Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder

• Česko Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (viac)

Nastaly temné časy pro Povstání. I přes to, že "Hvězda smrti" byla zničena, imperiální jednotky vyhnaly Rebely z jejich tajné základny a pronásledovaly je po celé Galaxii. Aby se vyhnula střetu s hrůzostrašnou Imperiální flotilou, skupina svobodných pilotů vedená Lukem Skywalkerem vybudovala novou tajnou základnu na opuštěné ledové planetě Hothu. Imperátorův pobočník Darth Vader, posedlý hledáním mladého Skywalkera, však vyslal tisíce sond do všech koutů vesmíru... (oficiálny text distribútora)

Barak

Yoda je zpět (i když se těžce změnil). A o čem je tenhle díl především - o akci. Soubojů se světelnými meči je tu zase pomálu, ale nějaké jo - jinak je to svižné, lehce humorné, většina děje se odehrává na třech místech, a to buď na "studené" planetě, městě v oblacích a nebo v lesíku, kde se usídlil Yoda. Má nějakých 900 let, byl tam dlouho sám, zestárl (to bude těma trikama), ale když někdy v opilosti nabouráté a skončíte i s autem v jezeře, s klidem vás vytáhne ven a k tomu se ještě proletíte. Co se týče vizuální stránky, tak ta nikam nepokročila, ale určitě je na co koukat (tanky v podobě gigantických chodících kolosů, mimozemská obdoba "sněžného koně" atd.). No prostě podívaná jako hrom.... ()

Carthorias

Jste závislákem na Star Wars pokud: a) Víte, že když komandér Veers nasměruje svoje AT-ST směrem na imperiální základnu na Dantooine, aby zničil utíkající rebelské blokádové lodě, tak se stane nešťastnou obětí zatahovacího háku Biggse Darklightera. b) Pokud dokážete najít všech sedm chyb co jsem napsal v předchozí větě a chtěli jste mě za fatální neznalost uškrtit pomocí síly. ()

Fat'Fatal

Pro mě určitě lepší než Epizoda IV, ale dávám stejné hodnocení, jsou to silné čtyři hvězdy. Představitelé se po třech letech do postav vžili a konečně jsem se nekousal nudou při pohledu na jejich obličejovou mimiku. Bitva na planetě Hoth je dnes už legendární, na kráčející tanky jsem si v mládí i hrál. Hudba je jako vždy u Star Wars bezchybná, nelogičnosti z předchozího dílu skoro vymizely a taky je tu konečně už Yoda. Trénink Luka a jeho bitka s Darth Vaderem (I'm your father) jsou už jen třešničky na dortu. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

maaan

"You are beaten. It is useless to resist. Don't let yourself be destroyed as Obi-Wan did. There is no escape. Don't make me destroy you. You do not yet realize your importance. You have only begun to discover your power. Join me...and I will complete your training. With our combined strength...we can end this destructive conflict...and bring order to the galaxy. I'll never join you! If you only knew the power of the dark side. Obi-Wan never told you what happened to your father. He told me enough. He told me you killed him. I am your father." ()

Steffa

Omlouvám se všem příznivcům hvězdných válek, ale mě nikdy za srdce nevzaly, i přesto jsem jim dal ještě jednu šanci shlédnutím tohoto dílu a musím bohužel konstatovat, že se můj názor nezmněnil. Jako střípek do celkové skládačky Star wars ságy je to jistě výborné, ale jako jednotlivý film pro mě skoro k nevydržení. První půlka je naprosto nudná a ve druhé se to zlepší jen minimálně, herci jsou (až na Forda) vrcholně nesympatičtí a celé mě to vcelku nic neříká. Plusy jsou samozřejmě na svou dobu dobré triky, výborná hudba a snad i roboti, kteří celý děj slušně odlehčují, ale je to zatraceně málo... Epizodou V končím s hvězdnými válkami, slibuji. ()

Stíba

Určitě lepší než první (tedy vlastně čtvrtý) díl ale i tak mi k dokonalosti ještě dost schází. Ta celková naivnost jak po dějové tak technologické stránce, která provází celou sérii mi prostě vadí. Dokážu ale pochopit, že pro někoho je právě tenhle díl tím nejnablízkanějším diamantem, označovat ho ale za nejlepší sci-fi všech dob mi přijde naprosto scestné. Ve srovnání třeba s druhým dílem Vetřelce, který vznikl ve stejné době nesrovnatelné. ()

Blondy.

Obecně Hvězdné Války mám hodně rád, zejména původní trilogii, ale tento snímek se zařadil mezi mé favority jen co jsem ho poprvé shlédl. 120minut je nejlepší možná délka, protože kdyby tomu bylo jinak film by byl o hodně ochuzen a nebo naopak začali by se objevovat hluchá místa a to by si určitě nikdo nepřál. Efekty na rok 1980 ve kterém byl tento snímek natočen jsou přímo fascinující. Jediné mínus, které bych udělil je Mark Hamill, neříkám ze je mi nějak proti srsti, ale jeho herecký výkon se mi nezdál být přesvědčívý a jestli mi něco na celém snímku nesedí tak je to právě on. Nicméně to na celkovém hodnocení filmu nic nemění, protože jinak jsi mě získal v celé své kráse a hodnocení 5* je jediná možná známka. ()

Haide

Když jsem byla mladší, toto byla má nejméně oblíbená epizoda. Postupem času však doceňuji, jak skvělý je to kousek. Stále to sice není můj nejoblíbenější díl, ale pomalu jistě se šplhá k vrcholu. ()

Jakubik

Bezkonkurečně nejlepší díl celé ságy. Na dobu vzniku až neuvěřitelně detailní triky a efekty. Napínavý děj plný zvratů podtržený dnes už notoricky známým soundtrackem který zná snad každý :-). Víceméně se nemusím ani moc rozepisovat protože bych beztak opakoval ostatní komentáře. ()

Torgal

Bez debaty najlepšia epizóda Star Wars. Triky urobili od prvého dielu veľký krok dopredu, tempo je závratné, žiadna scéna nie je zbytočná alebo príliš dlhá a skoro všetky sú ikonické. Bluray verzii nemôžem vytknúť prakticky nič, ale Nová nádej mi k srdcu prirástla viac. 10-/10 ()

Joppo88

Nikdy by som nepovedal, že nejaké sci-fi (zvlášť s vesmírnou tématikou) dostane odo mňa päť hviezd, ale tento diel, táto epizóda je jednoducho povedané dokonalým filmovým sústom, ktorý zalahodí aj "odporcom" - nefanúšikom sci-fi... Od masiek, cez hudbu a akčné scény - toto všetko mali na výbornú aj predošlé epizódy - zvlášť z pôvodnej trilógie, tak táto dominuje nad ostatnými práve scenárom a réžiou pod taktoukou I. Kershnera. Nechcem dehonestovať G. Lucasa, ale bolo by zaujímavé vidieť ostatné epizódy v réžii I. Kershnera... ()

tomik99

Tento díl mám z původní trilogie rozhodně nejradši. Pyšní se totiž asi nejlepším příběhem a skvělým zpracováním. Film je od začátku do konce dokonalý a poprvé v celé sérii jsem u tohoto snímku neměl pocit, že bych chtěl něco vystřihnout nebo dodat. Bylo tam všeho tak akorát. Navíc je filmu dodána temnější atmosféra s temnou hudbou, která dělá z Darth Vadera opravdu velkého padoucha a zlosyna. Bitva na planetě Hoth je jedinečná, stejně jako únos Luka Wampou. Konečně je zde také ukázáno pořádné umění Jediů, to, co umí a co vše dokážou udělat. Navíc všechny tyto schopnosti, které naučí Yoda Luka, jsou vidět i v závěrečném souboji mezi Vaderem a Lukem, který považuju za nejlepší v původní trilogii. Zvrat ve snímku, kdy Vader oznámí Lukovi, že je jeho otec, je jeden z nejlepších nejen v celém filmu, ale i v celé filmové historii. Stejně tak je nezapomenutelná scénka, kdy Han je zamražen do karbonitu a Leia mu konečně vyzná lásku, nebo například i pasáž, kdy Leia pomocí svých smyslů najde zraněného Luka v závěru filmu. Tento film je rozhodně nejlepší v původní trilogii a možná i nejlepší celkově. Jestli mám totiž chuť vidět opravdové Hvězdné války, šáhnu vždy právě po "Impérium vrací úder". ()

Dm1tr1j

Najlepší snímok "starej série" a v poradí môj druhý najobľúbenejší diel Hviezdnych vojen. Film je však dosť priamočiary a cítiť z neho ,že len povrchne vypráva ako sa čo stalo. ()

Kadas97

Najlepšia epizóda z celej série STAR WARS! Všetko dokonalé od A po Z, čiže od atmosféry po záverečné titulky. 10 z 10 P.S. "Já jsem tvúj otec." ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (viac)