Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

marekspanel

Dopadlo to přesně, jak jsem se obával. Mistrovsky natočeno a až na hl. postavu skvěle zahráno. Úvodní fáze filmu dávala příslib zajímavých a dynamických kreací, ovšem asi po hodině už začnete tušit, že tohle nebude ten případ. Scorsese v poslední době všude kritizoval současný stav kinematografie a já s ním musel dost souhlasit, všude přítomná komiksová multiversa čím dál horší kvality, není se čemu divit. A to já marvelovky miluju (ne tedy dnes všechny), ale nevyrostl jsem na nich, není mi 16, a tak stále požaduji kvalitní a hlavně stravitelná díla. Tím stravitelná nemyslím komfortní nebo korektní, ale když už mám skoro 4 hodiny sedět v kině, mělo by to mít nějaký drive. Bohužel zde byly z celé stopáže skoro 2,5h zbytečné. Příběh se dá odhadnout po 20 min a tak čekáte alespoň nějaký zvrat, který nepřijde. Po takové době ale hlavně čekáte onu zaslouženou satisfakci v podobě trestu pro hl. zápornou postavu, ale to vám taky film nedá. Tak vás to skutečně požvýká a vyplivne neukojeného, otráveného, znuděného. Vydržel jsem to asi jen proto, že je to skutečně dobře natočeno, ta dobová atmosféra, všechny ty detaily apod. Tolik práce to muselo dát, za to dávám 3*. Ohledně Lea, ten místy přehrává, nebo hraje dokonce špatně, ty přehnané úškleby, které si neumí věrohodně udržet, ale výraz ušlápnutého ňoumy zvládl dobře. Možná je na čase Martine, abyste odešel ze scény s grácií a nechal to tady novým talentům, jako je Damien Chazelle a jeho Babylon. Nebo by bylo si dobré alespoň připomenout, že filmy se točí hlavně pro diváky. ()

david141474

No tak co si budem, bylo to velice solidní. DiCaprio si jede svý a mě to vyhovovalo. Sice to bylo trochu delší, ale já to nevnímal. Mě to uteklo hrozně rychle a to se cení, 3:20 uteklo jako voda. Herecky je film velice dobře odehrán. Děj nenudil. Postavy byly velice solidní. Atmosféra byla kolikrát dechberoucí. Takový scény u soudu byly neskutečný a ta atmosféra byla neskutečná. Dokonce celý kino ztichlo a já cítil jak tu scénu prožívají. Stejně jako já. Menší mínus je fakt, že vedle mě seděli 3 borci, kteří nonstop mluvili a smáli se na celý kino. Tohle v kině fakt zažít nechceš. Soundtrack byl božskej. De Niro svou roli zahrál perfektně a já jen čuměl, hlavně při scéně ve vězení, když se baví a vyhrožuje DiCapriu. Já jsem s tímto filmem velice spokojen a vraždy jsou zde taková třešnička na dortu. Je to velice kvalitní filmařina a mě je jasný, že něco takovýho ještě dlouho nevyjde. 9/10 Herecky je to zahráno perfektně a ta atmosféra filmu ještě přidává bod. (Velký Špalíček - 25.10.2023) ()

bonovox

Scorsese je pán režisér...3,5 hodinový epos je dokonalou filmovou básňou o pomeroch spred 100 rokov, keď v Amerike vďaka rope zbohatli indiáni vlastniaci pôdu a belosi sa im snažili toto bohatstvo zobrať aj za cenu vrážd a podvodov. Nie je to určite radostné pozeranie, postavy Ernesta a hlavne strýka Kinga sú totálne odpudivé, zákerné, vypočítavé a chrapúnske a v hereckom podaní majstrov Lea s Robertom sú proste dokonale zahraté (minimálne oscarové nomináciu sú tu isté), podobne skvelá je aj hlavná ženská hrdinka v podaní Lily Gladstone. Dlhá stopáž vôbec nevadí, v závere som mal dokonca pocit, že režisér sa až príliš ponáhľal s vyústením deja...Záverečná vsuvka taktiež prekvapí. Toto je proste poctivá cinema, ktorá v dnešnej dobe pomaly vymiera. 100% a jednoznačne veľký kandidát na film roka a všetky možné výročné ceny. ()

Stepca

Tento rok už druhé historické drama, které ukazuje, že tradiční filmařina a dlouholetí veteráni ještě nevymizeli. Jak už je známo, tak i tady si Scorsese z hlediska režie opravdu vyhrál. To lze vidět od zajímavé kamery až po dobový vizuál za pomocí kulis, kostýmů a mluvy. Mezi hlavní herce si opět vybral úžasného DiCapria v roli bezpáteřního hlupáka a legendárního De Nira. Oba herci ukazují excelentní výkony, a i když jsou na plátně nejvíce a jejich postavám rozhodně fandit nebudete, tak jejich přítomnost rozhodně neomrzí. Lily Gladstone v roli manželky hlavní postavy je také skvělá, ale rozhodně by mohla mít větší prostor s dialogy, protože když už nějaký měla, tak se skládal ze spíše krátkých a jednoduchých vět. Je to škoda, protože u silně emocionálních scén šlo vidět, že hrát umí. Z hlediska děje se jedná o komorný a na koukání jednoduchý příběh se silnými tématy korupce, moci a toho kam až může člověk pro peníze zajít. Když to poté spojíte se skoro tří a půl hodinovou stopáží a pomalejším tempem (hlavně 2. třetina), tak by to nemuselo být pro většinu lidí lehce stravitelné. Tempo je sice pomalejší, ale to nebrání tomu, aby se tu a tam neobjevovaly dosti krvavé a morbidní scény, při kterých nemálo lidí v kině odvracelo zrak. Nakonec bych řekl, že se nejedná o žádný epický film s tunou akce a dlouhá délka je lehce vyčerpávající, ale jako kompenzaci tu máte kvalitní filmařinu s hereckými kapacitami a zajímavý příběh, kde nemáte žádného hrdinu, kterému byste přáli něco dobrého. 90% ()

Kubiii

O tomhle filmu jsem četl, prý se jedná o životní role De Nira a DiCapria... tak to těžko přátelé. De Niro svým výkonem Lea vyloženě přejel, ale ani jeden nedokázal film povznést mezi nezapomenutelné prdy, které mají oba na svých kontech. Leo si z nějakého důvodu hrál na Marlona Branda, nemohu se zbavit dojmu, že se snažil napodobit jeho buldočí výraz z Kmotra. Film je sám o sobě cca o 1 hodinu delší, než musí být a mohou za to zcela zbytečné scény, které ději nijak nepomáhají, vlastně prodlužují jen Vaše znuděné utrpení. Po 2 hodinách filmu jsem přemýšlel pouze nad tím, jak se domů dostanu pozdě a nebude se mi chtít vstávat do práce.... a nestálo to vůbec za to. ()

serdehelan

Zigíš to prirovnáva k Cimrmanovskej neschopnosti opustit myšlenku, mne to skôr pripomenulo Abea Simpsona a jeho nekonečne historky, ale zásade ide o to isté. Samotný vcelku prostý príbeh jednoducho neobháji tú extremnu stopáž. Načo sú niektoré informácie podávané dvakrát. Najprv sa niečo detailne popíše na súde a za chvílu úplne zbytočne tú istú scénu vidíme. ()

Davidaxik

Nechápejte mě špatně. Ten film je filmařské veledílo. Hudba je skvělá. Kostýmy přinejmenším zajímavé. Nápad výborný. Všichni víme že indiáni jsou "šikanování" neuvěřitelně.  Ale ta délka? Dyť to mohlo být o hodinu kratší a nikdo by se nedivil! Kdo a proč říká filmařům že mají dělat zbytečný tří a více hodinový délky?! Ten film tím stratil. Strašně moc. Zbytečně zdlouhavé. Bez akce.  Tohle zkraťte alespoň o hodinu a můžeme se bavit o oskarech a o tom, že to bude největší biják v kinech. S touto délkou, se můžou jít akorát tak osrat... ()

montelie

Nikdy jsem si nemyslel, že je DiCaprio fenomenální herec, ale tady to vypadá, jako by to Martinovi sabotoval. Pominu li tu neospravedlnitelnou stopáž, tak ani po prostříhání, by to byl zmatený, špatně uchopený příběh. Logické lapsy, když konečně začne vyšetřování FBI. Pravda tehdy byli ještě v počátcích, ale přesto... ()

Easykill

Další neskutečný Martinův zářez do pažby! Na to se tak skvěle dívá, že i kdyby si odpustil ten zrychlený konec, který se pouze odvyprávěl a mělo by to ještě půl hodiny (klidně hodinu) víc, tak by se nic nestalo. Na tohle bych mohl koukat pořád. Tady jde hezky vidět ten rozpočet v každé minutě filmu. Za tímto stojí opravdový kus práce! Toto je opravdová filmařina! Zkoušet hledat chyby je zbytečné, naprostá dokonalost. ()

Grázl83

Pěkně natočeno, hezká hudba, ale bohužel dost pomalé tempo a hodně zdlouhavé. Po druhé bych to určitě nesledoval, 3,5h jsou opravdu moc. ()

rigby

Na film jsem se moc těšil, autor i herec patří k mým nejoblíbenějším. Téma bylo také neotřelé a pro mě zcela neznámé. V první třetině filmu se mi chtělo z té filmové krásy až křičet nadšením. Bohužel pak se to postupně zvrhávalo v dialogové krimi drama. Ani DiCaprio nebyl tak přesvědčivý jako jindy. Nicméně příběh je velmi silný a Scorsese až moc dobrý, a tak 3,5 hodiny uteklo jako nic. Samotný epilog mě hodně překvapil, ale aspoň trochu odlehčil jinak velmi vážný film. Výborný film, kterému byl v oscarových kláních dal přednost před strůjcem atomové bomby, ale nechme se překvapit. Jinak na rovinu, Scorsese už natočil lepší věci. 4+ ()

Sevin14

Marty nám naservíroval příběh o vyvražďování indiánů bez nějakého exotického koření navíc, které mi tam chybělo. Ne, že by mi to úplně nechutnalo, ale čekal jsem na nějaký zajímavý twist na zapití či dezert na konec a ten bohužel nepřišel. ()

Zlty_Dodo

Že niekedy vydržím film dlhší ako Hateful Eight som netušil :) pritom v porovnaní s Tarantinom tu sa dej vlečie ako moje sánky do kopca. Veľké plus za spracovanie historické a že sa vynechali nevyhnutné LGBT. Plus podľa skutočných udalostí. Takže 3++, ok, 4. ()

F2003F

Trpel som aj ja, no okrem mňa hlavne tento film. 3,5hod je úplne viditeľný extrém, ktorý nehorí len na svojom nudnom obsahu keďže je vidieť jeho natlačenú preplnenosť zbytočnými zábermi. Tému neznevažujem, tá mohla byť veľmi búrlivá lenže takto je len uvedomele spracovaná. Ani Leo tomu neladí (zato Rob excelentne) či už herecky alebo vizuálne a je citeľné, že sa uberá zámerne vybranou úlohou k ďalším istým oceneniam prostredníctvom zaužívaného režiséra. Od stále tak unikátneho herca by som čakal, obzvlášť pri jeho veľmi nehojnom počte úloh za každé 2-3 roky, že sa prestane ťahať neustále so Scorsesem lebo takto sa nikam nevyvíja ani jeden z nich. Absolútne NEZÁŽIVNÝ výplod kvalitnej filmárčiny. ()

hony23

Správně se měl film jmenovat Zabijáci volného času, protože divák s ním zabije přes 3 a půl hodiny. Přitom kdyby to tvůrci sestříhali ke 2 hodinám, mohl to být fakt dobrý film. Příběh o 2 bezskrupulózních zmrdech, kteří vyvražďovali indiálský lid za účelem zisku jeho ropného bohatství, je natočen na základě skutečných událostí. ()

veverysiak

Vynikajúci z reality vychádzajúci kúsok, ktorý len utvrdí môjho dobrého priateľa v tom, že z Ameriky nemôže byť nič dobré, lebo jej základy budovali vrahovia a kurvy, a teda gény ani po stáročiach nepustia, našťastie sa týmto debatám včas a úspešne vždy vyhnem, tieto reálie z nie celkom vzdialenej doby asi pre väčšinu z nás zostali neznáme a je dobré, že sa ich chopil direktor takého rangu, je to ohromne vystavaný príbeh, ktorý ani po triapolhodine neunavuje, naopak vo finále som mal v sebe stále dosť sily na rozhorčenie sa nad výškami trestov nepodarených chamtivcov, takže 85%. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD