Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

dr.fish

Nevím, jestli bylo něco předtím, ale tento film je mám pocit první z dlohé řady věcí na toto téma. A je zaslouženou klasikou žánru. Niro opět naprosto dokonalý, příběh skvěle natočen až se člověku kroutí vnitřnosti. Vynikající kousek. ()

tom88

Dobrá dráma, premyslená, dobre zahraná a pekná atmosféra. Prvá polovica filmu sa mi páčila viac, no nevravím, že tá druhá je zlá, nie je ani horšia, len sa mi už tak nepáčila, nabrala iný dej a iné obrátky. Dĺžka filmu ani nevadila, ale skrátiť o pár minútiek by možno neuškodilo. Zopár scén bolo naozaj vydarených, scény z detského vezenia sú skvelé. Kevin Bacon je perfektná záporná postava, celkovo herecké obsadenie je veľmi silné. Oplatí sa vidieť už len kvôli hercom ak vám o film až tak nejde. 80% ()

MJMilan

Velmi kvalitní herecké obsazení, zápletka taky v celku ucházející, ale děj příliš vláčný, chvílemi jsem skoro usínal. Především začátek by myslím zasluhoval zkrátit avšak na skvělý konec se vyplatilo počkat. ()

Mylouch

Shakes, Mike, Tommy a Johnny. Pouliční hydrant jako symbol velkého klukovského kamarádství na Západním Manhattanu s magickou atmosférou 60`s, Pekelnou kuchyní Krále Bennyho a svéráznými postavičkami v čele s velebníčkem R.De Nira, které v letech osmdesátých v soudním tažení (kde spravedlnost není tak docela slepá) proti seriózně zahraným padouchům doplňuje jedinečný obhájce Snyder D.Hoffmana. Filmařsky zdatně a s citem prošlápnutá nelehká cesta, jak velmi choulostivé téma nerozvařit na ploše celovečerního filmu na kaši. V jinak trestuhodném dabingu exceluje Postránecký. Dětské výkony, hrabě Monte Christo z pasťáku a ♫ J.Williams na hranici experimentu ... a "právníka nikdy nelitujte!" 4a1/2* ()

Deyw

krasnej film...takovej zajimavej jak dokaze zlo poznamenat cloveka do konce zivota a chtit spachat zlocin...bravo...filmarina jako svine... :) ()

SeanLSD

Máloktorý príbeh dokázal zo seba dostať a na seba navŕšiť toľko kontroverzie... tu sa nejedná o žiadnu satisfakciu, celý čas by ste nevedeli na mieste väčšiny postáv, čo so sebou. ()

panMartin

Strávili spolu mládí v nápravném zařízení, kde byli znásilněni vychovateli, někteří z nich vzali zákon do vlastních rukou. Až do úplného závěru to byl film, zatraceně dobrý s vynikajícími herci, neotřelým zpracováním námětu. Velmi slušné drama s hodně silným příběhem, které také díky opravdu skvělým hercům (Kevin Bacon je ukázkový slizoun) nenechá diváka chladným. Brilantní herecké výkony všech zúčastněných. ()

Radiq

Tento film mě kdysi dávno uchvátil a uchvácenej jsem zůstal i teď. Rozdělení do dvou částí - dětství a dospělost, mi silně evokuje něco jak Tenkrát v Americe nebo něco od Stephena Kinga. Ta atmosféra, prostředí Hell's Kitchen a postavy žijící na pomezí dna a kriminality, mi též připomíná něco kvalitního, asi od Scorseseho. A mezi tyhle všechny možné snímky se tohle může úplně v klidu a poctivě zařadit. Pravda, má to slabší chvilky - ta situace, kdy si to dva vrahové vůbec nerozmyslí a nechají se tak blbě chytit, je dost hloupá a stala se asi jen proto, aby děj mohl někam směřovat. Ale najdou se tam ještě absurdnější situace, třeba ten výslech jednoho z dozorců, který na sebe všechno práskne a pak se tam rozbrečí. A pak ten lživý kněz, jeho výčitky a rozsudek, no, pomlčím. Ale celej ten nápad o takhle provedené pomstě, to se prostě musí ocenit. ()

