Barry

• USA Barry
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvorcovia:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (viac)

Čierna komédia Barry v hlavnej úlohe s Billom Haderom pojednáva o deprimovanom, podradnom nájomnom vrahovi, ktorý počas svojej vražednej misie v Los Angeles úplne prepadne herectvu. (HBO Max)

Recenzie používateľa HanzoBureshi k tomuto seriálu (3)

Barry (2018)

"Oh Wow." Barry je seriál, který mi ukázal, že Bill Hader je naprostý bůh, skvělý herec, scénárista a výborný režisér. Tahle show prostě neměla chybu. Co je na tomto seriálu výjimečného je to, že malá a prostá maličkost mě vždy dokázala rozesmát a odrovnat. Třeba u Fuchese v jedné scéně hrála jen nějaká hudba, která k jeho charakteru vůbec nepasovala, a smích byl na světě, a takových dobrých blbostí tam je opravdu dost. Občas tu byly jen upovídané epizody, ale i ty měly něco do sebe. Každá postava byla geniální, akce byla vtipná a špičková a dost překvapující, humor byl opravdu skvělý. Každá série má svůj styl a odlišný směr, zvlášť to depresivní finále. Někdy se to už může zdát překombinované a některé situace opakované, ale ještě to ujde. Je to naprosto VÝBORNÝ A GENIÁLNÍ. Mé hodnocení: 9/10 ()

Série 3 (2022) (S03)

Barry se vrací potřetí a za mě se jedná o totální strop celého seriálu, protože ta kvalita stoupá výše a výše a už jde do tuhého. Ano, je tu pár minut, kterých byl radši vymazal, ale o nic velkého nejde. Navíc tato série obsahuje opět takovou jednu TOP epizodu, která Vám vypálí mozek z hlavy. Barry nasadil laťku vysoko a totéž i platí i o Fuchesovi, u kterého probíhalo vtipné znovuzrození. I Hank měl více prostoru a to je dobře. Co se týče humoru, ten také se nezměnil a je stále ohromující. Herecký výkon byl též vysoko. Už vyhlížím další řadu. Mé hodnocení: 9/10 ()

Série 4 (2023) (S04)

Barry a jeho finální řada se hodně liší od těch ostatních. Z černé komedie se stalo smutné a dost depresivní drama, u kterého má každá postava opravdu na kahánku. Někomu se tato změna nemusí líbit, ale tohle bylo neskutečné. Hned v první minutě je Barry otočený zády a telefonuje a už jen z toho jsem měl mráz na zádech. Tahle hravost je v této sérii opravdu špičková. Humor tu nějaký byl a akce byla taky překvapivá. Samozřejmě tu nastávaly i situace, ve kterých bylo vidět, že tady už trochu dochází nápady, ale i přesto je Bill Hader totální šéf. Konec ani nejde vysvětlit, protože takový Happy/Sad end jsem dlouho neviděl, ale nějak to skončit muselo. Možná to není Strop, ale rozhodně je to luxus a je to konec, jak se patří. Mé hodnocení: 9/10 ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)