Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

Flego

Leví kráľ sa nesie v znamení predchádzajúceho filmu Jona Favreaua ( Kniha džunglí ), vyniká precíznou animovanou prácou a prepracovanámi detailami. Technická stránka je teda na vysokej úrovni, otázkou je, či to stačí. Film je remaké pôvodného filmu od Disneyho a podľa mňa mohol byť scenár trochu inovovaný, nielen otrocky skopírovaný. ()

BMW12

Animace naprosto skvělá, příběh také dobrý, i když mě to místy nebavilo. Ale je to určitě zajímavé, je to ideální rodinný film, kdy se sejde večer celá rodinka i s dětma a chtějí se na něco mrknout. Mladší publikum to ocení asi více než starší. Já dávám 3,5*. ()

poz3n

Jako hejtr, který používání CGI v kinematografii kritizuje snad všude, kde to je možné, jsem paradoxně naprosto nadšený. Od Války o planetu opic jsem neviděl film, kde by využití fotorealistické animace dávalo výtvarný smysl. Vypadá to opravdu nádherně, chvílemi téměř dokonale. Příběh funguje stejně dobře jako v původní verzi (nicméně chápu ty, kteří tuhle novou verzi vidí jen jako naprosto zbytečný klon originálu) a v mnoha místech to dává funkční smysl i jako komedie pro dospělé. Za mě ideální rodinný film pro 21. století, který perfektně spojuje vizuální nároky doby, s archetypální potřebou prožít si a užít si příběh. 8/10 ()

Ivoshek

Pokud to chcete hodnotit z pohledu dětskýho diváka, tak prý to bylo dobrý. Z mýho tam bylo strašně moc věcí, který mě štvaly naprosto hrozně (a to natolik, že jsem výjimečně v kině u dětskýho filmu neusnul). Za prvé, neměl jsem nikdy moc rád ani původní soundtrack od Eltona Johna, ale slyšet to v mizerným českým překladu a se strašlivým zpěvem tomu dává úplně novej rozměr kýče. Za druhé, když si hraju na realističnost, tak nechám ty mluvící zvířata, ať se sakra roztrhaj na kusy a cáká krev. Tady to je všechno tak nějak na půl cesty. Za třetí, není tu nic nového, zajímavého, podnětného, je to taková divná CGI kopie. Je to pořád stejně schématickej lví král, akorát bez tý kreslený roztomilosti a nadsázky, a to se týká zejména veselých figur Tibora a Pumpy. ()

Jinny

Nevím, z jakého důvodu se Disney rozhodlo pohádkový příběh zpracovat dokumentárním stylem. Jon Favreau má určitě na víc a byť sem tam se snažil propašovat nové nápady, všechno je to pohřbené pod snahou uspokojit ty, kteří mají rádi původní film a o nic nového nestojí. Jestli tohle je budoucnost hollywoodských blockbusterů, pak bych se radši vrátila do roku 2009. ()

anais

Mrtvolný fotorealismus, který svým způsobem nesahá původní animaci ani po kotníky. Je fascinující vidět, co je dnes technicky možné, ale i děti mi řekli, že "ten kreslený" byl lepší... ()

TheEvilTwin

Vizuálně jdnoznačně výborné, ale k čemu to je, když příběh doslovně kopíruje originál... pro novou mladou generaci fajn pohádka, no pro běžného člověka nudnější záležitost, protože celou dobu koukat jen na už známý přiběh po chvilce omrzí. ()

Jenda

Originál není tak starý aby se musel předělávat a tady šlo vlastně jen o nový CGI oblek a pravděpodobně kupu peněz. Jinak já osobně se z Beyonce neposadim na zadek, její přednes mě vůbec neuchvacuje a všechny ostatní písně byly nazpívané nezpěváky. Upřímně, co chcete od zpěvu Setha Rogena a Johna Olivera? Takže pokud chcete unifikovanou nejnovější animaci, tady se dočkáte, ale pro vše ostatní asi k originálu. ()

ARI50

Dlouho jsem přemýšlel jestli dát vysoké hodnocení, nakonec i přes zpěv který mi tam vůbec neseděl a prostě se mi nelíbil, dávám plný počet. Po stránce zvířat dokonalá podívaná, úchvatně se na to dívalo, humor vůbec nechyběl a já jsem se skvěle bavil. Příběh známý a to bylo hlavní, jediné co sem fakt musel překousnout je zpěv co už. Krásná rodinná podívaná. Rozhodně se povedlo. ()

