Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

david.babick odpad!

Leonardo "Grumpy Cat" a Denyroš mega žiďák..tupouni co si mysleli, že jim projdou vraždy indiánů..hlavně Dikapryoš je v tomhle filmu hodně postižený retard :-D a fakt  bylo celkem utrpení to sledovat 3 a pul hodiny..TŘI a PUL hodiny !! ()

Stifmeister

///   Šílená stopáž, šílený příběh, šílené herecké výkony. Tato první slova mě napadají při vzpomínce na tento velkolepý Scorceseho počin. Úžasná retro záležitost, která nás svým dějem vtáhne do první poloviny 20. století na území Indiánského kmene Osedžů. Zde postupně sledujeme šílenou korupci a chamtivost hlavních postav, která vede až k několika vraždám v honbě za penězi. Tato zápletka nás provází celým filmem až do konce, kde se vše rozuzlí a vyjasní. I když je pravda, že hlavního viníka známe již od samého začátku (tento počin se nesnaží a ani není detektivní záležitost). Jednoznačně musím vyzdvihnout herecké výkony Leonarda DiCapria, Roberta De Nira a Lily Gladstone. Jsou to jedny z nejlepších hereckých výkonů letošního roku. Hudba, střih, kamera, výprava - to vše tento film činí na jedničku. Někoho by mohla odradit jeho šílená stopáž; 3 a půl hodiny jsou spíše pro filmové fajnšmekry. Co bych dodal nakonec? Pokud máte rádi tvorbu Martina Scorseseho a nevadí vám příliš dlouhý filmový zážitek, tento film bude pro vás nutností. A pokud se chcete něco zajímavého dozvědět o americké historii, mohu jen a pouze doporučit. |9/10| ()

kominik18

Film se jistě zapíše do zlatého fondu světové kinematografie, ale na pět hvězd mu něco chybělo. To myslím ukáže až čas Já bych zde ocenila Leonarda DiCapria. Myslím, že po filmu Vlk z Wall Street, je to jeho nejlepší herecký výkon. Nejvíc mě ale dostala bouře při závěrečných titulcích. Skvělý nápad. A nezapomenout zůstat zticha. ()

Juraxin

A máme tu po oppenhiamrovi ďalšiu historickú drámu, ktorá vyzerá užasne. Musím sa priznať že toto je môj prvý film, ktorý som kedy videl v réžii od Martina Scorseseho. Čo by som mal určite v blýzkej budúcnosti napraviť. Ale povedal by som že práve tento aspekt, môže vo vás zbudovať pri čítaní tohto komentáru väčšiu objektivitu. Lebo aj keď som nevidel pred tým žiaden film od Martin Scorseseho tak musím podotknúť  killer of the flower moon je úžasná tri a pol hodinová stopaž, ktorá sa odráža predovšetkým veľkolepej filmárskej a remeselnej práci celého tímu. Čo vás zároveň núti si vychutnať každý detail, ktorými nás film obohacuje či sa jedná o nepríjemne témy alebo hudobný podkres tomu dodáva to pravé kúzlo, ktoré vás núti si vychutnávať každú dromnosť do úplnej dokonalosti. Scenáristický nám Scorsesi nám ponúka komplexný príbeh, ktorý môžete spatriť raz za stovky rokov a preto dúfam že je pochopiteľne že nemá zmysel hodnotiť technické či herecké faktory, ktoré sú tak tiež na vysokej úrovni.  A viac-menej by som povedal že filmu nemám čo vytknúť. A preto asi ani jedného čitateľa neprekvapím, keď poviem že ide jednu z najlepších historických drám, ktoré som kedy videl. V skratke všetko tu fungovalo tak ako malo a ako som presne očakával. A pravé zato som rád že niečo také ako killer of the flower moon mohlo vzniknúť, v z hladom k tomu v akej uponáhľanej spoločnosti dnes žijeme a ešte budeme žiť. A práve preto ide o skvelý filmový zážitok ,ktorý si určite zaslúži vašu pozornosť vo vašom voľnom čase, kľudne aj neskôr ,tak ako som to aplikoval aj ja. Preto ak máte veľa voľného času tak vám radím aby ste sa na tento film pozreli,určite si spríjemnite tri a pol hodiny vášho rušného života 100%. ()

kubilov

Díky bohu ještě za každého Scorseseho. Byť podobně jako u Irčana by nebylo odvěci někde uprostřed filmu pro dobro tempa vystřihnout půlhodinu. Jinak je to koncert, DiCapriův Ernest je ukázkový ubožák, De Nirův strýček ukázkový starý mafoš a skrytou hlavní hrdinkou, jejíž úsporné herectví doufejme Akademie ocení, je v Zabijácích Lily Gladstone a její postava Mollie Burkartové. Takových filmů už moc nevzniká. ()

xxmurphyxx

Nemá zmysel rozpisovať sa o technickej, či hereckej stránke, tu je to všetko na špičkovej úrovni. Celému tomu udáva tempo ako inak DiCaprio, De Niro a Gladstone, ostatní im zdatne sekundujú. Námet je taktiež rovnako silný, hodný sfilmovania a zamyslenia. Scorsese je ako vždy chirurgicky presný. Celé to malo pre mňa ale jeden zásadný problém a to, že film nedokázal zo mňa vytiahnuť aj napriek silnému námetu a mamutej dĺžke v ktorej bol dostatok času na rozvoj postáv žiadnu silnejšiu emóciu a to som človek, čo nemá problém vyroniť slzu pri filme. Ťažko povedať, čomu to pripisovať, ale asi ako jediné ma napadá sterilita. Sterilita réžie, sterilita dialógov, sterilita scén, kde človek čakal výbuch emócií...všetko pôsobilo na mňa až moc uhladene, dokonalo, odmerane, pokojne a miestami aj napriek dĺžke skratkovito. Film má svoje nepochybné kvality, ale od takejto zostavy ľudí, som čakal podstatne viac emócie. Ísť viac na kosť. ()

blondboss

Scorsese sa nezaprel a priniesol divákovi do kín nepochybne film roka 2023, v ktorom sa kĺbi veľké množstvo filmových žánrov a dokopy fungujú ako skvelý hutný celok. Začína to pomerne romantickým prequelom, ktorý postupne skĺzava do mysticity jednotlivých vrážd, aby sa to postupne prenieslo do kriminálnej roviny zakončenej súdnym procesom. To všetko sa deje na westernovo-dobrodružnom pozadí "divokého Západu" so skvelo zachytenou dobovou atmosférou. Leo DiCaprio vo skvelej roli, ktorá dôkladne zachycuje zmanipulovaného človeka plného chamtivosti, ale aj sebareflexie. Naopak Robert DeNiro opäť v roli, ktorá mu vždy sedela a tu to len potvrdil. Jednoducho tento snímok sa ozaj oplatí vidieť už len kvôli námetu a kvôli kvalite práce režiséra, ktorý ukázal, že stále nepatrí do starého železa. Smekám. 85 % ()

AndrewNewman

Scorsese ako ostrieľaný veterán bez problémov kráča asi svojim najambicióznejším kúskom v jeho famóznej kariére. Príbeh o zbíjaní indiánskeho bohatstva podal naozaj citlivo, pričom nestratil nič zo svojho úžasného štýlu, ktorým trafil do čierneho pri Mafiánoch či Kasíne. Eric Roth opäť raz dokázal, že je skúseným a veľmi dobrým scenáristom, aj keď v prvej hodinke som sa mierne strácal pri postavách, keď som sa dostal do deja, čakala na mňa už len jedna úžasná scéna za druhou. A to ako po vizuálnej, dramaturgickej, tak aj po hereckej stránke. De Niro tu v podstate hrá „ľudskejšiu“ verziu Jimmyho Conwaya a to mu sedí najviac. Leova póza s vytrčenou sánkou a šušlaním je možno trošku prehnaná, ale zase ma to nevyvádzalo z miery a taktiež aj on dostal dosť priestoru na to, aby predviedol svoj veľký talent. Na záver poviem už zrejme asi len to, že som po rokoch rád, že sa na Oscaroch dúfam opäť raz o sošky pobijú naozaj kvalitné snímky ako je tento majstrovský kúsok a výborný Nolanov Oppenheimer. ()

Plaque

Pútavo vyrozprávaný príbeh o tom, ako sú biele tváre kreatívne v zabíjaní a aj keď už došli dôvody na vojnu a Indiáni si akosi privikli aj na ohnivú vodu, vždy si dajako poradili a nasrali sa so zabíjaním vlastných príbuzných. ()

Facerr

Herecká esa, silné téma, délka přes tři hodiny, napětí rovnajíci se sledování šnečích závodů a pěkné dvě až tři hvězdy jako hodnocení. Podtrženo, sečteno máme tady dalšího adepta na Oscara. Sympaťáci, co hrají chamtivý hajzlíky by si za mě zasloužili max poloviční délku. ()

Kinofil

|| R || Apple TV+/Paramount || Rozpočet: $200 mil. || USA: $65 613 788 - ČR: 13 286 970 Kč - Celkem: $151 813 788 || Márty si ve svých 85 letech točí, co se mu zachce. Tak ho nechme! Málokdo totiž dnes točí takové snímky. Přese všechno však Zabijáci nejsou jeho největší peckou, nejspíš ani ne top 10. V první řadě se extrémně přepálenou stopáž nepodařilo v ničem obhájit. Sice se pocitově nijak nevleče a příběh pořád někam směřuje a vyvíjí se, ubrat na hodině a nikdo by si toho nevšiml. Téma s kradením majetku a půdy indiánům tím, že se provdají za bělochy je velmi zajímavé a nosné. Jedním z nich je právě DiCaprio v netradiční roli podržtažky, který o ničem nerozhoduje a nechává si spoustu věcí líbit. Role mu však sedla a nějakou čestnou nominaci by si za ni zasloužil. Naopak DeNiro odvádí standartní výkon, což neznamená nic špatného, ale ani převratného. Na jeho postavě smrdí něco od začátku, nikdy ale není vykreslen jako ryzí hajzl. Vlastně nikdo ve filmu takto nedopadne. Veškerým zlým aktům jakoby se Scorsese vyhýbal a pouze ukáže vraždy a "nehody" v krátkých, byť působivých, montážích. Zabijáci jsou mnohem komornější než by se dle rozpočtu zdáli. A to je škoda. Očekával jsem mix retro kriminálky s indiány a Až na krev s ropným dědictvím. Scorsese se tímto spíše omlouvá za minulé skutky bělochů páchaných na původních obyvatelích. Jeho Zabijáky tak nejspíš už nikdy neuvidím, což ale neznamená, že se mi nelíbili a že jde o špatný kousek. Je to přesně naopak. 80%. ()

Rudy77

Áno, dalo by sa vytknúť pár drobnosti. Celý film je v rámci dopadu emócii na diváka príliš monotónny(s výnimkou jednej scény, ktorú neprezradím)ale ak vás film so stopážou 206 minút po celú dobu baví a vy obdivujete všetko z čoho sa skladá toto výnimočne dielo, potom jednoducho nejde byť nespokojný. Pre mňa najlepší Scorsese od legendárneho(a dokonalého)Casina. Pozor! Treba vidieť v kine! ()

Lendak

Bál som sa toho. Hlavne tých 206 minút. Ale zároveň ma ukľudňovalo to, že to celé vedie Scorsese s DiCapriom a De Nirom. Moje obavy boli ale rýchlo zažehnané a tá smrteľná stopáž utiekla rýchlejšie jak Napoleon z Ruska. Nakoniec aj chápem tie 3 a pol hodiny. Lebo toto je veľmi kvetnatý (haha ftip) príbeh s neskutočným množstvom všelijakých postáv a celé to podtrháva bombastický casting, kde prekvapivo hlavnú štafetu si nezobral Leo a ani Robert, ale Lily Gladstone, ktorá v jednej scéne plače, v druhej sa smeje a v tretej takmer leží na smrteľnej posteli a človeku to nepôsobí nijak na silu, alebo nepresvedčivo. Už dobrých pár rokov pičujem na Oscarov, ale keď toto nebude minimálne nominácia, tak sme ako ľudstvo zlyhali. Martin, na to že už máš nejaký ten vek si odviedol neskutočnú prácu. Takú nádhernú výpravu a (hlavne na príbeh ako tento) jednoduchý a prehľadný scenár sa len tak nevidí. Krásny a veľmi originálne podaný epilóg so samotným Scorsesem v čele tomu dodalo zlatú korunu tomuto neuveriteľnému príbehu o ľudskej chamtivosti a naivite, kde ľudia majú pre takýchto rovnakú hodnotu, ako kravské lajno. Je škoda, že som o tomto počul až teraz, lebo toto je niečo, čo by sme si mali navždy pripomínať. A to nielen ako súčasť amerických dejín. ()

CAR0DEJ

Hmmm,  rozmohl se v poslednej dobe takovej nešvár. Vysoko uznavaným tvorcom dajú viac minutáže, než by si film zaslúžil a koľko by normálne dostal niekto iný. Keby sa tie 3 hod 26 min zostrihalo na údernú 1 a pol hoďku, max dve, tak by to bolo dokonalé. Malo by to šťavu a nevyšumelo to v závere do prázdna. Prvá polka super, malo to grády, Lily Gladstone skvelá, Di Caprio v trochu inej polohe, ale pre mňa osobne to hrá rovnako ako všetky role. De Niro je klasický, čo znamená na svoje pomery solídny, ale už je vidieť ten vek v hereckom výkone. Keby tá minutáž mala nejaké jasné vyústenie umeleckej interpretácie, tak toľko nebedákam, že by som ocenil "tčaj"/hygienickú pauzu v strede filmu ako v Indii, ale na konci som vlastne nevedel, čo chcel básnik povedať. A ten úplný záver to už len symbolicky podtrhuje. Predstavujem si to asi takto. "Počuj Martin, už je to vážne dlhé, už to nemôže byť dlhšie." "Ale treba dorozprávať ten príbeh." "Tak to proste dopovedz sám." "Vynikajúci nápad !". Tak ako film aj táto recenzia vyšumela do prázdna... ()

Grimaldi

Ten, kdo na film vyrazí do kina a vydrží ho sledovat bez přerušení až do konce, bude odměněn jedinečným kinozážitkem jaký tu dlouho nebyl. Jednak díky enormní stopáži kterou, pokud vás příběh zaujme, naštěstí moc vnímat nebudete. Jednak pro svou nádhernou vizuální stránku, ale hlavně tím, jak zlá a prospěchářská monstra většina postav je. Trávit s nimi čas vám zcela jistě nebude příjemné. Přesto tak učiňte a navštivte kino. Takovéto filmy se dnes už opravdu téměř netočí a ochudit se o ně na velkém plátně by byla opravdu škoda. ()

pold

Zajímavý a inspirující příběh. Bohužel natočený rozvleklým,  nudným způsobem. Jako vždy, když se někdo snaží o "umění", vznikne přinejlepším nuda. ()

charles3

Objektivně asi 90 %, ale za výkon DiCapria a za Scorseseho režii, díky níž jsem po celou stopáž udržoval pozornost a ani jednou nekoukal na hodinky, zaokrouhlím nahoru. ()

Auguscotty

Majster filmového remesla dokazuje už šieste desaťročie svoje vycibrené schopnosti, s ktorými sa môže len máloktorý režisér porovnávať. Marty dokonale chápe nielen kinematografiu a jej silu ako takú, ale aj ľudskosť a jej najtemnejšie stránky. Neexistuje alternatívna realita, kde sa toto veľdielo v budúcnosti neukáže v rebríčkoch najlepších filmov tohto desaťročia. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD