná. Docela mně uniklo, proč si sestra intrikujícího zabijáka musela v jedné z počátečních scén podřezat žíly, nepochopil jsem, proč John Wick s ním v pohodě diskutuje, když mu zničil bejvák. Ono bylo asi rovnou rozumnější vypnout mozek a sledovat střet osamoceného muže proti přesile. Kupodivu tohle schéma ještě funguje i na podruhé, do třetice by to chtělo něco revolučního. Dvojka je tedy oproti předchůdci horší, ovšem akčním panicům, nepolíbeným jedničkou, by mohla přivodit první kapky na pyjích. 7/10 ()

InJo

skvostný úvod mě neskutečně namlsal (v těch cca patnácti minutách je vlastně skoro vše, co mám v akčním žánru rád). A "zbytek" filmu na tom není o nic hůř. Obavy z délky jsem měl zbytečně, neboť Stahelski a spol. servírují akci v pravidelných (a rozhodně ne dlouhých) intervalech (a hlavně nenudí ani když zrovna neprobíhá žádný masakr). A přestože John protivníky likviduje stále stejnými způsoby a technikami (což ale u profesionála asi není nic divného), jednotlivé akční pasáže se od sebe vždy dostatečně liší. Navíc jsou snad ještě vymazlenější, nápaditější (minimálně z hlediska kulis, v nichž se odehrávají) a drsnější (konečně už dojde i na zabíjení tužkou!). ___ Funguje vážný tón, jemná osudovost, rozvíjení mytologie i velmi precizní míra nadsázky. Keanu Reeves už je se svou postavou naprosto srostlý, dokonce bych řekl, že našel po Neovi svou druhou ikonickou roli... A pokud tvůrci v trojce dupnou na plyn ještě o trochu víc (konec dvojky jim k tomu dává obrovskou příležitost), patrně u ní zemřu blahem. 85 % ()

HoneyBunny

Akční scény jsou pořád na jedničku, ale oproti jedničce mi chybí pořádný osobní úhel. John Wick se tu chvílemi jeví jako moc velká svině (ano, ano, já vím, že je to bývalý zabiják), když naprosto chladnokrevně vraždí noname chudáky z ochranky, kteří proti němu nemají žádnou šanci. Vlastně ani nikdo z padouchů proti němu nemá šanci, takže jaksi chybí pořádné napětí. Připočtěte k tomu poměrně tuctový scénář a vznikne vám efektní, nadprůměrný akčňák, ale nic, co by si zasloužilo kultovní status. ()

Anderton

Niečo pre fanúšikov Sorentinovej Veľkej nádhery, len s "trochu väčším" počtom akčných scén. Krásne kompozície, suchý humor, veľká kadencia slovíčka YEAH a viacero celkom potešujúcich a nevyrušujúcich popkultúrnych odkazov. Trochu viac záživné, ako jednotka, pretože tá mi prišla trochu jednotvárna. Tu sa menia lokácie ako v samotných mestách, tak na kontinentoch a osobne ma niekedy viac zaujímala mizanscéna, ako samotná opakujúca sa akcia. Potešil depresívny záver, ktorý otvára najlepšie možne vierka pre ďalší diel. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)