Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

RNDr.Strom

Tak zde to soudruh Verbalský ve svém komentáři vystihl do písmene. Hrozný zážitek, nikomu něco takového nepřeju. Ta látka je určitě zajímavá, ale to provedení je strašné. ()

Tomas_PO

Očakávaný film od Scorseseho a silný adept na Oskarov s hviezdnym obsadením nesklamal. Skvelý, takmer 4 hodinový príbeh, počas ktorého sa neustále tiahne ťaživá atmosféra historického príbehu osídľovania indiánskych území, s ktorým sa až teraz Amerika začína čiastočne a aspoň filmovo, vysporiadavať. Režisérsky skvost so skvelými Robert De NiroLeonardo DiCaprio. ()

meatball

Víc než tříhodinová černobílá tendenční fraška plná zaměnitelných, prázdných postav jako přiznaný pomník, to muselo dát zabrat. Márty se ze sebe k stáru posral. Jedna hvězda pro De Nira. ()

Kaleidoskop

Na novinku režiséra Martina Scorseseho Zabijáci rozkvetlého měsíce, jsem se upřímě těšil. Delší stopáž, totiž bývá znakem kvalitního obsahu, který zkrátka na malé ploše nevystihnete. Bohužel, z mého pohledu se to tady nepovedlo. Po cca dvou hodinách děje už mi totiž došlo, že stárnoucí autor se nejspíš nezmůže na nic jiného než na mluvící hlavy, které nám v ultra dlouhých rozhovorech prezentují něco jako děj. Tajně jsem v skrytu duše doufal, že tak autor činí proto, aby nám na konci nazančil něco ve smyslu: "tady máte fakta, názor si udělejte sami.". Bohužel na konci ale dostaneme zcela jasné vyjádření toho co a jak si máme myslet v podobě soudního procesu a závěrečných titulků, které nám jasně řeknou, jak to celé skončilo a jaká je ta oficiální a jediná pravda. Na druhou stranu jsou tu věci, které se musí ocenit, jako např. herecké výkony a nebo střih, protože, stříhat ty rozhovory muselo být střihačské peklo. Docela by mě zajímala původní knížka, protože něco mi říká, že mohla být zfilmována mnohem lépe (otázkou je jak moc za to odpovídá režisér a jak moc scénárista). ()

skripalos

Popravdě jsem ještě těsně před promítáním tak úplně nevěděl, do čeho jdu. O KOTFM jsem věděl jen to, že to bude dloouhé povídání mezi DiCapriem a indiány. Výsledek mne ale naprosto uchvátil. Téměř tři a půl hodiny jsem seděl jako přikovaný a hltal každou minutu a každé slovo, jež vyšlo z úst postav naivního Ernesta, jeho ženy Mollie či ne-tak úplně "hodného strýčka" Billa Halea. KOTFM je absolutní nářez plný napětí, emocí, podrazů a lidské špíny. Po skončení filmu jsem tajně doufal, že někam za titulky schoval Martin Scorsese další dvě hodiny záběrů, vysvětlující backstory jednotlivých postav. Verdikt: 9,5/10 - půlbod mínus za pro mne "příliš krátkou" stopáž. ()

bedn1

Zabijáci trpělivého diváka - dal bych 4 hvězdičky, kdyby to bylo o hodinu kratší. Ale nesoudnost režisérů točících stále častěji filmy nad 2,5 nebo dokonce 3 hodiny mě dlouhodobě štve, takže protestně snižuji na 3 hvězdičky. Aspoň jsem to na rozdíl od Irčana dokázal dokoukat (i když na dvakrát, takže jsem se v druhé půlce už jen těšil na konec). ()

doriana.g

Jednu dám za Roberta, i když závod o koutky co nejproklatěji nízko s přehledem vyhrál Leon. Dívat se na něj tři hodiny bylo nemožné, jeho herectví mě nikdy neoslovilo a jak může někdo tuhle opuchlinu nazývat fešákem, to mi hlava nebere... Přiznám se bez mučení, asi třikrát jsem si zdřímla. Bohužel mě budila ta příšerná hudba! Ztráta času. ()

Timon

Celé mi to připomínalo film Irčan. I zde je to zbytečně dlouhé a celkově jsem čekal více. Námět to má výborný, herecké výkony jsou skvělé. ()

taibrek

Natočené vo veľmi peknom prostredí, super kostými, herecky na jednotku, ale ma to jedno veľké ALE. Celý film sa strašne zbytočne naťahuje. Dokonca až tak, že v 3 a pol hodinovom filme chýba záver. Proste záver hodia na akési javisko a dohrá ho ochotnícke divadlo. ()

thekalli

Mistrně a precizně odvyprávěný příběh o tom jaké to asi bylo být bohatý indián v Americe. Ironicky, hlavní protagonistka nestrávila na plátně tolik času jako její kolegové, ale to vlastně vůbec nevadí, protože když tam je, opravdu to stojí za to. Na druhou stranu DiCaprio je tu každou chvíli a v první polovině jsem si říkal, že všechny ty ohlasy o tom jak je to jeho životní výkon jsou maličko přehnané, než se tedy dostaneme do poslední třetiny filmu, kde už Leo jel naplno a opravdu ze sebe vyždímal co šlo a přece jen, i kdyby jen o palec, překonal sám sebe snad ve všech předchozích rolích. Jeho bradovitý výraz z hlavy jen tak nedostanu. De Niro hraje stejně dobře jako vždycky, jen občas přidá něco nového nebo neokoukaného a minimálně mě to stačilo. Jednoduše tenhle, pomalým tempem odvyprávěný příběh, o krutosti a závisti lidí, jehož postavy dokážou být velmi odpudivé je jedna z nejzajímavějších věcí odehrávajících se v letošním roce v kinech. 8/10 ()

Razz

Chcel som dať 4*, ale dám 5*, pretože som si uvedomil, že počas 206 minút v kine som sa ani raz nepozrel na hodinky, nezívol, ani nechcel urýchliť dej. Scorseseho film nie je jeho vrchol, ale v každom prípade je to titul, ktorý ostane zapísaný v histórii kinematografie ako špičkové dielo. Témy chamtivosti a klamstva a ich kombinácie sú večnou a vždy aktuálnou témou, v tomto prípade podporenou reálnym príbehom, v ktorom si Američania nastavujú opäť raz dejinné zrkadlo (mimochodom, viete si predstaviť, že takto by reflektovalo svoju históriu Rusko?). Nedá mi nepristaviť sa pri hercoch. Leondardo super, ale pre mňa je jednoznačná Oscarová nominácia Robert De Niro. Po dlhej dobe a mnohých nešťastných obsadeniach (séria Foter je lotor, Mafiánovci...) sa zdá, že od Irishmana nasadil správne tempo a vracia sa do rolí, kam prirodzene patrí jeho skvelé herectvo.  Veľmi sa z toho teším a film odporúčam aj kvôli jeho skvostnému výkonu. ()

rabbi

Byly chvíle, kdy jsem ztrácel pozornost, ale takový filmy už se asi točit nebudou. Pomalé, ale díky tomu divák vše pořádně pochopí. De Niro fenomenální, DiCaprio na vlastní přání hraje snad svou největší antihero roli a je dokonale nechutnej. Zápletku pochopí každý hned z kraje, ale pak se topí čím dál víc do toho hlubokýho bahna. Díky délce a pomalému tempu ne pro každého, ale za mě nelituji tech 3 a půl hodiny svého života. ()

w.w.

Pre mňa veľké sklamanie, podľa traileru som sa tešil na napínavý príbeh zo skvelého prostredia, ale bola to dlhá dlhá nuda bez poriadnej akcie. 3 a pol hodiny od 20.00 je fakt veľa, asi 7 ľudí odišlo 30 min pre koncom, syn prvýkrát zaspal v kine a celkovo si myslím že spalo viac ľudí - mňa do polovice držala hudba Taylor Swift s vedľajšej miestnosti a od nudy som si spieval spolu s ňou Hero. Sorry, slávny režisér a hviezdne obsadenie na mňa málo, bol z tohto filmu otrávený viac ako tá indiánka. ()

vaclav.g.kar

Nejdelší návštěva kina co jsem kdy absolvoval. Stálo to ovšem za to, protože se po několika letech Marty vytasil s velice lákavou látkou. Společně s výborným obsazení a nádherným vyzuálem do mě 3 a půl hodiny drtil příběh o indianskem bohatství a nenasytnosti bílé smetanky.. Naprostá spokojenost, díky Marty a tohle je opravdu CINEMA... ()

mrtvej_pes

Úplně mě to nestrhlo, ale přesto je to naprosto vynikající a monumentální dílo. Jde z toho cítit hodně Scorseseho mafiánská minulost, občas jsem si říkal, jestli to nemělo tlačit víc do emocí (nebo jít víc stylem There Will Be Blood). Ale budiž. Vidět něco takového v kině je k nezaplacení. DiCaprio snad poprvý hraje postavu s méně "IQ" a je schopný dát postavě neskutečnou komplexnost. De Niro - klasika, na tyhle role je staveněj. Ale naprosto nejlepší výkon podává Lily Gladstone, která je schopna pouze pohledem uzemnit každou scénu, ta úpřímnost a přirozenost z ní přímo číši, je to výkon za generaci lidí, kteří v dějinách trpěli kvůli hovadům, jímž je lidskej život naprosto u prdele. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD