Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

panki9922

Nuda, veľká nuda. Po technickej stránke výborné, ale bolo mi ľúto Chrisa Pinea a jeho hereckého talentu. Konanie všetkých hlavných postáv je síce solídne vykreslené a to prečo konajú ako konajú je ako tak logické, problém mám však z formou filmu, neustále bezdôvodne pobehujúcimi ľuďmi a celým záverečným vyvrcholením. Nebavilo ma to a to bola jediná úloha WW84. ()

kreion

Keď ti snúbenica zaspí pri niečom, čo bolo zrejme točené pre ženy, tak vieš, že je tá pravá. A zároveň, že film stojí za hovno. Má to dej na začiatku a na konci, o tom žiadna, ale tých 130 minút medzi tým je poriadne utrpenie. Pri tomto aj Batman vs. Superman vyzerá ako Ačkový film so super príbehom. A jediný, kto tu niečo hraje, je Pedro Pascal a Chris Pine, akurát, že z hovno scenáru tortu neupečú. (2 hviezdy za .... vlastne neviem za čo, ale stále lepšie ako Sharkonado). P.S. - keby nie je komentárov, tak nie neviem, že tu hudbu robil Hanz Zimmer. Hudba v WW84 je ako všetky tie nezjedené desiaty, ktoré som na základnej škole vyhadzoval z tašky každý piatok. ()

hufnagel

Vážny trapas.hlavne to lacné až detské komediálne poňatie.Cítil som sa ako keby vymenili film v kine za rozprávku pre malé deti. ()

Dacsus

No, nemalo to ani hlavu ani pätu - total mess. Vôbec nechápem dôvod zasadenia do osemdesiatok, keďže tento blábol mohol byť zasadený do ktoréhokoľvek z posledných desaťročí, a ak by to toľko vopred nezdôrazňovali (a zjavne len preto, lebo je to in), nik by si to ani nevšimol. A navyše, Gal Gadot je hnusne, ale fakt hnusne anorexická. Vraj trénovala. Rád by som vedel s čím. S vankúšmi? S boxovacím pytlom naplneným vatou? Aspoňže tá Kristen Viig má poriadne nohy, a postavu celkovo. ()

Ace.A.T.L.

Tak jak jsem byl nadšenej z jedničky, tak tady se potvrdilo, že dvojka bejvá horší. Je to škoda, protože jsem se na to dost těšil. Ale opravdu si myslím, že tady se někde už na začátku přešláplo a pak se to celý jen vezlo. Hlavní zápletka divná a to bohužel podkoplo celej projekt. Je to hodně směrovaný na dodržení komiksových příběhů WW, ale bohužel to nevyšlo, tak jak asi mělo. Já jsem upřímně zklamanej. Za mě 2*(za těch pár pěkných scén a za Gal) a NEDOPORUČUJU ()

andrewXx

Tak ja už naozaj neviem, čo tí ľudia od DC vlastne chcú. Z môjho pohľadu ide o jeden z najpodhodnotenejších filmov posledných rokov a tých 51 % (v čase písania komentáru) hádam nemôže nikto myslieť vážne. Ak by som chcel stratiť svoju objektivitu napísal by som, že keby sa v úvode zjavilo logo Marvelu, tak by film mal 80 % ešte pred premiérou. Každopádne, tu objektivitu strácať nemusím a druhé pokračovanie Wonder Woman si plnú paľbu zaslúži. Len si ho treba pozrieť. Je pravda, že filmy od DC sú v poslednej dobe bieda. Dej je uponáhľaný, nelogický, fádny a celé je to extrémne predigitalizované. Wonder Woman 1984 robí v tomto prípade všetko správne. Patty Jenkins krásne pracuje s postavami, nikam sa neponáhľa a naďalej rozvíja už známe charaktery. Zároveň predstavuje nové, ktoré tiež majú čo ponúknuť. Dva a pol hodinová stopáž parádne odsýpa, nie sú tu žiadne trápne vtipy, digitálne efekty sú využívané rozumne a síce tu nie je veľa akčných scén, ale keď na ne príde - sú nápadité a kvalitné. Všetko, čo sa tu deje má svoju logiku, vrátane konania postáv a je len málo, čo by sa dalo vytýkať. Film dokonca nesie aj vážnejšie posolstvo, dokáže dojať či emocionálne nadchnúť a je vidieť, že režisérka od začiatku vie, čo nám chce povedať. Ten záver sa dokonca výborne hodí ku koncu tohto roka, pretože všetci chceme veriť v lepšie zajtrajšky. Za mňa teda naozaj parádička a skvele som sa bavil. Dokonca sa nebojím povedať, že Wonder Woman 1984 je jeden z najlepších superhrdinských filmov, aké sme tu mali a zároveň jeden z mála blockbusterov, ktorý má srdce. Z toho podhodnotenia mi je však naozaj smutno. Dať tomu odpad môže iba mentálny akrobat. ()

