Equalizer 2 nadväzuje na prvý film, v ktorom bývalý člen elitnej špeciálnej jednotky Robert McCall predstieral vlastnú smrť, aby mohol dožiť v pokoji bostonského predmestia. Vďaka vlastnému zmyslu pre spravodlivosť sa však nechal zatiahnuť do ďalšieho súboja. Vieme, čoho všetkého je Robert schopný, aby priniesol spravodlivosť tým, ktorí už stratili všetku nádej. Ako ďaleko však zájde, keď sú v ohrození jeho najbližší? (Itafilm)

rublik05

Jestliže jsem jedničce vyčítal zbytečně dlouhou stopáž, velké množství výplně a nudných scén, tak dvojka jde v tomto ohledu ještě mnohem dál. Nejen že stopáž zůstala téměř stejná, ale přibylo daleko více nezáživných scén, takže pokračování je ještě více uspávací, příběh je trochu jednodušší, alespoň že herci jsou opět výborní. Akce je zoufale málo, je těžce průměrná, ne moc dobře natočená, oproti jedničce tolik nezaujme ani hlavní záporák. Asi se nejedná o žádnou hrůzu, ale už jsem viděl lepší akčňáky, především tedy poutavější a zajímavější. 4/10. ()

Acrobat

Kým sa v Equalizery naznačí na tých 15 minútach dej, už sa to končí zdarilým a zaslúženým objatím dvoch starkých, ktorí sa našli. No nie je to dráma. Vraj podľa všetkého ide o to, aby sa pátralo, odhaľoval zradca, pálilo, likvidovalo a ... Nikdy nepochopím, aký žáner Fuqua vlastne natočil. Nepasuje nikde. AK by sa zostrihala vata, čo je úplne mimo, tak z Equalizeru ostane 80 minútový film, kde by hlavnú úlohu mohol v pohode hrať aj Steve Austin. Iste, namietal by niekto, ten by nemal Fuquu ako režiséra, ale aj tak. Príbehovo veľmi rozvláčny, akčne veľmi predvídavý, pohnútkami značne premotivovaný. Producenti dotlačili k natočeniu zbytočného pokračovania, bez ktorého by sme sa zaobišli, lebo z digitálnej búrky na konci človeku až zle príde. Kým sa bojovalo s reálnymi Rusmi, išlo to. Tu je komando len tak na okraj, nič o ňom nevieme, lebo scenárista nevedel, akým smerom sa vybrať. Čuduj sa svete je teda Equalizer len viac o pózach, sociálnej oblasti, a hoci má pár dobrých slov a viet a odporúčaní, nenastala so mnou ako divákom jeho identifikácia a prepojenie. Škoda, lebo Fuqua to predtým vedel. (videné 19.02.2020, BDrip) ()

Psycho.R

Jak se mi první díl líbil, tak u druhého jsem byl hodně zklamaný. Je to zvláštní, ale úplně stejně pocity jsem měl u Johna Wicka 2. Denzel mi tu navíc nepřipadal vůbec drsný, spíš mi připomínal směšný, jako současný Seagal. Škoda, snad si trojkou napraví reputaci. ()

Nix

Jak jsme u těch dvojek zvyklý, tak ani tady se nekoná vyjímka. Tohle už se dostalo do průměru, ale pořád je tam pár dobrých scén a Denzel baví. Jen už to není taková zábava jako poprvé. ()

-tHESWINe-

První polovina filmu (až na s ničím nesouvisející Turecké intro) je trochu jalová, Denzel už nepracuje v Baumaxu. Namísto toho dělá řidiče Lyftu a motá se po scéně v Chevy Malibu. Film se trochu moc zaměřuje na jeho život "dobrého souseda" a instalatéra / malíře / klempíře. Když už jsem u toho, film je naprosto skvěle řemeslně zvládnutý. Naštěstí první půlka rychle uteče, Denzel opustí Malibu, a druhá půlka je naprosto vymazlená. Je to sice čistá akce, ale má to všechno - atmosféru, napětí, rychlá auta, špatné počasí. Za mě se kvalitou zpracování přibližuje skoro až k Heat. Škoda té první poloviny. Viděno v Century Cinemas 16. ()

RAFT

Tak druhý díl ale jiný píběh s takovým tím pomalejším dějem.Chtělo to větší akci jako to bylo u prvního dílu ,tu je akce jenom sem tam ale zato s dobrým akčním koncem .Za mě 70% ()

papadoce

Mňamka. Nádherná akčná nálož od Tonka Fuquu. Na rozdiel od jednotky mi to prišlo, že film po celú dobu vedel čím chce byť. Aj pán McCall vedel čím chce byť. A bol. Vychovával, zabíjal, zabíjal a vychovával. V rámci žánru som nenašiel na filme chybičku, vec, ktorú by som chcel inak, alebo ju nechcel vôbec. Bral som to tak, ako mi to bolo servírované a to sa nedarí vždy všetkým filmom. Podľa mňa viac ako slušný akčnák storočia 21. Dva dni pre kinom to tu ešte stálo na 66% a to film degradovalo. Film patrí do červených, minimálne niekde na úroveň jednotky, možno na 75%, takže,..... ak byť kokot je Vašim životným štýlom, nechajte to ležať bez vyjadrenia a ťahajte ďalej, lebo čo učiníte sa potom už nemusí dať napraviť. Tonko, palce nahor. ()

Clark_Kent

To jak napravuje Denzel Washington všechny špatnosti světa, se mi hodně líbilo. Zbožňuji snímky, kde bere ústřední hrdina spravedlnost do vlastních rukou. Nejvíc mě dostává, jak dokáže Denzel bejt vždycky a všude pěkně v klidu a jěště si natáhne stopky a vyřídí celou bandu kriminálníku jakoby nic. Upřímně ten finálová honička ve vichřici, to byla vážně pecka a pak ten souboj nahoře na rozhledně. Vážně mě to bavilo, byl jsem celkově napnutej jak struna, až do samého konce. ()

Shitonit

Všechny vás zabiju, a budu litovat, že to jde udělat jen jednou.. Tak tentokrát nás pan Ekvalisér trošičku zklame, páč jednička nahodila dost vysokou lať, a dvojka dle očekávání pokulhává. naštěstí ne zpracováním a výpravou, to je v poho, všeho je tak nějak akorát, jen se to na můj vkus tááááhne jak hovno s medem, a tím to nemá ten správnej šmrnc, kterej bych od toho čekal, kdybych něco čekal, však vzhledem ke zkušenostem získaným z jiných dvojek jsem nečekal a nechal se jen tak unášet. Zklamání ? To vůbec ne, dalo by se říct, že se jedná o nezaškatulkovatelný poloakční dráma, pojednávající o pohodovým černým čarovným dědečkovi a bandě prolhaných zmrdů, kteří touží dědečkovi ustřelit černou palici. A těm zmrdům, náš milý dědeček, průběžně láme ruce, nožky, a na závěr jim všem pěkně natrhne prdel. ()

prometheusXX

Super.dôstojné pokračovanie famoznej prvej časti.Denzel Washington je zmála hercov čo si ešte môžu vyberať filmove ponuky.a tento žáner mu skvele sedí.len tak ďalej ()

Marty7CZ

Denzel je klasa, vo tom žádnej. Ale nějak sem tu dvojku nepochopil, prostě nepobral. Pascal je velkej sympaťák, v Narcos exceluje!!!, ale tady na to to prostě nestačilo. Takže pro mě bohužel průměr....55% ()

ANTYCHRYST

O něco slabší nežli první díl..ale i tak Danzel opět řádí jako černá ruka..:) bojové scény dobré.. žeru jak vždy mrkne na hodinky..:) scihne situaci.. zapne stopky a pak už každej dostane svižnej nářez..:) a jedno jestli je..ve vlaku..doma nebo ve skladu.. :) 65% ()

JohnZ87

O něco méně nápaditější než jednička, přesto stále povedená podívaná. Zpočátku se mi zdálo, že film možná až přiliš šetří s akcí, což ovšem bohatě vynahradilo povedené finále zasazené do velmi originálního prostředí hurikánem zmítaného liduprázdného pobřežního městečka. 70% ()

Alois88

No já nevím. Jednička byla celkem příjemný akčňák. Ano, sice ten typ akčňáku, který hlavou prosviští a po letech už si moc nevzpomenu o čem to vlastně bylo, ale bavila mě. Ale tohle? Hlavní hrdina zde má hodně práce, neustále moralizuje a dělá ze světa lepší místo a do toho řeší hlavní děj. Bylo toho všeho nějak moc a celé to na mě působilo hodně nekonzistentně. No a ten hurikán na závěr? Vážně to bylo nutné? Nestačí, že proti němu jde banda po zuby ozbrojených nájemných vrahů s profesionálním výcvikem, ale ještě do toho tam musí být hurikán? Prostě je to blbost, tečka :-) ()

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (viac)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (viac)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)