Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

Rikku

Takové vizuální orgie jsem v kině nezažila od Moulin Rouge. Neseděl na režisérské židli ve skutečnosti Baz Luhrmann? Režijní rukopis Guye Ritchieho byste tu hledali sotva - je jasné, že si mocní lidé od Dysneyho vše ohlídali. Nějakou invenci od animovaného originálu nehledejte, jde se tu na jistotu a je to především cíleno na mladší publikum. K čertu tedy s přehrávajícími hereckými výkony - zde je to na místě; přehnané je tu totiž úplně všechno a scéna příchodu karavany do města mluví za vše. Will Smith si svou roli očividně užíval, až to chvílemi vypadalo, že si rád připomněl svého Prince z Bel Air. Filmu by každopádně nějaké ocenění za výpravu nebo kostýmy velmi slušelo. ()

Rastamania

Totální debilita ve který se pořád zpívá .. "americkej film pro fracky do 15 let" a já se tak těšil na klasickou pohádku.. edit: To je od G.Ritchieho? No ty vole .. ten musel být vymletej :)) ()

Kamil111

Další důkaz o tom, že předělávky animovaných klasik jsou tu jen kvůli zlaťákům, a ty se bohužel sypou hojně. Guy Ritchie řemeslo stále ovládá, ale koncept a casting (v originále jsou hlavní hrdinové děti v rozpuku puberty) jsou úplně mimo, a za remake jednoho z nejlepších písničkových soundtracků vůbec se mohou ti, co ho spáchali, hluboce stydět. ()

ssarka

Čekala jsem průser,ale film se držel sveho animovaného předchůdce jako klíště,zaces studiu Disney děkuji... přiznávám že tento film by bez digitálních efektů prostě natočit nešel...Will Smith výborná volba... užíval si to on i já... zasloužené 4 hvězdičky...za mě jediná hrůzostrašnost v animované verzy i zde jsou písničky,to fakt rve uši ()

petra8619

Viděla jsem už 4x a vždy mě film dojme i rozesměje. Líbí se mi, že oproti animovanému filmu je to trošičku jiné. Hudba skvělá, kostýmy skvělé, výprava skvělá. Krásná pohádka. ()

sha.piro

Vcelku příjemná podívaná. Až jsem byl překvapený, jak mě ten snímek baví. Možná to bylo tím, že jsem si od něj vůbec nic nesliboval, těžko říct. Možná se v něm ale jen nemuselo zpívat (jedinou písní, kterou si člověk zapamatuje bude stejně jen jediná smysluplná, hravá a poctivá "Prince Ali", která zazní při příjezdu Aliho) ()

KmanCZ

Jsem velkým fanouškem původního animovaného filmu, proto o to věčí bylo mé zklamání po zhlédnutí této ždímačky peněz co si pro nás Disney připravilo. Abych byl upřímný nebýt Willa Smithe ztvárňujícího džina tak bych film ani nezvládl dokoukat do konce, jelikož ostatní herci jsou katastrofa a pozměněný děj taky za moc nestojí. Suma sumárum pokud si chcete film užít tak si sežeňte sestřich scén s Willem a nebo se mu raději vyhněte obloukem. ()

RavenSpector

Hm, Verbal se nechal lehce unést. On to není úplně odpad ani podle jeho stylu hodnocení větších sraček, jen mu asi nesedl Šmoula Smith. Ano, hlavní hrdina je hnusný, ano Wilda je trapný, ale přece jen se to dalo vcelku snést a občas i bavilo. Takže hezká dvojka ()

Tomulka

Scénář je de facto okleštěná verze animáče. Hodně věcí opravdu hodně chybí. Bohužel Will Smith byl tragický! Možná napsaný možná jen zahraný, ale děsný ve všech směrech. To jako nikdo neviděl ten animák? Vždyť humor byl velmi silnou stránkou Džina a hláškování papouška Jagy k tomu pózy koberečku a utahování si z Abua. To vše hodně, hodně chybí. Přitom se to dá do filmu klidně dát! Hlavní hrdina je naprosto bez emocí bez herectví bez Aladina. Ten asi taky neviděl animák. Jasmína a Rádža (který nedostal moc prostoru) jsou vlastně jediní kód jsou věrní. Protože Jafar je hodně slabý odvar a sultán kdyby tam nebyl tak chybět nebude. Nebyl ani roztomilý jako v animáči ani přísný ani rozhodný prostě nic. Kromě zpěvu Jasmíny a kromě vizuální stránky koberečku není asi o co stát. Mimochodem český dabing je hrozný hlavně Džin a Aladin jsou chybně vybráni a dabing je přestřelený. ()

michalkop

Takového nevyužitého potenciálu. Nebýt to Aladin, co má mít nějakou atmosféru, tak je to mírně podprůměrný nebo možná průměrný film. Ale takhle - hercům nevěřím výkon. Písničky jsou na jedno kopyto a vůbec nereflektují Orient. Vždyť tam rapují. Ani lidi tam nevypadají arabsky. Z celého Orientu tam zbyla jen lampa, džin a létající koberec a něco, co možná vypadá jako medina. Dokonce ani to oblečení se nehodí na blízký východ. Je to směsice Indie a ruských krojů. Vždyť tam skoro tancují kozáčka. ()

Luciaaas2 odpad!

Mám rád hrané filmy od Disneyo. Po 15 minutách jsem začal film přeskakovat po scénách a zjistil, sem, že film je úplně mimo. Musím říci, že se snad jedná o nejtrapnější roli Will Smitha. To i Dumbo byl mistrovským dílem ()

amanda7

Ach ja naivná som si myslela, že keď to točí Ritchie tak to bude iná disneyovka. Už v prvej scéne som ale rozčarovane zistila, že som na veľkom omyle. Ritchie, neritchie bolo mi ozaj trápne keď Will Smith spustil. A potom už to išlo úplne do ... Presladené, gýčové a hlúpučké. A pri spievaných pasážach čisté utrpenie. Preboha prečo si všetci v Amerike predstavujú všetky rozprávkové bytosti ako miesto rozprávania vyspevujú a hromadne tancujú. Na jednej strane to pripravuje príbeh o serióznosť a na druhej strane o všetok humor. Na hlúpom poskakovaní a spievaní doslova nasilu nie je nič zábavné a navyše to z hlavných postáv robí lacných šašov. V živote by som neverila, že Ritchie natočí niečo takéto. Po skvelom Artušovi obrovské sklamanie. ()

brkerez

Nemůžu než souhlasit s komentářem uživatelů Tom Hardy a Lima - měl sem stejnej zoufalej, pocit jako když sem se jako malej koukal jako ve studiu kamarád na ty nejlevnější nejnuznější český pohádky, kterejm atmosféru spolehlivě vraždily papírový kulisy. Těm to ale můžu odpustit, nebyly love a kde chyběla výprava, bejval (ne vždy) aspoň humor, pohádkovost. Tohle je digitální igelit, umělě působící bezkrevnej produkt jak z pásovky, načančanej, vycizelovanej, všechny ostrý hrany vyhlazený, měl sem pocit, že tohle je přesně film, kterej by diktátor vybral ať se pouští v tv mase, aby po práci doma sedla do křesla, tupě konzumovala a držela hubu - vlastně to není špatný, člověk se dívá na ty obrázky, občas mu tam hodí pisničičku, je to sem tam švanda, vesele dovádějící zvířátka, dobro, princezna si veme chlapa z ulice, sny se plní, záporák jde od válu, dobro vítězí, pohodička. Ale tady sem měl pocit, že to je moc a kromě toho, že mě to ke konci už hrozně nudilo, mi to přišlo vlastně zákeřný. A místo toho abych tomu napálil 2 hvězdy a nevěnoval tomu ani úhoz, rozepisuju se tady proto, že člověk tady cítil, jakej tohle mělo potenciál bejt obrovská pecka. Stačilo místo toho zkurvenýho igelitovýho digitálu udělat pořádnou výpravu, Orient sakra, já zas tak toužim cítit z filmu atmošku ala starej Indiana Jones, pořádnej hlučnej mumraj arabskýho tržiště, špinavý uličky, písek a vůni koření. A co jinýho si pořádnou výpravu zaslouží než pohádka z Orientu. Humor nabrousit, sakra dyť to je Will Smith a i pohádka může mít trochu koule, záporáky trochu zlejší a zákeřnější, vedlejší postavy drzejší a dát jim prostor (Hakim, do konce kde měl bejt jako důležitej sem ani nevěděl, že tam je), i ten papouch a vopice tady byly jak kdyby je někdo dělal s vědomim, že můžou škodit/zlobit/krást víc a bylo by to vtipnější, ale radši se to jako učesalo aby to nemohlo urazit absolutně nikoho. Pak už bych asi překous i ten tupej příběh. Za mě bych teda ještě razantně zkrátil songy, je to subjektivní, ale jak se začlo zpívat, nudometr šel do červenejch. Fakt škoda. ()

fricek12

Překvapivý start s velkým očekáváním. Tohle mohlo být další "Na vlásku", ale bohužel, slabé scény, nedostatek humoru, nezkušení herci a hlavně ta laciná hudba a texty. Nechápu třeba, proč králova vezíra hraje nějaký puberťák s hlasem Jana Hrušínského. Škoda, je to jen průměrná rychlokvaška od Disneyho. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)