Chata

(festivalový názov)
  • Česko Chata (viac)

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

Dawe2

Poctivé 3*. Je tam pár nelogičností a spoustu věcí ve scénáři, které by šly udělat jinak, za mě určitě lépe. Klidně si vytřít zadek s divákem, ale ne takhle blbě. Včetně totálně debilního konce a velmi brzy prozrazené zápletky. Je to ale poctivě zahrané i natočené, takže mínus * za scénář a ještě * za scénář, toho bylo moc, to prostě podělali. Přitom by chybělo tak málo, škoda. Ale abych jen nehanil, tak nápad celkem dobrý a fakt hustý začátek. ()

Easykill

Chudáci děti přijdou o matku díky tatínkovy nové pizdy. Děti zjistí, že pizda není obyčejná pizda nýbrž cáklá pizda a otec idiot je a ní nechá pár dní na chatě úplně samotné. Shrnul bych to jako "cáklá pizda úřadující na chatě!" A teď vážně. Film si drží atmosféru už od začátku a následná gradace je velice fajn. Práce s kamerou taky na jedničku a i herecky je vše ok. U konce jde dost cítit inspirace osvícením, nebo mi ho připomněla hudba? Kdo ví, ale ende je fajn. Ne pro všechny samozřejmě. ()

Accuphose

Celé je to o tom, co můžete za víkend natočit v zapůjčené chatě za pár korun (rozuměj za benzín a za láhev šnapsu majiteli). No první vzkaz autorům. Psychopat je člověk s určitými charakterovými rysy, předně mu funguje jinak Amygdala, tento člověk nezná strach, tudíž nepotřebuje brát léky na něco. Místo strachu reaguje na určité situace agresí, chybí mu empatie, může se částečně naučit zažité vzorce chování. To abyste příště zase nenatočili kokotinu postavenou na vodě. Nejvíc jsem se bál, že to neskončí, ale autoři mě překvapili, skončilo to. Normálně bych tomu dal odpad, ale jednu hvězdu dávám za fenomenální práci kameramana... ()

naytsirk

Musím přiznat, že mi to až tak průhledný nepřišlo a trvalo docela dlouho, než mi to došlo... pořád jsem tomu totiž nechtě věřit i přes to, že těch vodítek tam bylo dost a dost... Každopádně atmosféra solidní, koukalo se na to dobře.... ()

Carcooli

Takové to, jak už v půlce filmu pochopíte o co jde a je vám úplně jasné, jak to celé skončí. Mám ráda mindfucky - tady se tak nekonalo. Hvězdy ale dávám za skvělé herecké výkony a pěknou scénu s hafíkem :) ()

flyer.nick

Hodně chladný, temný a surový film. Budování atmosféry docela funguje, i když v některých momentech si ji sami trošku zabijí, ale jako celek je to moc fajn. A poslední půlhodina je už jen jedva velká horská dráha. ()

NikiVai

Horor bych tomu úplně neříkala, za mě to bylo spíš mysteriózní psychodrama. A toho mysteriózna tam bylo až moc, vůbec jsem se nemohla do děje dostat, postavy jsem si neoblíbila, bylo mi fuk, jak to s nimi dopadne. Celkově jsem se spíš nudila a dokoukala jen z principu. ()

lineker

Strašně jsem se těšil, protože Ich seh, I seh od tohoto rakouského dua patří k nejnepříjemnějším filmům se kterými jsem měl tu čest se setkat. Rukopis evropského "hororu" je opět více než markantní a technické realizaci nelze něco vytknout. Dusno dobře graduje a divák je chvíli na pochybách o ztělesnění dobrá a zla, přičemž zlem je zde nepochybně pouze náboženský fanatismus. Ve druhé té intenzivnější polovině filmu jsem však stále více podprahově nabýval dojmu, že ta budována atmosféra je až příliš podobná té z režisérské prvotiny. Ten samý toust, jen s trochu jiným sýrem. Ovšem i tak vůbec není špatný. ()

sadsammy

Fakt nevím co k tomu říct, velmi slabá práce ohledně příběhu, který se táhl necelé dvě hodiny a nic se nedělo, furt čekáš až se začne něco divného dít a pořád nic. Ale musím pochválit hru herců, ta byla docela dobrá, já koukala jenom kvůli Jaedenu Martellovi, protože přijde mi jako nová talentovaná hvězda. Jinak je to fakt film na jedno skouknutí a nevím jestli za to vůbec stál, protože jsem seděla s plnou naději a dostala jsem vlastně nic. Jako téma sektantů je opravdu velmi důležitá, ale tak to tady slabě ukázano, takže tak. I když jsem se moc těšila na tenhle snímek, raději neztrácejte tímhle čas. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)