Sabrewulf

Vážený soude, dovolte mi pronést řeč obhajoby a v ní důvod, proč mi vždycky tento film ležel v žaludku a proč hodnotím pouze třemi hvězdami. Celou první polovinu jde o výborné, silné drama. V okamžiku pomsty/trestu však padá film nenávratně do záchodové mísy. Proč? Akt pomsty je samozřejmě v pořádku, důležitější ale je, kdo jej provedl. Nikoliv slušní, traumatizovaní mladíci, otevřivší své staré, bolestivé rány a jednající v návalu vzteku, nýbrž několikanásobní vrazi a kriminálníci, což nám ostatně řekne voiceover a je to korunováno informací o jejich zkažených povahách -> dozvíme se, že jeden z těchto kriminálníků, poznačte si - zmrdů, zabil člověka jen proto, že předbíhal ve frontě. Akt pomsty tak vyznívá zcela do prázdna, protože i kdyby byla postava Kevina Bacona obyčejným zákazníkem, hrozila by mu nejspíš smrt třeba i za to, že by se na tento párek zmrdů byť jen křivě podíval, přece jen jsou schopní rozkazovat zákazníkům restaurace, o čem se smí a nesmí bavit. Celou jejich aroganci a zkaženost podtrhuje fakt, že akt spáchali na veřejnosti před svědky, nikoliv v temném zákoutí uliček. Následuje soud přičemž Hoffmanova postava obhájce neobhajuje tyto dvě osoby formou toho, že by šlo o slušné občany a že takto jednali ve zkratu, v psychickém rozpoložení, ale formou toho, že tuto VRAŽDU VŮBEC NESPÁCHALI!!! Jedná se tedy o akt čistokrevného zmrdství, čímž se postava obhájce sama nepochybně stává zmrdem. Opravdu mám být tohoto součástí? Vážně mám sledovat, jak obhájce se svědky vraždy manipuluje, jak překrucuje, fabuluje a vlastně označuje svědkyni za lhářku, o které my jakožto diváci moc dobře víme, že lhářkou není? Korunu všemu nasazuje "spolupráce" s kamarádem z party jakožto falešného žalobce. Celý soud je tak jeden vylhaný podvod, který pouští tyto vrahy na svobodu. Co ale filmu podtrhává nohy nejvíc, je závěrečné vyústění, kdy namísto toho, aby tito dva zmrdi dostali lekci, soud brali jako takovou očistu a začli nakonec sekat latinu, založili si rodinu a tak dále, nám film ukáže, že dále pokračují v jejich zmrdském životě a skončí tak, jak si zaslouží - jako zmrdi. Celá druhá polovina filmu včetně soudu se tímto stává NAPROSTO ZBYTEČNOU fraškou a připomíná meme, ve kterém lidé zachraňují jehně ve vodě, vízězoslavně jej drží v náručí a pak následuje obrázek s jehněčí pečínkou na talíři. Z filmu, který mohl být jasně pětihvězdičkový, se tak vyklubal film zmrdský, přičemž název neměl znít Spáči, nýbrž - jak jinak- Zmrdi. ()

Triple H

Výborná dráma, ktorú ma baví si pozrieť aj opakovane. Herci hrajú všetci výborne, no mne najviac v pamäti utkvel dokonalý Kevin Bacon. Jeho postava vám bude vyslovene odporná a behajú z neho až zimomriavky. ()

hans500

Výborně zahrané, excelentně zreřírované, vynikající scénář Barryho Levinsona a Lorenza Carcaterry, slušná kamera, dobře natočená část z dětství i nápravného ústavu, přesvědčivá poslední část u soudu. Délka nevadí, hodnotím za 4,5*. ()

Cedr

Je vidět, že film stojí na kvalitní knižní předloze. 147 min uteče jako voda naprosto bez hluchých míst. Skvělé obsazení a díky námětu kvalitní dusná atmosféra. Něco málo tomu přeci jen k dokonalosti chybí. ()

chelseaman22

Bohu díky, že ve snímku nebyly vykresleny scény, jež poskytovala kniha. Obsazení bylo vskutku vynikající - takový výběr Best of. Takový počet hvězd má nesporně jedno výhodu - i když je film o kole a voze, tak divák ocení herce. Filmy jdou na dračku, a divákům je jedno, že ten film stojí za houby, ale že tam hraje ten Brad, co má oddělené ložnice z Angelinou. Je možná trošku na škodu, že film je vyveden poněkud stroze. Lepší provedení = TOP 10 na čsfd. 84% ()

Vecko99

Skvělý film a vynikající obsazení, ale také zbytečně dlouhý. Dětská část je skvělá, ale navazující soudní přelíčení už tak kvalitní podle mě není. Nakonec mě díky tomu film tolik nezaujal, jelikož celý plán vlastně závisí na lži faráře. Za první půlku 5 a za druhou 3, takže mi z toho vychází lepší 3. ()

Sfinkter

Zhlédnuto po dlouhé době, ale stále s pocitem kvalitního filmu. Pomstu musí klukům přát každý - za klukoviny se platí, ale ne takovéto ceny. Naposledy 7/2022. ()

Mrkvič

Díky bohu za csfd. Už před lety mi z filmu moc nezůstalo, a když ho teď znovu dokoukávám, vím, že si toho za pár dní zase moc pamatovat nebudu. Tak si to příště připomenu tady, abych neztratil další 2 hodiny svého života. Příběh to není nezajímavý, ale podání se moc nepovedlo. S žádnou érou hrdinů se mi moc nepovedlo sblížit a to silné herecké obsazení vyznívá až na Hoffmana hodně do prázdna. ()

hallelluja

Pekný americký film. Do srdiečka sa mi nezahryzol, na to bol príliš uhladený a chvíľami predvídateľný. Nu... Starnem a stáva sa zo mňa náročný divák (zanedbajme vplyv sexuálnej frustrácie). Zajtra si pustím nejaký európsky nezávislý experiment. ()

Hillock

Už jsem se bál, že jsem jediný, komu přišly na začátku filmu některé scény jako zdlouhavé, nudné a přebytečné. Říkal jsem si, to snad není možné! Naštěstí se to circa po 20 minutách rozjelo a já nemohl jít na záchod. Dustin Hoffman brilantně ztvárnil svou roli. Snímek mohl být drsnější a využít veškerý potenciál, nicméně i tak si myslím, že šlo o hodnotný plod. ()

Ryuuhei

Skvělý, myšlenkami napěchovaný film, kde mě paradoxně bavila spíš první polovina z dětského pohledu, než ta druhá, kde šlo víceméně o nekonečné spřádání plánu, jak dostat obviněné kamarády z jinak neprůstřelné situace. ()

Lachtaan

Sleepers leželi v mém watchlistu už dlouhé měsíce, přestože jsem si o nich nikdy téměř nic nezjišťoval a lákalo mě k nim jen obsazení a hodnocení. Nyní na tohle bravurní krimidrama konečně došla řada a fakt, že si film nebere v rámci ožehavých témat žádné servítky, dodává divákovi silné pochopení pro zdejší vendetu. Devadesátky zas a jednou nezklamaly. [viděno na Netflixu 17.7.2021] ()