Profesor Lehman vo svojom mexickom observatóriu zisti, že Zem onedlho zničí náraz asteroidu Kassandra, trojnásobne väčšieho ako Mount Everest, väčšieho ako meteorit, ktorý zapríčinil vyhynutie dinosaurov. Žiaľ, cestou domov sa profesor zabije pri autonehode. Jediná ktorá môže ohrozený svet zachrániť je profesorova asistentka Imogen. Napriek rútiacej sa katastrofe a výkyvom počasia musí profesorove výpočty doručiť čo najskôr do riadiaceho strediska aby zabránila blížiacej sa apokalypse...Medzitým sa odohráva paralelný príbeh detektíva Jacka Crowea, ktorý je obvinený z vraždy svojej ženy. Obvinil ho jej ex partner Calvin Stark, ktorý uniesol Jackovu dcéru Jenny a rozhodil sa, že Jack bude trpieť. To ťažko znáša aj Jackov otec, mestský šerif v meste Taft, ktorý sa snaží udržať poriadok a pokoj, keď začnú padať na zem prvé úlomky meteoritu. Život na zemi sa čoskoro zmení na hrôzu a paniku... (oficiálny text distribútora)

Ceberus

Vizuální efekty víceméně v pořádku, výkony známých tváří také v pořádku, bohužel s příběhem je to docela slabé. Smysl zápletky s unesenou dcerou jsem vůbec nepochopil, imho úplně zbytečná příběhová linie. Chápu, že pro potřeby příběhu je někdy nutné, aby se děj zkomplikoval, ale dělat to (s prominutím) stylem "když se sere, tak se sere", tak je to dost průhledné a nevypadá to moc realisticky. Armageddon nebo Drtivý dopad jsou rozhodně lepší volbou, trváte-li na filmu s meteorem v hlavní roli. A pokud snad přesto trváte i na béčkové produkci, můžete zkusit Vesmírnou explozi. ()

sarfian

Ti vole, už ma išlo jebnúť po dvoch hodinách, ale chcel som to dopozerať do konca. Logika musí ísť bokom, lebo by to človek ani nedopozeral. Skôr ako katastrofický film to bolo ako dva filmy spojené do jedného, krimi a scifi. Moc dlhé na tak plytký dej a moc amatérske herecké výkony na to aby dokázali zaujať. Jednoducho katastrofa. VIDENÉ 1x ()

noriaki

Nenechte se zmýlit. Spíš než katastrofický film, je Asteroid Kassandra céčková kriminálka, která se jen shodou náhod odehrává během dopadu obřího meteoritu. Je tam z vraždy obviněný detektiv, bojující o život své dcery unesené jeho ex-parťákem. Potom maloměstský šerif, snažící se udržet pod kontrolou svůj okrsek. A nakonec profesor a jeho asistentka, putující ze své observatoře do antimeteoristické centrály, aby předali data potřebné na odvrácení katastrofy. I když tato poslední linie slibuje být přímou a k věci, opak je pravdou. Sličná asistentka při rutinním přesunu z bodu A do bodu B zažije automobilovou nehodu při níž zemře profesor, únos místní narkomafií, vraždu policistů, ubrání se znásilnění a přitom hasičákem ubije jednoho a zastřelí druhého zločince, přežije havárii se zdivočelou zapálenou cisternou, při níž zemře další spřátelený policista (tohle jenom tak nevymyslíš) a zažije další vraždu s útěkem z místa činu. Být jí, tak hodím ten drahocenný laptop s údaji do kukuřičného pole a nechám hřešící lidstvo vyhynout. Leč scenárista jí nedopřeje oddechu, a ta chudinka musí pokračovat přes mrtvoly dál a dál ke svému cíli. Za celou dobu jsem napočítal přes 25 násilných smrtí. Mám dojem, že kdyby film trval další hodinu, tak počet vražd převýší počet obětí dopadu asteroidu. Roztahaná zápletka a stupidní dialogy spolehlivě způsobily, že se napětí rozplizlo do kolosální nudy. Nejděsivější na celém filmu byl nápis "to be continued", který mi mrazivě připomněl, že jsem teprve v půlce. Nebýt úsměvu přenádherné Marly Skoloff, tak jsem si tu druhou část snad ani nezapnul. O nic bych nepřišel, děj se zvolna šinul dopředu za pomocí další várky kravin a nelogičností. Kdyby režisérovi nedošly peníze, tak nejspíš točí dodnes. ()

artas

Ten kto písal scenár k tejto minisérii sa zjavne nevedel rozhodnúť či napíše krimithriller o policajnom parťákovi ktorému v hlave začalo niečo haprovať alebo doplní zbierku katastrofických filmov o hrozbe z kozmu, toľkokrát už premletú v x variáciách a tak sa rozhodol že to spojí dokopy a vytvorí naozaj "hutné" dielo. Pri sledovaní mi začali vŕtať v hlave otázky: Je reálne aby bol schopný vyrátať nejaké koordináty (aké vlastne) jediný človek? A znova američan? Len jeden spozoroval takú zmenu? A keď je taký dôležitý, tak ho nechajú cestovať naprieč amerikou samého? Ruky a nohy by som si zodral, prápor by som obetoval, len aby ten človek bol okamžite pri mne. A zlí rusi ktorí sú natvrdlí a nechcú zachrániť svet. Načo je vlastne amerike toľko astrofyzikov, keď len jednu asistentku napadne ako nás spasiť? Nesympatickú rodinku z nemocnice ani veľmi nespomínam sú iba na natiahnutie minutáže, v podstate aj paralelný krimipríbeh sa mi nakoniec vidí ako výplň do vankúšikov. Hlavná hrdinka chvíľu jačí ako hysterka, o chviľu ma patetický predslov k babke ktorá ma rozosmiala proletárskym gestom. Jedna zmena, v takom type filmu býva vždy aspoň jedna žena v úlohe permanentnej hysterky, teraz je to chlap, fíha aké novátorské. Už len k trikom, ak toto chce niekto vidieť kvôli nim, tak nech radšej zabudne, sú slabé... televízne. Jednoducho neverím, že takto by bolo možné zachrániť zem. A čo výbuch desiatok jadrových bômb v atmosfére? Všimli ste si že všetky rakety išli z jedného miesta? A čo tie čínske a ruské, veď museli letieť z opačnej strany Zeme a oveľa skôr (keď už teda si meteorit vybral, že obe jeho časti padnú na ameriku aj keď sa Zem otáča a prešiel celý deň). ()

Haymar

Jediné 2 důvody, proč sem na to v pozdní noční hodinu přepnul byly: A) Mám rád katastrofické filmy, B) Pár zvučných jmen (na programu teletextu): B. Cambell, Ch Lloyd a S. Keach. Bohužel B. Campbell nebyl "Bruce" nýbrž "Bill", Lloyd se tam moc neohřál a Keach už od dob Mike Hammera opravdu (ale opravdu) notně zestárl! A než katastrofickým (tv) spektáklem je Meteor spíše nepřehledným, notně přesoleným gulášem, který je plný zvláštních mikro-příběhů, nereálných situací a divných postaviček - které navíc ztvárnili krajně nesympatičtí a toporní herci. To všechno je splácáno dohromady bez ladu a skladu a to ve vskutku odpudivě dlouhé stopáži... ()