TillCZ

Nejsem náročný filmový divák. Ke spokojenosti mi stačí i průměrný film, nebo nějaký výplach, ale tady udělám výjimku a přidám i komentář. Na WW84 jsem se těšil. V téhle době je to jeden z mála nových filmů, ale upřímně, po shlédnutí cítím jisté zklamání. Ba dokonce veliké zklamání. Jsem fanouškem komiksů a posledních takřka 2 desetiletí jsem viděl několikrát všechny superhrdinské filmy a nikdy jsem nebyl nespokojen...až do teď. V tomhle filmu se vlastně nic pořádného neděje...zápletka je jak z Prasátka Pepy, akce tu je tak 5% filmu, padouch neexistuje...kdybych se na youtube koukl na akční scény z filmu, udělám možná lépe a ušetřím si mraky času. Jediné dobré věci na tomhle filmu jsou Gal Gadot, které to jako Wonder Woman fakt sekne a na roli se hodí, a Cheetah - ne proto, že by Kristen Wiig excelovala, ale protože se aspoň drží komiksové předlohy a Cheetah je jedna z nemesis WW. Proto ty dvě hvězdy. Těšil jsem se, zklamal jsem se a ve finále doufám, že další film o WW bude mít na starosti někdo jiný. Takhle tuhle sympatickou superhrdinku akorát pohřbí. ()

panWallace

Gal kouzelná, film takřka odpad. Je to hrozně pitomé, jako celek. A sakra proč to má takovou brutální stopáž. Táhlo se to totiž ještě víc než týden před výplatou. ()

MartinReno

Po velmi vydarenej jednotke tu máme totálny prepad v podstate vo všetkých parametroch. Dejové zvraty sú tupé a bez nápadu. Vizuálne efekty sú neskutočne iracionálne a snaha ušetriť na rozpočte je vyvažovaná pompéznosťou. Technicky jedna blbosť strieda druhú a hra na city sa tiež úplne minula účinku. Za mňa velké sklamanie a moje prianie, čo nevezmem spať je, nech už netočia trojku. Režisérka na to už evidentne nemá. ()

Jemes

nedivím se tomu hodnocení, jelikož tento film jasně více cílí na ženy než na muže... máme tu pokračování kde uběhlo přes nějakých 60 let a vlastně se nám WW vůbec nezměnila a je stále taková naivní a zamilovaná s prominutím blbka, tak jako v prvním dílu. Souboje jsou nudné a nemají šťávu a chemie mezi hrdinkou a záporáky jednoduše moc nefunguje. Kristin Wiig mám rád jako herečku, ale především spíše jako komičku a proto mi ani v té záporné roli moc nesedí. Tak nějak asi i díky tomu, že tam hráli herci, co mám v oblibě jsem dal takové hodnocení, jinak bych sjel možná i na jednu hvězdičku... málem bych zapomněl i napsat, jak tam opět museli vecpat, jak jsou černoši skvělý, víc ten souboj Amazonek, kde černoška je poslední a pak skončí jako první :D plus ta holčička v obchoďáku, kde byla asi jako jediná holčička nebo nevím :D asi kompenzace za to, že tam černoši neměli významnější role. Za mě osobně byla jednička lepší o něco málo, protože to byl první díl a mělo to své kouzlo, tady jednoduše měla být mnohem více od každého a hlavně i něco pro muže... ()

Synesis

Vlastne nejlepsi cast filmu je zacatek (zbytecne amazonka-hry). 2,5h nudy. Co me velice pobourilo... Anglicky pilot z prvni svetove se divi nad eskalatory vynalezen okolo roku 1900.. a nad METREM - roku 1863 v Londyne. Prijde mi to ze to pomaha stereotypum ze cast americanu jsou uplne dem...ni. Vtip z ukazy s kosem me tezce nepobavil (pritom je v zasade dobrej, jen hrozne zahranej) ()

zodiak217

Myslím, že si tu tvorcovia poriadne, ale ze poriadne uleteli. Kým pri prvom filme som ocenoval to tajomné prepojenie s realitou v zmysle to sa mohlo stať na pozadí druhej svetovej vojny. Taky skryty veľký malý príbeh jednej nebojacndn Amazonky. A toa bavilo, to stsklenie reality. Tu z toho tvorcovia spravili postapokalypticku katastrofu na pozadí studenej vojny, ktorá mala nielen na milé od hocičoho reálneho, ale nabralo to obludne rozmery celosvetovej katastrofy a tým stratil tento film čaro. Gal Gadot však bola opäť raz kuzelna, no ak to bude takto pokračovať v ďalšej časti sa dočkáme nukleárnej vojny alebo intergalaktickych bojov a na to sa rozhodne neteším. DC pekne prestrelilo a namiesto šialeného scenára sa mali viac zaujať na balans ako upútať diváka na základe charakterov postáv a bojových scén, nie premrstenych vizuálnych efektov so zmutavou gepardkou, ktorá prežije aj výboj vysokým elektrickým napätím vo vode. Ako by povedali Američania: "too much." ()

Kushina

Taková pohádka pro dospělé. Ze začátku to bylo lepší a ne tak přeplácané, pak šly bohužel grafické efekty a přeplácanost na úkor kvality a stával se z toho pěkný bordel. V celku chápu hodnocení lidí, nebyl to špatný film, ale film od DC by měl mít větší kvality, než toto. I tak to nebylo nejhorší, ale je to prostě průměr mezi film a podprůměr mezi filmy, které DC či marvel kdy vydal. 55% ()

Buxholka

Tento film je více novátorský než předchozí Wonderka, o to hůře se bohužel na něj kouká. Film předpokládá, že 80tky jsou retro, které si každý pamatuje, což úplně nekorespenduje s českou cílovkou Wonderky. Líbí se mi znázornění tehdejšího amerického prezidenta Ronalda Raegana v duchu osmdesátkových fórů z Dikobrazu - prostě týpek, který spí v posteli s atomovkou :) ()

chup44

Kde začať. Je vidieť, že na tom filme pracovali rovnakí ľudia, ako na prvom, respektíve režisérka. Problémov je tu viac, pre mňa osobne najväčším je, že sa tam až príliš často menia ako keby žánre a dejové linky. A potom hlavne stopáž je prestrelená. Zatiaľ čo u prvej WW to pekne odsýpalo a mám ju rád, tu sa mi to zdalo fakt dlhé. Zápletka tiež nič moc, niekedy bohužiaľ až na smiech. A čo sa týka hercov, tak jediná v pamäti ostane asi Kristen Wiig, tá mi sadla. A možno keby sa viac film venoval poriadne linke medzi ňou a Dianou, bolo by to zaujímavejšie. Škoda. Už chápem, prečo bolo štúdiou opäť nervózne a filmu neverilo jednu dobu. ()

oblonskij100

Ačkoliv, se tento film nemůže hlásit k totální špičce a mé čtyři hvězdy jsou přeceněné, z mého pohledu byl konec snímku zásah do mých slabin, nemyslím tím do vajec, ale mé celoživotní deprivace. Tím pádem jsem musel zakročit a vypálit čtyři projektily. ()

Teoretik odpad!

Dnes ráno jsem viděl na internetu článek o člověku co si každý den kape chilly do očí. Říkal jsem si co je to proboha za magora. Pak jsem shlédnul pokračování WW a hned jsem pochopil. Musí to být člověk se slabší psychikou co viděl ten samý film. A to jsem si myslel že DC už nemůže klesnout více. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)