Boj s terorizmom nadobúda úplne iné rozmery. James Silva (Mark Wahlberg) práve dokončil so svojím tímom zdanlivo úspešnú operáciu, kde zneškodnili agentov KGB. A dostáva ihneď novú úlohu. Má nájsť stratenú zásielku, kde bolo cézium, ktoré slúžilo na výrobu špinavých bômb. Na veľvyslanectvo USA však dorazí radový policajt Li Noor (Iko Uwais), ktorý chce získať azyl výmenou za informácie vedúce k nájdeniu látky. Informácie sú zašifrované na disku, ktorý priniesol. Ten sa však za 8 hodín sám zničí. Kľúč má iba vo svojej hlave Li... (TV Markíza)

F.W.Colqhoun

James Silva, welcome to the new war. The Bourne Bastard. Nejsou tyhle filmy trochu navíc? Asi je to jedno, když v byznysu přežívá tolik lidí, které bez ohledu na smysl prostě baví bez ohledu tyhle srágory nadále točit. Bergův přínos k devadesátiminutové misi Modern Warfare bez gamepadu tkví s ucházející fyzičnosti, troše střihu a neuvěřitelné paruce Johna Malkoviche. Wahlbergova postava, o hodně hůř napsaná, zahraná a promyšlená než druhý táta v Táta je doma 2, prosvítá jako umaštěný pauzák a je tu jen aby sugerovala emerickému publiku, odrostlému na cole, hambáčích a donatech útěšnou představu, že být nesoustředěné pako je zaručenou vstupenkou do special forces. Možná by to šlo, jen kdyby někdo v reálném světě vypnul stejně jako tady AI: Který rozvědčík by byl tak slaboduchý, aby zkoušel zastavit na svém území početně omezený tým protivníka (početně neomezenou) skupinou pankáčů na motorkách? Pokus o špionážní rovinu bolestně trapný. Stop monologuing, you bipolar fuck! (...) It's everybody's downfall, my friend. Ego is not your amigo. ()

kolemjdouc odpad!

Film slepený jako všelí plástev ze střípků záběrů.Nekompaktní děj.Použitelný při konferenci s názvem : Jsme všude a můžeme všechno. ()

Strandmon

Pořádně hlučná záležitost. Rychlé zasvěcení do děje, pár drsnejch keců hyperaktivního Wahlberga a jde se na to. Pak už se to řeže brutálně hlava nehlava. Příběhově to není nic extra, i když závěrečné rozuzlení mě celkem příjemně překvapilo a herecky obsazené to je také velmi, ale velmi kvalitně. Sečteno a podtrženo tady máme slušný akční výplach. ()

Lefty86

Společně s Vyproštěním nejlepší akční film který jsem viděl za poslední rok. Ale Vyproštění je u mě přeci jen o stupínek výš. Teď jen krátce proč.... Nejde tam o nějaký jaderný bomby apod. To je tu upozadněný, ale je a já už jsem na to alergickej. Ze začátku to vypadá i na jiný film a pak se to zvrátí, nemám vyloženou výtku k akci ani ke skvělým bitkám ve kterých Uwais exceluje. Jsou sestříhaný divoce , ale nevadí mi to. Wahlberg tradičně skvělý a i díky němu jsem si filmu všiml. Hrát tu roli někdo jiný asi by mi trvalo déle na film narazit. Hlavně to má 90 minut a ne 120. Dal bych i pět * kdyby to nějak ovlivnilo aby se takové filmy točili aspoň dva za rok. Ale na plný počet mi tam něco málo chybělo, ale jaký aspekt přesně to nevím. Možná jsem ovlivnený právě tím Vyproštěním na které jsem během filmu hodně myslel, protože to právě byli dva akční filmy za poslední dobu který byli skvělý. A v souboji s ním mi 22 trochu ztrácí. Ale rozhodně dávám 90% ()

Zombi

Dobré obsazení, celkem zajímavý námět, ale vše trochu nevyužité. Akce je dostatek a není špatná, ale věčná škoda, že když mají ve filmu Iko Uwaise, tak jsou bitky zmateně stříhané a nepřehledné. V rámci děje se kupí taky dost nelogičností, které celkovému vyznění moc neprospívají. Vidím to na silnější 3 hvězdy. ()

majec4

Super akcna lomenica. Zapletku som akosi neodhadol a na konci som z vysledku ostal poriadne prekvapeny. Ika si pamatam z The Raid a mozem opat vyjadrit spokojnost. Ten chlap si ide svoje. Niektore bitky (napr. v aute, s putami) nemaju chybu. Wahlbergovi dana uloha sadla, bavil ma tiez. V monologu o spinavej bombe dal v priemere asi 100 slov za 3 sekundy. A mlatil sa dobre. Milovnici akcnakov ocenia takyto kusok, lebo scenar je z velkej casti o akcii (bitky, strelba, automobilove nahanacky a vlastne vsetko co vas napadne). Idealny film na chlapsky vecer. ()

Flopik

Najväčší lákadlom sú rozhodne herecké mená. Povedzme si úprimne bez nich by to za vela nestálo. Najväčším mínusom filmu je rozhodne hrozne réžia ktorá mi príde rozlietaná na všetky strany. Celkovo to nedržalo pokope tak ako malo.Vadilo mi aj tá necitlivosť postáv. Čo sa však akcie týka tak bola dobrá a bolo jej parádne veľa. V podstate je to akčná jazda. Hudba slabá, scenár sa mi páčil ako aj rozhovory medzi postavami. Koniec som nečakal , výborný zvrat avšak mrzí ma že to nejako neuzavreli úplne. U mňa medzi 3* a 4* , ()

Brejlil

Uwaisovy akce by vyžadovaly lepší střih. A ten náznak pokračování snad ani nemusel být. Ale jinak spokojenost. Krev cáká, Uwais vraždí vším, co je po ruce, co může, vybuchne, všichni piklí proti všem. Berg to celkem drží pevně v rukou. A i když to není jeho nejlepší film, stojí za zkouknutí. ()

TheSpearCZ

Tak tohle mě zabolelo, přijde mi to jako chudinka mise z Call of Duty, která se tváří bůhví jak chytře, ale nic chytrého na ní není. Ani ten konec nevytrhne se záměrem "šokovat" a ještě do toho tu je Wahlberg celou dobu na přesdržku. Čisté 2* ()

warrenur

Slabie B-cko s neprehladnym chaotickym strihom, nelogickymi az hlupymi zvratmi, ale slusnou bojovou choreografiou, Ika z The Raid zvlast, a atraktivnou Lauren Cohan. Vyzera to tak, ze Wahlbergovi a Malkovich-ovi uz neponukaju kvalitnejsie role a tak beru i takyto balast. Pre divaka je to skoda, ked si pomysli na ich starsie, zvacsa podarene kusky. ()

Bozvav

Děsná nuda. Wahlberg mi byl tak nasympatický, že jsem měla chuť vlítnout do obrazovky, vyříznout mu játra a udělat si je na cibulce. Děj stál za houby, akce nablblá, byť brutální. Postavy ploché, bez emocí. Hudba taky nic moc. Za mne jednorázovka, k které už se nikdy nevrátím. 40%. ()

MickeyStuma

Další americký akční snímek určený převážně pro asijský trh a tak podle toho také vypadá. Rychlý děj, silné dialogy, akční švih a drsnost. Takže čistý akční biják v hongkongském stylu a to bez bázně a hany. když se přesně toto pokoušel v Hollywoodu natáčet svého času světoznámý král akčního filmu John Woo, nechtěli mu to z počátku dovolit. A nyní se v zájmu zisku najednou mohou strhat. Tak co si o tom myslet. Dějově se jedná o klasický motiv špionážního příběhu mezi Amerikou a Ruskem spojené s hrozbou teroristického útoku a tak očekávaně vlastenectví doslova září. A co typická americká nepřemožitelnost? No, o tom to právě je. Snímek je plný současné politiky na všech frontách a moralizování. Stačí pozorně naslouchat, co Mark Wahlberg coby James Silva během výpovědi, kterým je děj občas přerušen, přesně říká. Jeden příklad za všechny. “Většina zdrojů vám lže přímo do obličeje. Chtějí dostat co požadují, protože vědí, že na to mají moc.” Není to k zamyšlení? Takže zběsilý, drsný a neúnavný akční snímek, který opět ocení jen příznivci hongkongských akčních snímků a hlavně stylu Johna Woo. ()

Rathalos

Zo zaciatku nuda a kopec kecov,ale potom sa to rozbehne a akcia trva az do konca s vybornou zapletkou a prekvapujucim koncom,Peter Berg je fakt dobry reziser,taktiez potesil Mark Wahlberg a samozrejme drvic kosti Iko Uwais,davam plny pocet...:-) ()

Hapretor

Ke konci snímku snaha o "šokující" twist ... smůla byla to stejně nuda ... jedině Uvejs a jeho kousky to drží nad vodou ... a samozřejmě Mark, který je dobrý jako vždy, ale myslim, že se mohl snažit ještě víc... byl málo rozpolcený, málo impulzivní, málo psycho, ... mohl do toho víc dupnout .... jedním slovem ... škoda ()

Rockerman

Putin a jeho kamarádi z KGB si nenechají nic líbit a mstí se. Vcelku výživná podívaná z každodenní rutinní práce jedné veletajné jednotky CIA. Příběh dobrý, ale té střelby a akce je tu tolik, že na něj nezbylo moc místa a musí se všechno dovysvětlovat na závěr. ()

burton

Hm...hm....zajímavé, zjímavé..... Chtěla jsem dát odpad, ale jak by k tomu přišel opravdu opravdový odpad? Nemůžu to tak jednoduše prostě hodit do koše. Je to masakrální podívaná, to jistě. Sled událostí, způsob kamerování, střih, mega rychlé akce, zápasy na ostří čehokoliv a zběsilý způsob nadupaného Jamese Silvy - to prostě najednou mé jednoduché mozkové závitky fuck nedávají. A do toho matky, co se nemohou věnovat svým dcerám a místo mufinů pečou něco zcela jiného. Podívejte se a neodvažujte se u toho štrykovat. ()