Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

Wlastik

Neni snad scena, kde by se nezpivalo. :) Ze je to muzikal, mi nejak uniklo. Pestrobarevny film. Sice kycovity, ale dalo se na to divat. ()

Equilita

Od nového Aladina som nečakala veľa, pretože originálna animovaná verzia je proste klasika, no nakoniec sa prepadák nekoná. Je to pohodová rodinná zábava, ktorú si užijú mladší aj starší. Musím pochváliť výber hercov, hlavne vtipného džina Willa Smitha. Muzikálové pasáže boli tiež fajn a celkový nádych arabského rozprávkového sveta, bola skvelá odreagovačka. ()

Shitonit

Aládin je turbokokot, který si moc přál po stromečkem najít Jeansy. Neboli Džíny. Bo je to turbokokot, Santaklausovi( neboli Ježíškovi) ve Wishlistu (neboli seznamu přání co kurva chci po stromečkem nutně najít) se spletl, a napsal pouze Džin. Představitel splněných přání, vzhledem k věku a povaze Avatára.. tedy pardon Aladina ( už se začínám ztrácet..) Aladinovi neposlal alkoholický nápoj z jehličí, ale poslal pičuse. Aladin a pičus objevujíc se z podivné flašky jsouce hlavními protagonisty této slátaniny, diváka nebojácně provázejí semotamo po přebarevně kouzelném světu plným nečekaných zvratů a dobrodružství. Skoro bych se rozbrečel. Ale slzu neroním, páč jsem nasranej, že G.I.N. je kámoš Alíka a ne můj. Super film. ()

P.H.

Je to barevné, veselé, odsejpá to a hodně se tam zpívá. Jestli někdo čekal, že Disney vtrhne na plátno s existenciálním dramatem, je chyba na jeho přijímači... ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Přesně do "puntíku" stejné jako kreslená verze. Hezké, pohádkové, barevné, super soundtrack, dobré obsazení a skvělý Will Smith! Jenom moc dlouhé. ()

dkas

Myslím, že se to Disneymu povedlo. Trochu jsem se bál, že původní animák zkazí a tolik oblíbené džinovy vtípky ve hrané verzi vůbec nevyzní, ale naštěstí se to nepotvrdilo. Je to zábavné, veselé, s kvalitním českým dabingem a to včetně zpěvu. Will Smith si svojí roli opravdu užívá. Za mě tedy spokojenost. ()

Meev

Tak tady není nad čím přemýšlet. Jednoznačně nadprůměrný a po všech stránkách kvalitní film. Nuda je mu cizí, pestrost až moc blízká. Pastva pro oči, po vizuální stránce naprostá bomba, 4,5 hvězdy. ()

TaNya_

Barevná přeplácaná pohádka, které by prospělo míň zpěvu a hlavně kratší stopáž. Upřímně mám pocit, že si film objednal jenom Smith, ale kdo o něho bude stát dál, to netuším. ()

alba

Myslím, že pre mladšie publikum je to celkom fajn rozprávka, pretože deti majú radi spev a pekné farby. Nesedia mi však niektoré obsahové súvislosti. Aladin je zlodej, ktorému nevadí kradnúť a podvádzať, predsa sa však vie dostať do jaskyne pre zázračnú lampu, pretože má „zlaté srdce“. Aké ponaučenie z toho pre deti vyplýva? Zlaté srdce môžeš mať aj keď kradneš a podvádzaš? Musím ešte vo verzii s dabingom vytknúť falošný spev princeznej, ktorú som musela stíšiť, lebo ma z toho rozbolela hlava. ()

Maniik88

Musím povedať, že som sklamaný. Je to proste čistá prerábka kreslenej rozprávky do hranej, bez pridanej hodnoty. A hlavne ma mrzí, že to točil Guy Ritchey a že mu asi nebolo dovolené dať tam svoje prvky, vtipné konverzácie a proste čosi naviac. Veľa sa tam aj prespieva a to mi príde v hranej verzii na škodu. Guy urobil jedinečného aj Kráľa Artuša, boli tam jeho typické prvky, no tu nič. A tak nemá zmysel pozrieť túto verziu, pokiaľ máte radi radšej rozprávky animované. Smith fajn. Krásna Jasmína tiež. Bolo to pekné, grafické, dynamické ale len ďalšia prerábka ako Kráska a zviera alebo Popoluška. Taký Mauglí bol fajn v hranej verzii. ()

SONY_

Nejvíce jsem se těšil na Willa Smithe a s ním jsem byl hodně spokojený. Jen s těmi písničkami jsem měl problém, nebyly vůbec chytlavé a ani se moc do toho nehodili. Nejvíce mi vadil ten šašek, který se chtěl stát nejmocnějším člověkem, no ale do příběhu to samozřejmě patří a dostal co si zasloužil. /65%/ ()

tynuska37

Ale tak jasně že jo, pojďme děti už od jeslí učit, že když něco nemám, seberu to tomu, kdo má dost, a když po mně bude chtít zacálovat, řeknu prostě ne, nedám, mám hlad, přece po mně nebudeš chtít platit, ty zloduchu (a přitom by k morálnímu ponaučení úplně bohatě stačilo říct, ne, peníze nedám, protože nemám, ale škodu si rád odpracuju... ale to se dneska ve světě vlastně stejně moc nenosí, tak co bychom chtěli, žejo...). Emancipovaná princezna by byla super, jen kdyby ve filmu ukázala, že opravdu něco umí a že je v ní opravdu něco víc než jen to, že je ženou ve světě, kde se ženy vážně neberou. Bylo by hezké v pohádce ukázat, že když na sobě budu pracovat, dřív nebo později se dočkám odměny. Místo toho se ale jen ukazuje, že když nemám, tak beru ostatním, a že když nemám co předvést, aspoň nahlas žvaním. ... Aspoň že soundtrack byl fajn. ()

papadoce

Nuž, Disney pracuje s neobmedzeným kapitálom, čo na ich rozprávkach vždy vidieť. Čo sa mien týka, investovali teda hlavne do Williho Kováča a Chlapíka Ričího, no to na čom sa rozhodne nešetrilo boli kostými a počítačové efekty. To prvé bolo pestrofarebné a naozaj prekrásne, toho druhého bolo niekedy až moc, ale rozhodne šlo o najvyššiu kvalitu. Piesne nenudili, ba dokonca tá jedna emotívna od princeznej, sprevádzaná počítačovými efektmi bola úplne perfektná. Tance, najmä tie skupinové boli parádne a vtipov bolo dostatok, o tie sa postaral predovšetkým modrý gin. Celkovo sa bolo načo pozerať. Jediné čo mi prekážalo, bohužiaľ dosť dôležité, bol ten degešský Aladdin. Ale ani nie tak herec ako tá postava. Proste pripečený cigánsky lúzer, ktorému skočila na lep premotivovaná princezná. Sral ma. Inak ma to bavilo a Guy nesklamal. Druhý Revolver sa nekonal. Našťastie. Štvorka. ()

Ex_Machina

„Ty, ktorý si ma privolal, svojmu sľubu dostojím a splním Ti tri priania.“ Priemerný Slovák by si prial zhruba tieto tri: keď mi zomrela koza, nech susedovi zomrú dve, ďalej chcem 100 miliónov a ako posledné chcem, aby mi z kohútika tieklo iba pivo. No Aladin  má ušľachtilejšie želania a prednesie nám ich k krásne farebnej, mierne muzikálovej a digitálne dokonalo trikovej rozprávke nielen pre deti. A čo by to bolo za rozprávku, keby všetko nakoniec nedopadlo dobre. A má sa točiť aj dvojka, tak som zvedavý ako dostanú Willa Smitha naspäť do lampy. ()

jafuska

Animovanou pohádku Aladin jsem neviděla, ale znám její příběh, a tato filmová podoba, prostě super , hudba, písničky, všechno perfektně sedělo obsazení také super, nemám k tomuto filmu co vytknout, a pestrost barev, ta jen hýřila a ještě více k filmu dodaly krásu, vřele doporučuji na tento film jít. ()

Mr.Ward

Miluju klasický animáče od Disneyho, mám rád i ty hraný verze, který nám Disney od Alenky v Říši divů servíruje. Hodně se mi líbila Zloba a Popelka. Dobrý pocit jsem měl u Kryštůfka a Dumba. Opravdu nadšený jsem byl z Knihy džunglí a Krásky. Teď přišla do kin hraná verze Aladina, animáku který nepatří mezi moje nejoblíbenější. Nějak nadšený jsem teda nebyl, a i ty trailery nenavnadily. Nic jsem od toho neočekával, snad jen že to nebude snad tak špatný (i když po Louskáčkovi bych se nedivil ničemu). A jaký to teda bylo? Naprostá bomba! Překvapení! Woooow!!! Zatím pro mě NEJLEPŠÍ HRANÁ VERZE DISNEYOVKY!!!! Ta hudba, herci, to prostředí, barvy, a džin!!! Ano džin. Nejhateovanější charakter posledních měsíců na internetu se povedl na jedničku. Jsem z toho fakt hotovej. ()

Joe16210

Velmi povedený film, který se věrně drží animované předlohy, kterou příjemně rozvíjí o další informace a postavy. Za zmínku stojí třeba postava Jasmíniny služebné Dalie, která je super vtipným prvkem ve filmu. Hudba je opět luxusní, ostatně vrátily se všechny písně z animované verze a Jasmína se dočkala luxusní nové sólovky, která se k filmu a její nové samostatnější a emancipovanější verzi hodí. Rozhodně bude Speechless (Němá) dalším velkým hitem jako Let It Go nebo pokud zůstaneme u dua Benj & Pasek třeba i Never Enough. Za sebe i horký kandidát na Oscara za nejlepší píseň i za hudbu. Taky dabing se moc povedl a dokonce dabing Jafara jeho postavě dodal více charisma, než má samotný herec. Tohle se letos opravdu povedlo. Bravo! ()

Michal687

Nový Aladdin je audiovizuální příšernost. O nelogickém scénáři popírajícím ducha pohádky a její archetypy ani nemluvě. PS opravdu bych nečekal, že dokáží zmrvit i jinak geniální původní soundtrack. Proboha hlavně ať je nenapadne dělat Zvoníká od Matky boží. Správný a nutno podotknout skvělý casting není všechno. Scénář je bolavě poplatný době tak jako i kostýmy bohužel. ()

Ikedar

Hraný Aladin má na rozdiel od rozprávky Kráska a zviera podobný problém ako Dumbo. Nedrží sa vierohodne originálneho materiálu a pri každom špekulovaní, odbočovaní a využívaní CGI trikov, triešti príbeh do neucelenej mozaiky. Režisér Guy Ritchie je špecifický tvorca, ktorý sa vo svojich dielach len ťažko ubráni svojmu rukopisu. A síce je vidieť, že sa v prípade Aladina miernil, jeho štýl sa do príbehu vo finále predsa len dostane. Pri sledovaní filmu ma potom neraz napadlo ako sa niekedy u pripravovaných projektov nahrádza režisér kvôli rozdielnym kreatívnym názorom. Aladin je nešťastný príklad toho, keď si vo vedení povedia, že to s režisérom risknú. Viac na: http://artyfilmbook.sk/aladin-recenzia-zbytocne-snahy-menit-originalny-pribeh/ ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)