Frankensteinova armáda

(festivalový názov)
  • Holandsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

honajz2

Hvězdička za mutanty a Rodena v hlavní záporné roli, který v nizozemském sci-fi hororu skutečně působí jako neskutečné zjevení, ale jinak je ten film přesně tím vším, co u akčních hororů bytostně nesnáším. Nezajímavé postavy, u kterých ani nezáleží na tom, jestli k nim má mít divák nějaké sympatie, hromada otravné a nepřehledné akce, na které to celé má stát, ale mě to díky ní spíš strašně nudilo a děj tupější něž u nějaké akční střílečky. Navíc found footage odehrávající se za druhé světové války s barevnou kamerou, která má dobrou kvalitu (!!), to si prostě říká o zparodování. Kdyby to byla komedie, tak neřeknu, ale tohle se bohužel bere hrozně vážně a to ten film pro mě shazuje nejvíc. Prostě to není vůbec pro mě. 1* ()

mzss1

Pane bože ! To byla ale pěkná blbost. Poslední dobou mám ve zvyku psát dlouhé komentáře, ale tohle se nedá ani popsat. Nechci film nějak ztrapňovat, ale tvůrci to snad natočily pro srandu divákům. Co mě dokázalao na tomhle neuvěřitelném braku zaujmout, tak trošku krvavost a hlavně to jaká to byla blbost, až jsem se místy smál. Tohle nemůže být ani horor ! :-) Úvod filmu už jasně napoví co nás čeká za hit. Amatérština a nic víc. Kamera, která se třese po celý čas filmu. Bláznivý vojáci - jejich chování, po vesnici tam honily do konce slepice !!! Takže to už bylo na mě moc. Říkejte si co chcete, ale tohle se snad nemůže nikomu líbit, ale tak proti gustu, můj názor je jasný. Film se pomalu pak přesouvá do linie, kdy útočí velmi strašidelný Frankenstein ! :-) Aspon to zde bylo řádně krvavé, ale co je mi to platné, když mě žádná scéna nevyděsila a nic mi nepřišlo nechutné, ale spíše směšné - a to je špatně. Hudba - nic. Příběh snad žádný. Herecké obsazení je na tom velmi špatně - herce snad vybíraly z ulice. Karel Roden je jediné malé světélko naděje co se týče obsazení no. Stejně ale moc neoslní, ale alespon jeho role potěší. Úplný konec filmu nic moc. Jak toto shtnout v kostce ? Nějaký pokus o krvavou vyvraždovačku, nikoliv pokus o horor či co. Celkově mě skoro nic nezaujalo, celkem to mělo obstojné tempo, nějaké vyvraždovačky, které byly hezky krvavé, ale neměly žádný efekt. No, já končím, víc se nehodlám o tomto bavit. Právě, že mě to místy tak rozesmívalo, jak to bylo uhozený, tak odpad nedávám. Odpady nerad uděluji. Co se týče letošního roku 2013, jako novinek, tak jsem dal jen 2 odpady. Tak snad při tom zůstanu, ale dát slabou hvězdu je také zatraceně málo. Celkově to je na hraně mezi odpadem a 1 hvězdou. Finálně hodnotím na velmi slabých 13% = * ()

campix

[MFFKV - 2013] Projekce zaštítěná festivalem otrlého diváka byla opravdu jen pro otrlé a to především díky nedýchatelnému vzduchu v sále a také díky zvukaři, kterému již uši dávno upadli stejně tak jako nám v sále. Co se týče filmu, tak found footage horory (nebo obecně filmy) již nejsou žádnou novinkou natožpak konceptem, který ozvláštní průměrný film. Atmosféra filmu poměrně dobrá, lokace vynikající, hodně kreativní monstra a také ne úplně špatný Roden, kterého ale zas až tolik nebylo. Jedním dechem dodávat také to, že nejsem vůbec fanda krvavých hororů, kde se vytrhávají střeva a rozřezávají mozky, tomu odpovídá i hodnocení. Můj první půlnoční film na festivalu v Karlových Varech zklamal. ()

Frajer42

Vždy jsem toužil vidět Karla Rodena v hororu. Bohužel, po zhlédnutí tohoto snímku budu muset toužit dál. Až na docela pěkné lokace a ohozy Rudé armády je to naprostá kokotina. Kdyby byl na projekci pozván soudruh Stalin, tak by rozhodně neronil slzy, jak u dobových propagandistických filmových skvostů sovětské výroby. Spíše by otevřel nějaký moc pěkný gulag, kde by se pracovalo ještě tvrději. Měl jsem dost z té vymazlené angličtiny, přičemž Sověti mluvili s ruským přízvukem, ihned jsem si vzpomněl na PC hru Call of Duty a Němcové mluvili zase s přízvukem náležícím jejich krajině. Příšerky byly celkem fajn. Nejvíce se mi líbil frajer, který měl na hlavě připevněn větrák. V dnešních horkých dnech by jistě našel využití. Škoda, že v závěru byl o hlavu zkrácen doktor Kája. Byl to výtečný mozkový specialista, který mozek vyndal, nařezal, napojil, odřezal, vrátil zpět, pustil trošku elektřiny a světe div se - ono to fungovalo! Film je hrozně pičoidně natočen. Nemyslím teď kvalitu obrazu či zvuku. Výborný obraz i zvuk - to je pro kameru z první poloviny 20. století skvělá vizitka. Myslím spíše všechny kameramany, kteří se vystřídali u kameru. Snaha se jim nedá upřít. Klidně zdechnu, ale ať má soudruh Stalin záběry. Ale vem to čert. Párkrát jsem se zasmál po skončení jsem si několikrát zafacepalmoval. Zahrané to bylo, výjma Karla, katastrofálně. Přesto hvězdu vykouzlím, neboť jsem nic podobného dodnes neviděl. ()

Mi Nü-Chai

Jedna hvězda dolů za found footage formát, který nenávidím až za hrob, zejména proto, že mi dost snižuje šanci na plátně něco vidět, což je u filmu troška problém. První téměř hodina byla v tomto směru vyloženě otravná, pak to dostalo švih ala Bioshock a nebezpečnou symboliku navrch. Dmitrij = kamera = divák, Viktor = Adolf, mechanizace, dehumanizace, náckové jako kolečko v bizarním stroji, léčba řezem, svět po smrti boha, kde vládne chaos, zmar a rozklad, všechno dobrý, ale... found footage. But still better a nazi love story than Lída Baarová. ()

• Natáčelo se v Hornickém skanzenu Mayrau na Kladně, kde po filmařích na několika místech dokonce zůstaly skvrny "krve", které se správcům nedařilo smýt. Dále se filmovalo v Karlových Varech. (dobrota128)
  • Viktor (Karel Roden) v poslední třetině filmu zdůrazňuje, že každý z jeho výtvorů musí jíst. Jen těžko by ale mohl jíst muž-vrtulník, chodící sud, nebo třeba monstrum se čtyřma očima bez pusy. (ROASTER)
  • Přibližně ve 20. minutě, kdy jdou hrdinové na první příšeru, je možné všimnout si, že jeden z vojáků - přímo proti kameře - má v ruce pušku Dragunov. Ta však v době, do které je snímek situován, neexistovala. (grovik.net)