Tiger a drak

• Česko Tygr a drak (viac)

Li Mu Bai, jeden z najlepších majstrov bojových umení v tajnom výcvikom tábore stretne svoju dávnu priateľku Shu Lien. Hoci kedysi v boji zabil jej snúbenca, náklonnosť medzi nimi stále trvá. Požiada ju, aby odovzdala jeho meč do rúk váženého pána Tche. Chce tak začať novú životnú etapu, no osud rozhodne inak a Li Mu Bai bude musieť vybojovať ešte posledný rozhodujúci boj v tomto vizuálne úchvatnom filme, ktorý bol nominovaný na 10 Oscarov a napokon 4 z nominácií aj premenil. (STV)

Nuala

První z filmů čínské výroby, který jsem viděla.. Krásná lyrická příroda, souboje nesoucí se v rytmu ladných pohybů a tajemno, které Evropan asi nikdy zcela nepochopí... Krásný snímek k podívání i přemýšlení ()

Wiikii

Tygr a drak je pro někoho akční nuda, pro druhého klidný příběh, který si jen tak plyne a přesto u něj neusnete. Člověk, který by chtěl od tohoto snímku kung fu vyvražďovačku, nebo Chanovu úsměvnou akci, tak bude zklamán, hodně zklamán. Zde se sice bojuje, skáče po střechách, ale vždy jen do té míry, aby jste se dokázali duševně naprosto uvolnit a užít si celý snímek a jeho poselství, který sebou nese. .. ()

Martin741

Vizualne sice na neskutocne na urovni, skvele kung fu bitky, ktorych fans si pridu na svoje. Bohuzial, ja som odchovany europsko/americkou kinematografiou, do ktorej proste kung fu, draky a podobne veci nepatria. Mne osobne scenar nehovoril nic, ani pribeh a herecke osadenstvo mam na haku. Ked uz sikmooka kinematografia, dokazem pozerat len filmy Kitana a Myiazakiho. 50 % ()

Crawler-D

Je mnoho snímků, jež předchází jejich pověst. Přičemž Tygr a drak je jedním z nich. Bohužel, snímek na mě nezapůsobil ani po akční stránce, ani po stránce duševní. Největší problém tkví v tom, že není zcela jasné, čí postavu máme sledovat. Je tou nejdůležitější dcera guvernéra, mistr Li Mu Bai, jeho přítelkyně Shu nebo milenec zmíněné dcery? Obzvláště mimo mísu mi přišle příliš dlouhá scéna osvětlující partnerský vztah dcery guvernéra a muže z pouště. Vždyť stejně tak by mohl být věnován čas pro osvětlení minulosti spojené s Liškou a zavraždění Liova mistra. Laždopádně vyčpělý průměr. ()

TomikZlesa

Bitka v hospůdce patří k jedněm z nejlepších. Film měl u mě dokonce i náběh na vůbec nejlepší východní dílo, ale to do doby než se zde "létalo". Stejně jako v Hrdinovi i zde mi tenhle fakt dost výrazně kazí celkový dojem. Snesu hodně přehnané scény, ale ono létání mě nikdy nezaujalo. ()

cubajz

podle mě hodně přeceňovaný snímek, který kromě hvězdného obsazení nezaujme skoro ničím - slabší příběh, nevýrazné postavy, rozvleklá výprava a až na jednu výjimku velmi mdlé souboje. V čínské produkci posledních let se dá najít dost mnohem kvalitnějších počinů. ()

C0r0ner

Rákosnická historická produkce mě míjí dost širokým obloukem, ale říkal jsem si, že Tygr a drak by mohl být výjimkou díky přidaným fantasy prvkům. No. Bylo to zajímavé, ale na mě příliš utahané a vztahové, než aby mě to pořádně chytlo. Z technického hlediska nemůžu vytknout vůbec nic, ale obsahově poměrně slabota. 55% ()

Flynn

Tenhle film se mi sice líbil, ale bohužel jsem ho viděl později než Hrdinu, a myslím že oskara by si zasloužil spíše Hrdina. Tygr a drak mi po jeho shlédnutí přišel tak trochu obyčejný, ikdyž je to určitě kvalitní snímek a už jsem ho viděl víckrát, ale dle mého osobního názoru, který nikomu nevnucuji na Hrdinu prostě nemá... ()

danecek24

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - cena (2) - *Nejlepší cizojazyčný film - Taiwan, *Nejlepší režie - Ang Lee + nominace (1) - Nejlepší hudba - Tan Dun ()