Ištván87

Ano, moc rád zatleskám tvůrcům CGI efektů. To je ta jedna hvězdička. Za to, že téměř realisticky ukázali africkou přírodu a zvířata v ní. To je ta jedna hvězdička. Jenže nic ostatního si hvězdičku nezaslouží. Písně - vykastrovány. Příběh - přetočený prakticky záběr po záběru. Herci - talentovaní, ale jinde. Tady neměli co hrát, takže ani nehráli. Stoletý král Mufasa, který má maličkého syna, je taky k ničemu. Režie - ani nevíme, jestli to Jon Favreau vážně režíroval, nebo ukradl scénář k originálu a někomu to dal k přečtení. ()

luka4615

Nejnovější Lion King zaujme především vysoce realistickou animací, která maže rozdíly mezi fikcí a realitou. Avšak tato hlavní přednost snímku je zároveň i jeho největší slabinou, jelikož právě díky tomu přišel o své největší kouzlo, které tolik obdivuji na originálu z roku 1994. Ve finále to tedy vypadá jen jako krásně nasnímaný dokument, kde občas někdo něco zazpívá. A to je vážně velká škoda. „My father once told me: protect everything the light touches, if I don't fight for it who will?“ ()

Beastmaster4

Další vizuální břečka, která krom toho, že ukazuje, co je dnes přes grafické programy možné, nenabízí nic dalšího. Nemá to atmosféru, nemá to čím překvapit, nic.........a že je to podle animáku?? Ok., já ho neviděl, ale pokud je příběh úplně shodný, pak už ani nechci. A už mě celkem unavují filmy s mluvícími zvířátky, ukazující zvířecí ráj, v době, kdy jsme přírodu totálně zdevastovali. Tyhle filmy jsou jen pokrytectvím nás samotných :-/ ()

Lucasion

Bez přihlédnutí k originálu, Lví král je prostě super. Krásná pohádka, která bude bavit malé, mladé i dospělé. Animace je naprosto perfektní a díky hudbě je to zkrátka krásný příběh od Disney. Mám rád tvorbu Jona Favreaua. Točit umí a tohle je velká pocta jednomu z největších animovaných pohádek všech dob. Navíc kdo by nemiloval Eltona Johna? Příběh Simbi je krásný, smutný, dojemný i šťastný zároveň. Přerod z malého lvíčete v krále zvířat. Navíc jeho tátu dabuje samotný Darth Vader! Líbí se mi jakou poctu film dává originálu a zároveň dokáže bavit sám o sobě. Iluze mluvicí Afriky je totiž dokonalá. Spolu s hudbou jsem se do příběhu ponořil a užil si celou tuto jízdu. Navíc jsem se i několik zasmál. Dvojice Timon a Pumbaa je totiž parádní a jejich zpívání je vrchol celého filmu. Já si tenhle klenot rád znovu užil v novém podání. Není důvod dávat nižší hodnocení. Kdyby tvůrci měli vždy takovou úctu k originálu, tak by bylo mnohem méně zpackaných remaků. [Csfd projekce43] (88 %) ()

seale

Děti budou příst spokojeností. Z hlediska biáku pro dospěláka (omlouvám se za nelichotivou pravdu) - tuctové filmové prostředky, nablýskaný brak, kasovní trhák. ()

MoiJe

Vizualne krasny. Focus, srst, chmyrie, svaly, dychanie, priroda... klobuk dolu. Az som si pri niektorych pasazach hovorila, ze sa len predvadzaju a pre deti tie momenty nebudu mat hodnotu. Pribeh totozny s povodnym, na par vtipkoch Timona a Pumby som sa z chuti zasmiala. Jedno velke ale. Ani som len neplakala, a to ja placem aj pri komediach, a pri povodnom Lvom kralovi vzdycky vodopadom... Nejak ma to nechavalo chladnou. Vinim mimiku, vyrazivo. Vylozene mi to chybalo, napriklad u sceny, ked Simba ide po neposluchnuti "dostat lekciu" od tatka. U Timona to nahradili aspon pohybmi celeho tela a netuctovym daberom. Hudobne bolo fajn, ze som tentokrat rozumela jednotlivym slovam, ale ziadnu z tychto vynovenych verzii veru nepotrebujem pocut znovu. ()

kepiash

Nový Lví král je téměř doslovnou kopií toho starého. Jedinou novinkou je samozřejmě animace, která je natolik zdařilá, že má místy divák pocit, zda si nespletl sál a nesleduje dokument od National Geographic. Jiný rozdíl mezi oběma verzemi jsem nenašel. Takže zatímco tvůrci vsadili na jistotu, já se mohu jen podivovat nad zbytečností toho, že je někdo schopen vyhodit hromady peněz a obětovat moře času, aby natočil něco co už dávno existuje. ()

Dale

Originál je len jeden a je neprekonateľný (aj keď nepatrí medzi moje TOP disneyovky), ale toto spracovanie je proste úžasné. V mnohých filmoch digitálne vytvorené zvieratá vyzerajú hrozne, či už na pohľad, no hlavne pohyb majú úplne nezvládnutý, neprirodzený. Tu je to dovedené takmer do dokonalosti, sotva postrehnete nejaký moment, kedy by zvieratá nevyzerali ako živé. Áno, inak je všetko rovnaké ako pri klasickom animáku, ale táto verzia mu určite hanbu nerobí, práve naopak. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)