V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

Malarkey

Hráli jste počítačové hry? Říká Vám něco pokračování legendární akce Wolfenstein 3-D s názvem Return To Castle Wolfenstein? Tak přesně to ve mně evokoval tento film. Totální filmařský úlet, trošku i humusek ve stylu Věci, ale jinak solidní jednohubka, která není kdovíjak dokonalá, ale fanoušky podobných filmů dokáže bavit. Za normálních okolností bych hodnotil i víc, ale trošku mi chybělo víc hlášek, u kterých bych se dokázal bavit. Působí to, jak kdyby dneska psát kvalitní hlášky bylo složitější, než v průběhu 80. a 90 let. ()

POMO

Geekovskejma laskominama a technickou dokonalostí fantasticky nabušená kravina. Proč zrovna takováhle taškařice musí mít luxusně nejvyhrocenější, do poslední kapky potenciálu vymlácený závěrečný fight, který do sytosti uspokojí i nejvyspeedovanějšího fandu žánru? Overlord připomene všechno možné od Sky Captain přes Dead Snow až po Rodriguezovu Planetu Teror. Je jakoby dražším, áčkově uhazenějším grind housem, který se ale (bohužel) na rozdíl od typických zástupců subžánru bere vážně, hraje si na velké hrdiny a dodržuje politické korektnosti. Vzniká tak protipólní mix dojmů, ohodnotitelný jakkoliv od jedné až po pět hvězd. Podle toho co od něj očekáváte a v jakém jste zrovna náladovém rozpoložení. [Sitges FF] ()

Enšpígl

Mě by se rozhodně víc líbil čistě válečný žánr a pouhá zápletka o odstřelu věže. Ta hororová krávarna mě zrovna dvakrát nevzala. Akční scény docela dobrý, ale nikdo si moc při vzniku tohoto filmu s ničím hlavu nelámal a to i s ohledem na to, že to je béčko, céčko, déčko nebo klidně i téčko. ()

Cervenak

Celkom spokojnosť. Trvá hodinu, kým sa to poriadne rozbehne, ale potom je to naozaj čvachtavé, gore kvalitné a bodycount vysoký. Akurát si myslím, že Kurtovho syna by už nemali púšťať pred kameru. Vôbec. Nikdy. ()

MrHlad

Na papíře to znělo lákavěji. Overlord je dobře natočený akční horor s nemrtvými, nácky a nemrtvými nácky. Jen na něj tvůrci neměli moc peněz, takže trvá dost dlouho, než se rozjede a nakonec toho Julius Avery a J.J. Abrams nepředvedou tolik, aby se to dalo považovat za opravdovou pecku. Díky dobrým hercům, poctivému filmovému násilí a ke konci solidnímu tempu je to však nakonec docela fajn. Čekalo se ale asi víc. ()

T2

Rozpočet $38miliónovTržby USA $21,704,844Tržby Celosvetovo $41,657,844Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nemci a ich pokusy na ľudoch, chceme vytvoriť super armádu = Nemecká produkcia kapitánoch America ale Zombii Naci )) Podarené, svižné, ani nie moc prestrelené. Prvá hodinka sa dokonca dosť drží na uzde a v kľude si dokonca cupitá v takých reálnejších kontúrach. V tej druhej sa to už rozbehne v slušný masaker. Pochutina. /80%/ ()

Algernons

U premisi jako je tato, buď zvolíte cestu braku a nebo se k tomu postavíte seriozně. Zde je to ta těžší druhá varianta, ale za mě to fungovalo skvěle! Parádní scénář, který graduje a má jasně definované postavy, které svou charakterizaci odhalují postupem času. Je to velmi kvalitně natočené a zpracováné, nejdříve to působí jako typický válečný film, který má menší náznaky něčeho na pozadí. Ovšem je tu pomalé budování a silná výstavba, která není nudná, jelikož máme zajímavé situace, postavy a momenty které jim dávají prostor růst a budovat vztahy. Kdo chce akční nálož, chrlící akci co pár minut bude zklamán. Kdo je ale trpělivý dívak, jenž se nechá odměnit sporadickou akcí, která ale stojí zato, bude chrochtat blahem. Ve výsledku jde prostě o milé překvapení, které není unáhlené ale ani nudné a staví se k premise nečekaně dospěle a vážně. Celý film je neuvěřitelně zasloužený a já si jej náramně užil, takže krásných 7/10. ()

Fr

,,POSLOUCHEJTE. DĚLAJÍ TAM NĚJAKÝ POKUSY NA LIDECH Z VESNICE! PÁLEJ JE PLAMENOMETAMA A ONI SE POŘÁD HEJBOU…“ /// Než se naděju – půl hoďky pryč. Což mě mrzí, páč je to super. Hodně války, ale prej se začne i strašit. Vesnice plná nácků strach nenahání…. tak možná ta nemocná teta. Nebo že by tajná laboratoř? Bohužel, další špatná zpráva – s tím strašením, to není tak horký. Když se tihle hanební pancharti dostanou k jádru pudla, zbejvá půlkhoďka na předvedení nějakýho toho panoptickýho monstr hnusu. Ovšem spíš vynikaj toporní herci a plytkej scénář. Příšer je poskrovnu… takže místo zajímavý gradace s nadhledem, je tady taková, slušně rozběhlá… ale furt jen a jen tuctovka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, co předcházelo vylodění v Normandii. 2.) Nevím, co teď dělá J.J. Abrams. 3.) Thx za titule „num71“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

LIVINGDEAD

Horrorových prvků bylo ve filmu jako šafránů a tak film beru jako akční/válečný film. A přestože válečné filmy nemusím, tento mne bavil. Škoda, že se film nezaměřil více na doktora v laboratoři a jeho podivné experimenty...✳️✳️✳️✳️70% ()

EvilPhoEniX

Ultimátní Guilty Pleasure a nejlepší válečný horor vůbec. Hereditary je nejzásadnější horor roku, Ghostland nejintenzivnější,Quiet Place nejoriginálnější a Overlord nejakčnější a nejbrutálnější. Overlord už od 5 minuty servíruje smršť Eye-Candy atrakcí, které nepovolí a nenechají diváka vydechnout až do závěrečných titulků. Technicky precizně dokonalé naleštěné akční řádění s dechberoucí kamerou, atmosférou řízlou nostalgickým Wolfensteinem, sympatickou bandou vojáků na jejichž osudu Vám záleží a velkolepou akcí podpořenou šťavnatým Gore, kde se maskéři neskutečně vyřádili a servírují moc pěkné záběry. ( Při scéně s páteří mi vyletělo srdce z krku!). Filmu se daří několikrát budovat solidně napětí, nechybí i šokantní jump scares a zabíjení nácků nikdy ve filmu nebylo efektivnější a zábavnější než zde. ( Zombie je méně, ale o to větší nezastavitelné sviňě to jsou). Příběhově film sice nenadchne, ale kdo od hororu z druhé světové očekával nominace na oscary je mimo. Zde jasně forma vítězí nad obsahem, což né každý zkousne, ale kdo přistoupí na pravidla filmu, ten bude nadšením a vzrušením doslova stříkat. Škoda, že do českých kin se nejspíš Overlord nepodívá, doma u TV ztratí kouzlo. Takhle nadšený z kina jsem letos odcházel naposled při Deadpoolovi 2. 90% ()

tron

Čo ja viem. Príliš ma to nebavilo. Nebolo to zlé, ale nejednalo sa ani o hororovú udalosť. Solídny priemer s dobrými maskami, pár fajn scénami a zaujímavým umiestnením do obdobia 2. svetovej vojny. Negatívne hodnotím nezaujímavé postavy a občasné, veľmi jemné ladenie do čiernej komédie (čo mi v hororoch nevyhovuje). Mám z toho čudný pocit. Ako keby tvorcovia nevedeli, čo konkrétne natáčajú; ešte pomerne krátko pred premiérou vraveli, že je to rip-off Cloverfieldu, potom to nejakým divným spôsobom zostrihali a nie je to napokon ani vojnový film, ani akčný, ani horor, ani zombies a určite to ani nespadá do cloverfield-univerza. ()

B!shop

Asi jsem cekal vic, jasne, je to beckovej horor, ale i tak. Uvodni vysadek je docela atmosferickej, klidne by to stacilo na drsnej, krvavej valecnej film, kde je videt, ze nejakej ten rozpocet se nasel a kameraman neni uplny drevo. Bohuzel po prichodu do vesnice to trochu uvazne na mrtvym bodu, vizualne to je sice fajn, ale bohuzel zacne pokulhavat scenar a herci to fakt nevytrhnou, jednak postavy nejsou moc sympaticky a pak to je herecky fakt tragicky. Nastesti tu je zaverecna pulhodinka, ktera konecne naserviruje to, na co se clovek tesi a zacnou jatka v kostele, ktery to zase o neco zvednou. Takze celkove prijemne brutalni a krvavy, vizualne fajn, ale misty lehce nudny, videl bych to na prumer. ()

dO_od

// Béčko s hezkým vizuálem a papírově zajímavým námětem, bohužel se to ale strašně táhne, postavy ani jednou nepřekvapí, a z té zápletky se nakonec taky vyklube generická videoherní střílečka. Čekal jsem víc, ale do vyložené ztráty času to má ještě daleko. 6/10 ()

flanker.27 odpad!

Nasrat, nasrat a ještě jednou nasrat. Věděl jsem to už dávno, že kde se vyskytují iniciály J. J. A., nemám se vyskytovat já, ale já vůl tomu dal stejně šanci. Což jsem neměl dělat, neb německé pohádky běžící v sobotu dopoledne na TV Nova jsou lepší než tahle kupa hoven. Když byl Abrams malý pindík, asi hrál hodně Wolfensteina, kterého však adaptovat nemůže, neb B. J. Blaskowitz je pro J. J. Abramse, který zatím dorostl ve velkého amerického madrfakra s komplexem na černé chalány, moc bílý. A tak namísto adaptace počítačové legendy zaštítil tenhle projekt, jakýsi spin-off Hvězdných válek, kde za stromtroopery zaskakují příslušníci SS se stejně kvalitní muškou, za povstalce parta gerojů amerikanskich s nejhumánnějším černochem filmové historie a za princeznu s pokličkami na uších pak francouzská bona toho času vedoucí osobní vendetu. Na béčkový horor se tahle sračka příliš snaží tvářit vážně, jakože realisticky, např. úvodem se pokouší napodobovat Bratrstvo neohrožených, pak dojde na ládování povinné politicky korektní kaše a to finále, který začne po neskutečně protahovaném úvodu a prostřední části, je tak směšně blbý (i Eso Rimmer likvidoval třetí říši realističtěji než tahle - hmmm, vhodné slovo asi ještě nebylo vymyšleno), že jsem to musel asi ve třech čtvrtinách nemilosrdně stopnout, vymazat z disku a teď pokud možno ještě z paměti. Válečné horory s nacisty nepatří mezi milníky kinematografie, přesto taková The Keep má alespoň atmosféru a co se týče tvorby übersoldatů, dokonce i jinak blbý Outpost byl pořád lepší než tohle. ()

Gilmour93

Pár hodin před tím, než se učitel Hanks vydal do záchranné akce se svou jednotkou, proběhla mise jiných pihovatých amerických chlapců s neméně důležitým úkolem. Zkrátit funkční období tisícileté říše.. Béčko se šťavnatou premisou, co první polovinu přešlapuje na místě a pro diváka to přináší zážitek srovnatelný s dvěma hodinami čekání na přímém slunci v nacistickém koženém kabátě, jenže pak vojín Boyce aplikuje sérum do mrtvého kamaráda a začne show. Vyřádí se maskéři, projeví se štědřejší rozpočet, mladý Russell je drsný jako táta a brakový parní stroj jede na plné obrátky. Chybí tomu sice nadhled, hercům nevěříte ani vteřinu, že jsou vojáci ve válkou sužované Evropě a v subžánrové četě nadále velí The Devil´s Rock, ale proč si čas od času nevyčistit hlavu pokleslostí.. ()

Eliott

Asi nejlepší hororový film tohohle roku. Neříkám sice, že byl nějak zvláště strašidelný, ale líbilo se mi vše okolo. Decentní příběh, promakané bojové scény a sympatičtí hlavní hrdinové. Dokonce to bylo i místy vtipné. 85% ()

Spiker01

Gore, válečný, střelený, až téměř parodující, a už méně horor. Takový je dlouho vyhlížený Overlord, jehož začátek člověka posadí na zadek a celkově se nese ve stylu legendární ukázky zrušené hry Brothers in Arms. Pak už to tak intenzivní není, ovšem tohle období mám rád a bavilo mě sledovat, jak si Julius Avery hezky pohrává s žánry. A jsem nakonec rád, že to nepatří do Cloverfieldu, jakožto limitovaný separátní příběh to slouží perfektně a ačkoliv to z jistého úhlu pohledu otevírá vrátka na sequel, kvůli neúspěchu v kinech se jej těžko dočkáme, dle mého by to bylo stejně násilně roubované. PS : Wyatt Russel je už skoro stejně cool jako jeho táta ve svých začátcích, jen tak dál. ()

Falko

Chapem aj nizke komentare, ale videl som to v megahlasnom kine na obrovskom platne v Nemecku a tuto akcnu rezbu, ako to perfektne opisal uzivatel RUSSELL a uplne suhlasim s jeho komentarom, som si uplne uzival. Proste staci vypnut mozog, ist sa bavit, pokial vam nevadia brutalne vyvrazdovacky a jump scare tu tiez nechyba. Vdacny som aj producentovi J. J. Abramsovi, ktoreho si vazim. ()

Nevka

Zklamání, které do jisté míry pramení z toho, že očekávání byla někde úplně jinde. Počítal jsem s trochu více klaustrofobickým pojetím laboratoře, a dost možná o něco lepšími herecké výkony (například naprosto zahozený talent Iaina De Caesteckera a nevýraznost Wyatta Russella). Nápad je sice sám o sobě skvělý, ale potenciál rozhodně využit nebyl. Své diváky si ale podle všeho najde... ()

D.Moore

Myslel jsem, že film využije obsazení neznámých hereckých tváří, aby překvapil tím, kdo bude hrdina, kdo zemře a kdo přežije (jestli vůbec někdo), ale bohužel - role byly jasné po pár minutách. Následovala skoro třičtvrtěhodina víceméně nudného nebo dost obyčejného čekání na to, proč jsem si Overlord vlastně pustil, a potom už, ano, vcelku zábavná přehlídka praktických krvavých efektů, která ale byla komornější než by se mi líbilo. Vůbec nevadí, že jsem Overlord neviděl v kině, televizní obrazovka je tak akorát. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)