K Zemi se blíží tlaková vlna supernovy. Už zničila Pluto a tři vědci - americký profesor Kelvin, profesorka Huan Ye z Číny a profesor Jižinsky z Ruska - se přou, zda jaderné hlavice odpálit uvnitř magnetosféry nebo vně. Všude řádí tornáda, zemětřesení a blesky, jen na základně NASA svítí slunce. Trojice vědců odstartuje raketoplánem, na oběžné dráze jim přestanou fungovat počítače... Podaří se jim ručně přeprogramovat místo výbuchu a tím Zemi zachránit? (novyto)

RanMori odpad!

Tohle byla ovšem síla. Na film jsme se podívali záměrně z důvodu špatného hodnocení a opravdu nezklamal. Herecké NEvýkony dotažené na maximum, nulová logika chování postav, zcela zcestné informace o fyzikálních zákonech a nezdařené triky jsou jasným důvodem, proč se film v hodnocení nachází u dna. Perličky: vědec, kterého uslyšíte dokola říkat jen to, že věci jsou jinak než myslel. Děsně utajený sabotér, jehož identitu víte okamžitě, ale jeho motivaci se už nedozvíte. Super jsou blesky, které pálí kolem postav, které nejen že neohluchnou, ale navíc ještě s nataženýma rukama mezi nimi skáčí a mávají! To je prostě skvost. A scénka, u které jsme se vážně za břicho popadali, byla ta, kdy vědec prohlásí, že se ve výpočtech sekli, takže mají o celých 24 hodin méně a hned na to dorazí agent s otázkou: "Máte vteřinku?" ()

blackrain

Tři vědci, kteří de facto rozhodují o osudu samotného lidstva, to je trochu málo. Představoala bych si jich alespoň deset. Ale pro potřebu filmu to asi stačilo. Jak už to bývá každém správném katastrofickém filmu, tak i tady se tvůrci pokusili rovzinout i další dramatickou rovinu a opět tu hlavní roli hraje čas, který jak všichni víme, je neůprosný. Škoda, že efetky nebyly o mnoho lepší. To by pak moje srdéčko nadšeně zaplesalo a já si smlsla. Ale Emmerichův film už asi horko těžko někdo překoná. ()

Campbell

Sám jsem koukal jak blázen ale tohle mě šíleně bavilo, ve stejný den jsem viděl blbost jménem Epicentrum a to byl šit, no a tohle je šit ještě větší ale prostě jsem se bavil, neustále se něco děje, a furt jsou tu nějaké akční scény takže zábava je tu na prvním místě, prostě parádní Asylumovka na odreagování. Frabjgauser je parádní režisér dokonce i Gacy house mě bavil, jen tak dál. ()

Z0oMb3E

Tieto Asylum hobbyfilmy strácajú na svojej kvalite akonáhle nieje v názve slovo MEGA. Presne tento veľký deficit zasiahol aj Supernovu. Nieže by asylumáci stratili zo svojho šarmu, ale čo i len minimálny pokus o serióznosť skazí snímku celkový dojem. Dojem vybudovaný na výprave počítajúcej asi 10 pseudohercov, na vesmír likvidujúcom stupídnom námete či už kultových počítačových efektoch. Je jasné, že aj MegaSharky, MegaPirane či MegaPythony niečo stoja. Preto sa natáčajú podobné jednorázovky priživujúce sa na čoraz väčšej panike ohľadne čísla 2012. Mimochodom 2012 bolo umne marketingovo vsunuté, nakoľko sa v samotnom filme ani raz nespomína. Preto mayista či hľadač podobne znejúcej emmerichovky v záchvate nákupnej horúčky teoreticky siahne aj po tomto dífku. A o toto tu práve ide! Je jasné, že aj tieto skvosty musia mať svojich divákov. Ja sa medzi nich hrdo hlásim. No na Megaväčšie kultovky skrátka ani zďaleka nemajú. ()

maverick10 odpad!

Kdybych chtel byt hruby, rekl bych ze demence tohoto filmu, je srovnatelna s takovou, kterou Freud popsal jako "divnou". Nema asi cenu popisovat zapory tohoto pokusu o prispeni do filmove tvorby, protoze kazdy rozumne uvazujici clovek musi videt, tu spoust, ktere se tu tvurci dopustili. Kazdy zacek, s penalem plnym napadu, by dokazal vymyslet a vytvorit daleko propracovanejsi a chytrejsi vec. Hned me napada jeden namet - pokus o zazehnuti vlastnich prdu. ()