Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

blondboss

Tie tri hviezdy dávam prakticky len za skvelé vizuálne prehistorické divadlo a pár zapamätateľných scén v štýle prvej časti Jurského parku. Inak je to ale len priemerná predvídateľná akčná jednohubka, ktorá sa prejavuje hlavne tupým konaním postáv, zlým scenárom a režijne vyprahnutou víziou, ktorá neposúva túto sériu prakticky nikam. Staršia plejáda hercov potešila, ale v zásade ich postavy boli v rámci deja úplne zbytočné. Na tento film som sa tešil, ale tak ako som sa tešil, tak som rád, že ho už snáď nikdy neuvidím. Jednoznačné sklamanie roka. 50 % ()

blazma

Přesně to čeho jsem se bál. Vypustit dinosaury do světa lidí, pomyslná apokalypsa soužití... To všechno byl důvod velkých obav, že tohle prostě nepůjde dohromady a ještě vymyslet nějaký příbeh, který tomu bude odpovídat. Ani jedno se za mě nepovedlo a vůbec mě tento film nebavil. Až na třetí pokus se mi povedlo tento film vidět celý. ()

TR4XY_CZ

Já jsem už od malička miloval dinosaury a když jsem poprvé viděl první Jurský Park, tak to pro mě byl splněný sen a do teď je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. A musím říct, že i po třiceti letech tento svět neztratil své kouzlo. Je to pořád ta zábavná rodinná celovečerní zálěžitost, jako to byla vždycky. Děj filmu je vcelku jednoduchý a nesnaží se být ničím jiným. Pořád se tu objevují nové druhy zajímavých dinosaurů, i když například ten přehypovaný Giganotosaurus byl dost zklamání. Každá hlavní postava ze všech šesti filmů si našla v mém srdci místo a tenhle film tím není vyjímkou. Návrat starých postav je příjemná dávka nostalgie a když se ke konci filmu všichni spolu setkali, tak už jsem se nemohl usmívat víc. Samozřejmě ani nechybí ta dinosauří akce, kterou je film naplněn a vždycky je zábava se dívat na ty honičky, schovávání a souboje. Hlavně celá sekvence v Maltě je naprosto geniální. Pro mě také asi nejvizuálněji hravý Jurský Svět/Park. Ono to samozřejmě má své mouchy, jako třeba trochu hloupý scénář, málo napětí nebo neuspokojující finální dinosauří bitva. Když jí totiž srovnáte s finálem prvního Jurského Světa, tak je to dost bída. Teda opět jako u minulého filmu nechápu hodnocení, tak jim budu vzdorovat a dávám Nadvládě krásných 7/10. ()

]V[()Rt odpad!

Nový dno dinosauří série. Smrtelně vážně konstatuju, že třeba takový Sharknado je zábavnější než tohle. Radši bych sledoval roj much na kupě dinosauřího trusu. Z těch absolutně psychopatických 147 minut jsem přibližně 130 strávil myšlenkama na nehlučnou sebevraždu. ()

Kebabkony

Jelikož už od mala miluju dinosaury a první Jurský Park naprosto žeru, tak jsem si nemohl ujít třetí pokračování Jurského Světa. Celkově je film hodně podprůměrný a jsem fakt nasranej, že to dopadlo takhle. Sice tu je hodně postav i dinosaurů, ale tohle nezachraňuje tu spoušť sraček, která se tu děje. Ani původní trojice tu nepředvádí cosi obdivuhodného. Největší problém je, že dinosaurů se tu vůbec nebojíte a ani z nich nemáte respekt. Snad jediná scéna, kdy někoho spapají je projíždějící týpek na koloběžce a jinak nic. Docela průser roku. 5/10 ()

walkingdead

Ne úplně zasloužené 4 hvězdy, minimálně 1 je spíš bonusová. Objektivně (teda subjektivně) je to nejspíš nejslabší díl celé série (u mě je pořadí kvality JP1-JW1-JP3-JW2-JP2-JW3), hlavně kvůli dost nelogičnostem. Začátek s představením společného světa lidí a dinosaurů není špatný, po pár minutách se to rozjede a vrchol filmu přichází na Maltě, bohužel ještě v 1. polovině filmu. Od hlavního záporáka jsem čekal víc - ze začátku působil jako téměř bondovský supervillain a nakonec se ukázal prakticky jako neškodný trouba. A ani zaměstnance, kteří se měli starat o ostrahu jeho přísně střeženého objektu, neměl nejbystřejší, jinak by nebylo možné, aby se v onom objektu téměř každý mohl pohybovat dlouhé minuty bez toho, aby byl zaznamenán. To je ta největší nelogičnost celého filmu. Bylo fajn vidět starou partu z Isla Nublar zase pohromadě, i s jejich vráskami, ale těch nostalgických odkazů na původní JP tam bylo příliš, což vyvrcholilo tím, že (SPOILER!) Dodgson zemřel úplně stejným způsobem jako o 30 let dřív jeho kumpán Nedry. Jsem zvědavý, s čím přijde čtyřka (sedmička), která by měla vzniknout, přestože závěr aktuálního dílu vyzníval jako definitivní loučení se sérií. Doufám hlavně v lepší scénář. ()

Scanerior

Poslední Jurský svět lákal slušně zpracovaným trailerem a návratem starých postav, ale to co nakonec představili v kinech je hrůza. Téměř celou stopáž, která je tu opravdu výživná, jsem se nudil. Vlastně ani netuším, co k tomu příběhu napsat, prostě tu existuje, má zápletku a celkem i hlavu a patu, ale není to nic extra, vůbec nic navíc - nejlepší dějovou linku tu má asi Maisie. Jediné plus, které jim mohu připsat je, že do filmu vybrali Giganotosaura, což je můj oblíbený dinosaurus, i když tam byl stejně jen na chvíli a vlastně tam neměl vůbec zajímavou úlohu, obecně dinosauři tu byli extrémně upozadění mi přišlo (v tom významu, že v příběhu byly jen pro bezduchou akci, bez nějakého příběhového smyslu), což by mi osobně dokonce ani moc nevadilo, bohužel celý příběh byl prostě skoro o ničem. Je trochu škoda kam až to došlo s některými blockbustery, tady jsem si připadal prostě jak u sledování posledního Ant-Mana - NUDA NUDA NUDA! ()

daleba

Je mi u zadku, že to vlastně celý tak nějak nedávalo smysl... Od Malty se to parádně rozjede, setkání "týmů" z obou sérií je epický, odkazů na historii spousta, Goldblum je pořád geniální a kobylky jsou taky super! Prostě jsem se i přes odpornýho, neustále něco žeroucího hnusa vedle na sedačce, skvěle bavil. První díl jsem viděl v kině v 11 letech a doteď si to pamatuju... Těch 29 let uteklo neskutečně! ()

imaginer21

Zklamání? Bohužel ano. Filmový průšvih? To naštěstí ne. Problém celé série (poté, co ji postupně opustil Spielberg)  je fakt, že vše mimo původní knižní předlohu je jen nabalování blbostí ve snaze lidem přinést jen víc saurů na plátno, ale už se příliš nesnažit o rozvoj dalekosáhlých důsledků Goldblumem několikrát opakované teze, že člověk si nemá hrát na boha. Ano, vývoj tu je (od dob Hammonda jsme se dostali z nasávání genomu z komára až k prvnímu lidskému klonu a od ztráty kontroly nad jedním parkem po ztrátu kontroly nad celou znovuzrozenou ještěří populací na naší planetě). Problém ale je, že wow efekt z roku 1993 a následná promenáda T-Rexe v San Franciscu o 4 roky později byly v zásadě hlavní, ne-li zcela kardinální highlighty celé ságy, která potom už opravdu neměla co relativně únosného nabídnout. Takže Nadvláda jen pokračuje v zajetých kolejích sestupného trendu (ačkoliv potenciál tu byl), přičemž tvůrci zkrátka neumějí smysluplně rozvinout důsledky nastiněné na konci předchozího filmu. Nepomohl jim v už vůbec covid, a tak jen přešlapují na půdě omezené studijní výpravy v povrchním balení sterilního nikam nevedoucího příběhu a sázejí v zásadě jen na dvě poslední esa v rukávech, kterými jsou bezchybná CGI a pochopitelně návrat staré gardy z legendárního počinu z roku 1993. Obě esa ale fungují jen natolik, nakolik osloví diváka. V prvním případě je to trestuhodně nevyužité zejména v závěru a obecně člověk nasycený CGI na všech frontách tak nějak podvědomně doufá, že u jurské značky nebude tento nástroj využit jen pro podmanivý vizuál, nýbrž ke zdokonalení tolik obdivované atmosféry ze Spielbergovské éry. Žel vše končí tatam a nějaké to pomrknutí máme ve šťavnaté scéně v jezeře (mimochodem, B. D. Howardová fakt hrála jak o život, jak kdyby zeleného plátna nebylo). Druhé eso je využito lépe a potěší hlavně skalní fanoušky téhle série, přičemž ačkoliv jsou naši známí už vrásčití a šediví, pořád mají charizmatu na rozdávání a věříte jim i každičký pohled stranou. Především Goldblumův Malcolm je prostě Malcolm a být ho víc, asi bych se vykašlal na celkový nemastný neslaný dojem z filmu a pálil ještě hvězdu navíc. Naopak linka s omladinou mě nijak neoslovila, stejně tak jako nutné genderové vyvážení (tu pilotku nutně zašroubovanou do děje fakt nechápu). Fakt jsem se těšil, že nám Trevorrow naservíruje této sérii zasloužený epický rozměr jejího slibovaného završení, namísto toho jsem dostal jen pár M:I scén (Malta jak vystřižená z naháněčky s Cruisem, jen někdo vyretušoval padouchy a nahradil je ještěry) a zdánlivě neodbytou nostalgií, která díky Goldblumovi funguje... ale je jí trestuhodně málo na odpuštění tvůrcům za všechno to ostatní lajdáctví, které si žádný jiný než právě tento biják rozhodně nezasloužil. Spielbergu, chybíš. ()

whale

Velmi inspirativní díl. Inspiroval mě k tomu, abych si ho už nikdy víc nepustil, a abych se raději vrátil k předchozím dvěma dílům. Nevím jestli jde lépe natočit soužití s dinosaury. Každopádně, podle mně to nefunguje. ()

Tai_K_B

Tak jsem si poseděla v kině a užívala si, že ho mám jenom pro sebe. Řečeno s klasikem: „Bylo nás pět.“ (Vážně. V celém hledišti… pět.) Přede mnou ani noha, za mnou X řad ani noha, nikde nikdo nekřoupal popcorn a nesrkal Coca-Colu. Pohádka! A teď už k tomu, co se promítalo.   ●   Inu… mně se to líbilo! Jsem až překvapená, jak moc! V recenzích a diskusích se nad tímto filmem kdekdo pohoršuje a vyčítá mu… co vlastně? Že to není žádný hyperobjevný průlomový mezník? To přece u sequellů už z podstaty věci snad ani dost dobře nejde, ne? Tvůrcům zde správně došlo, že po čtyřech obsahově a trikově recyklovaných filmech už co do akce a invence není nic, čím by se dalo překvapit, a tak se o to zaplaťpánbůh ani nesnažili. Prostě vypíchli to, na čem jurský fenomén stojí a padá už od začátku, a vsadili na osvědčené obsazení, chemii postav, souboje prehistorických potvor a sentiment generace, co vyrostla na prvním filmu. Což já jsem a na mě to zabralo perfektně. A to i navzdory faktu, že hlavní záporák tady byl žalostně bezzubý, BD Wongovi role napraveného kajícníka tragicky nesedla a štěstěna tentokrát při hlavních hrdinech stála tak urputně, až ji z toho musely chytat křeče. Naopak moc pochválit musím Michaela Giacchina – jeho hudba (na třetí pokus) podkreslovala děj bezkonkurenčně nejdokonaleji ze všech šesti filmů a hlavně konečně nebyla prolezlá dotěrnými motivy, co se zavrtají do hlavy a odmítají z ní ven. Příběh se ubíral bez zbytečných odboček od A přes B až k C a stará i nová skvadra dostaly na plátně obdobný prostor. Trevorrow projevil dostatek soudnosti v rozvržení akce mezi protagonisty – ty největší divočiny nechal absolvovat Chrise Pratta s ostatní omladinou a původní, věkově pokročilejší trio fyzicky zapojil tak akorát, aby to nepůsobilo nepatřičně. Takže jim zbyl dostatek sil i sem tam na nějakou tu nadsázku a okaté jurskoparkové inside joky typu sundávání brýlí, kolotoč s autem převráceným na střeše či zapínání knoflíčku. Z Neilla, Dernové a Goldbluma vysloveně čišelo, jak si natáčení užívali, a je bez diskuse, že jejich společné charisma pozvedlo film o několik levelů výš. Myslím, že na to, jak se „jurský svět“ všestranně vyčerpal už v době, kdy navazoval na původní trilogii, se autoři s Dominionem vypořádali, jak nejlíp mohli. A protože se naštěstí nebrali zbytečně moc vážně, tak se dal překousnout i ten patetický, typicky americký happyend (který já jinak bytostně nesnáším). ()

Los_Angelos

Tak tohle se hodně neprovedlo. Nejslabší (zdaleka) díl z celé série, 2h 27 min. natahovaná nuda. Nemáte komu fandit, vložení vědci z prvního Jurského parku jsou tam prostě navíc, závěrečný boj T-Rexe a Mega T-Rexe je zoufale neoriginální ... No prostě sedím v kině, koukám na hodinky a říkám si "sežer je všechny, klapka, konec, jdeme domů". ()

PanPyzamo

Předešlé dva díly se mi líbily. Neměl jsem u nich žádné očekávání a taky mě nijak nenadchly, ovšem ani nezklamaly. To samé pro mě platí u Jurský svět: Nadvláda, kde mě film ani nepřekvapil, ani nezklamal. Byla to pro mě taková jistota dobrého filmu. Příběhově fajn, ale nic extra. Samozřejmě to tahaly akční scény, což je pro tuhle sérii jasné. Na jednu stranu bylo fajn vidět návrat starých postav z Jurského parku. Pro mě nic epického či dechberoucího. Jen to bylo fajn, jako celý film. Finální bitvu jsem si užil, ačkoliv jsem si říkal, že by mohla být o něco delší. Možná by už ale té akce bylo příliš. Tak či tak za mě dobrý film. Co na to fanoušci série nevím, ale jeden můj kamarád, který je fanda měl stejný názor s tím, že se jedná o dobrý film a nic víc a já i jako nefanoušek to vidím stejně. Dobrý film, který můžu doporučit. Nenadchl, ale nezklamal. 7/10 ()

SamGee

Pri úspešných filmových značkách platí pravidlo – u pokračovaniach klesá kvalita. Platí to aj pre letnú novinku Jursky svet: Nadvláda, ktorá mala epicky zakončiť sériu o dinosauroch. Kde spravila chybu?       Vo svete, kde dinosaury nažívajú s ľuďmi, sledujeme dve dejové linky – hrdinovia Owen a Claire (Chris Pratt, Bryce Dallas Howard) musia zachrániť adoptívnu dcéru Maisie (Isabella Sermon) i mláďa velociraptora zo spárov pytliakov a trio z pôvodnej trilógie (Alan Grant, Ellie Sattlerová a Ian Malcolm) vyšetruje nekalé praktiky genetickej korporácie.     Nerozumiem, prečo sa filmári rozhodli vsadiť na zápletku, ktorá si berie inšpiráciu z Mission Impossible. Snímka nemá šťavu, jej emócie sú lacné a neponúka riadne rozuzlenie pre túto trilógiu. Keby sa príbeh viac zameral na to, ako sa ľudská spoločnosť snaží koexistovať s prehistorickými tvormi a ako to riešia protagonisti, film by mal väčšiu váhu.    Čo môžem povedať o nových postavách? Sú nudné, nevýrazné a klišeovité. Avšak neviním hercov, ktorí sa snažia podať slušný výkon. Tretí diel najviac ťahajú hore staré postavy, hlavne Laura Dern, Sam Neill a Jeff Goldblum. Ich návrat a vzájomnú interakciu si užijú aj noví diváci aj oddaní fanúšikovia série Jurský park.      Technika zachraňuje tento neporiadok. Hudba perfektne mieša nostalgiu s novými motívmi, akčné scény sú napínavé a špeciálne efekty, ktoré oživujú vyhynuté druhy, sa prezentujú ako pastviny pre oči.       Jurský svet 3 je najslabším dielom z jurskej ságy. Chýba mu odvaha zariskovať a neprináša uspokojivé finále.  Keby nebolo nostalgických hrdinov a kvalitnej techniky, dostal by ocenenie najhorší film roka 2022.     Príbeh: 3/10,  Postavy: 4/10,  Herci: 5/10,  Hudba, akcia, kamera, špeciálne efekty: 8/10,  Celkovo: 5/10. ()

Scaevola

Snímek se šine kupředu podle očekávané struktury, dítě je třeba zachránit, svět spasit před ekologickou katastrofou, zlého boháče zesměšnit, zmínit veškeré představitelné minority, a nakonec utéct před zubatými obludkami. Stabilní konstrukci tak ozvláštňuje jen návrat starých tváří, které uzavírají pomyslný kruh, a také zahrnutí moderních paleontologických poznatků plných peří. Akce není příliš, povedla se jízda Maltou, ale jinak dinosauři nepůsobí tak útočně a strašidelně jako kdysi. Snad je to tím, že už jsem vyrostl, leč nyní pro mne byl největší problém, že jsem se o postavy nebál, (spoiler) ostatně zemře jich až podezřele málo. Nechápejte mne špatně, jde o zábavný film, dostal jsem totiž o trochu víc, než jsem očekával, ale na druhou stranu se nejedná o žádné přelomové dílo. Nezbývá než věřit, že producenti již více nebudou téma vytěžovat. ()

halberdier

První Jurský svět byl ve své době zjevení. Nejen že vydělal obrovské peníze, ale byl to především skvělý blockbuster, který vzdával holt prvnímu Jurskému parku a také se blížil jeho kvalitám. S chutí si tento film kdykoliv rád pustím. Pokračování Zánik říše už byl přijat mnohem rozpoluplněji. Mně se film líbil a přístup "dinosauři ve strašidelném domě" mně sedl. Navíc to byl pořád velký hit. A závěr s úprchými dinosaury do volné přirody dal příslib pro velkolepý závěrečný díl. Jurský svět: Nadvládá sliboval velkolépé završení trilogie včetně návratu postav z trilogie Jurský park. Díky tomu, že jsou nyní dinosauři normálně mezi lidmi, šlo vymyslet velké množtsví záplatek. Tvůrci se rozhodli, že navážou na předchozí díl a celý příběh se točí kolem záchrany dívky z minulého dílu a k tomu přidali pár dalších podzápletek včetně návratu postav z prvního Jurského parku. Co se týče příběhu, tak ten je bohužel tuctový a není ničím originální. Naštěstí vše vyvažuje zběsilé tempo filmu hned od začátku, takže i přes téměř 2,5h stopáž film nikdy nenudí a spousta akčních scén. Mnohé scény s dinosary jsou hodně napínavé, přestože jsme už podobné viděli v předchozích filmech. Po vzoru legacy sequelů z poslední doby tak i zde se vracejí postavy z předchozích filmů. Určitě patří k pozitivům filmu, ale mám trochu pocit, že kdyby ve filmu nebyly, tak aby to ani nevadilo. Jurský svět: Nadvláda je stále svižný a zábavný blockbuster, ale jelikož je to uzavření celé trilogie, očekával jsem přece jen trochu víc. Takto je kvalitami těsně za druhým dílem a tím pádem asi nejslapší díl z trilogie. (7/10) ()

Gooran

S odstupem pár dnů to prostě na víc jak tři hvězdy nevytlačím, ani kdybych sebe více chtěl. A to ještě jsem přidal za Therizinosaura a výbornou DeWandu Wise. Jinak místo epického završení série, jak se hlásalo na plakátu, šíleně upatlaný film, na jehož konci jste opravdu spíš rádi, že to byl konec. A jestli by další díly někdy měly být stejně kvalitní, tak snad už opravdu konec. Opravdový záporák v tomhle snímku fakt není. Sice ho tam Trevorrow zasadil, ale jde o nudnou postavu, která nějakou opravdovou nenávist v divákovi jen těžko vyvolá. Spíš zmatenost. Kromě honičky na Maltě pak není k mání žádná jako že opravdu "wow" scéna, na které jsme byli zvyklí z dřívějších dílů JP či JW. V součtu jsem rád, že jsem šel, viděl jsem, podruhé už asi nepotřebuji. A pokud mi to někdo navrhne, tak mu raději řeknu, ať si skočí do knihovny, půjčí si Crichtonův původní a prvotní Jurský park a pobaví se víc. ()

Ozy_man_dias odpad!

Představte si, že jdete do kina na Béčkový až Céčkový film, víte o tom a doufáte, že se u něj hlavně pobavíte a za něco přes dvě stovky si po dlouhém týdnu odpočinete u něčeho prostoduchého. A že navzdory této extrémně nízké laťce, kterou by přelezlo i batole s kamerou přilepenou na čele, se v kině nudíte, odpočítáváte minuty a prožíváte vyloženě fyzické utrpení. Postavy se objevují a mizí (pokud nejsou důležité, tak by neměly mít jméno..), akce střídá akci, ale bez ladu, skladu, návaznosti a logiky. "Klíč" k vyřešení zemědělsko-ekologické krize je děvče, které bylo porozenou sebou samou (samosnubný už není jen Yeti). Řečenou krizi navíc způsobily patrně nesmrtelné a žáruvzdorné megakobylky, které navzdory tomu, že jim DOSLOVA hoří zadky, zvládnou uletět několik kilometrů daleko, aby způsobily (působivou) ohnivou show v lese. Těmto absurdním scénám by se člověk i zasmál, kdyby ten film netrval bezmála 2,5 (!!!) hodiny. Motivace hlavního záporáka je nedotažená, většinu problémů, se kterými se hrdinové potýkají, vyřeší deus ex machina a ani přítomnost herců z původního kultovního filmu to nezachrání. Ušetřete dvě stovky a vyspěte se radši doma a zadarmo. ()

PeteBuck

Tak ja neviem. 60 % k tomuto filmu je pekne nespravodlivých. Je pravda, že Jurský park, pardon tentokrát Jurský svet melie stokrát omleté klišé. Pár ľudí utekajúcimi pred dinosaurami. Ako chcete toto vylepšiť a k tomu dať nejaké to hlbšie posolstvo a zaujímavejší príbeh, keď čo sa dalo, to sa povedalo? A v tom je problém. Nedá sa to. Podľa mňa to zlyháva z princípu ako šiesty Terminátor alebo šiesty Votrelec, už ťažko prídete s niečím prekvapivým. Niekedy menej je viac. A tak tvorcovia stavili na to priniesť 3 hrdinov z pôvodného filmu, ktorí nebudú mať trápne šteky, ale budú tvoriť líniu, ktorá sa bude ťahať celým filmom a na konci sa stretnú s líniou, ktorú ťahá Pratt a Howard. No, a aby toho nebolo málo, budete tam pomrkávať na fanúšikov pôvodného Jurského parku a prinesiete pár týpkov z pôvodného Jurského Parku (Henry Wu, či Dogson), a pridáte pár detailov ako napr. keď Dilophosaurus požieral istého záporáka (kedysi Denisa Nedryho; poprípade opálená plechovka od barbusu, pomocou ktorej mal Nedry kedysi zohnať embryá dinosaurov pre Dogsona). Trochu to všetko zmiksujeme, pridáme zápletku, ktorá epizódkou na Malte pripomína Jamesa Bonda a zakončíme to naháňačkou v kotli dinosaurov na konci. A pridáme diabolskú konšpiráciu Biosynu, zamiešame a podávame. Myslím, že toto lepšie dopadnúť nemohlo. K dokonalosti tomu niečo chýba, ale mne sa to páčilo viac ako predchádzajúce dva Jurské svety. Možno kvôli tomu, lebo mojim najobľúbenejším filmom je práve Spielbergova jednotka so Samom Neillom, Laurou Dern a Jeffom Goldblumom a tu sa objavili v plnej paráde. Najviac aj tak pobavila momentka, keď sa Dr. Grant vracal pre svoj klobúk a Ellie na neho vrieskala, aby tam ten prekliaty klobúk nechal. Žeby narážka na Indianu Jonesa a chrám skazy? ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)