Chata

(festivalový názov)
  • Česko Chata (viac)

Mrazivá noční můra Chata od režisérů snímků Dobrou, mámo sleduje rodinu, která se vydává strávit víkend na odlehlé chatě v horách. Když je však otec (Richard Armitage) nečekaně nucen odjet za prací, zůstává jeho nová přítelkyně Grace (Riley Keoughová) se snoubencovými dětmi Aidanem (Jaeden Martell) a Miou (Lia McHughová) uprostřed zasněžené krajiny sama. A také se vzpomínkami na znepokojivou minulost. Psychologické drama je důmyslně zinscenovanou hrou o hranicích mezi realitou, vzpomínkami a šílenstvím. (Cinemax)

Aceboris

Čo môže spôsobiť , že manžel si našiel mladšiu a starej povie že chce už konečne ukončiť manželstvo pre inú s ktorou sa chce oženiť. Jedine guľka do hlavy . Takto pekne nám to začína . Pokračuje spoločnou chatou s novou maminou , ktorá zostane na pár dní s deťmi sama pretože ich otec musí ísť urgentne niečo vybaviť . V chate sa zacinaju diať prazvlastne veci , odíde generátor, zmiznú veci a jedlo , státí sa pes a aj prášky hlavnej hrdinky , ktorá ich berie pre svoju minulosť v okultnom spolku. Padanie obrazov, vnútorné hlasy " repent your sins" Skrátka všetko čo znie zaujímavo a predsa to do seba nejak nezapadá. V niektorých momentoch si poviete v celku dobre , následne to zaklincuje ďalšia blba scéna. Film patrí do kategórie psycho s hororom nemá nič spoločné . Záver mi už maximálne liezol na nervy, nekonečné vrestanie a modlenie popri tom nemalo konca kraja. Aj napriek vysokému hodnoteniu čo nechápem , lebo to je totálna blbosť u mňa 2/10 zo zavretými očami. ()

space weaver

Tak, bohužel i přes skvělé výkony mě film zahltil táhnoucí nudou a snad jen putování sněhem k věži mě probralo k pozornosti. Film má silně tísnivou až skličující atmosféru bezvýchodnosti, ale mě prostě nesedl. Nehledě na očekávaný závěr. ()

BStone

Vynikající psychodrama s výrazně hororovou atmosférou které mě dokázalo vtáhnout a místy i přibít k zemi. Intenzivní, nekompromisní, skvěle natočený snímek, který je opravdu krůček od plného počtu. 85% ()

waxtrax

Kdyby byl film zkrácen o prvních 25 min, byl by levnější, rychlejší a divák by o nic nepřišel. No, divák vlastně přišel o 100 min svého života zbytečně. ()

ezop1012

Škoda toho konca, je to ne hororový koniec, tiež pes tam nemal, čo robiť, a ak už, tak nemal byť použitý ako pomsta, veď bol to len pes. P.S. robiť si srandu z chorého človeka sa niekedy nevypláca. ()

jaHanicka

Jako "adoptivní máma" dvou dětí můžu potvrdit, že vytvořit vzájemný vztah není nic lehkého ani v případě, že nejste příčinou rozvodu rodičů a smrti jednoho z nich. Chudák Grace. Od začátku sympatická holka, trochu divná, ale snažila se. Tatínek extrémně zodpovědný, hlavně tím, jak nechá děcka samotný na opuštěné chatě s paní, se kterou se prakticky neznají, která je trvale na psychofarmakách a tak jí prozřetelně ukáže, kde má zbraň :-D (gratulujeme, posíláme klíčenku, taťko). Ale celkově byl film bezva, musela jsem i odložit sudoku (což se mi často nestává). Takže za mě klidně plných 5*. SPOILER Posledních asi 20 minut jsem to tomu smradovi regulerně přála, za to, co té chudince proved. Akorát škoda malé ségry, ta z toho ještě neměla rozum... ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Ikonické londýnské studio Hammer Films bylo založeno v roce 1934, a ačkoliv se v prvních dvou dekádách své existence zaměřovalo na filmovou produkci na škále všech žánrů, nejikoničtější snímky, které… (viac)