22.storočie. Umelá inteligencia je integrovaná do všetkých priemyselných odvetví. Mesiac a Mars sú kolonizované. Ľuďmi osídlené satelity obiehajú okolo Neptúnu, najvzdialenejšej planéty slnečnej sústavy. Na Zemi sa stavia nová Babylonská veža. Je to anténa, ktorej koniec dosahuje až do vesmírneho priestoru a ktorá má slúžiť k vyhľadávaniu inteligentného mimozemského života. Tím budujúci túto gigantickú stavbu vedie Roy McBride (Brad Pitt). Astronautom sa stal vďaka svojmu otcovi (Tommy Lee Jones), ktorý bol veliteľom výskumnej expedície projektu Lima. Aj jej úlohou bolo pátrať po vyspelom mimozemskom živote, ale pred dvadsiatimi rokmi zmizla kdesi v útrobách vesmíru. Zem postihuje jedna nečakaná katastrofa za druhou, ohrozená je aj stavba gigantickej antény. Americké spravodajské služby sa domnievajú, že Royov otec stále žije a ohrozenie Zeme má pôvod v explóziách, ku ktorým dochádza na planéte Neptún a súvisí s projektom Lima. Roy je vyslaný na vesmírnu misiu vedúcu cez Mesiac a Mars až k vonkajšiemu okraju slnečnej sústavy, aby tu svojho otca našiel. Jeho cesta však odhalí tajomstvo spochybňujúce samotnú podstatu ľudskej existencie a jej miesta vo vesmíre. (Cinemart SK)

srolyma

Velká, drahá, nablýskaná nuda. Jediné co si z toho po skončení pamatuji je honička v měsíčních vozidlech. A to asi neměla být zrovna stěžejní scéna. Vizuálně fajn, herecky bez připomínek, ale nebavilo to. ()

Jirásek

Sice rozumím, že si někdo liboval v Pittově hrabání se ve vlastním mozku, ale tohle bylo taaaak dloooouhé a unylé, že jsem měl co dělat, abych to dokousal do konce. Vesmír je teď navíc „in“ (Marťan, Gravitace), ale tento snímek by měl stejný dopad, kdyby jej natočili třeba ve vlaku. ()

Kennedy_R

Ad Astra mi trochu připomněla Interstellar. Zde ale hodnocení sráží filozoficko morální monologování Brada Pitta, kterého je ve filmu až moc. ()

Logarto

Vizuálně krásné rádobyumělecké namyšlené sci-fi, Vesmírná odyssea od absolventů FAMU. Relativně funkční a výpravný příběh potápí prázdné filozofování a nedotažený scénář. Věnovat tak postavám a ději stejné množství energie, jako Pittovým bezobsažným psycho-monologům, mohlo se jednat o parádní scífko. ()

Misoponia

Drama o vztahu otce a syna zasazené do vesmíru. Je to tak půl na půl, není to ani dobré drama ani dobrý sci-fi film. Zároveň obsahuje spoustu sci-fi klišé a nelogičností. Pittovi ta role taky moc nesedla, ale neměl tady vlastně ani co hrát. Pěkný soundtrack. ()

Dejf4

Bezduché, nedotažené psychologické sci-fi, které se smíchalo s béčkovými prvky. Zkrátka vnitřně prázdné, ale schované v nádherně načančané, krásně vypadající, oku lahodící skořápce. 4/10 ()

blondboss

Ad Astra je pre milovníkov melancholicky ladeného žánru, ktorý sa zameriava hlavne na psychológiu postavy a jej postupnú seba analýzu. Keď do toho primiešame prvok cestovania vo vesmíre a sci-fi pointu, tak v zásade dostaneme výživný snímok, ktorý síce nie je ničím výrazne akčný, ale za to pritiahne zaujímavými dialógmi, v tomto prípade aj monológmi. Mne tu chýbalo trošku viac energie (a to aj samotného Brada Pitta), preto do tej štvrtej hviezdičky mi tam niečo chýbalo. 65 % ()

Vito_LePour

Nepřišlo mi to kdovíjak originální, ale potěšil velice příjemný vizuál a perfektně se hodící zvuk. Občasná akce vytrhla člověka z kochání se. Řekl bych průměrný vesmírný film, který si asi kdovíjak nezapamatuju, ale rozhodně nebyl ztrátou času. ()

