V treťom pokračovaní populárnej série Strážcovia galaxie 3 od štúdia Marvel sa naša obľúbená skupina nešťastníkov usadila na planéte Kdoviekde. Netrvá však dlho a ich životy naruší ozvena Rocketovej pohnutej minulosti. Peter Quill, ktorý sa stále spamätáva zo straty milovanej Gamory, musí okolo seba zmobilizovať svoj tím na nebezpečnú misiu, ktorá by v prípade neúspešnej realizácie mohla viesť ku koncu strážcov, ako ich poznáme. (Cinemart SK)

Wally

Opět se potvrdilo, že v universu Marvel jde o nejvydařenější, nejvtipnější a nejzábavnější sérii s opakovaně nejlepším soundtrackem a hereckým obsazením, které baví a nepřestalo nudit. Jen tak dál...snad jim to vydrží... ()

Knowho

James Gunn se nám vrací s 3. Strážcemi a naprosto válí! Je zde naprosto skvěle vyvážený humor s emocemi, což by ke Strážcům patřit mělo. Mohu s klidným srdcem říct, že 3. film je nejlepší film trilogie a jeden z nejlepších MCU filmů za posledních pár let. A ne, není to kvůli tomu že by tady byl fanservis nebo snad veliký záporák (což teda trochu je) ale je to proto, že tenhle film je skromný a nepracuje s Multiversem atd. ale pouze s předchozími filmy. Tak trochu hlavní postavou je Rocket u kterého i vidíme jeho origin a sakra, v celém MCU jsem neviděl nic depresivnějšího než jeho příběh. Warlock byl ale přeci jen mírné zklamání, jelikož se v trailerech a rozhovorech lákal jako drsnák, lae místo toho Will Poulter hrál..no, Willa Poultera (ale i tak musím říct, že jsem si ho užil, i přes nedostatek screentimu). Chukwudi Iwuji zde zandal spolu s Majorsovým Kangem jednoho z nejlepších záporáků a naprosto jsem hltal každou jeho scénu. Peter se zde také dočká ukončení jeho příběhu, avšak je tu nalákání na možné budoucí pokračování a já si říkám proč sakra ne. 10/10 James Gunn je bůh a už se nemůžu dočkat jeho verze Supermana, protože po 3. Strážcích mu věřím ještě víc, než kdy dřív. ()

Litvicek

Tak tady není prostor pro diskuzi. Pětihvězdičková záležitost, v kině ultra krásný zážitek. Pobavil jsem se, brečel jsem a odcházel jsem uspokojený, jak už dlouho né (a nejen v kině). Strážci se nám nádherně rozloučili, stejně jako James Gunn a já mu tímto vzdávám hold a děkuji, že mi nadělil 3 naprosto nádherné snímky. Tohle byl skutečně zážitek. This is cinema. ()

Přemek

Prosím, už ne. Z oblíbené frančízy jste udělali dloooooooooouhý a únavný biják, děj napsaný evidentně tak, aby divák shlédnuvší film nebyl schopen svým známým odvyprávět, co se tam vlastně stalo... Únava. Už ne. ()

Hanys_

Není to dokonalé a stopáž tomu taky nepřidává. Na druhou stranu je to fakt silné, akce skvělá a ta "osudovost" mi v marvelovkách už chyběla. A ikdyž tahle parta možná chvilkama působila vyčpěle, tak ta sehranost tady je fantastická. Za fázi 4 a teď teda 5 asi to nejlepší co Marvel dodal. _ S druhým zhlédnutím jdu do plných. Mám pro tuhle partu prostě slabost. 9/10 ()

Corpsegrinder

Kvalita stále nesrovnatelná se zbytkem žumpoidního Marvelu, ale úplně bez chyb to není. Film je přeplácanej písničkama a tón až moc kolísá, hlavně díky neskutečně depresivní sekvenci flashbacků, která je sice perfektně napsaná a funkční, ale do takovýho filmu se prostě nehodí, protože ten doják přebíjí vše ostatní, zejména kvůli tomu že ty scény jsou rozmístěný skoro přes celou stopáž. Obecně jsem se bavil a ty dvě hodiny utekly, ale kvůli výše zmíněnýmu při případný opakovaný projekci série tenhle díl vynechám. ()

Pat.Ko

Perfektné zakončenie, tejto super trilógie. Dej sa točí okolo Rocketa/mývala, z čoho je vyvodená aj zápletka filmu. Každá z popredných postáv dostala dostatočný priestor na svoj vývoj, ale samozrejme Rocket má ten najväčší priestor, ktorého príbeh chytí za srdce. Humor oproti posledným marvelovkám je tu ozaj na vysokej úrovni, v tomto filme si myslím, že sú tu hlášky, ktoré si zaslúžia byť označené za "nezabudnuteľné", tak ako aj tie humorné a takisto aj tie "nehumorné." S réžiou tu boli problémy, ale som rád, že nakoniec James Gunn mohol zavŕšiť svoje dielo. Herecké výkony splnili moje očakávania, "Gamora 2" sa mi celkom páčila, no Chris Pratt podľa mňa v tomto filme podal svoj najlepší výkon zo všetkých filmov od MCU. A ak by sa udeľovali Oscary za CGI postavu alebo aspoň za nadabovanie, tak asi Bradley Cooper by nemal žiadnu konkurenciu. Nakoniec ma prekvapilo, že nikto nezomrel. Za mňa 9/10 ()

SpaceOdyseus

Jak udelame zaporaka, ktereho budou vsichni divaci hned nenavidet? No prece nechame ho mucit male roztomile zviratka! A takovych kycarin Gunn pouzil mnoho. Zbytecny Adam Warlock se polepsi a Drax ho usetri a nasleduje dialogova vymena, jakou svet nevidel: "Proc jsi me usetril?" "Kazdny si zaslouzi druhou sanci." Obracim oci v sloup. Aspon, ze audiovizualne jde o nadprumer. Vlastne, co se tyce marvelovske ctvrte faze, jde o audiovizualniho vizionare. ()

buzzwoody

Nejslabší ze Strážců, ale pořád to splnilo očekávání ve škatulce "trademarková jízda Jamese Gunna". Trochu dojezdová, ale příjemná rozlučka z nejlepší bandou momentálně klopýtajícího MCU. ()

MnamBuchta

Někdo udělá špatnou komixovku, někdo udělá dobrou komixovku ale pak je tu James Gunn, který udělá MASTERPIECE. Noví strážci jsou emocionálnější než předešlé díly a loučí se s našimi oblíbenými postavami v perfektním stylu, který ale nezapomíná na skvělý humor kterého tu bylo dost a já se velice bavil. Příběh je skvělý a osobně bych ho rozdělil na tři části, přičemž první a třetí část je perfektní, tak druhá část se trošku táhne ale splňuje vše co má a v tempu nezaostává. Musím vypíchnout jedny z nejlepších akčních scén, které jsme v MCU zatím mohli vidět, a celá ta akční scéna, které byla natočena na jeden záběr byla KULERVOUCÍ a já jen koukal a nedýchal jak skvěle to vypadalo. Tento film je takový lék po tom všem odpadu co nám teď Marvel naděloval a pokud James Gunn bude takhle dělat nové DC filmy, tak by se měl Marvel hodně bát. Nakonec ještě chválím skvělý český dabing, který se nebál používat hrubá a sprostá slova, která by mohla v překladu zaniknout. Jeden z nejlepších komixových filmů za poslední dobu a skvělá tečka za skvělou trilogií.  9/10 ()

mclenin

Overhyped but good. Nie dokonalá ale dôstojná rozlúčka so strážcami v pôvodnom a originálnom zložení, a tiež s marvelovkami tradičného rázu. Opäť raz ide o dobre namiešaný koktejl opulentného vizuálu, živelnej hudby, trefného humoru tak ako sme boli zvyknutí z predošlých častí, tentokrát však so zemitejším a dramatickejším príbehom. Oproti súčasným marvelovkám špička, nedostatkom (hoci nie samotného filmu, ale skôr subjektívneho diváckeho vnemu), je dlhšia doba medzi druhým a týmto dielom, nakoľko po uplynutí 6 rokov som si mnoho z predchádzajúcich udalostí už nepamätal a taktiež ostáva istá frustrácia z postupného úpadku filmového marvelu posledných rokov dôsledkom ktorého je znížený záujem a emočný vťah aj do tohto príbehu. Sám o sebe však film stojí so vztýčenou hlavou a skutočne ide o jednu z najlepších marveloviek od Endgame. ()

merit1

Nemyslela som si, že ma ešte nejaký Marvel vytiahne do kina a navyše ma aj bude baviť. Päť hviezd je trochu prestrelené hodnotenie, ale … prečo nie ? Takmer trojhodinová jazda bez problémov utečie, má to vtip, akciu, dojemnosť a dokonca aj zaporáka so skutočnou víziou. Niežeby sme sa vyhli hromadnému ničeniu, ale prekvapivo to nie je jeho hlavným motívom, skôr naopak. Soundtrack baví ( ďakujem Gunnovi za Florence ) a ďalším plusovým bodom je zvyšovanie povedomia o pokusoch na zvieratách. ()

Drirr

Je to zábavné, má to emoce i dobrou akci. Bavilo mě to, ale přesto už bych další jízdu na týhle koleji nechtěl. Trojka Guardianů totiž přináší potřetí v podstatě úplně to samé a já tak nějak cítil, že už se mi to trochu zajídá. Gunn používá stejné scénářové vzorce, podobné fóry i podobný styl akce. Celé je to velmi předvídatelné a i když ty postavy pořád baví a herci to v pohodě táhnou, tak už to prostě tak nějak...vyčpělo. Takže je dobře, že série končí. Končí s hlavou vztyčenou v dobrodružství, které mělo smysl vyprávět, ale s jasným náznakem, že víc toho Gunn s touhle partou v tomhle stylu prostě už nezvládne. Takže pokud se někdy Strážci vrátí, prosím už nějak jinak. ()

HydraCZ

James Gunn nám naposled připomněl, jaký to je mít upřímnou radost z nový marvelovky. Třetí díl Strážců uzavírá trilogii v tom nejepičtějším a nejemotivnějším měřítku vůbec. Odkrytí Rocketovy tragické minulosti, vztahy a vývoj našich starých známých postav jsou obrovsky silný pilíře, který můžou poslední marvelovky fakt jen závidět. A i přesto, že flashbacky s mývalovitým hrdinou nenechají oči suché, je tu přehršel povedených gagů a Strážci jsou vtipnější než kdy předtím. Prostě klasickej Gunn. A o hudbě ani nemluvim – dokonalost. Scéna kdy všichni Strážci kráčejí naproti nepřátelům v doprovodu No Sleep Till Brooklyn a následný one-shot souboj v chodbě, to je jak když oživne komiks, nád-he-ra! Nejlepší uzavření nejlepší trilogie s největším srdcem. <3 ()

Rozjimatel

[3,5*]               "What was your name again?" "Drax the Destroyer." "Oh. That is such a lovely name."  (tá hláška inak výborne vyznie aj v slovenskom dabingu: "Drax Ničiteľ." "Aké ľúbezné meno.")               Ten podivný, vážne sa tváriaci začiatok ma trochu vystrašil, našťastie to po nejakom čase (od nástupu na záchrannú misiu) opäť začnú byť tí starí dobrí strážcovia, hýriaci vtipom ("Show him we mean business."). Po skončení filmu potom môžem skonštatovať, že vysoko nastolenú úroveň predchádzajúcich dvoch časti sa pomerne podarilo zachovať aj v tejto tretej časti, čo je pomerne vzácny počin. Vizuálna stránka je opäť veľmi vydarená a z postáv sa tvorcom opäť podarilo vyťažiť mnoho, takže divák si k nim ľahko vytvorí vzťah. Film je pútavý i po dejovej stránke, veľmi zaujímavo je podaný Rocketov životný príbeh (hoci tie zvieratká z várky 89 na mňa spočiatku pôsobili dosť infantilným dojmom) a za vôbec najlepší považujem ten nápad s Protizemou (zrýchlená evolúcia, rozmanité druhy, zaujímavý spôsob reči). A nebojím sa priznať, že v závere vo mne dokázal film vyvolať i mierne dojatie.     "The trap isn't a trap if you know the trap is trying to trap you. It's a face-off." ()

woodsman

konecne celkom pozeratelny strazci galaxie s potkanom pekne sceny konec zaujimavy boss mohol byt silnejsi uvidime co este natocia celkom mile prekvapenie ()

Prochy38

Tak tohle se Marvelu ale především J.Gunnovi neskutečně povedlo. Dát dohromady takovou partu, takové herce, takovou hudbu a takový akční nářez u kterého se nenudíte ani vteřinu, bavíte a čumíte a a dvě a půl hodiny uteklo jako voda. Musím vyzdvihnout skvěle vypracovaný Rocketův prequel, protože to dnes dost skomírá a Marvel v tom není výjimkou (Black Widow, ... ). Celá trilogie se vším dost vymyká a na rozdíl od ostatních "marvelů", tento neztratil dech ani na chviličku. Díky moc ♥ ()

Shimargh

Neeticke zachazeni se zviraty, stupidni scenar a tezce prepalena stopaz plus plno trapnych jakoze vtipu a hlasek, tohle se hodne moc nepovedlo. ()

Marius_ss

James Gunn to dokázal. Rozlúčil sa na úrovni, ktorú si Strážcovia zaslúžia. Aj keď to má ďaleko od dokonalosti, možem s istotou prehlásiť, že sa jedna o najlepšiu (jedinú kvalitnú) Marvelovku od Endgame. Miestami uletene až moc, no zábavne, dojímavé, a opäť so skvelým soundtrackom. ()

filipvrbik

Upřímně řečeno mě to moc nenadchlo, jako po dvou předešlých dílech jsem zázrak nečekal a ani se ho nedočkal. Ve 3D to vypadalo samozřejmě super, ale skvělé momenty se střídají s docela bizarními, až řekl bych trapnými. Vizuální styl je velmi zajímavý, ale ve scénáři bych čekal více vtipu, zvratů a méně předvídatelnosti a uřvanosti- ani ostatní se moc často nesmáli. Ano, tak je to docela dojemné, ale celkem lacině, protože od filmu, který má 90% jsem čekal prostě víc... Viděno v kině 3D (cze)...50% ()

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

VOD tipy na konec srpna