13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi

• Slovensko 13 hodín: Tajní vojaci z Bengházi (viac)

Jedenáste výročie útoku na Dvojičky sa teroristické komando operujúce na severe Afriky rozhodlo „osláviť" útokom na americkú ambasádu v líbijskom Benghází. Jej zamestnanci síce už predtým tušili, že se niečo chystá, tajné služby však ich pocit ohrozenia nebrali do úvahy. Kvôli tomu sa pracovníci ambasády ocitli tvárou v tvár obrovskej presile prakticky bez väčšej ochrany. Keby v oblasti nepôsobila skupinka „bezpečnostných analytikov" (bývalých elitných mariňákov), nemali by žiadnu šancu. „Bezpečnostní analytici" hodia za hlavu všetky odporúčané postupy a nariadenia a rozhodnú sa brániť ambasádu do poslednej kapky krvi. (Cinemart SK)

Garch

Při přestřelkách v arabských konfliktech nikdy nevíš kdo je "hodný a kdo zlý". Vynikající kamera! Na druhou stranu: trochu moc dlouhého skypování s rodinami, za zvuků dojemné hudby, kdy divák může s úspěchem předpokládat, že se brzy tatínkům něco stane. Dialogy občas patetické, jak z Hvězdných válek. ()

ac3r

Nesympatičtí herci, zmatená akce, mě to fakt nebavilo a to se jinak počítám mezi fanoušky Baye. Hvězdu za true story :) ()

NJD

Dvě dvěci se těm Američanům musej nechat: 1) situaci ve světě (a speciálně v Africe) jsou občas schopný solidně pos*at. 2) jsou o tom schopný natočit super filmy. Už je pak na každém divákovi, jestli si nebude nerušeně užívat super střílečky a nebo se bude i šťourat v tom, proč vlastně celá ta situace vznikla (viz speciálně Black Hawk Down). ()

mosnak

Michael Bay by se měl vysrat na další a další pokračování Transformerů a měl by dělat tohle. Vlastně cokoliv jiného. Protože tohle bylo skvělé - 80% ()

Brejlil

Bay a film podle skutečných událostí? Světe, div se, jde to. 13 hodin je snad nejvyklidněnější Bayův film, když se zrovna nebojuje. Občas se dokonce ani nehýbe kamera a záběry jsou na Michaela docela dlouhé. I při takových záběrech se Bay prozradí zvláštně a nerealisticky nasvícenou scénou. Ale je tu hlavně boj. Pár osamělých kontraktorů proti masivní přesile. Bay již od počátku buduje napětí paranoidním sledováním každého, kdy si pár našich hrdinů nemůže být jistých vůbec ničím. Pak je chvíli relativní klid a hned poté si hlavouni ze State Department vymyslí naprostou hovadinu. A rozpoutá se peklo. Bayovsky nasnímané, chaoticky sestříhané a brutálně nazvučené. Ta chaotičnost ani příliš nevadí, protože skutečnost byla nejspíše stejná. A kritika amerického establishmentu je nakonec přebyta chudinkou vlajkou v bazénu. Po Skále asi nejlepší Bayův film. ()

Illy

Fousatej testosteronovej nářez. Já jako milovník Battlefieldu......bavil jsem se parádně. Na rande jako stvořené, bude vaše poslední :-) ()

Martinius

neskutocne pohyblivy film plny dynamiky uplne cohokolvek okrem uponahlanej kamery. a tiez presvedcivo autenticky. bay sokoval. po vsetkych tych gycoch a patosoch odrazu vytvoril velmi profesionalny a "coolovy" film. samozrejme aj vdaka vybornej nametovej predlohe a scenaristickej praci. ()

TheSpearCZ

Ve svém žánru naprostá špička. Parádní podívaná plná skvěle natočené akce a sympatických postav. Tohle doplňuje skvělý, napínavý příběh podle skutečné události a výborný scénář a režie. Také opravdu reálně popisuje Líbyi v roce 2012 (opravdu strašné místo kde by NIKDO nechtěl žít). Každý musí té elitní šestici držet pěsti. Tento film se pro mě stal velkým překvapením. 5* Film roku 2016 ()

Strike

Problém tohodle filmu je, že je neuvěřitelně statický, což není věc co by Bayovi vyhovovala. Krom dvaceti munut, kdy se vojáci přesouvají na velvyslanectví a zpět, tak se jen povídá nebo je se jen odvrací útoky stylem, že se odstřeluje z jednoho místa na střeše. Z toho nedokáže vykřesat akčnost ani Bay, který jinak umí udělat dynamickou akční scénu i z čištění zubů... To, a chybějící vygradování nějakým akčním finále, považuji za problémy filmu. I přes to jsem se solidně bavil. Ale prostě od spojení tohoto námětu a Baye jsem čekal víc...6/10 ()

BlaXxer odpad!

Bay je zapredaná šľapka US Army a korporátnej moci. To už nie je patriotizmus, ale hnusná propaganda na nábor mladého obecenstva, aby hrdinsky položili život za záujmy amerických elít, pod rúškom šírenia slobody a demokracie. Kedysi by som to asi žral, ale našťastie už nemám 17 rokov, preto keď vidím zvelebovanie týchto pseudo-hrdinov vzorných tatínkov vygumovaných amerických rodiniek, napína ma ako po riadnej opici. Hneď na začiatku sa prekrúcajú informácie ako slobodný ľud zosadil dlhoročného krutého tyrana. Tyrana, ktorý sa postaral o každého obyvateľa mladého či starého, mali zabezpečené ozajstné sociálne istoty (nie tie ficove u nás), neživorili ako väčšinová pôžičkami a hypotékami zaťažená populácia na slovensku, najprosperujúcejšia africká krajina, životná úroveň, o ktorej by sa mnohým európskym krajinám mohlo len snívať. Ale táto suverenita a sebestačnosť sa nepáčila chazarsko-sionisickej bande a rozbili krajinu najprv financovaním žoldnierov-islámskych hrdlorezov aby rozdúchali občiansku vojnu. Média to hovno pekne zabalili do štátnej vzbury voči režimu a neskôr ju dorazili koaličným bombardovaním na čele s USA. Lýbia je teraz konečne zbavená tyranie a buduje sa krásna demokratická budúcnosť, pod značkami dobyvačných korporácií. Hajzli spoza atlantiku majú najebané základne po celom svete, kde podnecujú protivládne nepokoje, puče a farebné revolúcie a keď sa to nepáči domácim, sú to hneď agresívny teroristi. Jediný agresor sú spojené štáty držiace za gule aj EU, keďže prítomnosť ich jednotiek čoskoro prevýši všetky európske armády dokopy, takže skáčeme ako vo Fašingtone pískajú. Bezohľadnosť a arogancia amerických firiem môžeme momentálne vidieť aj u nás doma na severo-východe v Smilne. Ťažiarska spoločnosť aj bez povolenia si príde na pozemky a začne vŕtať akoby sa nechumelilo. Aj tú trochu čo máme na našom území by tie kurvy chceli vyciciať a prevážať preč do poľska a zostala by po nich len zdevastovaná príroda. Našťastie sa obyvatelia z okolia nasrali, vďaka čomu sa prerušili práce na vrtoch. Takže k filmu len toľko, že je to COD-čko na plátne s nepodarenou digi kamerou a bayovskými prskavkami s roztrielanou us vlajkou v slowmo ako bonus. ()

cskomando

Více než slušný snímek o kritické situaci v Benghází, kde jsou obklopeni nejostřílenější elitní borci skupinou teroristů isis, kde vládne naprostý chaos, nikdy nikomu nemůžeš věřit - nevíš kdo je nepřítel. Nezávidím padlým vojákům, jelikož se jednalo o skutečnou událost. Střely z kulometů se daly srovnat s realitou, kdy rozsekají člověka na kousíčky. No čím víc se člověk blíží ke konci tím víc dokáže film dostat a v závěru rozesmutnět. ()

Gulde

Ale jo, nakonec to asi splnilo moje očekávání. Docela dlouhá stopáž, ale ve finále se zdála být taková akorát, přesto by některé pasáže možná s klidem přežily trochu prostříhat. To ale nemění nic na faktu, že každý milovník válečných filmů si tu přijde na své. ()

kubyno

Nevím, jak to Bay udělal, ale natočil to tak brutálně, že všechen ten patos, vlajky, verše a kdesi cosi jsou úplně fuk. ()

majec4

Spravil by som to kratsie, lebo film mal dost jednoduchu zapletku nato, aby som pri tom presedel 144 min. Ako je uz pri tychto novodobych vojnovych filmoch zvykom, nevyhli sme sa omackam okolo rodin zucastnenych. Pri tych scenach som sa za hlavu chytal. Bay to vsak celkom vie - akcia slusna, herci ok, kamera sa triasla, takze ja som sa zabavil. O ozaj, aj vlajka bola, takze som dostal to, co som cakal. ()

Affleckové a Rudá četa

Affleckové a Rudá četa

31.08.2017

Ben Affleck se po necelé dekády režírování u Warner Bros. vydává ke konkurenci. Jeho nový projekt se jmenuje Red Platoon a natočí ho pro studio Sony, které s ním určitě prahne po oscarových… (viac)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Michael Bay má plné ruce práce. Momentálně točí akční thriller 13 Hours a do budoucna ho chce urvat hned několik projektů. Nejhlasitěji o něj bojují válečný akčňák Sabotage, sci-fi Time Salvager a… (viac)