Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (CinemArt SK)

Figu

Mě prostě tyhle typy kriminálek a vůbec vlastně všeobecně filmů, kdy nám (divákům) tvůrci přednesou a vysvětlí v závěru celou pravdu a vše podstatný, hrozně baví! Pokračování tažení Branagha alias Poirota dle mýho názoru parádně navázalo na první Orient expres a určitě nezklamalo! Navíc teda za mě tentokráte i neodolatelná a přitažlivá Gal Gadot. 75% ()

vydumnica

Death on the Nile. Môj filmový víkend s príbehmi Agathy Christie v podaní Kennetha Branagha ako Poirota. Sequel Smrť na Níle som si pozrela hneď nasledujúci večer po Vražde v Orient Exprese a to pritom detektívky skoro nikdy nesledujem. Aj tu sú opäť na špičkovej úrovni výprava, kamera a hudba, po vizuálnej stránke je to lahôdka. Obidva príbehy ma bavili, ale Smrť na Níle je dynamickejšie a lepšie pracuje s postavami. Kenneth Branagh je tu opäť výborný (aj ako režisér aj ako herec), ale Gal Gadot si tak trochu ukradla celý film pre seba, už teraz chápem, čo na nej všetci vidia. Aj Murder on the Orient Express aj Death on the Nile sú, povedala by som až umelecky natočené, niektoré zábery a nie je ich málo, by sa dalo zarámovať. Nenudia samozrejme ani po príbehovej stránke, majú dobrú atmosféru a hviezdne obsadenie. Ja som spokojná. [SAT1]. 75%. ()

Elyssea

O kus lepší než Vražda v Orient expresu. Zelené plátno z toho čpí také o něco méně, ačkoliv je jasné, že se herci ze studia moc nepodívali. Branagh ale umí své řemeslo a tentokrát nedělá z Poirota bijce. Bohužel mu ale také sentiment zatemnil jeho malé šedé buňky mozkové. Poirot tráví povážlivě mnoho času vzpomínáním na dávnou lásku a jen málo se projevuje tak, jak ho známe - nejlepší detektiv na světě. Současné adaptace se snaží dát Poirotovi nový rozměr. Ať už je to Sarah Phelps, která z policisty udělala faráře, který ztratil víru nebo Branaghův farmář. Poirot byl ale vždy hluboce lidský, i když se nerozjímal nad velkou láskou. Ostatně jak by také odhaloval vrahy za pomoci psychologie? Chladnou logiku si nechte pro detektivy závislé na důkazech, Poirot se nikdy nehonil za stopami. Nicméně oceňuji, že máme dost času na seznámení s účastníky plavby po Nilu a milostným trojúhelníkem. Gal Gadot tu proplouvá v pohodlných mezích svého hereckého výkonu (neohromí vás, ale je vlastně fajn), Emma Mackey má v sobě tu nepohodlnou jiskru ženy, která nic nedělá polovičatě. Překvapivě zaostává Armie Hammer, jehož Simon působí vedle Linnet prostě trošku slizce (JJ Feild si ho maže na chleba i co se knírku týče). Z celého působivého obsazení (French & Saunders? Hell yeah!) mě ale nejvíce překvapil Russell Brand. Docela dlouho mi trvalo ho vůbec poznat. Závěrečné rozuzlení působí lehce kostrbatě (přišlo mi zbabělé neudělat ze Simona toho slabocha, kterým je) a možná až nechtěně divadelně. Ve chvíli, kdy dojde v závěrečnému, ehm, zabití, slečna vedle mě vyprskla smíchy a upřímně nemůžu říct, že bych se jí divila. Celkově jde ale o slušnou Poirotovku a kdyby Branagh dostal další příležitost, do kina bych zašla. Potěšil mě totiž tím, že Poirotovi oholil knír a dal tam jizvu. To je totiž vlastně věrné předloze, jen tu jizvu si Poirot ve Velké čtyřce udělal sám. ()

Rocky88

Kolosální nuda. Už úvod o Erkylově mustáši jsem absolutně nepobral (ví někdo, proč to ve filmu muselo být???), to je následováno půlhodinovým kafráním všech postav (samozřejmě povinně multikulti homolesbo) o ničem v absolutně nechutném vizuálním podání (takhle vypadaly PC hry před 10 lety). Když se pak rozběhne Pyjorótovo vyšetřování, neděje se mimo tu linku nic. Jen každý čeká, až na něj přijde řada. Motiv se dá po chvíli odhadnout, takže přiznám, že od toho okamžiku jsem přestal dávat pozor a na chvíli si i zdřímnul. O nic jsem nepřišel, konec byl takový, jak jsem jej čekal. Branagh absolutně zklamal a s ním i jeho tým. Kromě Gadot tady není nic, za co by film stál. ()

