Pred štyrmi rokmi nás dinosaury porazili. Teda na Isla Nublar, exotickom ostrove, kde prosperoval unikátny zábavný park Jurský svet, až dovtedy kým sa samotným  exponátom nepodarilo utiecť. Vo finále jedného z najúspešnejších filmov všetkých čias opustili ostrov poslední ľudia a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorom. Tentoraz sa musia vrátiť späť, pretože na ostrove sa prebudila sopka a dinosaurom už po druhý krát v dejinách hrozí vyhynutie. Claire (Bryce Dallas Howard) sa z ustráchanej manažérky parku premenila v aktivistku, ktorá chce dinosaury za každú cenu zachrániť. Owena (Chris Pratt), na ostrov ženie túžba nájsť a zachrániť Blue, inteligentného jaštera, ktorého dokázal vychovať a čiastočne aj vycvičiť, a po ktorom sa po zániku parku zľahla zem. Na Isla Nublar im však nehrozí len zožranie, ušliapanie alebo spálenie vytekajúcou lávou. Hneď po príjazde sa stanú očitými svedkami a nedobrovoľnými aktérmi falošnej hry, ktorá v konečnom dôsledku môže zmeniť život na celej planéte a vrátiť ho o pár miliónov rokov späť. (Cinemart SK)

Natt

Toto bola ozaj *icovina. Ciste Disney TV Ccko ako vysite, Od scenara, po herecke vykony (ale Pratt sa snazil) . Toto je miliardovy film. Pane boze :/ ()

stret

Dve hviezdy a to len kvoli áčkovému prevedeniu. Obsahovo to bolo nielen hlúpe, ale až iritujúco hlúpe. Nosnou myšlienkou celého filmu bola totiž slniečkárska ideológia "pomôžem / zachránim čokoľvek a hovno rozmýšľam nad dôsledkami, lebo nemám čím nad tým rozmýšlať". A tak slečinka s nadmerne veľkou prdelou / resp. scénár vyroní slzu, spomenie si na svoje dinosaur omaľovánky a ide zachraňovať ta milá zviřátka, pretože "predsa žijú" a v súlade s módnou slniečkárskou ideológiou sa zachraňuje a nerozmýšľa nad dôsledkami. Šak keď dinousari vyzabíjajú nevinných, slniečkár vyroní slzičku, prejaví "hlubokou soustrast" a už má vyriešené. Psychológovia existenciu slniečkárstva na západe logicky a správne vysvetľujú tým, že títo ľudia nepoznajú skutočné problémy a preto robia problémy na riešenie z niečoho, čo skutočným problémom nie je. To vo všeobecnosti k slniečkarskej ideológii už zasa reklamovanej v tomto filme. Únik dinosaurov by v skutočnosti nebol problém. Čím väčší, tým ľahší cieľ. Problémom by bola znova slniečkárska masa ľudí s nižším IQ. ()

PORTER44

Povedené pokračování předchozího dílu,podobné herecké obsazení v poho,efekty výborný,objeví se i ochočený BLUE,který hlavní hrdiny zachrání,akce dobrá. ()

burg

Určitě o fous lepší, než jednička. I když přiznejme si otevřeně - jen na začátku filmu, během úprku z ostrova, by ti dva šašci zařvali nejméně tucetkrát a pokaždé jiným způsobem. Utéct piroklastickému mraku? Pády desítky metrů, udupání stádem (hejnem, či co to ty ještěrky tvoří) atd. Očividně žádný problém v US filmech... ()

fxfxfx

Vrtá vám hlavou, za co jsem mohl dát táhle sračce hvězdičku? No přece za vizuální efekty! To je to jediné, co filmaři zvládli. ()

TomKey odpad!

Podivné nečeské slovo "behaviorální" které se objevilo v dabingu, asi vystihuje smysl tohoto filmu. Ano, je to behaviorální. Něco jako dementní, ale tak na desátou. Scénář je dílem dvou totálně zhulených týpků po lobotomii. Seznam nelogičností filmu by byl delší než bible. Od převratného Jurského parku už uběhlo 25 let, a přestože veškerá pokračování měla sestupnou tendenci, natáčelo se dál a dál, až...až se podařilo nemožné. Tenhle film dokazuje, že odrazit se od naprostého DNA lze i směrem dolů...Smutné. Pokud by byl tenhle film prezentován jako komedie, dal bych mu i dvě hvězdičky, protože jsem se většině "akčních" scén opravdu dosyta zasmál. Ale pokud to bylo míněno vážně, je to aspirant na asi první "déčkový film". Možná géčkový. Tahle laťka je tak hluboko zakopaná pod zemí, že ji jen tak někdo nepřekoná. ()

BigJohn02

Po vcelku povedené jedničce, která dala vzpomenout na historicky první Jurský park, je tady najednou připitomnělá pohádka. Nablblost a vykonstruovanost děje je až nebetyčná. Samozřejmě bez jediné kapky krve, aby dětišky neplakaly. No a ten černej ajťáček svou uřvaností připomínal mongoloidního čerta z Troškových pohádkových eposů. Velká bída! Zaujmou jen triky a nostalgie. ()

