Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

Mark1983

Už kdysi jako školák jsem se s tímto snímkem setkal a nedokoukal jsem to,jelikož mě to vůbec nenadchlo. Po dvaceti letech jsem se rozhodl,že film znovu zkusím,když jako školáka mě nezaujaly ani Historky z podsvětí a podobně,což dnes přímo hltám. Avšak u Spáčů se jedná bohužel o výjimku bez ohledu na vysoké hodnocení. U Spáčů mě zaujaly jen některé stopáže,kterým věnuji tři hvězdičky. Dosti míst je z mého úhlu pohledu - hluchých. ()

JB001

Až do dnešního dne jsem o tomto filmu nikdy nic neslyšel ani nečetl. O to větší to bylo překvapení. Přestože stopáž byla trošku nad míru, nemohu jinak než za plný počet ()

kodwin

Téměř pět, ale nechám si rezervu na další shlédnutí, protože napoprvé jsem do všech tajů nestihl proniknout. Poněkud se mi pletli dospělí představitelé s dětskými. I když to trvalo 2 hodiny 20 min, tak to bylo vlastně málo, a to se sám divím, že jsem něco takového napsal, neboť nemám moc pochopení pro dlouhé podívané. Každopádně zápletka je vynikající a herecké obsazení skvostné. ()

Potjoc

Jen tak mě zajímalo ta zápletka o spáchaném zločinu na začátku. Ale fakt jsem nečekal to znásilnění, takže o to víc mně zajímalo, protože tyhle druhy znásilnění jsou téměř vždy bez oficiálního trestu, bez podpory veřejnosti (ani v dnešní liberální době a regionech). Jedna z mála filmů, kde souhlasím s pomstou za znásilnění (protože přitěžující je hlavně ta beztrestnost). ()

Bogrant

Film, ktorý je rozdelený na dve časti - prvá, tá chlapčenská je proste svižná, skvelá, typicky vzťahujúca, vytvárajúca solídny príbeh. Tá druhá, dospelácka, je na tom veľmi podobne, akurát, že ten príbeh ešte viac vykresluje, dotvára a dobré podáva. Ak sa vám podarí niečo takéto, film nemôže byť zlý. A nie je! S takými výbornými hercami, životným a občas srdcervúcim príbehom ani byť nemôže. ()

bichalmajus

K tejto dráme má priviedlo najmä to, že je to (ak sa nemýlim) jediný film kde spolu hrajú Robert De Niro a Brad Pitt, ak samozrejme nerátame krátkometrážny The Audition. O filme som si predom nič nečítal, takze som vôbec netušil o čom je a spravil som jednoznačne dobre. Zo začiatku bola s prižmúrením očí podobná premisa ako pri Vtedy v Amerike ale to vôbec nevadilo a detský herci a spôsob rozprávania boli úplne skvelý, film pôsobil prijemne, sem tam som sa pousmial na nejakých tých detských výtržnostiach a potom prišla scéna s metrom a nástup do detského nápravného centra, kde teda musím povedať, že mi stúpol tlak a film absolútne zmenil kompletne cely tón a stala sa z neho špičková dráma s absolútne hnusným a skvelo zahraným Kevinom Baconom. Tempo neupadlo ani po časovom skoku keď už vidíme dospelých predstaviteľov, kde však mám jednu výtku a to, že mi vôbec nesadol kasting na dospelého Shakesa, ale na celkový film to absolútne nemalo vplyv a užil som si ho až do konca kedy prešiel žáner do výbornej súdnej drámy, ktoré ja veľmi obľubujem a tu by som vyzdvihol skvelého De Nira, ktorý nebol v jednej z hlavných rolí, ale zato za tých pár minút na obraze zanechal skvelý dojem a človek sa pri jeho výpovedi dokázal skvelo vžiť do postavy, ale najmä Dustina Hoffmanna, ktorý hraje nie príliš úspešného advokáta je absolútne úžasný a na celom filme mi prišiel ako taká top bodka k tomu celému príbehu. Sleepers je skvelá dráma, ktorá mieša množstvo žánrov a ja ju nemôžem inak ako plne odporučiť ďalej každému, kto sa rad pozrie na drámy a chce vidieť toľko skvelých hercov po kope. ()

motyka52

Třeba by to mohlo být o něco kratší. Ale bylo by pak dost prostoru na vylíčení toho, jak velké kamarádské pouto všechny vázalo dohromady? Na pochopení toho, jak velkou nenávist všichni cítili a jaké trauma si z dětství nesli? Jakými morálními dilematy museli někteří procházet při cestě ke zúčtování? Ne, tady má každá vteřina filmu své místo. A každá vteřina je zároveň poctivým kusem filmařiny, od režiséra, přes herce, kameru až po hudbu. ()

