V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

UhLee

(8/10). Vzhledem k tomu, v jakých sračkách se současný Marvel momentálně nachází, tak měli být třetí Strážci Galaxie jakýmsi posledním záchvěvem kvality a návrat ke kořenům. Režisér James Gunn se v tvorbě filmů na komiksové téma naprosto našel. Může tam vyblbnout dítě, které se v něm samotném skrývá a taky se netají tím, že je obrovským fanouškem těchto populárních časopisů. Od prvních minut jde vidět, že film bude hrát na podstatně odlišnou notu, než předchozí dva díly z této vesmírné trilogie. Už od počátku trilogie bylo zřejmé, že bude chtít režisér odvyprávět příběh jeho milované postavy. Po celou dobu tam byly menší náznaky a drobečky, které směřovaly k tomu, aby to mohl v třetím díle všechno krásně završit. Rocket se od prvních minut etabluje jako hlavní postava, za zvuků mé milované skupiny Radiohead a my sledujeme srdceryvné flashbacky, při kterých nezůstalo jedno oko suché. Málokterý film má odvahu už od prvních minut sázet takto emocionální scény a celou dobu tančit na velice tenkém ledě. Přece jenom je dosti obtížné najít "perfect balance" jak by řekl Thanos, aby se divák na jednu stranu zasmál, ale aby ho v potřebnou chvíli film chytil za srdce. Natož v Marvelu, který spíš hraje na pozitivní notu. Naposledy k něčemu takovému došlo u Infinity War, ale to byla spíše pochmurná atmosféra, než taková, která šponuje emoce diváka na maximum. Asi se všichni shodneme na tom, že právě v těchto aspektech je film nejsilnější. Tentokrát je celá partička odsunuta do pozadí a hlavní roli zde hrají emoce a vzpomínky. V jádru je to pořád film o síle přátelství a záchraně vesmíru. Ovšem v tomto filmu, šlo režisérovi ještě o něco. Téma pokusů na zvířatech a jejich klecové chovy jsou v dnešní době pořád nesmírně aktuální a jsem nesmírně rád, že se takovéto témata daří zakomponovat do filmových kolosů jako je Marvel. Něco podobného se povedlo Jamesi Cameronovi u obou Avatarů. Právě díky tomuto aspektu film nesmírně cením, protože to není jenom bezduchou zábavou, kterou Marvel v posledních filmech předváděl. Ze třetích Strážců Galaxie jde na první pohled cítit, že tvůrci který na nich pracoval nejsou ukradení a že mu na nich záleží. Přestože se v konečném důsledku nejedná o nejlepší díl celé trilogie (první film si uzmul moje srdce více), tak se jedná o zakončení celé trilogie, které si každý komiksový fanoušek ani nemohl přát. Podívejte se na katastrofálního čtvrtého Thora. Tam šlo krásně vidět, že Taika Waititi je sice talentovaným tvůrcem, ale komiksový žánr a postavy jsou mu naprosto u prdele. Když jsme u těch ostřejších slov, tak v tomhle filmu jich bylo překvapivě požehnaně a nejsem si úplně jistí, jak se na to budou tvářit rodiče, až vezmou svoje ratolesti s dobrým úmyslem do kina. Nějak takto bych si představoval kvalitní komiksový film, a ne takové které Marvel v posledních letech produkuje. Je mi z toho všeho trochu smutno, ale je to tak, jak to je. Myslím si, že Marvel bude hodně mrzet, že přišli o takového člověka, jako je právě James Gunn, protože takových lidí je jako šafránu. Pokud se v dohledné době něco razantně nezmění, tak byli třetí Strážci Galaxie mým posledním filmem od Marvelu. "I want you all to know, that I am grateful to fight beside my friends." () (menej) (viac)

