Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

Denzen

Tretí Jurský svet je typický béčkový monster flick, ktorý má s jednotkou pramálo spoločné (a o originále už ani nehovorím) a ktorý konceptovo by bol absolútne v pohode, keby potenciál tohto námetu film nezahodil. Lebo narozdiel od Strateného sveta (alebo proste Jurského parku 2) mu jednoducho chýba Spielberg, ktorý dodal filmu tie poriadne grády: od akčných scén (scéna na Malte sa nechytá), cez šťavnatú brutalitu (aby pri obsadení planéty dinosaurami zomrelo tak 5 ľudí, to fakt nie) a tiež postavy. Staré postavy z pôvodnej trilógie tu hrajú so svojou kobylkovou linkou druhé husle a linka s naklonovanou dcérou a vyliečením všetkých chorôb vedie absolútne nikam (a Henry Wu má zrazu až teraz výčitky svedomia kvôli obiliu???! po všetkom čo sa stalo v minulých filmoch?) Trailery nalákali na dinosauriu apokalypsu a ako budeme prežívať v symbióze a toho je tu dokopy tak 10 minút. ()

Duffson

Dinosauri jsou ted trendy, hlavne u deti..takze clovek oceni zpracovani, mnozstvi druhu, ale jinak dejove hrozne slaby..clovek se 2,5h kouka na neco kde mu je v podstate uplne jedno co bude a jak to skonci. ()

JenTR

Škoda, sehnali všechny nej herce z prvního Jurského parku, ale vyšla z toho blbost. Ach jo. Viděl jsem před týdnem a už teď si z toho nic nepamatuji, herecké výkony nic moc, ještěři furt to samé. Jeden opeřený dinosaur tam plave v ledové vodě a běhá po sněhu! Kousek vedle jsou ale tropy a div tam nejsou banány na stromech. No tykráso. Hlavní záporák je takový přitroublý strejda, nechá se sežrat zcela banálně. Ostatní jen běhají, diví se a čekají až se na ně potvora vrhne, než aby použili mozek a něco dělali. Černoši jsou tu za kladné postavy, jak jinak (asi je to dobře). Nejvtipnější z toho všeho je hláška Goldbluma (dr. Malcolma myslím), který ukáže na toho čínského vědce (jenž byl be všech těchto filmech) a řekne: "vždycky je to on!". P.S. Proboha proč se furt drží toho pohádkového, vymyšleného velociraptora. Skutečný byl velký jako krocan a měl trochu peří. Podobný byl Deinonychus. Já se těšil, že dinosauři ovládli zem, jak bylo pořád v ukázkách, že budou běhat po městech atd, místo toho tady šlo o nějaké blbé kobylky, co měly lidem sežrat úrodu. Já už se ani neorientuji v tom na jakém byli ostrově, kde byl Spinosaurus atd. ()

Meego82

Čo som to preboha videl?? Tak niekto si povedal že Fast and Furious zarábajú dost peňazí tak skusmé niečo podobné, z archeológov spravme špiónov a heslom dňa je lobotómia mozgu. ()

kak2s

Klasická ždímačka Jurského parku s dávkou lidské korporátní nenažranosti v podobě zmutovanejch kobylek. V dalším díle možná bude excelovat Superman nebo lady marvel možná dokonce oba dva a při spáse lidstva spálí ostrov dinosaurů na popel. Ve finále by to mohl ještě zcákat Aquaman, ale na toho už by nemusel být budget, tak postačí asi déšť. Scénář by tak stál za stejnou vyliž prdel jako tohle. ()

72Nihlus

Jursky a zbesilo. Aspoň viem, že ak sa na mňa niekedy v horách vyrúti medveď, treba naňho vystrieť ruku ukazujúc dlaň ako panáčik na značkách "zákaz vstupu tu nezamestnaným osobám". Keby mi však predsa len medveď žral z ruky, budem pokojný, lebo americkí vedci zistili, že potom mi bude žrať aj z nohy. Som rád, že sa pôvodné trio hercov opäť zišlo, ale tento film proste nedokázali zachrániť. Vysoko trápne dejové oblúky, brutálna nelogika konania ľudí aj zvierat, vykrádanie scén z iných filmov, jednoducho veľká slabota. ()

vimluk_CZ

První díl trilogie mi přišel vcelku fajn popcornovka, ale od té doby to šlo ke dnu. Dvojka byla vcelku zajímavá do půlky filmu (než se přesunula do domu) a tenhle díl nebyl zajímavý vůbec ničím. Všechno je tu až prehnaně hloupé a jakoby to scénáristům došlo, zkusili do toho přihodit původní postavy. Ale to prostě zdaleka nestačí. Scéna na Sicílii je hloupá a pouze sledujeme Chrise Pratta, jak si hraje na Mission Impossible. Na konci filmu je opravdu znát, že tu nebyl žádný velký záporák, žádné naléhavé nebezpečí (přerostlé kobylky do toho nepočítám, ty byly celou dobu ve filmu jako naprosto komediální vata) a tak tedy sledujeme 2 téměř naprosto náhodné dinosaury, jak do sebe kousají a bodají se špičatými pařáty... Původní Jurský park (a vlastně i jednička Jurského světa) měly oba ústředního dinosaura, který byl veliká hrozba a nebezpečí, které na konci filmu vyvrcholilo. Celkově obrovská nuda, která má sice CGI zvládnuto perfektně, ale to už v dnešní době je i blockbuster standard... Jo a scéna na začátku, kdy Chris jede na koni a drží si svého dinosaura na vodítku mi při zpětném pomyšlení vždycky vykouzlí úsměv na tváři. ()

BStone

Pevně věřím, že tímto filmem nadvláda jurských digitálních monster končí. Jedná se totiž pouze o vykradenou, digitální maškarádu bez napětí, atmosféry a invence. 40% ()

r3musko

Najslabšou stránkou tohto filmu je podľa mňa scenár. Príde mi, že postavy konajú často nelogicky, len aby sa presunuli na inú lokáciu a mohla sa odohrať daná scéna. Na druhej strane výborné efekty, parádna akcia a návrat všetkých hviezd. Zo spolužitia dinosaurov a ľudí sa dalo vytrieskať viac. Chýba mi tam Spielberovský dohľad, škoda. ()

ceda1987

Tak já jsem opět spokojenej. Sanozřejmě má to dost svých negativ, ale s tím se musí počítat. Dlouhá stopáž mi nevadila aspon měli všichni dost prostoru a to jak herci tak i dindosauři. Já mám tuhle frančízu rád a určitě si tento díl opět rád pustím. ()

Matrix44

Naozaj veľmi biedne efekty, ktoré sú najhoršie z celej série. Dávam 3 hviezdičky a to jednu hviezdičku za pôvodných hercov. Celkovo sklamanie. ()

frenky0074

Miluji Jurské parky, Jurský svět 1 jsem si velmi užil, Jurský svět 2 byl za mě lehce podprůměrný a bohužel Jurský svět 3 je srovnatelný s dvojkou. Dinosauři jsou moc pěkně udělaní, CGI není problém, akce je dobrá, ale je jí tam za mě až příliš.  Celková zápletka celého filmu mi přijde dost nedostatečná a naivní.  Spoustu scén tam bylo velmi na sílu a byli tam jen aby přemístily postavy z bodu a do bodu b. Přišel jsem na film Jurský svět nadvláda a dostal jsem nadvládu kobylek. ()

lineker

Nebudu tak přísný, jak jsem původně zamýšlel. Byl jsem předvybaven zdejšími příspěvky a reakcí od přátel, tudíž má očekávání se blížila skoro až záporným hodnotám. Jako narovinu, 150 minut je prostě moc to se hlavně projeví po přemístění do Dolomitní oblasti, kde se ta kaše opravdu několikrát šíleně nastavuje. Přitom úvod nás spíše než do období křídy hodí někam doprostřed slušné bondovky. Akční scény z Malty jsou fakt  vymazlené. Návrat "starých" heroes ve mne nějaký zvláštní emoční výboj nevyvolal, protože to nyní evidujeme skoro u všech volně navazujících sérií. A pak zde již máme klasické odkazy, opáčka, "vzpomínačky". A také samozřejmě ještěry u kterých je samozřejmě nejvyšší posun. Jak v množství a druhu, tak v práci s digitálem, který je technicky na úplně jiné úrovni, než před devatenácti lety. Pro mne solidní letní biják, který se nedá přehnaně chválit, ale účel bezstarostné oddychovky v pohodě plní. ()

StandikK

Nadvláda je takové spojení všeho předchozího jak herců, tak nápadů. Rozdílem je pouze nové typy prehistorických zvířatek. Porád to je však tuctové a naprosto průměrné filmové zpracování x-tého pokračování. ()

abecedator50

Nechápejte mě špatně, dinosaury miluji. Jurský park je pro mě dodnes kultovní zážitek a tam, kde první Jurský svět zabrnkal na nostalgickou notu, tam u mě třetí film naprosto selhal. A to měl tolik příležitostí a tolik mu mohli pomoci ještě staří známí ještě z dob Parku. Ale ani jejich potenciál, ani jakákoliv inovace nebyla využita. Jako by ji při psaní scénáře vzali a vyhodili. Nebo tak mi to přišlo. Asi se se všemi shodnu, že Malta byl nejlepší zážitek z filmu, kde jsem se i já bavil. Jenže, spousta nelogičností, nefunkčních propojení či logických berliček mi jen ukázala, že nelze sázet jen na nostalgii a že filmu tak trochu chybí vlastní identita. Jestli tohle mělo zakončit celou trilogii, tak to snad radši neměla být ani trilogie. I když jsem nic nečekal, byl jsem zklamán. A to velmi výrazně, když už po nepovedeném "Zániku říše" jsem už opravdu nic nečekal. ()

hovnocuc

Za mě asi lepší než přechozí díl, což ovšem bohužel neznamená dobrý. Dinosaurů a akcí s nima je tam  nejmíň z celý série, víc patosu než děje, Goldblum (kterej mi jinak nevadí) je tak otravnej, že jsem se modlil, aby ho už něco sežralo... no snad už je to epilog, protože žádnej soudnej člověk to nemůže chtít natahovat. Chudák Sam Neil byl na konci postavenej před celkem prekérní volbu - buď se vrátit k vykopávkám, nebo jet někam s vykopávkou... ale tomu už se asi holt muž jeho věku nevyhne...  jděte už s tim Jurskym parkem/světem do prdele a k tomu vám napomáhej ta jedna hvězda navíc. ()

effel

Jsem hrozně rozpolcená, protože tento díl v sobě spojuje ty největší taháky, které na filmech miluju a zároveň ty největší faily, které nesnáším. Dokonalá byla scéna s jezírkem a opravdu se povedla ta lesnická pilotka. Taky se mi líbily Easter eggs a jsem absolutně nadšená z návratu Granta, Sattlerové a Malcolma. Na hercích  je vidět, že se do svých rolí vrátili rádi a že je to svým způsobem srdcovka i pro ně. Moje shiperské srdíčko zaplesalo, když jsem viděla všechny ty fotky Alana a Ellie, ale to jak je režisér vedl směrem k sobě, bylo tak surové, že jsem z toho byla až v rozpacích. Řada scén působila jen jako těžko uvěřitelná vata. A co hůř, musela jsem si to pustit ve dvou jazykových verzích, abych některé ty nelogické dialogy fakt pochopila. Rezervace Biosynu v Dolomitech je kapitola sama o sobě. V hlavě se mi honí jediná myšlenka: "Co má Trevorrow proti Apple Parku a Timu Cookovi?" A znovu, proč je tam všechno narvané tak na sílu? Nakonec mi to došlo, Trevorrow prostě nemá vlastní fantazii, ani styl, ani talent. Všechno okopíroval a nakonec s tím neuměl pracovat. Nový Spielberg z něj prostě nebude. Za mě je to slátanina, ale ... No prostě nepotěší, ale ani moc neurazí. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)