V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

dubinak

Overlord byl pro mě svojí dlouhodobou nedosažitelností velkým lákadlem, tudíž i mé nároky byly vcelku vysoké. Julius Avery se v tomto žánru zhlédl a vyřádil se nad tímto kouskem, připomínajícím například Fury, Hanebné pancharty, Mrtvý sníh nebo dokonce Frankensteinovu armádu, až do sytosti. Dostanete tu ale téměř od každého žánru trochu, tudíž si každý příjde na své. Co se týče akce, Overlord skoro nepolevuje, takže stopáží prosvištíte cobydup. Řekla bych, že tentokrát byla v nějakém filmu idea nacistických experimentů konečně vyobrazena zajímavě, atraktivně a ne úplně debilně. Za mě guilty pleasure. ()

PavelVanekArt

O něco lepší průměr, u kterýho jsem si nejednou vzpomněl na Wolfenstein. Škoda celkem promarněnýho potenciálu a hluchých míst. Ale desátník bavil, gore příjemný a finále mělo koule. Už to nikdy neuvidím, ale dobré. A titulková hudba je super. 4* a.k.a 70% ()

campix

Strašně záleží na tom v jakém rozpoložení na film koukáte a zda dokážete přistoupit na hru tvůrců. K Overlordu mě nalákalo spojení Druhé světové války a zombie, jelikože podle trailerů film sliboval nečekaně zajímavou válečnou akci doplněnou německými experimenty se supervojáky. Ve finále to dohromady bohužel nefunguje. Válečná část je dosti tragická. Akce nezajímavá, postavy klišoidní a jejich chování je přinejmenším podivné. V druhé polovině je vidět, že se maskéři a autoři speciálních efektů docela vyřádili, a tak Overlord vizuálně nevypadá vůbec špatně. Bohužel herecké výkony a chování hlavních protagonistů s vyloženě stupidním dějem nedají zapomenout na to, že se přeci jenom jedná o řádné béčko. Já spokojený nejsem, ale přesně dokážu pochopit jakékoliv hodnocení v rámci stupnice, protože tady hodně záleží, jak k filmu přistoupíte. ()

PROCESOR

Tak kdo mě zná, ví, jaký tip hororu se mi líbí a tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Nějak nechápu, kdo se u toho může bát, já se u toho spíš usmíval. Nikdy mě ty zombií nebavily tak to bude asi tím. Takže to nechci zbytečně hanit… ()

Martrix

Akční scény měly šmrnc, celkový look filmu byl fajn...každý z těch 38 milionů $ byl vidět. V rámci žánru byl v pohodě i scénář a herci si odvedli svoje. Takže co? Pecka? Prdlajs...nepecka. První polovina bylo klasické military drama. Parta vojclů letí na misi. Uznávám, bylo to moc dobře natočené. Druhá půlka...náckové mají pod věží tajné laboratoře. Tady bych se pozastavil nad tím, co se uvádí v obsahu. Oproti mému očekávání, se proti žádným nadpřirozeným silám nebojuje. A protože ony nadprozené síly byly důvodem, proč jsem se na Overlord chtěl podívat, jsem samozřejmě zklamaný. Stejně tak zapomeňte na nějaké sci-fi. Ve druhé půli se do děje sice připlete experimentování, ale tvůrci do toho moc nešlápli, takže i ten horor je dost ošizený. Ale to je zčásti důsledek toho, že je to zasazeno do válečného konfliktu. Ono když z někoho stříká krev, protože mu někdo udělal dirku samopalem, tak už je vcelku jedno, jestli vidíte i ustřelenou půlku hlavy. Válka je čiré gore, tak je těžké to přebít něčím menším, než nějakým pořádným hnusákem, nebo hnusáckou scénou. Ta akční část navíc nedovolila zapracovat na nějaké děsivé atmosféře...což má být největší deviza hororu. Akce ****, napětí *, humor *, nahatý holky 0. ()

laik_60

celkom slušná zmes hororu vojnových bojových situácii najmä za druhu polovicu filmu dávam bod naviac. Jo a jedna faktická rasistická poznámka. V americkej armáde za druhej sv. vojny neexistovalo aby čierny seržant ziapal na bielych vojakov ako to bolo v úvode filmu počas letu pred výsadkom. ()

LasT_Olt

Zase půjdu po delší době proti proudu. Zapl jsem si tenhle film asi v deset večer, protože jsem nemohl usnout, jakože fakt taková ta nepříjemná nespavost. Prvních dvacet minut filmu mi přišlo fakt přepálených, všechno mě přišlo divný, jakobych sledoval nějaký amatérský film na YT a ne real film na Netflixu. Potom se mi však podařilo usnout, vzbudil jsem se asi po 30 minutách, když tam byla nějaká nesmyslná scéna ve stodole, říkám si okey dám tomu ještě jednu šanci..jenže za 10 minut jsem byl zase mrtvej a vzbudil se až teď když píšu tenhle koment. Poptal jsem se a prý ten film jede to samé i v druhé hodině, takže jsem asi o nic nepřišel. Možná je to fajn horor a všechno, to mu neberu, ale pokud mě dokáže film dvakrát uspat a to ještě rychleji než ASMR videa tekoucích vodopádů tak je tady něco špatně. Možná to někdy dám celé od znova, ale spíš ne. ()

alchac

Vkusná oddechová lahůdka, která sice mnohým místním specialistům na prznění rodného jazyka jakýmsi jistě velmi kůl anglickým ňůspíčem rozhasila jejich very vytříbení filmový tejst, ovšem při jejímž sledování musí mít naopak každý pravověrný milovník Wolfensteina permanentně v pozoru Blazkowicze a po závěrečné akci s Übersoldatem i naškrobené trenýrky! Ano, přesně na takovýto akčně horrorový plno krevný výplach jsme my, pomalu již kornatějící pamětníci nejen rymejku a ryrymejků, ale i původní 286kové klasiky, čekali dlouhá desetiletí – pročež nyní bez uzardění vyprazdňuji svůj venom gun a co nejdřív chci dvojku s podtitulem "Die, führer, die!" ()

Deyw

videl jsem jen prvnich 10min a ta scena vtom letadle nema obdobu..jak to borce vymrstilo ke stropu a zacali znej litat sracky vsude kolem..ozvuceny je to jak prase a gore libove..uz se tesim na vecer! Tak videno..je to spis na silny 3* ale dam tomu 4 budu hodny..je to dobry, slape to a lita to tam jako svine..netreba rozepisovat - zase zde plati ze uvodni scena nasadi latku moc vysoko a film se ji pak snazi dohnat, ale marne..par pokusu bylo a gore dela radost, ale zacatek je proste top. natoceny je to jako svine a proste jak psal kolega - Krvavé a zábavné. ()

Radiq

Aha, tak takhle to ve skutečnosti bylo při operaci Overlord. Už jsem myslel, že šlo jen o obyčejnou válku, ale tento film nám objasnil i to, co historie tají. Super. Byla to sračka. Dokud se jednalo jen o výsadek a válčení s náckama, tak mě to docela bavilo. I když jde vidět, že to není velkorozpočtovej film... ale pak to přijde a mě dojde, proč by nikdo nechtěl na tohle dát velkej rozpočet. Zmrtvýchvstalý superodolný říšský voják se stal skutečností a zde uvidíme etapu výzkumu a testování, následně s využitím v praxi. Ale moc si jich neužijeme - ve větší míře se tam objeví jen jeden plus hlavní nácek v podání Pilou Asbæka (mimochodem ten si vyzkoušel 3 různé jazyky - fr, en, de), který také byl dobrý jen do té doby, než aplikoval sérum. Ostatní herci z béčkových vod. Nějaká zvláštní řež se nekonala a jde tak vyloženě o nudný podprůměr. Vlastně mě pobavila jen ta ženská hlava s páteří. ()

Remivsremi

Technicky dobře zvládnutý film, který se ale na své možnosti drží až příliš zpátky. Je tady více klasické ala válečné akce než té zombie hororové. Mohlo se jít víc na dřeň. Ani těch živích mrtvoláků zde nenajdete tolik, kolik byste si přáli. Jinak se na snímek dobře kouká, rozpočet se využil v tomto ohledu do posledního centu. Užil jsem si zejména výborné práce kameramana. Použijí se řízné prostřihy i smysluplné dlouhé záběry bez přerušení. Příbehově se jedná o stokrát viděné a jde o nejslabší článek celého projektu. Když budete správně naladění, bude to pro vás čtyřhvězdíčková akční jízda, jinak se ale Overlord zařadí do kvalitnějšího průměru. ()

Cedr

Zábavná jednohubka s pěkným vizuálem a chytlavou akcí. Nenáročnost a přímočarost hraje filmu do karet. Zombie a nacisti? Co víc si přát. ()

chelseaman22

Tak nevím koho tohle napadlo, ale jestli to mělo působit seriózně, tak se to vážně nepovedlo. Abych pravdu řekl, tak u některých scén v laborce Dr. Mengeleho se mi chtělo zvracet jako Sherlockovi po požití mléka s olejem za účelem vyzvracení jedu ze žaludku. Zombie apokalypsa se nekonala. Typické béčko. 63 % Celosvětový příjem k 26. 3. 2019: $41,657,844, což je 1,09 násobek rozpočtu ()

Lachtaan

Ta někdejší pochybná souvislost s Cloverfieldem mě přesvědčila, abych tenhle film sjel najednou s 10 Cloverfield Lane. Oproti včerejšímu zážitku s výše jmenovaným jsem se zde ale v několika scénách opravdu kochal průpravou filmu i jeho snahou zapůsobit na příznivce řádného gore a nekompromisního vraždení, zabraného nebojácně na kameru. Musím hodnotit stejně jako včera, přestože hlavně začátek a výkon Pilou Asbaeka jsou faktory, které bych si z Overlordu mile rád někdy zopakoval. A mladý Russell mě také mile překvapil. ()

Tosi

Hybridní horor, kterej začíná ve vzduchu, pokračuje na zemi a končí v podzemí. Zrovna tak se má hodnocení. Začíná to výborně a končí jako úsměvná blbina. Prostě dobře prodanej průměr. ()

Johnny.ARN

Už len ten začiatok je od piči, stred taktiež a koniec sa už iba zviezol na vlne akčných filmov. Efekty, výbuchy a hrdinské činy. A samozrejme, zlí nacisti si robia supervojakov z nejakého sajrajtu čo filtrujú cez ľudí ( kde sme to už len videli? ) a banda poloretardovaných amíkov zo 101. ( ach, ako inak ) ich musia zastaviť za každú cenu. Len za uniformy a SdKfz 1 z 5 ()

BROKEN_

Od tohohle filmu jsem čekal víc. Má to skvělý úvod. Kameru, která je přehledná. Vizuál který je působivý. A finále který mě pohltilo, tak moc že by tahle část mohla být více ve filmu. Ostatní mě moc nenadchlo. Postavy nejsou nějak zajímavý. Jediný kdo mě bavil byl jeden Američan který měl celkem dobrý hlášky, ale neměl tolil prostoru, ostatní mi buď nevadili, nebo nebyly výrazní. Ten film ma také slabší scénář, a pár nelogičností které nebyly dořešeny dějově. Není to tak intenzivní válečný film jako většina jiných. Druhá půlka se mění ve Sci-fi thriller, který mě zajímal a bavil mnohem více než první polovina. Když to tak shrnu, jedná se o dobrý film, který neomrzí když se na něj podíváte. Ale není to nějak skvělý a nějak špatný, spíše lepší průměr. :) ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)