Reklama

Reklama

Vrahovia mesiaca kvetov

  • Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)
Trailer 2

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (CinemArt SK)

Videá (14)

Trailer 2

Recenzie (297)

Algernons 

všetky recenzie používateľa

Martin Scorsese na svůj věk nadělil neuvěřitelně dravý a mladou energii oplývající tři a půl hodiny dlouhý epos o fakt ošklivé a neznámé historické tragédii americké minulosti. Je to perfektní film na spravení chuti, po jeho posledním ne tak vypiplaném Irčanovi. Režijně a scénáristicky tu není co vytknout a byla fakt nádhera sledovat obdobně oldschoolově natočený film, plný promyšlených kulis, lokací, zkoordinovaných komparzistů obohacující každý jeden snímek promítající se na plátno. Je to fascinující, surová a zlá podívaná, plná fascinujících, těžko čitelných a zlých postav. Přičemž i ty nejčernobílejší postavy snímku mají potřebnou hloubku a nuance jak je u Martyho filmů zvykem. Herecky jde o naprostou lahodu, kde De Niro a Gladstone odvádí vynikající práci, bohužel Leo mě zde jeho nabručeným výrazem s obraceným rohlíkem místo rtu, pěkně sral. Jde o výkon bez potřebných nuancí, kde bylo třeba mít šikovnějšího herce, který zvládá i jiné než extrémní polohy emocí. Přesto však tu je pár momentů, kde se v mých očích i DiCapriův výkon vykupuje. Je to obrazová poetika, jaká se jen tak nevidí a ta vizuální výpravnost je na jiné úrovni. S většinou lidí se shodnu, že prostředek je možná zbytečně repetitivní a nějaká vynucená montáž nebo dravější pojetí události by prospělo tempu. Zároveň se ale přiznám, že mi to zde vůbec nevadilo a vlastně o to lepší požitek jsem z toho měl. Byl jsem rád, že nás Marty nechává se vykoupat v té beznadějné a bezvýchodné pasti pro Osedže. Po hektickém, klipovém a nestálém Oppenheimrovi jsem byl zde naopak rád, že film nechává jednotlivé momenty a scény opravdu dýchat. Díky tomu jsem je o to více prožíval a vlastně mě tahle nespoutaná vize Scorseseho o to více zasáhla. Najít si tři a půl hodiny na kino je dost, ale je to opravdu až tak moc? Zvlášť když si člověk uvědomí kolik hodin týdně ztratí na mobilu nad splachovacím obsahem streamů, sociálních sítí a všeho možného? Ne, to si opravdu nemyslím. Nemyslím si, že je moc si vyhradit tři a půl hodiny na ocenění úžasného díla, na kterém se roky tvrdě pracovalo a podílelo nezměrné množství enormně talentovaných lidí. Samotný finální moment mě potom absolutně dojal a jde o perfektní podtrhnutí celého snímku, jako v případě Babylonu, kdy člověk chápe, proč režisér vypráví tento příběh a proč je to tak důležitý. Jeden z nejlepších filmů roku a to bez debat. Lituji všechny, co si to nechají ujít v kinech. ()

BrooksW.Here 

všetky recenzie používateľa

"Money flows freely here now. " "I do love that money, Sir." _____________ V rámci vizuálu a spracovania tomu nemôžem nič vytknúť – kamera a väčšina záberov sú prepracované do najmenších detailov a pozerá sa na to naozaj dobre. Soundtrack je zvolený geniálne a skvelo podtrhuje myšlienky a príbeh, ktoré sú vo Flower Moone zobrazené. Herecké obsadenie je špičkové, u mňa bezpochyby vedie Lily Gladstone, ktorá svojim výkonom prekonala aj samotného Di Capria s De Nirom! Avšak aj napriek tomu všetkému mi tu chýbalo nejaké silnejšie vyvrcholenie (a v podstate aj akákoľvek gradácia) a ku koncu pre mňa začal byť celý príbeh pomerne neprehľadný, kvôli čomu som mal problém sa úplne sústrediť na to, čo sa predo mnou odohráva (možno to bolo spôsobené iba tým, že to končilo o 23:15 😅) a aj tá stopáž bola pre mňa v závere už celkom prehnaná (čo sa mi napríklad pri Oppenheimerovi vôbec nestalo), ja osobne by som to skrátil aspoň o 25 minút... Dávam 8 ropných vrtov z 10, v konečnom dôsledku som rád, že som mal možnosť podporiť Killers of the Flower Moon v kine, robí mi radosť, keď vidím, že ešte stále môžu vznikať aj takéto filmy! ()

Reklama

Gwaihir 

všetky recenzie používateľa

Lidská společnost se vlastně od nepaměti potýká s nezřízenou touhou některých svých příslušníků po majetku, která obvykle plodí zlo, jaké můžeme sledovat i v tomto snímku, jenž je nekompromisní obžalobou nejen hlavních protagonistů celé škály zločinů, ale rovněž komunity, která si je hýčká ve svém středu, a možná dokonce vrcholné politiky, jež pro ně vytvořila příhodné podmínky. Je to vcelku drsná výpověď s vynikajícími herci, jimž bezpochyby vévodí krásně důstojná a přirozená Lily Gladstone, ale také s velmi pomalým tempem, které sice na jednu stranu nechává "vychutnat" si všechen odehrávající se marast a bezvýchodnost situace, ale zároveň je naneštěstí místy poměrně těžko stravitelné. 85 % ()

gogo76 

všetky recenzie používateľa

Scorsese si zaslúži jedno veľké - ďakujem. Posledných asi 10 rokov sme svedkami toho ako sa kiná pomaly menia na miesta vyhradené iba pre filmy plné digitálneho bordelu, česť výnimkám (J. Cameron). Akoby nebolo iných divákov, akoby nikto nemal záujem vidieť aj niečo iné ako bandu digitálnych pajácov, ktorí znova a znova zachraňujú planétu. Na úspechu aj tohto filmu závisí osud ďalšieho vývoja kinematografie. Scorsese si to sám trochu sťažil, pretože stopáž 3 a pol hodiny je dosť a trochu zaskočila aj mňa. V kine sa však moje pochybnosti rozplynuly a ja som sa pomaly ponáral do silného príbehu, plného fantastických hereckých výkonov, lokácií a výbornej hudby. DiCaprio si zahral nie príliš chytrého blbečka, no ako inak ako znova doslova Oscarovo..., uvidíme. Rovnako DeNiro, je skvelé ho vidieť po priemerných filmoch znova v plnej forme. Naozaj veľkým prekvapením je Lily Gladstone, ktorá hrá doslova iba pohľadom. Stačí pohľad a je úplne dokonale presvedčivá. Treba povedať, že v hromade pokrivených charakterov je jej postava jediné čisté dobro, jediná postava ktorej budete fandiť a užívať si každé jej slovo, každý pohľad...Film zbehol pomerne rýchlo, no nejakých 20-30 minút by vystrihnúť šlo, bez nejakej ujmy na kvalite. Aspoň v kino verzii, na blueray by som tak či tak volil rozšírenú. Posledná polhodina je naozaj skvelá, DiCaprio excelentný. V závere sa v zaujímavej, ale podľa mňa trochu zbytočnej scéne objaví aj režisér Scorsese, ktorý si podľa mňa na najbližších Oscaroch pozbiera čo sa dá a to plne zaslúžene. 90%. ()

corpsy 

všetky recenzie používateľa

Scorsese spadá tam, kde jeho brat v triku ( Steven Spielberg ). Chcú točiť o stošesť ( a na staré kolená ), ale máločo im vypadne z rúk, ako kedysi. Maťo má tie svoje gangsterky už za zenitom, Števo tobôž. Kde nájsť novú cestu? Pôjde to trojajpol hodinovými cestami dušami anricharakterov? Alebo natočiť čistokrvnú gangsterku, či mládežnícke dobrodružstvo? Páni by mali vedieť. Diváci to totižto už vedia dávno. ()

Galéria (55)

Zaujímavosti (15)

  • Kniha Davida Granna vyšla na Slovensku pod názvom "Vrahovia mesiaca kvetov" v roku 2020 vo vydavateľstve Absynt. (Zdroj: ČSFD)

Súvisiace novinky

Jak to vypadá s pokračováním Spinal Tap?

Jak to vypadá s pokračováním Spinal Tap?

30.11.2023

O pokračování kultovní americké komedie Hraje skupina Spinal Tap z roku 1984 se mluví už nějaký ten pátek. Potvrzení, že bychom se ho měly přeci jen dočkat, přišlo přibližně před rokem a půl a… (viac)

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

Scorseseho Zabijáci nevydělávají

06.11.2023

Zabijáci rozkvetlého měsíce, epický western Martina Scorseseho za 200 milionů dolarů, za sebou mají tři víkendy v kinech, a za tu dobu vydělali celosvětově 119 milionů. Béčkový horor s pětinovým… (viac)

Scorsese vs. Marvel znovu

Scorsese vs. Marvel znovu

31.10.2023

Pár let staré komentáře Martina Scorseseho k Marvelu, vůči němuž se režisér ohradil a filmy studia označil za pouťové atrakce spíš než filmy, jsou dobře známé. Teď ale do kin zamířil snímek Zabijáci… (viac)

Reklama

Reklama