Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

CreepyJoe odpad!

Na světě existují čtyři jistoty, daně, smrt a že jakýkoliv film má v názvu Godzzila nebo slovo Jurrasic, jedná se z pravidla o odpad. ()

Estadra

Šestý film na který jsem se opravdu těšila mě neskutečně zklamal. Vše se neskutečně táhne už od začátku. A pokud by se ve filmu neobjevilo par dinosauru měla bych pocit že je to slabý akční film s motivem „jak zachránit naši dceru“. Film je prakticky jenom o tom jak zachránit Maisi. Když přijde scéna kdy nejhrozivější dinosaurus je blízko Owena, člověk by řekl že konečně se začne něco dít. Bohužel se nestalo vůbec nic, dinosaurus se sebral a odešel. A takto je to prakticky celý film. Vizuální efekty tady nepotěší, a i finální boj dvou dinosaurů působí velmi nuceně a směšně. Dávám tomuto filmu 3* ale je to jen za herecké výkony všech herců. Co se týče příběhů, je to jenom vařená voda. ()

Jean-Paul

Od filmu, který má v názvu Jurský svět a podtitul Nadvláda, očekávám, že bude mít pořádný koule… ale tenhle neměl ani jednu… Velké zklamání. (35 %) ()

PST1

jednoznačný důkaz toho , že čím více opakování tím hůře. Příběh o ničem, dokonce bych řekl slátanina, jestli  to řídil Spielberg , tak stárne a měl by jít do důchodu. Opakované scény, trochu pozměněny, hodně diskutabilní herecké výkony, asi dostali málo zaplaceno, a triky? Na dnešní dobu podprůměrné. Podle mne ten film byl točen protože to někdo nařídil. Prostě odfušováno. ŠKODA!!!!! ()

Superkritik

Pozitivni: Dinosauri vypadaji skvele.  Negativni: Priserny scenar s pribehem tak predvidatelnym, az to boli. Hlavni postavy jej asi cetly, protoze presne vi, kdy a kde maji byt. SPOILER ALERT. Owen (Chris Pratt), ktery na motorce ujizdi pred zabijackymi jestery, sice nevi, kde se jeho mila Claire nachazi, ale cirou nahodou dofrci na vterinu presne na misto, odkud Kayla s Claire (ktere se znaji 5 minut) odletaji ... co myslite, stihne to? Snad kazdych 10 minut na nase hrdiny vyskoci nejaky masozravy dinosaurus, ale tem se na posledni chvili vzdy podari uniknout. Tahle kouzelna formulka se ve filmu opakuje jen asi 150 krat. Brzy se tak prestanete o postavy bat a veskere napeti mizi.  To se z toho obriho rozpoctu nedali zaplatit dobri scenariste? Kdyby ano, mohla to byt alespon fajn oddychovka. Takhle je to jen 147 minut nudy. Davam 2* za hezke triky. ()

ThoumY

O průměrný Korejský penis to zůstala průměrná akční záležitost. Každý kašpárek má svůj potenciál, ovšem tenhle pod tíhou očekávání velkolepého představení velkohubě prohlašoval, jak na velikosti záleží, nicméně ve chvíli akce se setkal spíše s opožděnou ejakulací a neuspokojením protějšku. Když totiž používáte neustále stejné praktiky bez byť náznaku svěží obměny využívaných technik, finální satisfakce bude akurátní vašemu snažení. Když musíte u očekávaného aktu ještě vytrpět tři prdele zaujatých keců, kopu planých, přitroublých anekdot vyúsťujicích v trapné ticho a solidní dávku velice průměrných pokusů o akci, jako vždy výsledek nakonec alespoň trochu zachrání vizuál. Trpící tedy menší páteřní dislokací po vystřídání všech možných sedících poloh na sedačce před plátnem, přeji všem slizkým, přerostlým ještěrkám příjemné prdění do hlíny, a na obrazovku už mi nelezte. Fajných 4/10 ()

Nellaron

Určite lepší diel ako ten predošlý. Dinosaury konečne ušli spod plota a potulujú sa medzi ľuďmi. Film ma bavil svojim dejom a nápadom okolo rizika spojeného s genetickým inžinierstvom. Škoda, že celý dej filmu sa neodohrával v otvorenom svete, a druhá polovica sa presunula do Apple Parku s Timom Cookom. Vidieť hlavných hrdinov z Jurského sveta a Jurského parku spolu bolo skvelé. Oceňujem, že sa nezabudlo na prvého naničhodníka Dotsona. Čo ma sklamalo, boli technicko-logické detaily. Chris Pratt stroskotá v padajúcom lietadle bez funkčných motorov a nemá na sebe ani škrabanec? Terminátor sa má čo učiť. Alebo v jednej scéne dokážu všetci utiecť raptorovi behom a v druhej scéne to nedokážu autom na plný plyn? Najhoršie boli presne načasované scény. Tak auto s Chisom Prattom a Bryce Howard padne PRESNE na miesto, kde sa PRÁVE nachádza ich dcéra? Mohli spadnúť aspoň o 200 metrov ďalej. Škoda týchto detailov. Inak ide o solídne pokračovanie, ktoré sa nebálo ukázať, ako môže asi vyzerať spolužitie dinosaurov a ľudí, čo určite nebolo jednoduché. Aj tak sa mi ale zdá, že zobrazenie dinosaurov v mestách plných ľudí bolo lepšie spracované v The Lost World z roku 1997. ()

McGuffin

V aktuálním světě jsou dinosauři všude, a nic to neznamená. Avšak Jurský svět: Nadvláda, Jurassic World: Dominion, znamená, že jeden upozaděný vědec se morálně spletl a vynalezl velké, žravé, rychle se množící kobylky, které v mžiku oka zničí jakoukoli úrodu a vydají se o dům dál. Takže zemědělské lidstvo vbrzku vyhladoví a jeho nadvláda na Zemi skončí. Ledaže? Ledaže popletený vědec morálně otočí a vynalezne velkou rychle se množící kobylku, která se spáří s těmi minulými a ochotně společně vymřou. Ledaže mu pomůžou náhodně sesbírání morálně pevní dobrodruzi a porazí gaunera, co si žravou kobylku objednal. Ledaže je neudolají dobrodružné dinosauří potíže, které jim i publiku nachystali málo upozadění scenáristé Emily Carmichael a též režírující Colin Trevorrow. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

om6pb

Na to že to malo take hviezdne obsadenie že sa tam stretli všetci hlavný herci som čakal viac... cele nedomylsene strašne všetko z rýchlika zrazu sa tam objavili kobilky ktore mali zničiť cely svet a zrazu ich všetky zazračne "opravili" ani ako by sa nič nedialo nikto nevie ako, prečo, začo...  Daľšia vec uplne chýbalo napatie pri prvom jurskom parku sme ani nedýchali aby sme sa nahodou nepohli ked sa objavi T-rex a tu pomaly sa s nim kamaratili nehovoriac o tom že všetkym dinosaurom unikali ako by to nebol žiaden predator ale obyčajne pomale zvieratko s ktorym idete na prechádzku. Samozrejme sa obavuju stare známe predvídateľné sceny ako cez kopirak... ()

Dratini

Některé Jurské parky miluju. Jedničku jsem jako kluk žral. Ale co bylo proboha toto? Scénář naprostý odpad. Každá další scéna přinesla chyby, zvláštní rozhodnutí postav a vůbec dohromady nedávaly smysl. Vždycky se rozhodovalo ad-hoc na místě. Proč chce záporák nejprve klidně obětovat všechny peníze, aby získal toho klona a pak se ho prostě rozhodne zabít? Neeeee. To se nad tím dějem po napsání vůbec nikdo nepozastavil? Jeden bod za to, že se nerozhodli pro hloupé: "dinosauři jsou venku, teď čeká lidskou rasu konec", jak původní trailer naznačoval. Ale jinak hrůza od začátku do konce. ()

Zaks

Mnoho námetov prebratých z predchádzajúcich dielov, veľa nového sme tu nevideli. Už je asi načase sériu ukončiť a nepokračovať ďalej v hlúpostiach. ()

Hexx

V "novodobých" Jurských filmech jsem v hodnocení asi trochu měkejš. Jasně, to nejlepší bylo rozdáno hned při vzniku Jurského parku, ono taky co už při šestém díle vymýšlet nového, že. A protože tuhle tématiku mám rád převelice, nikdy v tom nehledám přílišnou vědu co se týče scénáře, zápletek apod. Pro mě je to vždy záležitost fascinace a přiblížení pradávných tvorů. ()

Walkerock

Bez napätia, samý kravál vypĺňajúci príbehovú prázdnotu, trápni raptori aj s ich prekotnou inteligenciou, naháňajúci sa po uliciach, ignorujúc akékoľvek zranenia, akoby človek sledoval pičoviny typu Rýchlo a zbesilo... Odfláknuté a mizerne situované scény stretov a únikov pred predátormi. Tyrannosaurus opäť porazený chatrnejším Gerontosaurom, vo filme klamlivo uvádzaným ako najväčší suchozemský mäsožravec. Malcolmova kómu spôsobujúca prednáška musela byť cielene vytvorená a registrovaná ako liečivo proti nespavosti. Celkove proste komédia bez štipky komičnosti. Všímavejší sa pristihnú ako na časovej osi sledujú, koľko to utrpenie ešte potrvá. Zatiaľ najhorší zo všetkých jurských párkov. ()

Liweixiaojie

O chlp lepšie ako predchádzajúci diel (prepáčte moju zaujatosť, ale dala som bod navyše kvôli Jeffovi Goldblumovi), no namiesto politicko-enviromentálnej hlavnej zápletky nám radšej mali naservírovať viac plebs vraždiacich karnivorov.  5/10 ()

rooklet odpad!

Tento film je jako čaj z již 10x použitého čajového sáčku.  Bez barvy, bez chuti a bez zápachu… Logika děje odpovídá představám opilého a zdrogovaného, čtyřletého dítěte o nesmrtelnosti hodných princezen, které jsou právě požírány několika hlavami zlého draka.  Herecké výkony hlavních hvězd pak vypadají, jako když má geriatrické oddělení vycházky, během kterých si účastníci odskočili i na oddělení druhořadé plastické chirurgie. Svět se řítí do záhuby na všech frontách ()

KarlN

Tak tohle je velký průser...opravdu si tvůrci myslí, že jsme všichni retardi a neznáme dokola omílaná hollywoodská klišé?! Například ta malá protivka ve vojenském oversize kabátu...to je nějaký filmový předpis, uniforma těch co rebelují, ačkoli uniformy a příkazy nesnášejí nebo co?! Prvních pět minut se ještě koukat dá, ale od scény s kobylkami pokračující večírkovým setkáním všech bývalých protagonistů legrace a zajímavost končí. Krabicoraptoři, kterým vládne transka obarvená na blond laserovým ukazovátkem a nikdo ji při jejích trapně častých štronzo pozách nehodlá trefit devítkou mezi oči mě fakt, ale fakt štvala...ještě snad stojí za zmínku, že její ochočení mutanti jednou nejsou schopni doběhnout ženskou utíkající po střeše a pak v klidu dobíhají motorku i auta jezdící na plný výkon...no tvl! Shit a odpad. Ale jednu hvězdičku, za tu fakt hezkou a sympatickou afroameričanku dát prostě musím. Mimochodem, inspirace druhým dílem Vetřelci vs. Predátor je až trapná. ()

Woodman

No, co si budeme, mohlo to být i lepší, ale jak už to bývá takto dopadnou skoro všechny pokračování úspěšných filmů, které neměli mít další pokračování. Každopádně nečekal jsem nic velkého, ale byl jsem mile překvapen a udělalo to na mne obrovský dojem sledovat dinosaury poprvé v kině . Ty scénky byli úžasné a velice se mi líbili. A příběhově aspoň tedy pro mě lepší než druhý díl. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)