Ve 14. století se Robert Bruce zmocní skotského trůnu a vede houževnaté povstání ve snaze vymanit se z nadvlády Anglie a získat zpátky nezávislost země. (Netflix)

DaweForeman

Brutálně syrové podle skutečných událostí. Tak se to dá celé shrnout do pár slov. Člověk to může brát jako takové volné pokračování událostí, které se staly ve "Statečném srdci", tedy události po popravě Williama Wallace a snaha Roberta Bruce osvobodit Skotsko od anglického útlaku. Autor se rozhodně nebál zobrazení spousty krve a brutálních činů. Zároveň to nebylo nijak přikrášlováno, kdy si to člověk mohl užít s přírodou takovou jaká asi byla v dané době. Rozhodně si tu člověk užije překrásné scenérie a zároveň i něco z kultury Skotů. Vzhledem k tomu, že je to podle historických událostí, tak nemůžeme moc hodnotit příběh, jakožto spíše jeho zpracování, které nebylo nudně provedené a napětí teklo v některých momentech proudem. Obecně bych to hodnotil jako lepší dokumentární film, ale rozhodně ne jako 5* epické dílo. ()

papadoce

Ale, ale, ale, takto smutne sladký koniec po takom skvelom kinematografickom zážitku. Myslím, že suverénne najlepšia rola Chrisa Pineho. Sedela mu až neskutočne. Keď som ho videl na obale, povedal som si jéééžiši to zas bude krok vedľa. Nebol. Dávam mu úplne bez preháňania tri hviezdy. Len jemu samotnému. Kto ma prekvapil druhý bol jednoznačne Nářez. Ja som ho absolútne nespoznal a to som Douglasa žral po celú dobu ty kokos. Celkovo ide o atmosfericky totálne dokonalú, herecky perfektne zvládnutú, profesionálne a umne zrežírovanú chuťovku. Hudba hrala ako mala, surovosti bolo tak presne. No skóóóro dokonalé dielko. Ale rozhodol som sa, že koniec nebudem trestať, preto päť. ()

wege

Dokonalý smysl a You Instead jsou Mackenzieho dokonalé filmy. U Krále psance to měl těžké, laťka byla dříve nasazena moc vysoko (Statečné srdce). On se jí nesnažil překonat, natočil to jinak, po svém a dobře. Líbilo se mi to, krásná skotská krajina, krásně realistické, krásná královna. Dneska to bude krátké, méně osobní. Snad jen to, že první dva filmy jsem viděl během covidu, moc se mi líbily. Doporučoval jsem je ženě, nikdy se na ně nepodívala. Zpětně vím, že už tehdy měla jiné „zájmy“, raději chodila na zapřenou na české kraviny, na které bych já nikdy nešel (i kdybych měl tím něco zachránit), protože každý máme svoji čest. Někdy je potřeba postavit se bezpráví, něčemu, co se mi nelíbí a neuhnout, ať je situace jakkoliv špatná. Něco jako to udělal Robert Bruce a pamatují si jej dodnes. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 27) ()

O.D.

Odlišný příběh o povstání Williama Wallace a Roberta Bruce, než nám naservíroval v roce 1995 Mel Gibson. Trošku přesnější,  co se týká historických faktů a tak trošku napravená reputace pro Roberta Bruce, který z toho v původním filmu, nevyšel úplně nejlépe. Outlaw King je spíše na tři hvězdy, ale Douglas v podání Arona Taylora-Johnosona mě hodně bavil a přidává tu jednu hvězdu navíc. ()

PaulCZE

Výprava byla pěkná, snad i zpracování a je tam znát určitý cit pro detail a třeba odkazy na tehdejší kulturu jako písně jsou fajn. Hlavní hrdina ale moc nefunguje, je to takový univerzální panák než historická osobnost a film na tom dost tratí. Závěrečná bitva byla patlanina a ty nesmyslné cákance digitální krve.. když praštíte někoho v kroužkové zbroji tak to fakt nestříká jako meloun hozený ze dvou metrů, nejspíše to nestříká vůbec. A pak udělat z hlavního nepřítele úplného joudu co se po klasickém klišoidním souboji plazí po bojišti.. to fakt nefunguje. Gibson ač také s uměleckou licencí natočil stejné téma o dva řády lépe. Jo je to pro tvůrce velká nevýhoda, že se to dá něčím porovnat.. :) Tak snad příště, 7/10. ()

Mkartaylas56

Hned z kraje musím říct, že Outlaw king úplně stoprocentně nenaplnil má očekávání. I přes to začnu plusy, a mezi ty se určitě řadí akce, protože už dlouho jsem takovýto středověký film neviděl a tak jsem si pořádně užil krvavé souboje s meči, luky apod. Taky je zde celkem pěkně navozená atmosféra plná nepřízně a krutosti. Teď ale přejdu na mínusy a jako první negativní faktor tu bohužel vidím Chrise Pinea. To on byl pro mě asi největším lákadlem pro shlédnutí filmu a tak jsem čekal, že mi předvede výborný výkon. No, nakonec mě nepotěšil. I přes to, že jeho postava je zajímavá a přiznám se, že vzhledem ke stínu, který na ní vrhá postava Williama Wallace (jehož příběh už známe ze Statečného srdce) jsem o ní zatím neslyšel, nebyla napsána moc dobře. Působí tak trochu nezáživně a bez potřebného charakteru, za což sice Chris Pine úplně stoprocentně nemůže, ale to neomlouvá jeho celkově slabší výkon, kterého jsem byl bohužel svědkem. Dále mi úplně nevyhovovala kamera, která byla v určitých scénách na špatném místě a tudíž nezabrala všechno potřebné a taky se s ní možná až nadmíru třáslo. Celkem tu i chyběla nějaká epičtější hudba, ale tak to je jen můj osobní nedostatek. Nakonec tedy musím konstatovat, že film jako takový špatný není, dokázal mě zabavit, ale má i své mouchy a podle mě by mu rozhodně neuškodila delší stopáž. 70% ()

helrohir

Tento neoficiálny "sequel" Gibsonovho slávneho počinu z 1995 musel potešiť statočné srdce každého fanúšika krvavých historických bijákov. Určite to nie je tak taký plnohodnotný filmový zážitok ako vyššie zmieňovaný Melov opus, ale v ostatných ohľadoch ide o skvelý film, ktorý v pár ohľadoch (historická vernosť, výprava, kostýmy) svojho staršieho predchodcu aj prekonáva. Film je poňatý dosť drsne, špinavo a krvavo, ako sa na danú dobu patrí. Najväčším highlightom sú jednoznačne bojové scény, hlavne záverečná rež, pri ktorej sa spoľahlivo dostavia zimomriavky. Na škodu veci je priamočiary dej, ktorý prakticky len skáče z miesta na miesto a neponúka tak pravý epický zážitok plný emócií. Ani Chris Pine ma o svojich dominantných kvalitách príliš nepresvedčil, a tento film by si ako hlavného hrdinu zaslúžil charizmatickejšiu hereckú osobnosť. Celkom milo prekvapil A. Taylor-Johnson, ktorý si strihol fakt drsnú úlohu (Douglaaas!!). Nie je to úplne stopercentné, ale takýto film tu nebol už pekných pár rokov a ja osobne som veľmi potešený. 80%. ()

ratpile

Originalni to neni a clovek vi, kudy si ten Wallace ze Star Treku bude klestit cestu k vypraskani psychopatickeho princatka. Lec, nevadi. Kazdy vkusne vypravny, slusne odvypraveny a potem pachnouti bijak o chlapcich v krouzkovanych kosilich plati za dva indie pakistanske o historii madarske dendrologie. Pine klasicky neprehrava, Aaron Taylor-Johny-Michael-Frank-Johnson neklasicky animalne maniakalni a zminovane psychopaticke princatko dostatecne zakomplexovane. Statecne srdce 2 to neni, odporny Edward preci jen defenestroval efektivneji, presto - jsem za takoveto ukazy tuze rad. ()