Feacher

Velmi drsný začátek filmu, ale skutečně věřím, že se tohle všechno v takových zařízeních děje. Chvílemi jsem se tedy ztrácel ve jménech, kdo vlastně je kdo, takže bude lepší se na film podívat víckrát. Konec pak už propracovaná lahůdka s psychologickým podbarvením. Herci i příběh super, 5*! ()

Yamatosan

Jsem si jistý, že jsem to kdysi už viděl, ale teprve teď ten film umím docenit. Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl! Neumím pořádně popsat pocity, co ve mě vyvolal, nezažil jsem nikdy, co ti kluci, ale uměl to předat tak silně... nestydím se přiznat, že jsem u některých scén brečel, jinde cítil strašný hněv... úžasný film, neskutečně dobře zahraný, častá achillova pata, děti, zde představují naopak jednu z nejsilnějších stránek... nedokážu nic vytknout a ani nechci. ()

futislav

Příběh silný, skvěle zahráno i natočeno, prostě paráda. Bohužel jsou ve filmu díky dlouhé stopáži rozvláčné scény, které šlo zkrátit, aniž by film utrpěl větší škody. Takže jak praví divácký průměr, 85%. ()

Nick321

První část filmu je rozhodně zajímavá, o době kdy ještě byli malí kluci, je to zasazeno do zajímavé časové éry. Doba jejich dospělosti už je podstatně nudnější, ale jinak vcelku dobrý příběh. ()

Sefko

Prvá polovica je ako mix Stoj pri mne a Vykúpenie z väznice Shawshank. V druhej (tej slabšej) sa to mení prakticky na akúkoľvek drámu zo súdnej siene. Celkovo mi to ale dosť pripomínalo TO od Kinga. Prvá polovica sa venuje deckám a traume ktorej čelia. V TO je to klaun tu ide o sadistického dozorcu v polepšovni. V druhej už ako dospelí sa musia hrdinovia znova postaviť svojej nočnej more. Hlavným problémom je tu dĺžka. Je to skrátka moc natiahnuté. A nie úplne dobre zvládnutá morálna dilema ktorú rieši postava kňaza ktorú hra De Niro. V konečnom dôsledku je to ale nesmierne podmanivý film. ()

SirAduard

Velice poutavý příběh o čtyřech kamarádech, bojujících proti ohavným pozůstatkům minulosti, na které by nejradši zapomněli. Avšak jejich touha po pomstě stále přetrvává. Chytlavý a bohatý scénář, skvělé herecké výkony, obzvláště u vedlejších rolí (např. Kevin Bacon nebo Robert De Niro), kvalitní režie a hudba Johna Williamse krásně vše doplňuje. Asi nejzásadnější důvod, proč jsem nedal plný počet hvězd, je rozvleklost druhé poloviny filmu. A i když je v této části mnoho úžasných momentů, tak příliš dlouhá stopáž krade filmu jeho dosavadní záživnost. ()

Truevole

Nejkvalitnější kinematografie je stejnak z devadesatek. Příběh jak víno, čím starší tím lepší. Brad Pitt je bůh. Dětští herci jsou super a Robert DeNiro je prostě záruka kvality v jeho padesáti. Vendeta za jedna ()

Lynnet

Lorenzo Carcatera´s story Filmy podle skutečné události mají většinou velmi silné příběhy a i tady tomu není jinak. Knížku jsem četla kdysi dávno, většina děje se soustřeďuje na pobyt ve výchovném zařízení ale hlavně na charaktery postav na rozdíl od filmu kde se více dozvíme jen o Shakesovi s zbytek chlapců je popisováno spíše povrchně a bráni jako parta. Myslím že tahle skutečnost měla velký význam na pokračování jejich příběhu - to jaká byla povaha každého chlapce a jakým způsobem se s ním ve Wilkinsonu zacházelo. Ve skutečnosti měli dozorci své chlapce "rozdělené" a na každého z nich byl vyvíjen jiný druh nátlaku a používány jiné tresty. Pokud by se mělo vše obsáhnout stopáž by dosáhla neuvěřitelné délky i když pokud by se například vzala na úkor poslední části která byla zdlouhavější nebylo by to na škodu. Na dovětek na konci fillmu si v knize nevzpomínám a tudíž mě velmi překvapil. "Mrtvého brouka" hrají spíše rusové a u američanů mě to překvapilo. Události jsou ale dost staré a tématu týrání dětí se amerika začala věnovat až po případu Dave Pelzera ale "A Child called it" zatím nebylo natočeno. Každopádně dobře odvedený film který ve Vás zanechá divný pocit a přemýšlíte jak jedna minuta může změnit Váš život. ()