Manarit

Scénaristům už nestačili nudní dinosauři, takže se sáhlo po mutantech, ruské mafii, slovinských překupnících zbraní a honičkách s dinosaury na střeše dráculova hradu. Dívat se na to dalo, je to rodinný film, kde zcela chybí krev, aby si film užili všichni. Děsivé scény s dinosaury budí spíš pobavení - třeba bitka raptora a mutanta, zatímco hlavní hrdina to sleduje z postele schovaný pod peřinou. Škoda dobrého tématu. ()

megacik

Zbytočné akože "pokračovanie" filmovej série, ktoré vôbec nemalo byť natočené. Nesympatickí herci, hlavne Bryce Howardová, ďalej otravní dedkovia, ktorí boli kedysi súčasťou skvelého začiatku tejto série, zbytočné rozhovory, zastaralé efekty. Ani detskí herci už nie sú takí, ako bývali. Proste, herecky, rozumovo, hudobne a vizážovo sa to celé zastavilo v roku 2001. Samozrejme nejaká modernosť sa tomu nedá uprieť, ale na rok 2018 je to tak veľmi slabé, ako viackrát použitý čajový sáčok. To, čo dokázal Spielberg v roku 1993, to o 25 rokov Bayona dosiahol len tak-tak, teda okrem toho, že to celé poriadne zhovadil. Život dinosaura tu má omnoho väčšiu cenu, ako život človeka, tak to už vôbec nechápem prečo....načo zachraňovať niečo, čo sa Vás pokúša zjesť, a ktorého obyčajný pohyb na akúkoľvek stranu, znamená Vašu istú smrť, však to nemá logiku. Takisto nemajú logiku steny a mreže, ktoré bez problémov udržia dospelého Tyranosaura, a ktoré neskôr dokáže zbúrať aj metrové dieťa iného dinosaura. Spielberg použil na výbeh Tyranosaura desiatky tisíc voltov, naproti tomu Bayona v roku 2018 na Tyranosaura použil 10cm tehlu zlepenú asi vápnom. Toto je proste odpad nad všetky odpady, ale nemal som to srdce, takže som dal aspoň jednu hviezdu za snahu. ()

ketie

Bohužel tohle mě zklamalo, oproti jedničce slabota. Chápu sice pointu příběhu, ale někdy jen pěkná myšlenka nestačí. Co bych ale chtěla vyzdvihnout, je Jeff Goldblum a jeho monolog na začátku. Jinak si myslím, že to nejlepší už bylo v traileru. ()

Istero

Jako z naší vládou : už to horší být nemůže, a ono je. Áčkové jen triky, jinak to byla jedna hvězda, jakože jen jednou a nikdy více. ()

LEFTFLANK

Platí to isté, čo som napísal pri JP jedničke a to, že dnešná doba a digitálne technológie urobia dinosaurov skutočne realisticky, to sa však nedá povedať o príbehu. Aj keď mnohé časti z filmu zaujmú, nie je ich toľko a neladia tak spolu navyše dnes už trend vypchať film kašou - ok, ide však často o predostreté dejové línie končiace v slepej uličke alebo ešte horšie nedopovedané. Informácie poskytované publiku nie sú tak jasné, použijú sa za účelom vytvorenia momentu mystickosti no viac dojem kazia, rozjasňujú( častokrát pri rôznych detailoch a ich opätovnému nájdeniu/snahy zužitkovať nefunguje, alebo sú samotnou príbehotvornou zložkou potlačené/poslané k ľadu) Z toho mi jasne vyplýva nekompaktnosť celku, ten trend priniesť čo najzložitejší príbeh kvôli snahe prekvapiť alebo urobiť film uveriteľnejší v rámci svojho vnútorného sveta je až do očí bijúci. Zo všetkého je tak pre mňa overthetop akurát Jeff Goldblum a jeho prorocký preslov ako cameo k JP dvojke, ktorý otvára dvere k pokračovaniam najrôžnejšieho typu lebo sa presúvame smer mainland a BTW. dnes nie je film ktorý by nemal potitulkovú scénu, to fakt? -.- ()

jujask

Nuž dobre, ale nebolo to také hrozne ako som čakal. Zdalo sa mi že sa to už nedá moc rozvíjať ale mýlil som sa. Nebola to úplná strata času. ()

Appleby

Možná měli zůstat u jednoho filmu, protože ten sešup "kvality" je celkem drastickej, ani nevím proč jsem tomu dal tolik hvězd.... asi proto, že mám rád zvířata ()

tXtX

Namastne neslane, bez srdca a bez duse. Zanik rise je ako dvadsiate piate pokracovanie srackovych Transformerov, proste film postaveny vyhradne na efektoch, bez logiky s tupymi dialogmi a ani jednou zaujimavou postavou, ktorej by clovek fandil. Radoby dojimave sceny dojimavymi nie su, ani tie vtipne a ani tie napinave. Skratka tupota pre masy a nezachrania to ani tri vety Jeffa Goldbluma.. Indominus rex, Indominus raptor.. indominus k*k*t. Uz to proste nie je ono.. nepacilo sa mi to. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Metal Gear Solid našel Snakea

Metal Gear Solid našel Snakea

04.12.2020

Filmová adaptace legendární herní série Metal Gear Solid konečně svého Solid Snakea. Hlavní postavu série tak ve filmu režiséra Jordana Vogt-Robertse (Kong: Ostrov lebek) ztvární herec Oscar Isaac … (viac)

Trollové: Světové turné drtí rekordy

Trollové: Světové turné drtí rekordy

14.04.2020

Přestože oficiální čísla nejsou k dispozici, studio Universal se o víkendu pochlubilo, že nový animovaný snímek Trollové: Světové turné zaznamenal nejlepší úvodní víkend v rámci digitálního prodeje… (viac)

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Nový film z produkční dílny Petera Jacksona (Pán prstenů, King Kong) Smrtelné stroje podle všeho studiu Universal prodělá něco mezi 100 – 125 miliony dolarů. Snímek měl premiéru minulý týden a… (viac)