Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Bauer

Megafilm!!! Michael Bay je génius. Nejdříve to byla výborná akční komedie Mizerové, poté to byl nonstop akční thriller Skála a teď je tu perfektní akční sci-fi thriller, který je naprosto senzační!! Vyjmečně skvělé herecké obsazení v čele s frajerskym ( a pro mně jedním z nejlepších herců ) Brucem Willisem, sympatickým B.B. Thortonem, Willem Pattonem a Williamem Fichtnerem a krásnou Liv Tyler ale ani ostatní nejsou špatní například Steve Buscemi. Všichni předvádějí vynikající výkony. Do toho nádherná hudba. Vizuální efekty, které vás nadchnou a budete jen žasnout! Velmi dobrý scénář a docela i slušné hlášky.A velmi ale opravdu velmi dojemný konec u kterého jsem nějakou tu slzu uronil .Pro mně je tento film něčím úžasným a kdykoliv se na něj znovu podívám. ()

luka4615

Pokud nad příběhovou začnete hloubat o něco více než je zdrávo, pravděpodobně Vám neunikne, že se jedná o naprostou "bejkárnu". Avšak pokud se nad tento atribut dokážete povznést, Armageddon Vám nabídne úžasné vizuálně-akční sekvence, nesmrtelné hlášky a hlavně pocit, že tohle je ten pravý americký patos, který se ve své podstatě nebere vůbec vážně. Je tu totiž jen proto, aby nás bavil a ohromoval tím, jaký je Bruce Willis bourák! „Miss Stamper? Colonel Willie Sharp, United States Air Force, ma'am. Requesting permission to shake the hand of the daughter of the bravest man I've ever met.“ ()

Sawy

Michael Bay je režisér jistého druhu akčních filmů,které nemusí sedět každému.Infantilní humor,spousta patetických keců a mnohdy těžko únosné množství kýčovitých zpomalených záběrů krásných lidí v záři slunce.Ale taky je to podle mě současný nejlepší režisér akčních filmů v Hollywoodu.Jeho styl mě baví a většina jeho filmů se mi líbí(až na Pearl Harbor a hlavně Ostrov).To všechno platí i pro Armageddon.Akční scény jsou řádně velkolepé a někdy film působí spíš jako komedie.Herecké obsazení je slušné.Pro charisma Bruce Willise jsem měl slabost vždycky,Liv Tyler je krásná,Steve Buscemi a hlavně Peter Stormare jsou sázky na jistotu.Kupodivu i Ben Affleck je slušný.Armageddon je příšerně patetický film.Americký patriotismus je cítit prakticky z každého záběru.Film je zkrátka takovou druhou verzí Emmerichova Dnu nezávislosti.Ten se mi ale líbil taky.Když se zkrátka chci jen pobavit a vypnout mozek,Armageddon mě vždycky potěší. 80 % ()

jerry12

80%. Armageddon je pro mě krajně srdcová záležitost, takže objektivní hodnocení po mně nechtějte. Pro tento film mám a vždycky budu mít slabost, i když vidím a vnímám jeho naprosto nedokonalost. ()

ladylucifer

Na svět se valí asteroid, ale naštěstí tu jsou naši báječní Američané, aby nás opět zachránili. Co bychom bez nich asi dělali. Další americký doják...bóže...kolikrát jsme tohle už viděli? Sice má hvězdné obsazení, ale to mu moc nepomůže. ()

ScarPoul

Ďalšie Guilty Pleasure. Mám teóriu, že keď toto kritici videli, tak odchádzali z kina so slzami v očiach dušujúc sa, že film zvozia pod čiernu zem. Armageddon sa tak topí v pátose a emóciach, že sa musí každého aspoň v niečom dotknúť. Pre mňa je to hovadská zábava, pretože tam viac menej nič nedáva zmysel. Potom príde na scénu Peter Stormare a celé to končí masívnym happyendom. Amerika v najlepšom možnom prevedení. Dnes by toto už nefungovalo. ()

Genero

Nedávno jsem četl, že se k Zemi blíží hrozivá planetka jménem Apophis, která zničí vše živé. Zprávu jsem přečetl s ledovým klidem a konstatoval: Já nevím, z čeho jsou ty vědátoři tak posraný. Máme přece Bruce. Pak jsem ovšem četl dál a zesinal. K události má dojít v roce 2036. Proboha, je po nás veta, co když už Bruce neudrží v ruce vrták? ()

Lacike

Ten druhy film o komete, ktora si to chce rozdat s nasou planetou. Tentokrat je v kolonke reziser uvedene Bay, takze je jasne, ze sa nebude hrat na nejaky realizmus. Prave naopak. Je celkom obdivuhodne, ze nejaky blazon mu dal tolko penazi na tak infantilny katastroficky film. Ja som tento film nikdy nemal rad pretoze mi nepripadal vtipny. Ale dnes som mal bud dobru naladu alebo prilis zlu, takze mi tento typ totalnej voloviny vynimocne sadol a dobre som sa zabavil. Dokonca som behom niektorych scen mal zimomriavky od vzusenia. Technicka stranka je stale skvela. Pekny mix vybuchujucich modelov a digitrikov. V tychto starych filmoch ma vzdy pobavi zdemolovane WTC. Vyraznym aspektom je hudba, ktora perfektne dotvara atmosferu. No a postavy. To je proste banda totalnych debilov. Nastastie ale neskutocne zabavnych a hviezdne obsadenych. Willis sa este dost snazil a prehraval jak o zivot. Rovnako ako Affleck. Billi Bob tu je za jedineho normalneho. Liv Tyler by som hned pretiahol. A zo zvysnych magorov vyzdvihnem toho uplne najzabavnejsieho, ktorym je Peter Stormare ako rusky kozmonaut a jeho hlasky su nezabudnutelne. Americke kompônenty, ruske kompônenty, vsechno z Taiwanu. Len to pomrknutie na Godzillu si mohli odpustit. Godzilla je lepsia v kazdom smere. No a ten pôvodny hviezdne obsadeny dabing so Soukupom je ovela lepsi ako novy. 6/10. ()

BoPo

Všetko v tomto filme predstavuje to čo nemám na americkej produkcii rád. Prehnaný rozpočet, mrhanie hereckým talentom, prehnaná americká hrdosť. ()

ProjectAlice

Film môjho detstva. Úžasný sci-fi film, ktorý ma naučil pri filmoch plakať. Dokonalý príbeh, skvelý Bruce Willis, Ben Affleck, Liv Tyler, najviac sa mi páčil Owen Wilson a William Fitchner. Skvelý soundtrack (nezabudnuteľný Aerosmith), skvelý a zároveň dojímavý koniec. Jeden z filmov ktorý sa dá pozerať znova a znova. Vtipné, smutné, napínavé, romantické,... proste tento film má úplne všetko. 100% ()

bouncer

Tak silnou dávku patosu snad nikdo nepřežije...Bayi za co nás trestáš?! A pokud si někdo myslí, že režisér dokáže něco vytvořit mezi řádky a ještě k tomu si tím dělat legraci z Amerického vlastenectví, tak to naprosto nechápu. Legrace se dělá trochu jiným způsobem a Bay umí jen pro mě laciné "super-mega-hyper-dooper" efekty spojené rádobydojemnou břečkou, z které mi ke konci bylo už na zvracení... Jedna hvězdička je Buscemiho a jeho povedenou postavu. Škoda, že zrovna v tak slabém filmu... ()

McClane

Nejlepší popcornová zábava, kterou znám, možná ještě o chlup lepší než Skála a jednička Transformers. Přesně vyvážená kombinace humoru, napětí, akce a patosu. ()

Terva

U tohoto snímku jsem se bavil i brečel. Je to film, který jsem prostě pustil a dvě hodiny jsem jen koukal na osudy všech postav. Stále se k tomuto filmu vracím a asi mně nikdy nepřestane bavit. Je tam sice pár technických " nemožností ", ale u tohoto snímku je to omluvitelné. Jednu však připomenu - Když se Steve Buscemi zmocní samonaváděcího samopalu a se slovy " odpočiňte si, já ho roztřílím " začne střílet, vůbec jsem se nepozastavil nad tím, kde se tam ta zbraň vůbec vzala. Prostě je to součást filmu a basta. No a nebylo by fér nezmínit hudbu, alespoň tu základní od Aerosmith ()

MrCreosote

Jistě, je tam spousta patosu, hrdinství a klišé, ale koho by to zajímalo, když je míra zábavnosti tak vysoká a člověk se ani na vteřinu nenudí? Navíc, herci nemají chybu (zejména Stormare a Buscemi, ale na to už jsme u nich zvyklí :)). ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)