Chata

(festivalový názov)
  • Česko Chata (viac)

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

argo.smile

Slabota a to som čakal nálož ako sviňa. Mohlo sa to viacej utrhnúť z reťaze. Celý čas som bol rozhodnutý za 2* ale tá kamera si zaslúžili jednu naviac. Takže s odretými ušami za 3*. A už nikdy viac si to nezopakujem. ()

Elisson

Áno, krásne vystihnuté americké mentality. Samozrejme za každou psychopatickosťou hľadaj psychiatra (nie, to nie je spoiler, len suché zhodnotenie). ()

bonovox

Kvalitný thriller ktorý Vás až do záveru napína ako to vlastne všetko skončí. Samozrejme našlo by sa tu pár chybyčiek ale ako celok je Chata vcelku príjemným prekvapením. ()

Kushina

Opět mindfuck horor typu, že když zahrajete dobré divadýlko, tak jsou schopni lidé uvěřit naprosto čemukoliv a jsou tak v hajzlu, že dokáží i zabít a přitom být v klidu. Náhoda s kulkou byla spíš náhoda, mohli to zahrát tak, že by si prostě propenetrovala hlavu a byl to to mnohem lepší konec, jak tohle. No ale budiž. 60% ()

Catella

Jak se tenhle film dostal na 60% ??????????? To tady všem Covid totálně zatemnil mozeg? Celý je to taková prapodivná zdlouhavá a nekončící nuda. Taková nuda, že se mi to snad ani nechce víc popisovat. ()

veverysiak

Žiadny zázrak na poli psychothrilerov, tvári sa to akože realisticky, ale je tu dosť nepravdepodobná zápletka s ponechaním vlastných detí s vyšinutou uznávačkou akéhosi kultu niekde v odľahlej divočine, tí traja sa celkom snažia, ale na nejaké zaujímavejšie scény a vyvrcholenie nemôžu dosiahnuť, takže 35%. ()

SpicyNugget

Tohle je zase jeden z těch filmů, který musíte sledovat od začátku s očima na stopkách, jinak se v tom totálně ztratíte a film bude pro vás nudná a nezáživná 3,14čovina. Nutno podotknout, že se nejedná o horor, ale spíš o psychologické drama. Prolíná se tady křesťanská sekta spolu s psychiatrickými onemocněními. Tenhle film je mrazivý, napětí stoupá každou minutou, námět je skvělý - chlapík chce dětem na chatě představit svou novou bitch, jenže děti ví, že to kvůli ní si jejich mamka vzala život, a tak to své nové macešce pěkně osladí. Bohužel je na práškách, takže je lehké si trochu pohrát s její dost rozhašenou myslí. Absolutně jsem nechápala, komu tam vlastně hrabe, jestli dětem, maceše, nebo mně. Téma je to super, protože když do filmu obsadíte psychicky narušeného jedince, bude to vzrůšo (já měla jako psychicky narušený jedinec vzrůšo dvojnásobné). Finální závěr mi otevřel hubu. Musela jsem si Chatu pustit znova, abych tu pointu pobrala. Abych pobrala, komu tam vlastně hrabalo a kdo co komu způsobil. Šokovalo mě to a film naprosto splnil mé očekávání. V zádech mi mrazí ještě teď, v hlavě mi zní vydrbaná křesťanská písnička a já mám strach jít v noci na hajzl. Vnučka Presleyho byla v hlavní roli skvělá a přesvědčivá, musím vyzvednout i skvělou hudbu (i když mohla být trochu poměřená s hlasy postav, ono jak to začne zničehož nic řvát, tak se doserete jen z toho) a kamera byla excelentní. Za mě - skvělý film, náročnějším lidem, které zajímá psychologické drama o sektách a psychouších, ho můžu doporučit. ()

Ace.A.T.L.

Zajímavá zápletka, dost tísnivý pocity, když člověk zmateně bádá, co mu uniklo a ve finále celkem dívatelnej film. Má to za mě špetku přes polovinu. Nejde moc víc říct, aby člověk neprozradil maličký detaily, co právě z tohohle filmu dělaji tenhle zajímavej počin. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

stanyko

SPOILER: chlapik, ktory sa rozvadza kvoli byvalej clenke sekty trpiacou traumou a psychickymi problemami, tu potom necha so svojimi deckami na opustenej chate v prdeli bez auta si fakt koleduje o gulku do hlavy. A decka, co hecuju narusenu zensku napodobne. Ten film ma vyslovene nastval tou svojou debilitou. ()

paja_r

Přitom, jak je dnes většina hororů na jedno brdo, mě tenhle docela potěšil. Ačkoliv by se nalezl někdo, kdo by nesouhlasil, tak vzhledem k tomu, kolik béčkáren jsem viděla, mi tohle přišlo celkem originální. Není to ani tolik horor, jako podivný psychologický drama s klukem, co hrál v IT. ()

Bejita

Velmi znepokojivé. Asi se mi bude dnes hůř spát. Ta msta dětí za matku byla opravdu krutá. Bohužel jim nedošlo, že labilní snoubenka jejich otce tohle neustojí a dopadne to hodně blbě. Ten konec už pro mě byl další extrém. Psycho-drama jako prase. ()

vandamator

Komorní psychologické drama s hodně pomalým vyprávěním, zato hutnou a napínavou atmosférou a výbornými hereckými výkony. Naštěstí jsem se nenechal odradit, zdejším nízkým hodnocením. ()

Kosi..

Atmosféru to mělo slušnou, nemůžu ani (narozdíl od jinejch) říct, že by byl scénář úplně předvídatelnej, netradiční kousek. A Vánoc v tom klidně mohlo bejt o něco víc... ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)