Triple H

Čo to spravili so starými dobrými Strážcami? Gunnovi zjavne trochu hráblo...preč je ľahkosť, švih, pozitívne emócie, trošku dojemnosti. Strážcovia boli vždy tá excentrická, mierne a humorne dysfunkčná partička. Tu sa z nich stalo ale akési mean spirited, depresívne, naštvané, ukričané a nesympatické obludárium, kde každý pôsobí ako horšia verzia postavy, ktorú sme videli predtým. Všetci sú naštvaní, kričia po sebe, stále si niečo vyčítajú, urážajú sa, nie už štýlom vtipného doberania si jeden druhého, ale ako manželstvo po 30-tich rokoch z Linklaterovho Before Midnight. A do toho potvory a obludy, ktoré sú každá odpudivejšia a bizarnejšia ako druhá, proste toto už je ako nejaký divný mišmaš medzi Love, Death, Robots, Nožnicovorukým Edwardom,  space hororom či Cronenbergom, Marvelom a trochou komédie? Finále, ktoré malo byť podľa možnosti dojemnou a príjemnou rozlúčkou s obľúbenými postavami je niečo celkovo pomerne vlastne neveselé, trpkejšie, krutejšie a drsné a Rocketova backstory je niečo aj smutné, aj škaredé a psychologicky/psychicky nepríjemné na sledovanie - všetky tie zdeformované a zohavené zvieratá. Na Disneyho dosť čierna káva. Na jednu stranu možno Disneymu kvitovať, že sa úzkoprso nesnažil Gunna natlačiť do svojej úsmevnej rodinnej škatuľky a Gunn dal svojej fantázii voľný priechod tak ako na podobný štúdiový projekt bežné práve nebýva...ale všetky tieto podivnosti v až takomto počte za obrovské peniaze, tzn. spracované na najšpičkovejšej úrovni...želal si toto od Marvelu niekto? Ako píšem - Gunnovi regulérne asi trochu uletela súdnosť a MCU už nič podobné asi neuvidí, ale dať ho ako nového šéfa konkurenčného DCU môže byť chyba, resp. pevne verím že mu niekto povie aby sa trochu znormalizoval, alebo jeho mieru voľnosti a kontroly nad projektmi ešte prehodnotia...lebo ak niekto kto si takto bizarne ulietava (čo začal už v The Suicide Squad) má podobným prístupom kreatívne a manažérsky zodpovedať za nové smerovanie celého na novo štartovaného DC univerza...no neviem neviem. ()

Motinski

Po dlhej dobe naozaj funkčný film od Marvelu. Gunn nebol môj obľúbenec, jeho humor ma často míňa a druhý Strážci mi nesadli vôbec. Záver trilógie sa ale podaril. Rocketova linka je niečo čo mi v komiksovkach chýba, predať postavu takto emočne, úprimne a bez pátosu bolo niečo čo som neočakával.(aj slza skoro vybehla) Zvyšok príbehu pritom stále kráča v komediálnych šľapajach. Nie všetky vtipy boli bezchybné, Warlock tu je úplne zbytočný a záver sa nevyhol explóziam a klišé súbojom. No nachádzame sa v MCU a ja som práve videl silný film. A to sa nestáva často keď ide o blockbustery. ()

Johnny.ARN

Marvel nám dospel. Už to nie je nahláškována a farebná jazda po vesmíre, už sú to tlaky na emócie, hlboké rozhovory o leknách, definícia priateľstva a zase raz, kritika ľudí. Do toho občas nejaký vtípek, nejaká super bojová sekvencia alebo ukážka nových rás a planét. Môžme len polemizovať, prečo bol záporák zase čierny, prečo má divák pocit, že nie len postavy ale aj herci už toho plné zuby a či to za to Stallonemu stálo. V istom ohľade to pripomína posledného Thora, kde je ústredná silná myšlienka vytiahnutá z random drámy a okolo nej postavený farebný svet a príbeh, čo zapasuje do univerza. Nemôžem povedať, že som sa nebavil, nemôžem povedať, že sa mi tento dospelý Marvel nepáči, ale dostávam pocit, že stráca dych a vyberá sa takýmito príbehmi oddychový čas. Pri ich kadencií sa ani nečudujem. Lepšie ako Ant Man ale bez vreckoviek do kina nechodte. 3D verzia je zbytočná. Slabšie 4 z 5 (predpremiéra, Cinema City Aupark, 4Dx 3D) ()

Lachtaan

Protože už to Marvelu prostě nevychází, ať jde o originy nezajímavých postav (Ms. Marvel) nebo sequely k těm nejnudnějším (Ant-Man), rozhodlo se už před lety, že se ještě jednou vrátí skupinka, co kdysi dobyla svět a ono to fakticky zafunguje i napotřetí. Po 9 letech jsem ve stejném kině viděl bandu, s níž jsem se tam tehdy seznámil a přestože se moje preference za tu dobu hodně změnily a plnou palbu nedám, jsem rád, že zrovna rozlučkou se Strážci můžu udělat jednu velkou tečku i za starými poctivými marvelovkami. Rocket byl vždycky můj hrdina numero uno a shoutout pro větší prostor pro Mantis. To, co se mi tu zas tak nepozdávalo, si třeba nechám do deníčku, ať komentář nemá charakter článku na blogu. Jen chci říct jedno - bylo mi ctí! [viděno v Kino Šumava Klatovy 9.5.2023] ()

Ryuuhei

Film má řadu opravdu funkčních, dojemných momentů, u kterých jsem měl i já co dělat, abych udržel emoce, ale zbytek mi přišel jako překombinovaný mišmaš, kam se evidentně snažili narvat co nejvíc a stopáž tomu mírně nestíhala. Hlavní záporák a jeho motivace mi vůbec nesedla - kromě jeho jednodimenzionální zlé povahy pramenící z touhy po dokonalosti, ale utápějící se ve vlastní psychopatii, mi zkrátka přišla hloupá jeho myšlenka udělat ze zvířat inteligentní tvory, zjistit, že se tito inteligentní tvorové nechovají jinak, než obyčejní lidé, zničit tedy celou planetu a začít odznovu (WTF?). Adam Warlock byl často skloňovaným „záporákem“, zde nicméně zastal roli nevyrovnaného teenagera, který vlastně ani nevěděl, jaký chce být a za celou dobu neudělal nic pořádně zlého, ale ani dobrého (jasně, tu jednu věc možná, ale to je tak všechno). Celé to táhl vyloženě příběh Rocketa, který byl nicméně vyprávěný skrz vzpomínky prokládané zběsilou akcí odehrávající se i na několika místech naráz. Raději bych pomalejší, ucelenější příběh zaměřený na jednu konkrétní věc, než několikavrstvý heist a snaha se zaměřit na víc postav najednou. Humor mi přišel dost na sílu a přicházel i v momentech, kdy se to úplně nehodilo a zkazilo to možnou dobře budovanou atmosféru. Asi si budu muset dát několikaletý odstup a kouknout znovu, protože v tuto chvíli mě tohle „finále“ rozhodně nepřesvědčilo. Spíš, než staré dobré osobité Strážce, jsem v tom viděl cílení na zajetou Marvelovku, kterých za poslední roky vyšlo požehnaně a ani jedna nebyla zvlášť vynikající (mimo Spider-Many). Na 100 % souhlasím s touto recenzí a ve většině s dalšími, které udělily 3* a méně. Snímek je značně přehajpovaný. ()

DragonnCZ

Recenze se spoilery: Je to pár hodin co jsem přišel z nových Strážců domu a panečku. Bylo to krásný a James Gunn je opravdu borec z, kterého by si mělo nynější MCU vzít příklad. Sice jsem u filmu nebrečel, ale bylo to ksafru dojemný. Celá ta minulost okolo Rocketa byla sakramentcky úžasná a čuměl jsem jak tele na nový vrata. James Gunn opět velice dobře pracuje se svými postavami, ty jejich vztahy jsou k nezaplacení, hlášky na každým rohu a je to sranda k popukání. ,, Mantis ty krávo! " Výborná akce a efekty u tohoto filmu vůbec nezklamali a velice jsem se u filmu bavil. Od Adama Warlocka jsem možná čekal něco víc, že to bude hlavní záporák, ale nakonec jsem byl s ním spokojen, jak se nakonec přidal ke Strážcům a zachránil Petera. Jsem rád že se ve filmu neumíralo a celkově pěkná rozlučka s původním týmem. Dost se těším jak se Strážcemi naloží do budoucna v Avengerech a už podle tohoto se ukrutně těším na nové DC filmy od Jamese Gunna. Smekám a uděluji 9/10. ()

Mrkvič

Na závěr trilogie netypicky vlažný rozjezd, který hraje spíše na emoce než na pompéznost. Nebylo to na škodu. Vtipy Quilla, Gunna i Draxe jsou pořád fajn a akce také byla zajímavá. Jenže po hodině a půl jsem se u filmu začal docela nudit. Na vině jsou záporáci a spousta dějových linií, kde většina ani nebyla zajímavá. Závěr už jsem lehce prospával, což u předchozích Strážců ani trochu nehrozilo (myslím...). ()

oveckaoa

Po prvním díle asi nejlepší strážci bohužel se člověk nemůže zbavit dojmu, že šlo z toho vymáčknout více na 5 hvězd to není a nebude. Tak, že Adam Warlock (který je jinak k úplnému hovnu)  přiletí na kdovíkde a zraní Rocketa  vyléčit ho nejde dokud nezískají nějaký kód od vrchního revolucionáře tak tam letí pro něho. Film v pohodě záporák je jeden z těch nejlepších z marvelovek a psychouš je to o trochu větší než ego v minulém dílu. Horší je to s postavama z Gamory je asi vůdkyně plenitelů a s star lordem si za celý film nevybuduje žádný vztah  rocket je většinu filmu na nemocničním křesle Kraglin je opět k hovnu jako předchozí díly Cosmo má více prostoru Nebula a Drax na stejné úrovni jak předchozí díly.  Na konci je dobrá bojová scéna , ale je asi jediná. Ohledně konce spoilery je velká škoda, že nikdo nezemřel (schytala to jen Aisha což je škoda a hlavní záporák ) takhle by to bylo osudovější na konci se Peter vrátí k otci/dědovi Mantis odchází žít bůhví kde s tvory co žraly ty baterky Rocket se stane novým vůdcem zůstanou mu Kraglin , Cosmo, Nebula a Groot.  Osobně vidím potenciál s tou skupinou kde je Gamora , ale tam kromě ní není nikdo zajímavý. 80 procent lepší než všichni 3 ant mani (to je asi vše) a než většina marvelovek.   Jsem zvědavý co předvede Gunn v Dc.  Mimochodem 3d zbytečné ()

Zek

Parádní zakončení trilogie a rozloučení se strážci, jak je známe. Už několik měsíců jsem věděl, že někteří herci nechtějí už ve svých rolích pokračovat. Očekával jsem, že v tomto díle někteří zemřou a musím říct, že výsledek se mi líbil daleko víc, než co jsem sám čekal. Co mě, ale nejvíc dostalo, byl zrod Rocketa, který byl tak emotivní až jsem držel slzy v očích. Četl jsem komiks, tak že jsem věděl jak vzniknul. Avšak Gunn to tu podal daleko brutálněji, než co jsem měl načtený. Překvapil mě i hlavní záporák, který je takovej blázen, že nakonec se proti němu zbouří i jeho vlastní lidi. Dokonce si dovolím říct, že Thanos je proti němu hodná holčička. Souboj na jeden střich, byl taky parádní a už se nemůžu dočkat až si to ještě jednou pustím. Na závěr bych řekl, že je tohle určitě nejlepší marvelovka po Infinity War. ()

anli

Třetí a pravděpodobně poslední dobrodružství Strážců Galaxie tak ,jak jej známe .Film navazuje na poslední marvelovky ,které se moc nepovedly (třetí Ant Man ,čtvrtý Thor / a hlavně "Avengers : Endgame ,což byla marvelovka ,která zatím jako poslední ukazovala Marvel v tom nejlepším světle .Nová fáze MCU se zatím příliš nedaří a tak všichni netrpělivě očekávali ,zda James Gunn konečně vrátí MCU ,kam patřil. Za sebe musím říct ,že jsem velmi spokojen a že po Endgame je to první film od Marvelu ,který je opravdu hodně dobrý . Není dokonalý ,ale vysoce nadprůměrný ano .Tak popořádku . James Gunn opět napsal scénář a chopil se režie a protože je se Strážci od začátku ,přesně ví ,co a jak chce divákovi vyprávět a jak pokračovat ,aby to bylo zajímavé .A to se velmi daří. James Gunn je nejsen skvělý scénárista ,ale i vynikající režisér a hlavně umí vyprávět a ví přesně co .Tentokrát je hlavní hybatel příběhu mýval Rocket a jeho minulost a ostatní Strážči zachraňují hlavně jeho a pak samozřejmě celý svět. Scénář je nápaditý ,vtipný a má sice pomalejší rozjezd ale jak se rozjede je k nezastavení .Stejně tak i režie . Gunn přesně ví ,kde přitlačit a kde ubrat ,kde dojmout a kde rozesmát a kdy je potřeba pořádnou akci. Rocketův příběhj je napínavý ,dojímavý a zajímavý .A to je přesně to ,co má být ,aby byl divák spokojený a bavilo ho to.Film je po 20 minutovém rozjezdu napínavý od začátku do konce ,stejně tak hravý a vtipný a Rocketovy flashbacky z minulosti skvěle doplňují už tak fungující příběh. Hlavní parta je jako vždy skvělá ,jen je tu na můj vkus zbytečně moc postav ,které ani nemají prostor a čas zapadnout do příběhu .To může být ale jen můj pocit. Hlavní pětice ,ke které se po chvíli přidá nová Gamora je skvělá .Ostatní jen přicmrndávají ,ale velmi dobře ,včetně Sylvestra Stalloneho ,jenž prostě do příbehu patří a opomenout ho by byla velká škoda . Hlavní padouch je patříčně posedlý ,bezcitný a hraje si na boha ,což mu opravdu dodává pořádné grády . A souboj s ním je opravdu skvělý .  Celkově jsem velmi spokojen ,trochu bych filmu vytkl moc postav a příběhů a lokací ,z nichž některé nemají pro příběh hlubší smysl .Na druhou stranu ještě vyzdvihuji skvělou kameru ,opravdu výbornou hudbu a perfektní vizualizaci ,kde nedominují jen a pouze CGI a zelené pozadí ,což vždy rád vidím a uvítám. Za mě je třetí film Strážců opravdu důstojné rozloučení a tak dávám jasných 85% a říkám Marvelu ,ano ,tudy vede cesta dál. Tedy děkujeme a těšíme se!!! ()

MikyAff

Malý záblesk štěstí v kolotoči beznaděje a monotónnosti Marvelu. Osobně jsem byla možná malinko zklamaná, protože jsem opravdu čekala to nejhorší. I přesto je ale tenhle díl velká emoční ždímačka a vážně na některé scény nezapomenu. Soundtrack skvělý, jako vždy a můj playlist je opět obohacen spolu s mými kino zážitky. ()

elanius

(51/2023) / Ma dvojke som sa bohovsky zabavil, ale trojka ma sklamala. Všetky ingrediencie tam v podstate sú, ale celé je to umelé, silné a také unavené. Myslím, že to už nie je kam moc posunúť. (6/10) ()

_DAVE_

Ačkoli k dnešním "márvelovkám" přistupuji s poměrně velkým despektem (protože poslední Thor, Strange a atd byly doslova nekoukatelné), Guardians 3 se povedly docela obstojně. Až na ten první úsek s Nathanem Filionem v tom srandovním Teletubies oblečku to bylo poměrně našlapané.  Ale snad už naposled. ()

ywo666

Mozem dat skoro ctrl c koment z Thora: love and thunder. MCU je uz vycerpane. Uplne. Filmy su tak popeepajane a domotane, ze clovek sa 20 minut nudi v chaose mimo kontext kym sa zorientuje. Upadok najviac definuje Star-lord. Prattova postava je nudna, bez zivota a napadu. Asi 4-5x za film som sa pousmial. 1x som sa fakt rehotal. Inak je to klasiky CGI bordel. Postavy, ktore som mal rad ma uz trochu omrzeli. Stale sa to da pozerat. Aj Warlock celkom pobavil. Ale uz to nie je ono. 3,5* ()

JohnSmith

Třetí Strážci jsou jednoznačně nejlepším dílem a po dlouhé době super Marvelovkou, která prostě nemá chybu. Je to dojemné,vtipné, akční, dvě a půl hodiny utečou jako voda. Ten film nemá hluchá místa. Gunn se tak s Marvelem rozloučil ve velkém stylu a je opravdu na co se dívat. Zvlášť když to vidíte v IMAX 3D. ()

hroubek

Pokud máte rádi partu kolem Star-Lorda, tak budete odcházet z kina spokojený. Jedná se o povedený komiksový blockbuster, které mu nechybí srdíčko, a většina věcí funguje, tak jak má. Hodně mě těší to, že Gunn dostal možnost se rozloučit s touto sérií a s těmito postavy, které pomáhal proslavit. Protože dokud nevznikl první díl, tak málokdo věděl, kdo jsou Strážci Galaxie. Za tohle patří Jamesi Gunnovi velká poklona a poděkovaní. Jestli chcete vidět nový povedený komiksový film, tak stačí vyrazit do nejbližšího kina a užít si tuhle rozlučkovou jízdu. PS: Vezměte si sebou kapesníčky. Místy je to opravdu dojemné. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna