Barry - Série 3

(séria)
USA, 2022, 3 h 45 min (Minutáž: 24–32 min)

Tvorcovia:

Alec Berg, Bill Hader

Réžia:

Bill Hader, Alec Berg

Hudba:

David Wingo

Bill Hader, Elsie Fisher, Stephen Root, Anthony Carrigan, Sarah Goldberg, Henry Winkler, Sarah Burns, D'Arcy Carden, Miguel Sandoval, Kate Mines, Blair Beeken (viac)

Barry je na dně a snaží přežívat díky zakázkám přes internet, ale jsou tu stále lidi, kteří touží po jeho smrti. Fuches se skrývá a snaží se najít nový smysl života. Sally se začíná dařit ve filmovém průmyslu. Vražda Janice Moss se stále vyšetřuje a na pomoc přichází nový člověk z Barryho minulosti. (HanzoBureshi)

Oralfabet

Zatím nejtemnější série, na humoru se znatelně ubralo a Barryho postava je tady posunuta do opravdu těžce nesympatické polohy (ne, že by dřív byl nějaký svatoušek, ale rozdíl mezi první a třetí sérií je nepřehlédnutelný). Proti tomu směru, jakým se seriál vydal, nic nemám, ale stejně mi přišla třetí série o něco slabší, než ty předchozí, dělo se toho sice hodně, ale nic ve mě nezanechalo až tak silný dojem. Žádná epizoda mě nedostala tak, jako Ronny/Lily z minulé série, vždycky jsem měl pocit, že to mohlo být ještě o něco lepší. Stejně bych ale neřekl, že jsem nějak zklamán a určitě mě zajímá, jak se bude příběh vyvíjet dál. 8/10 ()

M.i.k.e

Barry zraje jako víno a i když se třetí série definitivně odklonila od mixu komedie a dramatu a jede čistě vážnou linku, je zatím sérií nejlepší. Barry se v tom začíná slušně plácat a začíná ho dohánět minulost, nicméně po tom všem je to logické a očekávatelné. Podobně jako ve druhé sérii karate holčička je i tady epizoda, která svojí kvalitou a zábavností předčí ostatní. Tentokrát je to ta předposlední s honičkou na motorkách...80% ()

Nach

Barryho pomalu dohání jeho minulost. Aneb dramaturgické směřování seriálu zde přece jen hraje prim nad humorem, což je jen dobře. První dva díly mi malinko přišly vatové, ale od třetího se to rozjede a už nepoleví. Staré charaktery drží svou kvalitu a ty nové ji nezastiňují, naopak, povyšují děj pomalu až někam nad béčkový žánr, kde jsem původně Barryho viděl. Ovšem zde jsme již na áčkové kvalitě. Jestli nevěříte, dejte tomuto seriálu šanci. 90% P.S. Akční sekvence honičky motorek v dopravní špičce byl jeden velký orgasmus! ()

Qitek

Nejlepší série doposud a utvrzení, že Barry patří mezi naprostou špičku mezi seriály. Bill Harder nakládá herecky, stejně jako kolegové a ve výsledku vyniká ještě víc jako režisér. Balanc mezi humorem a dramatem je vynikající, i když třetí série brnká silněji na vážnější strunu, pořád dokáže pobavit. Spolu pak s akčními scénamy se Barry dá označit za silně osobité dílo. Klobouk dolů. Jediný problém vídím v tom, že chci okamžitě pokračování. ()

vyfuk

Barry přichází jako blesk z čistého nebe. Skoro by člověk zapomněl, že kdy byl. Je to smutné, ale v rámci tříleté (!!!) odmlky reálné. A hned v prvních závanech je jasné, že zde chyběl. To poukazování na bizarnost moderní doby, rozjeté intriky a možnosti toho, jak to sončí nebo ne jsou neomezené. Je to naprostá prdel. Ne jako u jiných podobných děl, ale zde je ještě ta síla za tím. Jeden z mála seriálových počinů, který dnes dokáže bavit a hlavně i pobavit. Finále dosti zajímavé. Jediná nevýhoda celého projektu je to, že ta stopáž je možná skromná, že tvůrci nepřeceňují své síly, ale hned jak se to rozjede, tak zase končíme. A rok čekáme. Nebo tři!!! ()

Devadesát Dva

Dvouletá odmlka přinesla S03, která dosahuje 'temných kvalit' řady žánrových show, jaké by asi člověk po prvotních humorných dojmech z původních epizod u tohohle spíše nečekal. I tak je to ale pořád o postavách, které pozvolna kráčí ke svému osudu, každá zmrzačená jinak, ale stále ovlivněná a zapletená okolo 'Barryho' linky a tak se každý pozvolna nachází, jak kráčí ke svému závěru a vlastně už tu zbylo jen velmi málo humoru a všichni končí tak nějak v typické hře, každý za sebe. ()

Hanys_

Z Barryho se tady stala troska, závislá na zabíjení. A...fakt se mi nelíbí, co s touhle postavou udělali. Pořád to má sice to své kouzlo, jsou tady skvělé scény (honička s motorkářema je top), a víc prostoru pro Winklera je taky super. Jen je to už trošku jiný seriál, a tak úplně mě to neodrovnalo. 7/10 ()

Renfield

Depka, kterou nevyřeší ani aplikace Detonátor a prodavač koblihů... tohle je prostě na garáž. Nebýt otravné Katie, má to celé ještě větší grády. Ale i ona tu sehraje zásadní roli, Barry přece řval, hlubší důvody toho, nebo jeho pohled na věc, není třeba znát, vyřešeno. On, ale také Sally nikdy nebyli více na dně. Což ostatně platí i pro Gena (jehož obsazování do seriálu také patří k vrcholům) a Hanka (fantastická scéna v cele), své znovunarození tak prožívá pouze Fuches, alespoň na chvíli, na dvě chvíle. Sally je naprosto pohlcená prací, snahou dostat se výše, což neskutečným způsobem vrcholí ve výtahu. Barry je na tom svým způsobem podobně, dvě série se hledal, chtěl realizovat jinak, jenže minulost tu prostě je, dokonce v několika nových a opět velmi dobře napsaných postavách. Druhá série měla ronny/lily, třetí je na tom ještě lépe, má totiž 710N a výbornou honičku na motorkách. Zdaleka však nejen tu! ()

warrenur

Rezijne jednoznacne najlepsia Haderova a Berg-ova rezijna i scenaristicka seria. Som zvedavy s cim tvorcovia pridu. Posledne tri epizody su vynikajuce. Sallyin emocny a zurivy vybuch vo vytahu a i Hank-ov "survival" v cele s tym ozvucenim za stenou boli dokonale. ()

HenryIvan

Billovi a ostatným sa podarilo nadviazať na predchádzajúce série. Akože to, že je Bill výborným hercom už bolo známe, ale tá rutina pri réžii je neskutočná. Réžia celej série dokáže prijať tie najtvrdšie kritériá. Keď k tomu pridáme skvelú kameru, strih, zvuk a herecké výkony, tak máme jednu viac než podarenú sériu. ()

Dejf4

3 řada Barryho jen potvrzuje, že patří mezi seriálovou špičku. Kvality zůstávají a to na všech frontách. Ze všech a ze všeho je cítit až neuvěřitelná lehkost. Přechod převážně na vážnější notu seriálu neuškodil, ale přeci jen by možná neuškodilo stopáž jednotlivých epizod maličko prodloužit, aby střih nebyl chvílemi až tak moc na sílu. Ale i tak velká spokojenost. 8/10 ()

HanzoBureshi

Barry se vrací potřetí a za mě se jedná o totální strop celého seriálu, protože ta kvalita stoupá výše a výše a už jde do tuhého. Ano, je tu pár minut, kterých byl radši vymazal, ale o nic velkého nejde. Navíc tato série obsahuje opět takovou jednu TOP epizodu, která Vám vypálí mozek z hlavy. Barry nasadil laťku vysoko a totéž i platí i o Fuchesovi, u kterého probíhalo vtipné znovuzrození. I Hank měl více prostoru a to je dobře. Co se týče humoru, ten také se nezměnil a je stále ohromující. Herecký výkon byl též vysoko. Už vyhlížím další řadu. Mé hodnocení: 9/10 ()

Sebule

Třetí série nejslabší, ale i tak stále dobrá. Trochu změna oproti předchozím sériím, je to hodně vážné, ale i tak se najde několik skvělých vtípků a nápadů. Musím říct, že několik dílů mě tolik nebavilo, protože příběh se nějak neposouval, furt se to tak nějak opakovalo, ale ke konci to opět nabralo spád. Taky Barry byl pro mě ze začátku najednou hrozně nesympatický a vůbec jsem mu nefandil, ale každým dalším dílem to bylo lepší. V této sérií se musí pochválit hlavně herecké výkony, které byly perfektní. Závěrečné díly byly skvělé, i když se vědělo, jako to skončí a jsem hrozně zvědavý na čtvrtou sérii. Hodnocení: 7,5/10 ()

motyka52

Přechod do poněkud vážnější polohy, zejména v závěru série, Barrymu téměř neškodí. Jediným problémem je přece jen mírná nepřehlednost děje. Občas to už drží pohromadě vyloženě silou vůle. Je dost možné, že v uvolněnějších prvních dvou sezonách ta krátká stopáž epizod nevadí, naopak, ale když se jde do serióznější polohy, pak určitá překotnost škodí. Stále ale velmi, velmi vysoký standard. ()