DJ Kritik

Bavilo ma pozerať sa na tento film. Nie je to veľkolepo pojaté, ale nenudí. Nie je to trhák, ale poteší. Je to taký triezvy pohľad na historickú udalosť. Či je to pravda, alebo je tam len pravdy pramálo neviem posúdiť, ale to ani nie je cieľom tohto filmu. ()

Zam

V podstate nemam namitek, ale nema to na 5 hvezd. Spinavej stredovek, krev a blato za usima a vyprava paradni. Jako serial by to asi bylo lepsi... ()

PajinkaKox

Kostýmy byly skvělé, ale to je asi jediné, co se mi líbilo. Na můj vkus je snímek až moc naturalistický, až se mi z mnohých scén dělalo špatně ( a od dob Game of Thrones samozřejmě nesmí chybět scéna, kde při onom aktu chybí už jen záběr přímo na genitálie ). Další, co mi hodně vadí je to, že přestože se film snaží být co nejpřesnější z historického hlediska, neodpustí si vyložené nesmysly ( mýtický řecký oheň? V rukou Anglie? Vážně? a tohle nebyl jediný ), což jej dost znehodnocuje a vzniká opět snůška nesmyslností. ()

vipeerr

krásný pohled vzbuzující dávno ztracené emoce ze Statečného srdce. V hloubi duše jsem doufal v nějaké cameo nebo easter egg s Gibsonem a nebo alespoň Williamem Wallacem. Ale jistě to neubírá na kvalitách filmu, který je více než úctyhodným sequelem na zmiňovaný kulťák. Mělo to všechno, ale na 5* to nedosáhne ()

johnsnow

Prekvapilo. Samozrejme že statočné srdce bolo o kus lepšie ale toto je vynikajúce kvázi pokračovanie a veru je na čo kukať. Dobré a krvavé súboje, herecké výkony sú tiež super ak nerátam anglického mladého kráľa, ten pôsobil o ničom. A Pugh sa nám ukáže nahá. Jo a jediné mínus vidím v tom, že o Wallaceovi sa iba hovorí a neobjaví sa tam. ()

DeDanu

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Pořád nic a najednou zájezd:-) Kromě závěrečné bitvy značně chyběl tah na branku....Škoda, mohl to být dobrý film. Kdyby přinesl alespoň špetičku něčeho originálního a drobátko nepředvídatelného. Nebylo v tom srdce, nebyla v tom vášeň. ()

ACDCKL

Je vidět silná inspirace v Braveheart, brutalita, syrovost, výprava. Je i hezké, že se film snaží historických reálií a sedlo mi, že film jde v podstatě z akce do akce. Jen postava tohoto postavení, jako byl Robert Bruce, tak si zaslouží více než jeden film. Následně herecké obsazení některých postav mi nesedlo, zaprvé už Chris Pine - bohužel pro mě to bude vždy herec romantických komedií nebo Cpt. Kirka, tady se může snažit, jak chce, ale já mu ten skotský přízvuk moc nevěřím. To samé Aaron Johnson, jeho postava Douglasa je až přehnaně psychopatická. Zbytek obsazení, hlavně díky hercům z GOT, je velmi dobrý. Bitevní choreografie ve filmu je velmi dobrá, je vidět, že tvůrci to správně podchytili. Nebýt těch některých neduhů, co jsem výše popsal, film by ode mě dostal 5*, takhle dostane "jen" 4*. ()

Pete

Skotská středověká řezničina bez přesahu a emocí, která ale jako pokračování Statečného srdce funguje docela dobře. Asociacím s Robinem Hoodem se snad ani nelze ubránit. Minimálně vizuální stránka stojí za pozornost. Až na ten účes ;-D ()

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

Cyberpunk 2077 se dočká hrané adaptace

05.10.2023

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)