Streeper

Stejně jako Vražda v Orient Expressu i Smrt na Nilu je vizuálním mistrovským dílem. Na tohle má Kenneth opravdu oko, ale nemůžu si pomoct. Stejně jako Orient i tenhle film je prostě zbytečně zdlouhavý. Viděla jsem doposud dvě filmová zpracování Smrti na Nilu a byť nebyli vizuálně tak krásně zpracované jako tento od Kennetha, tak zpracování příběhu mi sedlo daleko lépe, bylo to svižnější a akčnější. Tady se to hodně táhne. Vlastně celkově Kenneth dokáže diváky nalákat na tu vizuální stránku a na herecké obsazení. Jo, jsem zvědavá i na další, ale pořád čekám na ten jeden, který mi vyrazí dech. ()

C0r0ner

Dobrý film, ale špatný film o Poirotovi. Stejné výtky jako u Vraždy v Orient expresu, samozřejmě nemůže chybět nemístné multikulti, takže i když to má krásný vizuál a nenudí to, tak to dohromady prostě nefunguje. Kéž by to byl tak poslední Branaghův Poirot... 40% ()

necisty

Tentokrát lepší než Orient Express, tímto jsi měl začít Kennethe. Získalo si mě to silným úvodem, kde jsme se toho o Poirotovi dost dozvěděli (pokud si to nepřikrášlili), ale pak celkem nudilo zbytečnými dialogy a vleklým blues. Nemělo smysl jít na Dolby Atmos a jsou tam naprosto zbytečné digitální vsuvky se zvířaty, ale musím uznat, že u hada jsem se slušně lekl. A závěrečná třetina to naštěstí vrátila ke kladným pocitům, hlavně vítám temnější nádech. ... GA Cinema DA ()

Martrix

Dělat předělávky detektivek, mi příjde trochu mimózní. Jestli jste četli, nebo viděli originál, tak přicházíte o to nejdůležitější, co tento žánr nabízí. Nemůžete společně s detektivem rozplétat případ a spekulovat, když si pamatujete kdo byl vrah. A očekávat zásadní odklon od původní verze nejde ....fanoušci kníratého Belgičana, by tvůrce sežrali. Já tu starou filmovou verzi viděl asi před rokem, takže jsem se chtěl spíš podívat, jestli se ve výše uvedených námitkách nemýlím. Rozdíly ohledně postav jsou spíš kosmetické...poplatni době, zakomponovali tvůrci špetku rasismu a homosexuality. Ale je to spíš směšné, zástupce těchto skupin, to jistě neuspokojilo. Oproti televizní verzi je velký rozdíl ve výpravě, ale ten byl očekávaný. Společně s hudbou to pomohlo vytvořit dobovou atmosféru. Nu a pak ten nejzásadnější rozdíl a progres. Branagh je v roli Hercula vynikající. Tentokrát získala jeho postava hloubku. Je v ní obsažena historie, potlačované emoce a uvěřitelné schopnosti. Když pronese, že selhal...víte v čem a že je to důsledek jeho nízké empatie. Jeho schopnosti jsou vykoupeny sociopatií, podobně jako u většiny brainworkers. Je velká škoda, že je tato postava ve službách starých detektivek, které mi moc chytré nepřipadají. Nejsem příznivec sociálních krimi příběhů, které jsou konstruovány tak, že se jednoduchý případ pouze obklopí falešnými stopami a hromadou podezřelých. A tento film je toho typickou ukázkou. Námět bych hodnotil 3*, zpracování 4*. ()

Juto

Prekvapenie bolo pre mňa, že film vykresľuje oveľa intímnejší portrét detektíva, než by sa dalo čakať, ale herec a režisér Kenneth Branagh sa o detektíva Poirota dostatočne stará, aby to fungovalo. Napriek tomu, že príbeh je predvídateľný, tak je aj dostatočne pútavý. 6,5/10 ()

PROCESOR

Moderní zpracování klasické detektivky od Agathy Christie. I když mám zkušenosti, že podobné snímky jsou dost překombinovaný, tak tady jsem to kupodivu stíhal. Pěkně zde byla vykreslena zběsilá vášeň, spalující touha či chcete-li nenaplněná láska, která dokáže i rozumnému člověku zcela zničit a obrátit život na ruby. Jako bonus tam hrály pěkný ženský, což se určitě také počítá. ()

pakobylka

Příběh, který se nebojí experimentovat. Zachovává staromilského ducha předlohy, přesto se odvážně vydává vlastní neprošlapanou cestou - a nevyřčené, leč poměrně striktní požadavky dnešní navenek až nesmiřitelně naladěné korektní doby dokáže obrátit ve svůj prospěch ... na rozdíl od "Vraždy v Orient Expresu" z roku 2017. Jeho hlavní devizou přitom nejsou oku lahodící lokace - a dokonce ani mistrně odvyprávěná zápletka. Kdepak ! Je tady jeden element, který nelze vůbec ničím vyvážit: Po všech stránkách SYMPATICKÁ postava belgického detektiva, což je (alespoň co se mě týče) úkaz z říše HODNĚ odvážných snů ... tím spíš, že v něco takového jsem vůbec nedoufala - i s přihlédnutím k výše zmiňovanému pilotnímu filmu, kde se Kenneth Branagh poprvé představil v roli Hercule Poirota. ()

campix

Kenneth Branagh je rutinér. Libuje si až v divadelních dramatech, kde se s exteriéry šetří a většina děje se odehrává v omezeném prostoru. Zároveň s oblibou předělává klasická divadelní a knižní díla. Smrt na Nilu je již tedy druhou předělávkou knihy Agathy Christie a v mých očích to dopadlo opět hodně podobně jako v případě Vraždy v Orient Expresu. Technicky je všechno zvládnuté na jedničku, herecké obsazení obsahuje opět plejádu známých jmen a dobová atmosféra je velmi povedená. Bohužel to je takové pozlátko a film jako takový je bez duše. Bez většího dosahu na diváka. Docela nuda. Jak by řekli hoši z Moviezone - Hezký, ale k hovnu. ()

Wormboy

O značný kus lepšie ako hypernudná Vražda v Orient exprese. A Kenneth Branagh mi napokon ako novy Poirot začína celkom sedieť. 3,5/5* ()

NiWi

Smrt na Nilu rozhodně není špatným filmem. Je velmi dobře vypadající a režisérsky spolehlivý, k dokonalosti mu však chybí jakýkoliv výraznější moment či situace, jakákoliv drobnost, díky které bych si na film vzpomněl i za půl roku.  Jeho šarmantní a opulentní výprava nicméně k látce velmi sedí, Branagh režíruje s jistotou sobě vlastní a dokáže z látky vymáčknout v tomto ohledu maximum. Kde mě film úplně neoslovil je scénář, který nedokáže budovat dostatečné napětí a ve finále ho efektivně zúročit, ač pro to má díky předloze veškeré předpoklady. Jednotlivé postavy jsou fajn, místy možná zbytečně povrchní. Z hereckého ansáblu určitě nikdo nezklamal, jako jediná mi však v paměti zůstala charismatická a svůdná Emma Mackey. Více ZDE. ()

Doldus

Docela jsem váhal, jestli dát tři, nebo čtyři, ale nakonec je to pro mě o něco horší než Orient Expres. Výprava je sice vskutku excelentní, herecké výkony vesměs dobré (nejlepší samozřejmě Branagh, Bening či výborná Okonedo), ústřední téma lásky možná trochu moc explicitně vyzdvihované, ale zase dotáhnuté. Zápletka a její rozuzlení je však o třídu horší a předvídatelnější než v předchozím díle (želbohu nejsem předlohou políben ani v jednom případě), k tomu první polovina snad ani není detektivkou, ale protahovanou předváděčkou/melodramatem, a já ignorant čekal od snímku hlavně a především mistrnou dedukci excentrického detektiva a napínavou, paranoidní atmosféru. Branagh je sice úctyhodný Poirot, ale spíše než proniknout do jeho emocionálního nitra, jsem se chtěl opájet genialitou jeho analytické mysli, nebo být pobaven jeho excentričností. Co se emočního jádra belgického detektiva týče, posloužila beztak nejlépe ona skvělá první a také poslední scéna. Takže si celkově myslím, že se z toho dalo vykřesat víc. ()

SHI-SHA

Moc se mi líbilo rozuzlení, protože původní příběh neznám. Obsazení bylo taky skvělé. Nicméně vůbec nechápu, proč musí být dnes i detektivní film prošpikovaný CGI, často naprosto zbytečně a přepáleně. Opravdu tam musel být ten digitální krokodýl a umělé lokace? Ten opravdový parník za mě udělal daleko větší parádu a nepůsobi tak mimo mísu. SPOILER: Mimochodem jak může Poirot střílet ze zbraně Colt 1911, kterou seberal utíkajícímu vrahovi? Vrah zbraň zahodí právě když mu náboje dojdou (slyšíme i zvuk prázdného zásobníku). ()

BoXBe

Umocněno promítáním na 70mm v Krnově, odtud jedna hvězdička v hodnocení navíc. Jinak je to dvouhodinový kýč o lásce a pak se rychle vyšetří, kdo za to může. Vizuálně fakt super. Zbytek je potřeba vydržet, ale ve výsledku to za to stojí. ()

mortak

Opulentní digitálně barvotiskový cirkus, ve kterém se sice principál Branagh předvádí, seč může na co nejvíce frontách, ale přitom zapomíná na lidské postavy, které mají celou jeho manéž oživovat. Jsou to jen figurky na šachovnici, bez krve, bez života, které Branagh režisér staví do různých míst v záběru jen proto, aby se na to hezky koukalo. A čím víc se tu mudruje o lásce, tím více je ten film studenější  a absurdnější. ()

angel74

Těšila jsem se na atmosférickou detektivku, ale dostala jsem nabubřelý vizuál, který nemá duši ani srdce, aby vás chytil. Bohužel mi nejvíce utkvělo v paměti zdlouhavé sexuální harašení při tanci, bez něhož by se film klidně obešel. Herecké výkony také nemohu nějak dalece vychvalovat. Naopak co se dá bez debat vyzdvihnout je hudební doprovod, ten se opravdu povedl. (45%) ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)