V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (CinemArt SK)

Lima

První cca třetina byla stěží na 3*, situační vtípky nefungovaly a humor byl na Gunna příliš prvoplánový (asi ještě jel po průměrném vánočním speciálu na volnoběh). Ale pak si to sedlo. Tím, jak se prohlubovaly Rocketovy flashbacky a ukazovaly jeho příkoří, příběh dostával potřebný emocionální náboj a navíc je tu ještě jeden pro mě důležitý aspekt – jak se někde zachraňují bezbranná zvířátka, nebo je snaha je zachránit, film u mě získává plusové body. A konec byl dojemný a zimomřivkový, né že ne, a jenom podal důkaz, že nejsoudržnější a nejzajímavější partičkou v celém MCU vesmíru byli právě Strážci. Těšilo mě velmi, vy milí sympatičtí pošuci. ___ PS: Gunnovy filmy jsou osobité a mají mají svůj ksicht, proto je mám tak rád. Jaký to rozdíl oproti továrním rychlokvaškám, které Marvel nabídl po ´Endgame´, ty se můžou jít s ostudou zahrabat. ___ PPS: Vzkaz rodičům malých dětí: pokud nechcete, aby vaše děti měly trauma, neberte je na to. Pro malý caparty to fakt není :o) ()

verbal

Těžko říct, co se přihodilo, že snad jediný zfilmovaný homiks světa, na který se nebáli dívat ani vzdělaní a zcela dospělí bílí heretoseksuálové dopadl takovou labutí plísní! Možná je to tím, že si Jakub Zbraňň prostě vystřílel kulky, možná tím, že mávaje Mrvelu na rozloučenou dostal macatou prémii nebo pohrůžku kancelačním zkulturněním, aby tentokrát ignoroval varovnou ceduli „Zákaz kouření a manipulace s otevřeným konečníkem“, a ono to blaflo. Každopádně závěrečnou části spláchnul Jakub do hajzlu veškerou svou sebeúctu, dříve tolik originální invenci i svěží homiksovou rebelii, otočil to k nadšeně očekávajícímu divákovi prdelí a těch ubohých zhruba třicet minut vychlazených scén a solidního cynického tumoru promixoval se dvěma hodinami typicky žluklé mrvelády ze sluníčkářského hnisu, plné smutňouškých dětišek, lozkokošných utlápených žvížátek, rodinných hovnot a smrdutého patosu, přičemž nechybělo ani typicky odporné závěrečné dementfilé všech zúčastněných. Měl jsem holt dát už na červeně řvoucí kontrolky u Vánočního kretenciálu, radši tu přežiděnou dvoustovku spálit, bez těchto Strážců gaylaxie se obejít a nekurvit si příjemný dojem z předchozích dvou dílů. No nic, další dosud solidní série byla umučena libtardím homonevkusem a cílenou společenskou retardací a nezbývá než doufat, že tohle byl jen Jakubův mrvelí fakáč a neotřelou fantasii a vtip si schoval pro Dyslektického Cigána, kde bude svobodně, vkusně a s úchylnou chutí pokračovat ve stylu posledního Sebevražedného oddílu a Pissmejkra. ()

Cival

Zklamání a hype overload. Lidem po bídné Fázi 4 stačí asi fakt málo. Přitom to mohl být GOTG Logan nebo Endgame, jenže to by Gunn nesměl honit tolik zajíců, tedy potvor, motivů, postav (proč mají Strážci deset členů a polovinu z nich nesympatickou?) a tedy i minut stopáže. Spousta věcí nemá hlubší smysl a jen zahlcuje a tím ředí sílu hlavní, působivé linie s Rocketem. Osobnější momenty s ním nebo se Star-Lordem, tedy potenciální finálním zúčtování s touhle fajn partou, bezdůvodně ředí naprosto prázdná linie s Adamem Warlockem, a pak i třeba s vězněnými dětmi, ozubenými potvorami, prostory pro Strážce z druhé ligy nebo vlastně s celou explozivní mezihrou na kopii Země. Důvody, proč tam všechno tohle cpát vlastně vůbec nechápu, když je jádro příběhu násobně silnější. Cringe na úrovni Ant-Mana 3 byla naštěstí jen pasáž na organické základně, s ohavnými triky a infantilním humorem i kostýmy, ale zbytek mě bavil jen na střídačku, a to i když jde o Gunnovo typické vtipkování (Drax to drží) nebo asi dvacet nových "stylových" klipových koláží. Ve výsledku už moc geekec, jak od Waitiho šikovnějšího bratrance. ()