PaTeXx

Nakonec tomu nemůžu dát ani ty dvě hvězdy, protože ten film neměl v podstatě vůbec nic. Nejhorší počin Brada Pitta. Chaotický bezemoční nesmysl. ()

Bossi123

Byl jsem na tomto filmu v kině a vůbec toho nelituji. Byť se film tváří jako mysteriózní sci-fi říznuté thrillerem, dalo by se mluvit o psychologickém snímku, jelikož rozbor hlavní postavy v podání vynikajícího Pitta jde poměrně do hloubky a snaží se o co nejpodrobnější vyobrazení myšlenkových pochodů protagonisty, který se musí vypořádat s jedním duchem své minulosti, a sice s osudem svého otce. Moc se mi líbily průvodní komentáře a myšlenky hlavního hrdiny, mnoho scín je tak vysvětleno hned, což ovšem může do jisté míry omezovat naši představivost. Vizuálně se jedná o průměr, mohu zmínit např. Interstellar od Nolana, Gravity od Cuaróna či Prvního člověka, kde jsou efekty minimálně srovnatelné, ne-li mnohem lepší. Muzika byla dobrá, Max Richter se v oboru přeci jen pohybuje 20 let, takže umí. ()

Lina

"Ke hvězdám" vypadalo, že bude zářezem do hloubky, přinejmenším na čtyři hvězdy. Brad Pitt se tu neusměje a dost pochmurný příběh i svoji misi táhne skoro celou dobu sám. Autoři se sem snažili dostat něco z poselství o životě, bohužel konec je nedopečený. Donald Sutherland se objevil jen v pár scénách a když se konečně dostal ke slovu Tommy Lee Jones, neměli s Pittem čas nic pořádného rozehrát. Všechno začalo být hrozně zkratkovité, přitom právě tady mělo jít o nejsilnější část filmu, ze kterého oba mohli dostat mnohem víc, kdyby jim to režisér dovolil. Možná 70% za ty dva a cestování po sluneční soustavě. ()

pursuer

Scénáristicky laciné psychodrama s drahými kulisami. Herecké výkony slabé, až na Pitta tam skoro nikdo nehrál. Některé prvky a postavy nedostatečně využité či naprosto zbytečné (např. Donald Sutherland). Ústřední téma psychologického boje elitního kosmonauta nedotažené (nepo spíše na chatrném základu s ohledem na míru až orwellovského sledování jeho psychologického profilu). Pro fanoušky kosmu a fyziky buď na zblití nebo k smíchu - jedna fyzikální pitomost za druhou. Dialogy na sílu (především ke konci), monology a citové výlevy se hodí spíše tak do knihy než do filmu. Jsem rád, že po dlouhé době (Ex machina, Arrival) přišla do kin zase pro jednou klidná a komorní scifka bez hrdinských póz, gigantických přestřelek a egomasturbací, s touhou potlachat o nějaké té psychlógii, ale toto bylo tak nerealistické, že mi to beztak nedalo žádné nové téma k zamyšlení. Profesně je film zvládnutý dobře - povedená kamera, příjemný střih, atmosféra. Hudba nevýrazná. Pitt si může odškrtnout svého Marťana/Gravitaci a jdeme čekat dál na něco pořádného. Smutné je, že stejně jako u Interstellaru (toto přirovnání není myšleno jako lichotka) to širší obecenstvo bude považovat za "chytrý film". ()

Kinison

Jsem rád, že to byla víc Vesmírná odysea než Gravity. Bohužel to nemá onu skvělou atmosféru, pár scén bych rozhodně vystříhal (včetně celé Liv Tyler) a podívám se na to možná ještě jednou. Ale nečekám, že tam naleznu víc než jsem viděl poprvé. ()

serdehelan

Krásne natočené, dobrý soundtrack, skvelý Pitt, ktorý nezlezie z plátna. Po formalnej stránke nie je čo vytknúť. Horšie je to s príbehom a fyzikou vo vesmíre. Pitovo rozjímanie nad vzťahom k otcovi, manželke a svetu ide niekam doprázdna a nezanecháva absolútne žiadnu emóciu. Taký slabší bratranec Soderberghovho Solarisu, bohužial. ()

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

12.08.2019

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

Český snímek Nabarvené ptáče jede do Benátek

25.07.2019

Nový snímek Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula (Tobruk, Mazaný Filip) bude mít světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách, kde byl zařazen do hlavní soutěže. Film s mezinárodním… (viac)