Juto

Úplne ma očaril ,,Tiger a drak". Všetko na ňom vyráža dych, nie je to nič iné ako poetické, vizuálne nádherné dielo bojových umení. Ang Lee je dobrý režisér a svoju réžiu na tomto filme odvádza vynikajúco. Príbeh sa dá ľahko sledovať, no je v ňom aj určitá zložitosť, pretože skúma večné témy lásky, lojality, povinnosti a obety, pričom scenár je úžasne poetický a tempo len zriedka zaostáva. 9/10 ()

mortak

Kdy už budou moci strážci dobra a řádu spočinout v klidu? Kdy se už i oni budou moci oddat lásce? Zatím jim zbývají jen dotyky rukou a oheň v očích při krátkých setkáních, než znovu musí vyrazit do boje se zlem. Neboť síla má dvě strany - světlou a temnou (Luku, nezapomeň jak dopadl tvůj otec). Ano, jde o čínskou variaci na StarWars, ze světelných mečů jsou reálné, je tu více tragických prvků, ale základní pohádkově-dobrodružný syžet zůstal nezměněn. Vesmír už netáhne jako kdysi, protože západní civilizaci ovládla touha po východních náboženstvích. Tedy spíše po jejich hollywoodské "hamburgrové" variaci. Postava mladé dívky totiž připomíná Disneyho Pocahontas - není divu, i dívky chtějí v kině při kole, popcornu a hambáči snít stejným způsobem jako jejich mužské protějšky při Rambovi. Proto část filmu zabírá horská limonáda - ušlechtilí zbojníci ženoucí se za hvězdami jsou holt všude a s nimi i fráze o romantické lásce pronášené v přírodních scenériích, přičemž vánek čechrá kadeře našeho reka a ona se dívá zasněně do dálky. / Tygr a drak je profesionálně natočený, dobře napsaný a zahraný produkt, ale o umění nezavadí ani náhodou. Souboje jsou nádherné, dechberoucí, ale bohužel vidím jen bojovníky na lanech, protože skutečnost by vypadala (kdyby to bylo možné) hodně jinak. P.S. Jsem rád, že to jen pohádka. Kdyby ženský obvykle řešily své citové problémy tím, že vymlátí hospodu, nezůstal by ze světa kámen na kameni. Tolik hospod na světě není, aby uspokojily ženské hormonální turbulence. ()

WolfR

Ač asijské kinematografii nijak neholduju, tohle byla nádhera. Epické a krásné dílo plné romance a strhujících soubojů. Tak vymakanou bojovou choreografii jsem snad ještě neviděl. To vše navíc za doprovodu přímo omamující hudby. Je lahoda se na to dívat, 5 hvězd. ()

moviefilm

Najprv musím povedať, že film som videl "iba" raz a nemienim ho pozerať viackrát...! Tiger a drak ma nedojal, neohúril, ale ani neznechutil.Zo začiatku mi boli dokonca súboje s lietaním veľmi vtipné a ked Yun-Fat Chow povedal Ziyi Zhang vetu: "Akoto, že vieš lietať? " s vážnym výrazom na tvári, "vybuchol" som smiechom. No neskôr som si na výpadky gravitácie zvykol a na scénu boja v krčme nikdy nezabudnem, rovnako ako nezabudnem na pestrofarebnú výpravu a skvelú kameru... ()

Mol

Moc hezký film. Plný počet nedávám jen proto, že některé části filmu, jako krádež hřebenu a následná půl hodina mlácení se v poušti, mi připadaly skoro až zbytečné. Na to že wuxia pian filmy moc nemusím, tak tenhle pohladil po duši. Zásluhu na tom mají určitě hlavní dva herci, v čele s charismatem Chow Yun-Fatem. ()

E=mc2

Tao ktoré sa dá povedať už nie je Tao :) Číňania nám znovu raz ukázali že ich bojové umenie je naozajstné umenie a Ang Lee je kung fu (majster) vo filmovom remesle. Je natočený tak, ako je napísaná čínska poézia. Nádherne. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

Donnie Yen v pokračování Tygra a draka

18.05.2013

Weinsteini to myslí vážně, ačkoli jejich plány se trochu změnily. Natáčení dvojky oscarového hitu, kterým Ang Lee redefinoval pohled na kung-fu filmy, mělo původně startovat právě v těchto dnech.… (viac)

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje

27.01.2013

Film, který definitivně proslavil Anga Lee, získal čtyři Oscary (nejlepší cizojazyční film, výprava, kamera a hudba) a stal se (podle znalců žánru neprávem) prvním kung-fu filmem s duší a mozkem, se… (viac)

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

Ang Lee převezme Fincherovu Kleopatru

26.08.2012

Možná. Projekt Cleopatra, ve kterém by si Angelina Jolie měla zahrát výrazně realističtější pojetí legendární egyptské vládkyně (spíš než jako svůdkyně bude vykreslena jako šikovná politička a… (viac)