Enšpígl

Třetí díl Strážců Galaxie jde na diváka dvojím způsobem. Dva příběhy ve kterých je stěžejní postava Rocket a dva pekelně odlišné žánry nebo spíše nálady. Zatímco ty dva příběhy jsou zpracovaný dobře a mají na konci hezký průnik, tak ty žánry to tedy moc k sobě nešlo. Na jedný straně můj milovaný punk styl galaktických strážců a na té druhé poměrně depresivní a velmi vážné scény, které bych tedy v této sérii opravdu nečekal. Určitě se jedná o nejslabší díl celé série, ale to je zapřičiněno také tím, že předchodzí dva díly byly fakt extra klasa. Na druhou stranu, lide český a slovenský nepropadejme panice. Je to profi práce, která má výborný interiérový scény a i akční momenty nejsou nějak zle natočený i když toho humoru by mohlo být tedy více jako kdyby to tvůrci chtěli mít co nejdřív za sebou. Ze všeho nejvíc se mě líbil začátek na základně Strážců galaxie, pak příběh opustí svou punkovou bezstarosnost a hrozně rychle dospěje a vážných momentů nebo dialogů bez jiskry povážlivě přibývá. Je to kvalitní práce, nejvyspělejší příběh který má v sobě dobrý scény a vlastně i děj, ale na lásku to mezi námi rozhodně není. ()

Malarkey

Ještě, že ten Marvel měl rozum a vrátil Jamese Gunna na režisérskou stolici. Vytvořil, a teď už to můžu říct nahlas, nejlepší Marvelovskou partičku z toho nejlepšího vesmíru, jakou si Marvel kdy vůbec mohl vysnít. James Gunn je totiž jeden z mála těch režisérů, co točí pro Marvel, který když už něco točí, tak nad tím přemýšlí a točí to tak, aby tomu dal i nějakou přidanou hodnotu. A Strážci galaxie je to nejlepší, co ho mohlo potkat. Skvělé postavy, krásné prostředí a hlavně kopa nápadů, které si za rámeček dát rozhodně může. Nemá smysl to všechno tady do detailu rozebírat. Třetí díl Strážců galaxie je jeden z nejlepších Marvel filmů a myslím si, že teď už to Marvel může spíš zabalit vzhledem k tomu, jak té značce poslední dobou dává na prdel. ()

Toren

9/10. James Gunn svůj tým vyvrhelů miluje a prodává to v každé jednotlivé scéně. Dechberoucí rozlučka, která se nebojí skutečně závažných témat, devastujících výjevů či osobního přesahu. A přitom bravurně zvládá předhazovat jeden povedenější vtípek za druhým, neustále využívat funkční dynamiky týmu a překvapovat šílenou porcí nápadů. Tolik detailů, tolik práce a tolik lásky. Neskutečné. A jako bonus jsem dostal nejlepší akční scénu celé MCU historie. Jakože wow! Gunn je prostě úplně jinde a jeho autorská vize a nezlomná láska k silným příběhům bude u komiksového giganta ohromně chybět. Kéž by na světě existovalo víc takových tvůrců. PS: Rocket je filmová postava roku. ()

MrHlad

První půlka trojky Strážců Galaxie vypadá jak kompilace vtipů, které vystřihli z průměrného sitcomu. Druhá je co se hloubky týče stejně nezajímavá, ale alespoň se to v ní efektně řeže. Osudovost nefunguje a k ničemu pořádnému nevede. Ale překvapivě jsem se nakonec celkem bavil. ()

T2

║Rozpočet $250miliónov║ Tržby USA $358,995,815 ║ Tržby Celosvetovo $845,555,777▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Strážcovia Galaxie to zas rozbalili v plnej paráde. To zoskupenie funguje náramne a má to opäť tie správne grády. Po pre mňa priemernej až otravnej dvojke je to zas na tej správnej ceste. Hlavne poteší štandardne uvoľnená zábavnosť, je to zas trefne zosúladené a baví to skvelo. Akcia tiež má čosi do seba. Záporák je dosť bizardný hnusák, tam je priestor kde  si to James Gunn vychutnáva v jeho primárnych zvrátenostiach. Pozlátený naštvaný chlapec s detskou tváričkou (Will Poulter) mi tam ale skôr vadil. Ináč by som ani nemal čo vytknúť, nič ma tam nejak viac neotravovalo. Dokonca to na záver poriadne emočne zamáva, čo som teda fakt nečakal. Takýchto strážcov, kľudne môže byť viac dielov. Marvel sa troška vďaka Gunnovi zmátoril z delíria. /videl v kine: 85%/ ()

KarelR

Nářez. Strážci Galaxie 3 vrací Marvel k opulentní zábavě s výbornou akcí a funkčním ždímáním emocí. Gunn jako by na rozdíl od zbytku firmy nezapomněl na recept, který MCU v jeho první dekádě tahal nad konkurenci, a loučí se s bandou odvážných outsiderů v nadmíru uspokojivém stylu. Jak avizovala kampaň, v centru dění je tentokrát Rocket, s nímž si odžijete pár opravdu tíživých momentů. Tradiční handrkování o tom, kde je menší idiot, tak v závěru trilogie doplňuje i kupa scén, u kterých vám docela zatrne a jen tak je nevymažete z hlavy. Gunn tu zkrátka tasí kompletní paletu svých schopností a dává do filmu celé srdíčko, čímž smazává i pár nepřehlédnutelných problémů (přemíra hudby, nadbytečný Adam Warlock). Pořádně si tenhle konec jedné éry (s možná nejvymazlenějším záběrem celého MCU) užijte. Další super marvelovka může teoreticky dorazit tak za dva roky. Auč! (9/10) ()

Algernons

Návrat Jediů pro strážce. Je to uspokojivý konec, který je v některých ohledech nejsilnější ze série. Vše okolo Rocketa, jeho minulosti, cesty a vztahu se záporákem funguje mistrovsky. James Gunn je šikovný a zručný režisér, který každou scénu pozvedá svým provedením a stejně tak je to šikovný scénarista, který miluje každou jim stvořenou postavu. Jenže film se v prostředku ztratí ve slepenci vtípků a gagů, kde se plácá a neví, jak přesně a efektivně rozvinotu a zužitkovat všechny postavy, který nejsou Rocket. Oproti Návratu Jediů to ale v třetím aktu celé zachrání a ukočíruje a naservíruje vynikající finále. I přes uspokojivý konec série a postav se nemohu zbavit dojmu, že být ten prostředek lepší, mohlo to být naprosto dokonalý, takhle je to "jen" skvělý, což je škoda. Nejslabší Strážci s největšími ambicemi, kteří ale skvěle fungují, baví a dojímají. ()

Superpero

Byl jsem překvapenej, až jak moc se mi to líbilo. Že tam bude dobrá akce a vtip tak nějak čekáte, ale toto bylo nefalšovaně dojemné a to týrání zvířátek i docela hrozivé. Záporák je výborný a prostě jsem se celou dobu výborně bavil. I ten hořkosladkej konec působí tak jako lidsky. ()

Fr

„TÉMĚŘ URČITĚ JE TO PAST!“… „PAST NENÍ PAST, KDYŽ O NÍ VÍŠ. PAK JE TO SOUBOJ“…“ KDYŽ  SE POSTAVÍŠ NĚKOMU, KDO JE TISÍKRÁT MOCNĚJŠÍ NEŽ TY, JE SOUBOJ PAST!“…  Místy vtipný, místy hodně smutný… řekl bych, že na Marvelovku výjimečně vážnej příběh… Jinak je tady všechno, co od Strážců můžete čekat.    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) V roce 2018 byl James Gunn vyhozen ze studia Disney. Důvodem měli být staré kontroverzní tweety, které zrovna nezapadali do časů „#MeToo“. Nepomohla Gunnova omluva za mladickou nerozvážnost a drsnější smysl pro humor. Se studiem nehla, ani petice fanoušků a podpora herců a štábu. 2.) Rok nato byl Gunn opět ustanoven režisérem třetích Strážců. Možná proto, že se nikomu moc nechtělo vzít jím napsaný scénář... (osloven byl mmj. Bradley Cooper). 3.) Thx za titule „num71“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  **  AKCE  ****  NAPĚTÍ  * ()

novoten

"I bet we were fun." - "You wouldn't believe it..." Esence nejen parádní Marvelovky, ale i dobrodružného filmu, nezapomenutelné trilogie, nezaměnitelných hrdinů, zkrátka všeho, co si jen tvůrce může přát. James Gunn je opět za krále, protože i tentokrát udělal z nesourodé party tvorů, protivů a nešťastníků tým hvězd, kterým v žánru není a nebude rovno, protože ve své nadsazenosti, praštěnosti a jedinečnosti nikam jinam nepasují. Nechápu, jak dobře může fungovat kombinace pubertálních, dětinských a extra jednoduchých vtípků s nejlepší akcí celé značky a s do dna čerpanou dojímavostí, která mě nutí dorvat slzné kanálky nadoraz pokaždé, kdy jde někdo někoho zachránit, někdo vzpomíná nebo si někdo uvědomí něco, co divák věděl o nějakou chvíli před ním. Nikdo nezůstane zkrátka a já jen můžu úlevně oddychnout a žasnout, že i přes průvodní komplikace něco vyšlo takhle pohádkově. ()

tron

„Dobrý pes.“ Za mňa (ak nepočítam Spider-Man: Bez domova) najlepšia marvelovka od Endgame. To žiaľ neznamená ani tak to, že by bola geniálna, ale proste len to, že všetko po Endgame bol smutný, premárnený priemer. Tretí Strážcovia Galaxie mi pripadali tak, že ich všetci zúčastnení zbožňujú, možno dokonca až milujú, ale že už sú tak trochu unavení (robia to ostatne od r. 2014) a v minulosti zo seba vystrieľali to najlepšie, už im toho v zásobe veľa nezostalo a istým spôsobom im padol kameň zo srdca v zmysle, že sa môžu pohnúť o dom ďalej, možno v kariére, možno v osobnom živote, ťažko povedať. Čo neznamená, že nikdy nevznikne štvrtý diel! Ale ak aj áno, bude myslím diametrálne odlišný od prvých troch. Toto je naozaj istým spôsobom koniec a treba povedať, že v jednotlivostiach silný, pekný, milý, dojemný a pokorný. Ale aj tak som čakal viac! Minutáž je ťažkotonážna, azda i jej vinou budete občas zívať, ošívať sa a hypnotizovať hodinky. Akonáhle sa banda rozbehne a začne perliť, je to krása. Nanešťastie, týchto rozkošných sitkomových pasáží je málo („spoločná linka“, šoférovanie). Chodbová scéna na jeden záber sa vydarila. Bodaj by nie, takéto scény sa natáčajú „samé“, ak máte 250 miliónov dolárov. Škoda, že nebola dlhšia. Každá postava má „tú svoju“ scénu, vrátane skvelého Seana Gunna, režisérovho brata. Režisér i do tretice potvrdil, že séria je po soundrackovej stránke zrejme to najnadupanejšie, s čím Marvel prišiel od dôb prvého Iron Mana. Hoc tentokrát sa obmedzili peckové nářezy a siahalo sa skôr po sentimentálnych songoch, čo chápem, ale aj tak ma to trochu sklamalo. Mínusy: malý priestor pre Kraglina, postavy po smrteľných zraneniach nielenže neumierajú, ale o pár sekúnd žartujú, pri iných scénach som si vravel, že na toto som už fakt pristarý (a pýtal som sa, či takéto blbnutie je dôstojné pre 43-ročného Pratta alebo 54-ročného Bautistu). Nerozumiem snahe zapáčiť sa najmenším a potom na scénu vraziť niekoho s tvárou, oproti ktorej Red Skull vyzerá ako Ken od Barbie (nevraviac o osadenstve klietok, pri ktorom som si spomenul na Tusk Kevina Smitha, ak máte deti, pripravte sa na fajnové nočné mory). Willa Poultera mám rád a ako Adam Warlock nebol zlou voľbou, len je úplne nevyužitý, jeho linka do deja neprináša nič (proste ho len Marvel potreboval predstaviť divákom, aby s ňou do budúcna mohol narábať) a jeho drsné posilňovanie malo asi taký zmysel, ako keď pre rolu Gordona posilňoval J.K. Simmons alebo pre rolu Black Adama The Rock: teda úplne zbytočnú, pretože je oblečený a jeho nová fyzická vizáž nevynikne a pre rolu v podstate ani nebola potrebná. Inokedy bol scenár vyložene odlfáknutý. Buď plný klišé a predvídateľných momentov (ktoré sú na prvú dobrú zaliečavé, tragické) alebo divných (prečo nezastrelil aj ostatných, keď prvú bez problémov dostal, načo na zvyšných troch volal pomoc?) a nelogické (prečo mu neovplyvnila tok myšlienok počas jazdy na motorke? Naozaj pri pristávaní nezavadili ani o jeden dom? Naozaj cthulhuovská trojica počas úteku z jednej lodi do druhej nezranila žiadne zviera?). Rovnako je z prstu vycucané tvrdiť v trojke, že celá trilógia bola v skutočnosti príbehom postavy X, pričom dotyčná bola v predchádzajúcich dieloch komická vedľajšia postavička, wtf. Skončím ale pozitívne a s výkričníkom. Michael Rooker! Cinemax TN 2023 () (menej) (viac)

B!shop

Na tohle jsem se fakt tesil, skvely hodnoceni, paradni ukazky, Strazci jsou jedna z nejoblibenejsich Marvelovek, proste ocekavani byly vysoky, no a jak to tak bejva, nakonec jsem zklamanej. Jako porad je to asi to nejlepsi z nekolika poslednich MCU filmu, ale kam se to hrabe na predchozi dily. Dej se sice rozjede hned od zacatku, ale zaroven se celej film tak nejak tahne a je to jen sled tu vice, tu mene akcnich scen nez nejaka jizda od zacatku do konce. Navic jsem si celou dobu musel rikat, kdy uz teda konecne zacnou resit neco zasadniho, proste pribeh nejak zvlast osudove nepusobi. Dalsi vec je, ze i ty herci ve svejch rolich vypadaj ze vseho tak nejak znudene a stare a Gunn ma potrebu neustale dokola zduraznovat jednotlivy charaktery, jak kdyby mel pri nataceni u sebe seznam a co 10 minut si potreboval odskrtnout, ze Drax bude za debila, Nebula rekne neco nasranyho a furt dokola a bohuzel vetsina foru je prinejlepsim usmevna, nez ze by vylozene pobavila. No a dalsi problem je, ze se resi zbytecne moc veci, zachrana Rocketa, Rocketovo detstvi, vztah s Gamorou, Strazci jako takovy, Adam Warlock. Proste jak kdyby sem Gunn potreboval nacpat uplne vsechny hlasky a napady, co mu jeste zbyly. No a posledni problem je hudba, songy z minulejch dilu si clovek poustel jeste nekolik mesicu po skouknuti, ale obavam se, ze tady to fakt nehrozi, vylozene chytlavejch pisnicek tu fakt moc neni. Jak jsem psal na zacatku, furt je to nejlepsi z par poslednich MCU filmu (coz je vlastne svym zpusobem smutny), zaroven tu jsou super triky, fajnova akce a sympaticky herci, ale priste si radsi pustim znovu prvni dil. ()

dO_od

// ♪ ♫ "...but I'm a creep, I'm a weirdo. What the hell am I doin' here? I don't belong here..." ♫ ♩ Trojka Strážců Galaxie je jedna velká dojemná rozlučka, u které fanouškům nezůstane jedno oko suché, především je to ale potvrzení, že James Gunn je momentálně na vrcholu svých tvůrčích sil, takže vedle emocionálního zakončení jedné éry natočil i zatraceně našlapanou komiksárnu s parádní akcí, intimními momenty, famózním soundtrackem a silným poselstvím, kterou vám nebude stačit vidět v kině jen jednou. ()

Asia_Power

Tak tohle se hovnotí tuze na hovno. Jako jo, dokázala sem pochopit, že se Džejms Bouchačka rozhodnul zavděčit všem a tak do třetích strážců nasral co nejvíce duhy v podobě zachraňování dětiček a zvířátek a Rocketův vypíčenej život před tím, než se stal tím super cynikem. Určitě nejednomu člověku slza ukápla, když mu zastřelili Mrožíka, Kjájíčka a ... co byla vlastně ta jeho Vyholená? Vypadalo to jako potomek lasičky, kterou prcal tuleň. Každopádně na mě tohle žádnej dojem neudělalo. Ne, nebrečela sem, emoce to ze mě neždímalo a max mě ta parta nedodělků, co kromě lasičky měly IQ max na to, aby si nenasraly do plen, kolosAnálně srala. Koukajíc jak mrož na vozejku hraje na babu s pavoučím králíkem, Rocketem a tou lasičkou, to byl porod. A ty jejich jména..."Budu Nazemi, protože ležím na zemi." "Já budu Zupy, pjotože mám zuby." no ty kokot to si snad dělaj prdel, že nějakého diváka, po této smršti sraček, fakt dojme, že je postříleli...Humor místy funguje, místy je strašlivě trapnej až to téměř fyzicky bolí...Takže toto bych hovnotila jako sračku. Na druhou stranu nám Bouchačka naservíroval snad nejvymrdanějšího záporáka v celé hysterii komixáren. Týpka, kterého budete z duše nenávidět, ultimátního zmrda, totálního pračůráka, kde naopak emoce tuze fungujou (jelikož sem se snažila přes televizi vlézt do filmu a rozmrdat mu hlavu o beton). A víte, co je na tom nejkrásnější ?? JE ČERNEJ !! Konečně někdo kdo se nebál, z ubrečeného bývalého sběrače bavlny, udělat padoucha. Nigga záporákem vraždícím zvířátka a děti. Hip hop hurá, 3x díky, protože tohle naše bavlňáky muselo tak ukrutně nasrat, že je úplně živě vidím jak hulákaj, s banánem v ruce, něco o extrémním rasismu. Za to, a akční scény, plnou palbu. Tááák a co teď ? Na jednu stranu sračka, hrající na citlivé emoce, co nefunguje a na druhou stranu megazápornej nigga, kterého opravdu nenávidíte a tam vše naplno funguje. No bylo by to za tři, ALE jelikož už sem dlouho nebyla obviněna z rasismu, tak dám plnou palbu čistě pro tu radost, že největší záporák ve vesmíru je černej zmrd. ()

Wade Wright

Jedině Gunn ve mě v dnešní překomiksované době dokáže vyvolat takové emoce. Poctivé zakončení, pro mě, bezchybné a srdcové trilogie. Díky za to! ()

xxmartinxx

Dvě a půl hodiny brečení, kde jediná postava, kterou něco váže k záporákovi, leží v komatu, a ostatní jen běhají z místa na místo, aby získali McGuffin. Příběh jen opakuje předchozí motivy a nikam je neposouvá (Rocketova série flashbacků, která sentimentálně a nekonečně dlouze doslovně přehrává původ traumat, který přitom dávno známe, je nesnesitelná). Vůbec to nedrží pohromadě. Vtipy taky výhradně recyklované a film je tak posedlý svým sebedojímáním, že v něm humorné vsuvky beztak působí jako pěst na oko. I tři hvězdy jsou milost, upřímně řečeno. ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna