Jurský svet: Nadvláda

• Česko Jurský svět: Nadvláda (viac)

Príbeh filmu Jurský svet: Nadvláda sa odohráva štyri roky po zániku ostrova Isla Nubar, pôvodného domova oživených jurských tvorov. Medzitým sa začali kontrolovane aj nekontrolovane rozmnožovať, v dôsledku čoho sme si museli zvyknúť na ich prítomnosť v našom ekosystéme a na to, že už pravdepodobne nestojíme na vrchole potravinového reťazca. Na jednej strane sú ľudia, ktorí chcú túto novú obrovskú silu využiť vo svoj prospech, a na druhej strane ľudia, ktorí im v tom chcú zabrániť a snažia sa udržať svet v čo najväčšej rovnováhe. Patrí k nim aj Owen Grady (Chris Pratt) a jeho priateľka Claire (Bryce Dallas Howard), ktorí v prvých dvoch filmoch získali patričné skúsenosti. Doplnia ich ich hviezdy Jurského parku, paleontológovia Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern), a teoretik so zmyslom pre detail Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Všetci sa púšťajú do dych berúceho boja s časom, ľudskými a jašterími nepriateľmi, aby sa pokúsili o nemožné v situácii, ktorá netrvá päť minút, ale dvanásť. (Cinemart SK)

Hpatrik

Třetí Jurassic World se topí v neuvěřitelně špatném scénáři, což hodně zamrzí, když člověk vidí jak se ten velkej potenciál splachuje do záchodu. Staré známé postavy s původní trilogie potěšili, jen prostě neměli co hrát. Hlavní záporák také skvěle obsazen, ale jeho postava je strašně napsaná. Spousta celkem solidních digitálních dinosaurů, ale akční scény s nimi jsou fádní, neoriginální, a vypadá to jako by tvůrci nevěděli co s nimi. Veskrze generický Giacchinův soundtrack tomu taky moc nepomohl. ()

Stíba

Je to spíš sbírka pomalých sekvencí hezky počítačově vytvořených dinosaurů, ale jako film to teda příliš nefunguje a atmosféra tomu chybí téměř úplně. Tím že sem hodíš starou dobrou partu to Hollywoode nezachráníš, ale takhle jednoduše a bezmyšlenkovitě se dneska prostě spousta filmů točí. Hlavně tam hodit do rádoby cool akce pár vtípků Chrise Pratta, na to už taky nějak dostávám alergii. ()

tomik99

Celou sérií je cítit až příliš velká únava, kterou drží nad vodou nenasytné zástupy rodin, jenž se vždy postarají až o nezvykle velké kasovní výdělky. Ani „Nadvláda“ nepřináší příliš nového, ale pokusím se začít pozitivy. Z celé série je cítit, že tady spějeme k určitému konci, a tak se J. A. Bayona snaží sjednotit původní a novou trilogii. Do popředí se dostávají hrdinové ze staré trilogie (Goldblum, Neil, Dern), kteří do série navracejí potřebnou nostalgii. Chris Pratt a Bryce Dallas Howard dobře fungovali v prvních dvou dílech, ale tady mi přišlo, že se jejich příběh již vyčerpal a nemá nic nového co nabídnout. O to lepší, že polovinu času dostane právě osvědčené trio. Vždy se mi zamlouvala myšlenka, že by dinosauři žili v našem světě. Pár dobrých nápadů v tomto tématu film nabídne, ale je to spíše takové klouzání po okraji a zbytek je opět to samé a stokrát viděné. Noví a zkřížení dinosauři už jsou pěknou nudou, zvlášť když se každých pět minut objeví někdo nový. Nadšený z tohoto filmu rozhodně nejsem a nepatrně se jedná o můj doposud nejméně oblíbený film s dinosaury, ale plivat na něj taky nechci. ()

Shimon987

Poslední film z trilogie Jurský svět by měl celou ságu nějak velkolepě uzavřít, nestalo se. Téma koexistence dinosaurů s lidmi by mohlo být velmi zajímavé, ale toho se tu příliš nedočkáme. Je to jedna honička za druhou uprostřed příběhu, který není ničím zvláštní. Dialogy byly celkem suché a občas chaotické, jako kdyby scénárista nevěděl co vlastně chce. Skvělí herci se to snaží zachraňovat, ale režisér jim hází klacky pod nohy. ()

Hellknight12

Akurát som sa vrátil z kina. Ukončenie novej trilógie je o niečo lepšie ako som čakal, takže som spokojný. Nie nie je to lepšie ako Jurský Svet 2015 a už vôbec nie ako pôvodná trilógia ale je to fajn. Príbeh má hromadu dier a najväčšia chyba je, že sa delí do niekoľkých dejových liniek, keďže ukočírovať toľko liniek v 147 min je ťažké už samo o sebe ak by film mal aspoň o 70 min viac bolo by to lepšie. Neviem síce koľko scén sa tu vynechalo ale je očividne, že sa strihalo jedná báseň. Máme tu nový tým z novej trilógie a starý tým. Nový tým sa stará hlavne o akciu, ktorej je tu dosť. Starý sa stará o vedeckú stránku. Obe tými ako samostatne majú fajn časti, keďže sa po nejakom čase dajú spolu, tak aj tá časť je dobrá asi snáď najlepšia. Bohužiaľ za túto stopáž sa nestihne dostatočne vybudovať nejaký vzťah medzi novým a starým tímom. Príchod starého týmu na scénu je síce fajn ale tak neuveriteľne krátky čas majú na to, že človek pomaly ani nepocíti tu nejakú nostalgiu áno dopomáha tomu časť starého soundtracku ale aj ten je tam prikrátko. Efekty sú pekné, či už je to súboj dinosaurov alebo iná akcia. Herecký je to slušný nadpriemer. Ja som si film užil. Neočakával som nič prelomové a ani nič prelomový som nedostal. Ďalšia fajn letná oddychovka. Záverečný film si užije hlavne mladšie publikum a ľudia, ktorý si chcú proste pozrieť niečo na odreagovanie ale ako vážne brať sa to veľmi nedá. Môžete ísť kľudne do kina ale ako hovorím neočakávajte žiadnu slávu. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

Dolby.130

Tak máme za sebou finále Jurského sveta. Priznám sa, že nová trilógia sa mi viac páčila ako tá pôvodná. Finále na nesklamalo, dej bol síce predvídateľný ale tým, že som na v tom nešprtal a vypol som hlavu užil som si to, napätie nechýbalo, skvelá atmosféra, hudba, efekty, sympatické postavy ako vždy a samozrejme veľmi potešil návrat postáv z pôvodnej trilógie to bola proste pecka. Akcia zvládnutá na jednotku, brilantná kamera, strih, a top akcia celého filmu bola asi na Malte...som si pripadal ako v Mission Impossible xD. A samozrejme aj akcia s dinosaurami bola skvela. Predsa len jedno malé mínus a to hlavný záporák....akože celý film som si myslel, že to je pokazený Tim Cook. Ale dám plný počet lebo vážne som sa nenudil ani minútu. ()

bearmeedek

Po druhém dílu jsem měl strach, ale dopadlo to dobře. Vlastně chvalitebně. Tento (závěrečný?) díl je pojat zcela nově a jinak. A to je výborné. Jde vlastně o dost našlápnutý akční film s několika prvky hororu. V různých scénách jsem cítil závany bondovek nebo MI. Ale jsou k tomu ještě ta velikánská zvířátka. Zajímavé je i setkání různých hlavních postav z minulých dílů, včetně Jurských parků. Bylo by divné, kdyby v délce dvě a půl hodiny nebyly slabší momenty, takže byly. A dle předpokladu jsem byl v kině nejstarší. ()

Demonic189

Nadvláda sa mi postupne rozležala v hlave a čim dlhšie, tym viac jej mam chuť nalepiť ODPAD. Projekt, ktory je skutočne nedotiahnuty vo všetkych smeroch a ja si vravim, že ta super jednotka JW bola asi len dielom nahody. Vlastne, keby tu neboli dinosauri, nič by sa ani nestalo - mame tu predsa kobylky! Dinovia tu totiž služia iba akási prehliadka - samozrejme pri každom musi zaznieť druh, nejaky komentar, pripadne že ide o najväčšieho suchozemského dravca na Zemi, aby sme ho v závere paradoxne využili na 2minuty. Giganotosaurus je totiž suverenne najhorši "zaporak" v celej sérií, dlho sa však neohreje ani TRex, ci ine druhy, krorych je jednoducho kopec, ale prd z toho. Atmosfera 0 bodov....čo však možem povedať aj ku hereckému castu, ktory sľuboval mnohe a nesplnil nič. Build-up postav je nulovy, dialogy šuštia papierom a vtipky su neraz biedne - zlata jednotka! Postavy prichadzaju a odchadzaju čarovným prútikom ako sa im zachce, logika je doslova nulova a scenár pisal asi idiot. Ako inač si vysvetlit to, že za dlhoočakavanie spojenie všetkych postav môže iba vyvrátené auto, ktore dopadne presne pod nohy Ch.Pratta? A podobnými scenáristickými "vychytávkami" sa to tu len hemži. K tomu ten lacny zaporak z Aliexpress, totalne nevyužity potencial spolunaživania dinosaurov a ľudi...Triky z blizka super, z diaľky rozmazaný grc, darmo citliva kombinacia animatroniky a kvalitneho CGI je to, čo dnes tak chýba... Nemyslel som, že to niekedy poviem, ale dufam, že Jurske Parky, Svety ani nič podobné na dlhy čas už neuvidime. Tržby hovoria za všetko... ()

Black-star

Poctivé tři - za mě lepší než zamotaný a nepřehledný druhý díl. Já se bavila a chtěla se bavit - takže za mě splněno. Některé akce s donousaury a honičky ve městech přitažené za vlasy ale jinak si série zachovala jakousi důstojnost. První díl zůstává s klasickou dějovou linkou TOP a podle mého funguje nejlépe. ()

Maximilianus

Je to škoda, pretože nápad umiestniť dinosaury do reálneho sveta je dobrý, ale bolo to tak nudné a potenciál tak nevyužitý, že ani známe postavy z pôvodnej trilógie to nezachránili. 5,2/10. ()

Likan7

Podprůměrná rutina. Poprvé jsem z Pratta cítil, že ho to nebaví. A protože tuhle trilogii má táhnout jeho "indianajonesovství", ztrácí tím tenhle díl jediný pořádný palivo. Howardová je totiž zbytečná a velké nostalgické setkání se starou partou se sice koná, ale zase mi přišlo, že to nikoho moc nezajímalo. Sice občas zazní legendární tóny staré trilogie, tatam je ale to dobrodružsví, akce, dobrý triky a takový to srdíčko, co tak miluju na jedničce (čtyřce). První polovina ještě jde, ale jak skončí pěkná honička na Maltě, odehrává se skoro všechno za tmy, moc toho není vidět a mě to přestávalo čím dál víc bavit. Sice tomu napařím ty 3, ale je to z části k respektu ke značce, který ale pomalu vyprchává. ()

Klajondr

Trošička nostalgie ještě nikdy nikomu neuškodila. A tomuhle pokračování dinosauřího světa už vůbec ne. Bez toho by totiž ten film byl naprosto o ničem. Dr Grant a Dr Sattler naprosto zachraňují nelogický příběh plný momentů, kdy by byly hlavní postavy už tak desetkrát mrtví (jasný, pád letadla z deseti tisíc stop čumákem dolů bez škrábnutí přežít je normální) a hlavně snězení. Ano, první část v reálném světě ještě byla fajn. Pak se ale velmi rychle přesouváme do části již snad miliontého parku pro dinosaury. Je vidět, že originalita se dnes hledá jen těžko. Škoda nevyužitého potenciálu koexistence člověka s dinosaury. Motivační pětiminutovka na konci o tom, jak je třeba chránit svět fakt nestačila. Příště ty geny raději rovnou hoďte do koše. ()

Baron Noktur

Strašná hovadina so scenárom, ako keby ho písali piati ľudia nezávisle od seba a potom to len dohromady nejako narýchlo spojili. Prvá polovica filmu nie je o dinosauroch, ale o nejakej dievčine, klonu, ktorý chce každý získať a ani nikto nevie poriadne prečo. Netuším prečo by mala práve ona niekoho z divákov vôbec zaujímať, keď to, na čo ľudia chodia do kín v súvislosti s touto sériou, sú dinosaury a príbeh o ľuďoch, ktorí sa snažia medzi nimi prežiť. Druhá polovica filmu je o niečo lepšia, nakoľko je typickou formulkou tejto série - partia ľudí v džungli - pričom mnoho scén doslova odkazuje na Spielbergovu klasiku. Druhá polovica je síce otrepané klišé, ale aspoň je to klišé zábavné, na rozdiel od prvej polovice so scenárom a atmosférou ako z treťotriedneho filmu od Asylumu. Chris Pratt je slabý a (viditeľne unavený zo série), to spomínané dievča je drevo, hlavný záporák je absolútne smiešny a tvári sa, ako keby sa mal každú chvíľu rozplakať, známa trojica (Neil, Dern, Golblum) to našťastie zachraňujú, avšak Goldblum mal dostať viac priestoru. Totálny miš maš bez vkusu a len niekoľkými dobrými scénami z celej ozrutnej dva a pol hodinovej dĺžky. 30% ()

Pepe_cz123

Když byl oznámen nový Jurský svět tak jsem měl neskutečně natěšení. Trailery vypadaly skvostně a já jsem už měl jasno že se tu už nic nemůže podělat a že půjde o úplně epický konec. A navíc jsem vůbec nechápal ty recenze ty Hejty. Hm tak už vím. Staré postavy už od prvního setkání se chovali extrémně divné, dinosauři z dálky nebyly moc hezcí (ne všichni) a co víc to CGI je tam někdy fakt hnusný. Zkrátka jsem fakt měl očekávání vysoko. Ale bohužel 5/10. ()

ER

Hned z rozjezdu plno dojímavých scén a natažená ruka Chrise Pratta. A pak tuna scén, které už nedokážou zaujmout. ()

Ceberus

Tři a půl hvězdy. Škoda, že komické koření začalo zničehonic v poslední hodině (Ianova košile, Tyrannosaurus v kruhu stejně jako logo apod.) Kdo jde na film s dinosaury, dostane dinosaury. A stará garda herců není delegována na pouhé přicmrndávače, mají dostatek prostoru. ()

LordMysti

Tři hvězdy jsou asi lehce nadhodnocené, ale vizuálně a trikově zase špička. Zbytek nebyl také vyloženě špatný, ale celé je to hrozně provařené téma. Chtělo by se to pousnout někam dál, někam jinam... ()

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2023

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

Druhý Avatar pokořil miliardové tržby

29.12.2022

Po pouhých dvou týdnech v kinech se snímku Avatar: The Way of Water podařilo světově překročit miliardové tržby, díky čemuž si tento sci-fi spektákl zároveň může připsat jedno prvenství letošního… (viac)