Peklo přichází z nebes... Manželé Anna a Jack a jejich dcera Emily se snaží vyrovnat s nešťastnou smrtí synka Rickyho. Chtějí se odstěhovat z Colorada a začít nový život. Útěk před minulostí ale není tak snadný. Návrat do reality je rychlý a krutý. Na Colorado přichází jedna z nejstrašnějších katastrof. Z oblohy se valí déšť meteoritů, na město dopadají hořící kameny. Mezi vyděšenými lidmi se bleskurychle šíří panika. Anna a Jack svádějí nerovný souboj s přírodou... (oficiálny text distribútora)

ArtLucie

Pokus o lehké zvednutí průměru hodnocení z mé strany. Tohle nebyla taková katastrofa jak se tu píše. Herci mi nepřišli špatní, pár trochu úsměvných scén při padání meteoritů se sice událo, ale na konci dokonce ukápla slza. Já se nenudila, čemuž se sama divím, protože filmy podobného rázu nemusím, a prvoplánově jsem se dívala jen kvůli Sheree. Hodnocení 4* si to podle mého zaslouží, nebudu si to pouštět každý večer, spíš se už nikdy nepodívám, ale za podívání mi to stálo! P.S. Kdo znáte Sheree s hlasem Zlaty Adamovské, ani tohle nezkoušejte sledovat s českým dabingem, tam je to všechno jinak. ()

lennyd

Po smrti svého syna se chce Anna Baxterová (Sheree J. Wilson) se zbytkem rodiny odstěhovat z městečka, aby mohli zapomenout a žít dál. Jak manžel, tak ani dcera ale rodné městečko opustit nechtějí - a než se stihnou domluvit, stihne městečko strašná katastrofa. Z nebe se na město řítí déšť meteoritů, který město devastuje. Ať chtějí nebo ne, jsou Anna i její manžel zpět vtaženi do veřejného života .. Ano, souhlasím se vším, co zde bylo o filmu napsáno - herecké výkony veškeré žádné (paní starostce jsem nevěřil ani dobrý den), vizuální efekty na úrovni 0 (zvlášť výbuch posledního meteoritu způsobil podobný ohňostroj, který si můžete uspořádat i na zahrádce), dialogy naprosto hrozné (nejdřív se všichni dozví, že v okolí 500 mil všechno zemře - a pak někoho napadne úžasnej nápad, rozběhnout se do lesů, že třebas přežijí) a vůbec celej příběh jako by vypadl z pera retardovaného scénáristy. Jenže - tak nebo tak, posledních 10 minut je vcelku zajímavých a k zamyšlení - no schválně, jak byste strávili poslední půl hodinku života, kdybyste věděli, že svět jak ho znáte končí? ()

MM_Ramone

Celovečerná sólovka vernej družky Chucka Norrisa zo seriálu "Walker Texas Ranger", Shree J.Wilsonovej. Zahrala si tu všadeprítomnú starostku malého mestečka v Colorade, ktoré je zasiahnuté rojom meteoritov. V momente zabúda na nedávnu tragickú stratu malého syna a jej príkladná profesionalita zachráni veľa ľudských životov. Čo sa týka filmovej kvality, tak je "Pekelný dážď" zhruba na rovnakej úrovni ako spomínaný seriál. Televízny produkt s mizernými trikmi, ešte horšími hercami a zlým scenárom. Slovo katastrofický má pri tomto titule minimálne dva význami. * ()

MickeyStuma

Na Zemi letí roj meteoritů a v jednom městečku kdesi v Coloradu začínají krušné chvíle. Pozoruhodné je, jak to tam všechno organizuje starostka. Z části rodinný, z části katastrofický snímek. Svojí ryze televizní výpravou a dramatičností nedokáže vyvolat ani pramalý filmový zážitek. Nízkorozpočtové efekty nenadchnou a prázdné dialogy už vůbec ne. Pro TV je však takovéto dílko vhodné a když není o co stát, tak na nenáročný nedělní podvečer lepší tohle, než vůbec nic. ()

vlcekmirek odpad!

K hereckým výkonům, filmovým trikům i použité levné pyrotechnice už tu bylo napsáno dost. Jen bych chtěl přidat jednu poznámku k LOGICE: Mohl by někdo americkým filmařům vysvětlit, že den a noc se na Zemi nemění proto, že by Sluníčko ráno vstalo, oběhlo zemi a večer šlo do hajan? Střídání noci a dne je způsobeno otáčením planety. Z toho vyplývá, že jestliže se Země dostala do cesty mereorickému roji (předpokládám, že byl jen jeden a tudíž letěl z jednoho směru), pak tyto meteory nemohly neustále ohrožovat jen jedno místo na zemi po dobu minimálně 12 hodin (první dopadly odpoledne, poslední, hlavní meteorit v pozdních nočních hodinách). Jestliže byla zasažená oblast jen tak malá, jako část Colorada, pak se postupem času díky otáčení země musela oblast ohrožení posouvat z východu na západ. Ale to by zase nemělo šanci zazářit hrdinství paní starostky... ()